Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai fi interesat sa cumperi o consola " always-on "?

Voters
154. You may not vote on this poll
  • Da

    37 24.03%
  • Nu

    117 75.97%
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 53

Thread: Ai fi interesat sa cumperi o consola " always-on "?

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Ai fi interesat sa cumperi o consola " always-on "?

    Propun un sondaj nou :-? , sper ca discutia sa decurga in termeni civilizati.

  2. #2 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Era interesant dacă explicai și ce înseamnă always-on, poate nu toată lumea este la curent cu acel concept.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    M-am gandit prea târziu, dar explic acum in câteva cuvinte

    Din ce am înţeles, consola "always-on", necesita o conexiune permanenta la internet pt a rula jocurile. Ex. Diablo 3 @pc

    ---------- Post added 08-04-2013 at 07:58 PM ----------

    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Propun un sondaj nou , sper ca discutia sa decurga in termeni civilizati.
    Fixed

  4. #4 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu.

  5. #5 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Clar Nu, mai ales ca de la "always on" ajungem sigur la "digital copy"... only.

  6. #6 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu. Pentru mine e exclusa din start o astfel de achizitie. Nu ca nu am un router bun. Daca Microsoft chiar o sa implementeze asa ceva in urmatoarea lor consola,pentru mine viitorii 4-5 ani vor insemna Sony.
    Chiar si daca nu ne'am lega discutia de urmatorul XBOX (fiindca presupun ca de la ultimele tweet-uri ale lui Orth a venit ideea pentru acest thread) ,tot nu mi se pare normal ca experienta single player,de exemplu,sa fie conditionata de o conexiune la Internet. Sigur,eu si probabil foarte multi vom zice pas in prima instanta unei astfel de console,dar daca mai multe companii adopta trendu' asta...cred ca ne vom conforma cu totii. Sau ne lasam toti de gaming ?

    Pe mine ma bucura sincer faptul ca stiu ce are "sub capota" PS4 si ca in urmatorii ani experienta mea legata de gaming nu va fi influentata de o astfel de idee cretina. Da,pot sa inteleg predispozitia asta pentru mediul online. Dar "always-on" mi se pare o barbarie.

  7. #7 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu,deoarece asta consta in privarea utilizarii consolei in anumite contexte,presupunand ca deja o mare parte din detinatorii consolelor au access sau sunt abonati la servicii de internet.Desi nu am avut probleme cu provider-ul meu de internet,au fost dati in care nu am avut access la internet.O astfel de consola nu este dezirabila,cu atat mai putin pentru persoanele care locuiesc in USA.DPMDV,noul xbox va fi un mare fail.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @iPaul aici nu vb de xbox, nu se stie daca va fi always on. Dar, daca următorul xbox va fi always on atunci putem sa spunem ca e un fail. Pana atunci hai sa nu supăram fanii micro$oft

  9. #9 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    @iPaul aici nu vb de xbox, nu se stie daca va fi always on. Dar, daca următorul xbox va fi always on atunci putem sa spunem ca e un fail. Pana atunci hai sa nu supăram fanii micro$oft
    Am presupus ca este vorba despre xbox,deoarece singura consola despre care s-a speculat ca va fi always on ,a fost xbox-ul.My bad.

  10. #10 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu, pentru simplul fapt ca poate exista posibilitatea sa nu am conexiune la internet din cauza vreunei defectiuni & stuff si in acelasi timp sa am chef sa ma joc ceva SP. Ce fac atunci ?

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Am presupus ca este vorba despre xbox,deoarece singura consola despre care s-a speculat ca va fi always on ,a fost xbox-ul.My bad.
    Si eu tot la xbox m-am gandit, dar am zis sa vorbim in general, nu s-a anunţat nimic oficial, nu era fair sa trec in titlu next-xbox, deocamdată

  12. #12 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Unele zvonuri spun ca urmatorul Xbox va fi un fel de media center, si nu la fel de concentrat pe gaming. Ar fi o chestie buna sa fie always-on dar sa nu necesite conexiune permanenta la internet. Cum spunea si D@nT3, va fi un fail daca se va intampla asa. Eu mai am incredere in Microsoft si sper sa nu faca aceasta greseala, care va fi FATALA!!!

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    "Always on" presupune o conexiune permanenta, nu semi. Eu cand am jucat diablo3 mi-am dat seama ce tampenie e chestia asta cu always on

  14. #14 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Este o contradictie in termeni,nu are cum sa fie always on,atata timp cat conexiunea la internet nu este mandatorie.

  15. #15 SP
    Junior Member heLLboy :x's Avatar
    Nu sunt fan xBOX,dar daca ar fi sa iau unul,as refuza. Merg cu prietenii intr-o vacanta si nu e net,ce fac?

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by PayneKiller View Post
    Unele zvonuri spun ca urmatorul Xbox va fi un fel de media center, si nu la fel de concentrat pe gaming. Ar fi o chestie buna sa fie always-on dar sa nu necesite conexiune permanenta la internet. Cum spunea si D@nT3, va fi un fail daca se va intampla asa. Eu mai am incredere in Microsoft si sper sa nu faca aceasta greseala, care va fi FATALA!!!
    1. tu consideri ca o consola always on e un fail, dar votezi ca ai fi interesat sa achiziţionezi una. Nu mai înţeleg logica ta

    2. spui ca ar fi o chestie buna always on dar sa nu fie permanent(always on presupune o conexiune permanenta, scrie si in postul nr 3). Cand spui always on dar sa nu fie permanent e ca si cum ai spune mort-viu

    PS sondajul nu se refera la consola Xbox720, Next Xbox. Nu a fost anunţată nicio consola always-on!

  17. #17 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Nu, sunt deja cam toate explicatiile mai sus. Daca n-avem net, n-avem nici ce sa jucam? O idee cel putin proasta.

  18. #18 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Doamne fereste sa se lanseze asa ceva. Or avea si ei ceva in cap ca sa isi dea seama ca vor da un mare " fail "
    Pana nu vad ceva precis poate sa scrie orice. Nu ma intereseaza !

    PS : Am votat din greseala " DA "

  19. #19 SP
    Member enemigo's Avatar
    hell no...usor usor terminator devine realitate, thank you microsoft

  20. #20 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Din pacate, probabil ca da. Asta mai ales pentru ca, de cele mai multe ori, cand deschid consola oricum ma joc in mp. Daca as avea alternativa probabil ca nu. (vezi xbox vs ps4)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts