Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce venituri lunare au consolistii?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nu am niciun venit - sponsorizeaza parintii!

    36 13.85%
  • Nu am un venit sigur - e la noroc!

    31 11.92%
  • Ma descurc cu pensia!

    6 2.31%
  • Pana in 1000 RON

    20 7.69%
  • Intre 1000 - 1500 RON

    28 10.77%
  • Intre 1500 - 2000 RON

    32 12.31%
  • Intre 2000 - 2500 RON

    19 7.31%
  • Intre 2500 - 3000 RON

    22 8.46%
  • Intre 3000 - 4000 RON

    24 9.23%
  • Intre 4000 - 5000 RON

    12 4.62%
  • Intre 5000 - 10000 RON

    24 9.23%
  • Peste 10000 RON!

    6 2.31%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 72 of 72

Thread: Ce venituri au consolistii?

  1. #61 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Baiatule, tu nu intelegi mai multe lucruri. Atitudinea ta lasa de dorit, asta e ce supara cel mai mult pe acest forum( nu cati bani ai, si ce faci cu ei) si probabil si in viata reala, cu oamenii cu care interactionezi. Insa asta nu ai cum sa o schimbi, decat foarte greu.

    Oricum tu nu realizezi ca e nevoie de indreptat ceva, nu avem ce sa discutam.

    Rant over, se si poate sterge postul, faceam venting pe aici.

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, prin "i rest my case" am presupus ca e simplu de inteles ca vroiam sa spun. Dar intrucat se pare ca nu, voi incerca in cuvinte mai multe: Eu ii apreciez pe cei care baga 500 EURO in consola/accesorii dupa care baga 5000 EURO in jocuri, si nu pe cei care baga 5000 EURO in hardware PC si 50 EURO in jocuri. Pentru ca vorba aceea, noi suntem gameri, nu ne jucam in benchmark-uri... Atat am vrut sa spun, nimic altceva. Cat despre partea cu rasism-ul, degeaba te dai lovit... ai aruncat-o direct in balta. Pe alte forumuri probabil erai linsat. Noi suntem mai intelegetori, poate ai avut o zi mai proasta... cine stie? Numai tu poti dovedi ca a fost doar o exceptie. It's upto you!

    Now, back on-topic please. Eu ma mir ca nu avem decat 5 pensionari... Hmmm... oare si eu ca pensionar o sa stau pe forumuri?

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, si o sa te lupti in continuare cu morile de vant.

  4. #64 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nu stiu unde vei fi tu la pensie MonkY dar eu sigur voi face tot posibilul si voi munci si trage cu dintii ca la varsta aia sa stau pe forum dintr-o insula tropicala cu un margarita in mana dreapta, pe un sezlong de paie la umbra unui palmier imens.

  5. #65 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Man, prin "i rest my case" am presupus ca e simplu de inteles ca vroiam sa spun. Dar intrucat se pare ca nu, voi incerca in cuvinte mai multe: Eu ii apreciez pe cei care baga 500 EURO in consola/accesorii dupa care baga 5000 EURO in jocuri, si nu pe cei care baga 5000 EURO in hardware PC si 50 EURO in jocuri. Pentru ca vorba aceea, noi suntem gameri, nu ne jucam in benchmark-uri... Atat am vrut sa spun, nimic altceva. Cat despre partea cu rasism-ul, degeaba te dai lovit... ai aruncat-o direct in balta. Pe alte forumuri probabil erai linsat. Noi suntem mai intelegetori, poate ai avut o zi mai proasta... cine stie? Numai tu poti dovedi ca a fost doar o exceptie. It's upto you!

    Now, back on-topic please. Eu ma mir ca nu avem decat 5 pensionari... Hmmm... oare si eu ca pensionar o sa stau pe forumuri?
    Foarte tare poll-ul asta. E interesant de vazut cat de diversi sunt gamerii, si ca indiferent de cat castiga au o pasiune comuna. Eu voi fi sincer, sunt in intervalul 3000-4000, dar pe de alta parte am 2500 de lei rate lunare de platit, excluzand evident cheltuielile standard. Noroc ca mai munceste si sotia, altfel... ma jucam cu ceva in nisip.

    Daca as fi castigat cat castigam acum 5 ani, stand si in chirie, nu mi-as fi permis sa-mi cumpar jocuri, in cel mai bun caz poate as fi avut o consola PS3 sau X360 pe care nu as fi putut sa o folosesc decat modata.

    @Monky, apropos de ce ai zis mai sus legat de investitiile in hardware vs jocuri, nu stiu daca a mai fost, dar cred ca ar merge si un poll de genul: "cati bani ai cheltuit pe jocuri in ultimul an?"

  6. #66 SP
    Member Seryaph's Avatar
    Vanzator pe vas de croaziera, contract de 6 luni, cu 2 luni pauza, 1000$ - 3000$ pe luna in functie de vas, itinerariu, turisti, perioada anului etc. Din pacate internetul este f scump si prost pe vas dar din fericire pot sa ma joc linistit pe ps4 la mine in cabina jocuri singleplayer, si cumpar mai mereu de pe amazon.com cate ceva, sa zic cam 100-150$ pe luna. Interesant este ce a zis Mayhem mai sus, eu traiesc aproape zilnic sentimentul acesta, este f important sa-ti placa ceea ce faci. Eu unul nu as renunta la acest job care imi permite sa strabat lumea pentru aceiasi bani la noi in tara, dar deh eu n-am copil, n-am purcel. Tine mult de perspectiva. Si sa stiti ca acum 2 ani castigam 1500 roni pe luna in tara si tot spargeam mare parte pe jocuri si gadgeturi. Daca nu vrei sa renunti este pasiune si nu o boala In 2 zile plec iar pe vas, de data asta Caraibe, ne revedem la vara.

  7. #67 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca tine de pasiune pe ce cheltui salariu, cat de posibilitatile tale financiare. Nu cred ca renunta cineva la a-si plati chiria sau intretinerea pentru a-si achizitiona un joc. La fel, sunt sigur ca daca nu ai ce manca, nu renunti la singura masa pe zi timp de cateva zile ca sa-ti poti lua un joc.

  8. #68 SP
    Member Seryaph's Avatar
    A ? Eu n-am zis asta, majoritatea cheltuie undeva la 10--15% eu am pus in ecuatia mea si gadgeturi care includ pc, laptop, camere foto, video, go pro etc. Dar daca stai si intrebi un om care traieste undeva in mediul rural si ii spui ca tu dai 10%( din salariul lunar, asa cum au scris in posturi marea majoritate) pe jocuri electronice, crezi ca intelege de ce faci asta? La asta am facut referire cand am zis ca pt mine este o pasiune si nu o boala. Iar cand am zis ca dadeam mare parte din salariu evident ma referem la partea care ramane dupa scoti cheltuielile lunare din calcul. Cat despre posibilitati, pana la urma si daca faci mimim pe economie si tot bagi 10 lei la pacanele, sunt si alea jocuri nu?

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Off topic, nu am bagat in viata mea la pacanele si nici nu beau alcool si nu fumez. Doar in masina mai bag bani si in jocuri, restu se duc in casa si pe rate

  10. #70 SP
    Member Joystick's Avatar
    Deci sa inteleg ... NU conteaza numarul de useri ,views, replays, thanks, bazar etc. etc .. conteaza numarul de persoane care baga banul in site ?- ca de nu e FRAIER!!!! Asa-i Ronan?


    Lasa pretenas ca vei scoate tu suma lipsa pana la MAIN GOAL ... si ii vei dona deoarece tu nu esti FRAIER ca mine si ca altii ... mai aveam 7.49 pe POSTPAY si ma gandeam sa donez pe CG.RO 6 euro 3 odata 3 odata- insa comentariul tau ma ajutat enorm, Multam Fain!

    Sigur vei spune '' nu i-ai fi dat indiferent de situatie ''... poate ca da poate ca nu ,un lucru este sigur totusi - m-as fii simtit naspa sa vad multimurile cuiva pentru donatii , si eu sa nu fac parte ... si imi pare foarte rau, pentru acele persoane care muncesc la site ,si dupa toata munca depusa , tot ei sa scoata bani din buzunar .


    Sper sa nu primesc avertizare pentru postare - nu folosesc cuvinte vulgare si nu este atac la persona in mod direct - este un simplu replay la comentariu facut pe baza continutului - NOTHING PERSONAL din partea mea

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit Joystick. Anul acesta voi plati eu diferenta, oricat ar fi aceea. Din fericire am avut un an mai bunicel... si nu-mi sta in caracter sa ma rog de cineva cand stiu ca pot rezolva singur. Din pacate bugetul nu-mi permite sa fac si un upgrade de hardware la server... as fi vrut sa fac si un upgrade la vB 5.x, as fi vrut sa pot plati un programator pentru ceva extra-features pe care le vreau de ceva vreme pe CG... Dar, incet-incet, le vom rezolva pe toate. Important e ca ramanem inca pe pozitii, oricat de mult si-ar dori unii sau altii sa disparem. Sarbatori Fericite!

  12. #72 SP
    Member Joystick's Avatar
    Man of my word.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Consolistii din Oradea By Muthu Raoul in forum Console Club
    Replies: 177 Last Post: 27-05-2016, 17:50
  2. Consolistii din Craiova By DeeJay-RainY in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 10-01-2015, 16:23
  3. Replies: 54 Last Post: 21-12-2014, 13:53
  4. Ce ocupatie au consolistii? By ilie11 in forum Offtopic
    Replies: 27 Last Post: 17-12-2014, 19:14
  5. Replies: 58 Last Post: 23-08-2014, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts