Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cate ore te joci pe saptamana?

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Deloc: nu mai am timp de jocuri

    9 3.83%
  • Foarte putin: intre 1-10 ore

    70 29.79%
  • Putin: intre 10 - 20 ore

    71 30.21%
  • Mediu: intre 20 - 50 ore

    57 24.26%
  • Mult: intre 50 - 100 ore

    16 6.81%
  • Exagerat: peste 100 de ore

    3 1.28%
  • Sleep is overrated!

    9 3.83%
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 29 of 29

Thread: Cate ore te joci pe saptamana?

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E nasol daca vine BAC-u si tu NU MAI AI INTRAT pe consola...

  2. #22 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Problema la mine e mi-am f...t tot programul de somn in ultimii 8-9 ani. In timpul saptamanii, singurul moment in care ma pot pune la consola e dupa ora 22, pur si simplu mi-e imposibil mai devreme din cauza locului de munca, obligatii familiale, sport, plimbat catel, secsi mecsi cu nevasta etc. Astfel ca de multe ori ma prinde ora 2 noaptea inca la consola si mi-am dat seama ca dorm extrem de putin, in jur de 5 ore. Sunt sigur ca pe termen lung va avea repercusiuni asupra mea si in viitorul apropiat va trebui sa imi schimb rutina asta.
    Oricum sunt fericit ca am timp sa fac si o ora de sport pe zi, altfel cred ca as fi tot anchilozat deja la 36 de ani: birou, masina, birou, canapea.

    Daca e un joc care ma fascineaza, cum se intampla acum cu Dark Soul 3, pur si simplu uit de mine, iar cand ma uit la ceas e 3 dimineata, toata lista de prieteni PSN e offline si io caut shortcuts prin Cathedral of the Deep. Fruck me!!

    Cel mai mult ma enerveaza cand ma intreaba vreun naparstoc virgin:
    "pe unde ai ajuns la jocul cutare?"
    "pai p-aici, sunt level cutare"
    Interlocutorul incepe sa rada ironic:
    "ahahaha fraiere pai ce faci?"
    ......
    Pai nu i-as baga eu p-astia in pasarica cuiva? De parca ar fi vreo virtute sa termini un joc in 3 ore cu platina cu tot, sa te grabesti sa fii domle primu' care etc... Tot timpul am considerat astfel de comportament in randul gamerilor un fel de ejaculare precoce a la American Pie.
    Ideea este ca timp exista pentru orice, depinde de fiecare cum isi organizeaza viata. Dar sa nu-mi spune mie cineva in afara de Obama ca n-are timp 2 ore pe zi pentru un hobby ca mai repede cred ca nevasta-mea e martiana. Cei mai urati is aia de lucreaza in multinationale si fac pe ocupatii tot timpul, se vaita de moarte, dar ei de fapt daca ar lipsi o luna de la munca nu le-ar simti nimeni lipsa.

  3. #23 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Auzi Rasko, da in DZ ce level ai?

  4. #24 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ...tocmai ce ziceam

  5. #25 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da pe ng+ când ajungem și noi?

  6. #26 SP
    Junior Member eyesburner's Avatar
    Din pacate am un joc de ***** care ma suprasolicita si nu prea am timp liber sa joc. Mie dor de zilele cand nu am lucrat.

  7. #27 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E nasol daca vine BAC-u si tu NU MAI AI INTRAT pe consola...
    M-am facut de ras... Nu stiu de ce am scris asa

  8. #28 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Cu ce sa incep... copil, nevasta, casa, si restul membrilor familiei noi si vechi, nasi si fini etc etc (caine inca n-am, dar sa mai creasca ala mic). Munca o las in papucii masii ca aia e moarte lenta si sigura.
    Pe langa atributiile astea legale nu tre sa uiti cateva chestii: sportul (indiferent care, dar fa miscare) ca timpul nu iarta pe nimeni, si pasiunea pentru ceva anume (si aici fiecare are cel putin una-doua). Nu sunt un gamer inrait, dar ma joc ce imi place pe indelete (Mafia, Dark Souls - daca m-a mancat sa intreb nevasta ce i-ar place ei sa ma vada jucand dintr-un teanc si ea tocmai p-asta l-a ales, NFSuri ori GRIDuri ori multe altele cu tematica similara, Fallout, Bioshock, ACuri, Crysis, Uncharted, Heroes, Cossacks, arcade, adventure si altele in genul); pe langa asta colectionar cat de cat sunt. Dupa ce a aparut ala micu' timpul de joaca a mai scazut, la fel si colectionatul ori pur si simplu am devenit mai selectiv cu ambele.
    Important este ca pasiunea a ramas, numarul consolelor, jocurilor, chestiilor de colectie a crescut.
    Cat priveste timpul petrecut: probabil undeva la 10 ore, suficient as zice pentru a ma bucura de aceasta pasiune.

  9. #29 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Undeva la 10 ore pe saptamana maxim, de fapt prind momente de joaca doar in weekend-uri. In timpul saptamanii, desi lucrez de la 8 la 17 si teoretic as mai avea ceva timp, nu am chef si tragere de inima.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10783 Last Post: 22-03-2024, 00:02
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  4. Cate un aforism pe zi By DeathWings in forum Offtopic
    Replies: 263 Last Post: 07-09-2015, 16:07
  5. Cate ore va jucati pe ps3 ? By afganistanu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 75 Last Post: 07-05-2012, 10:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts