Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cel mai bun gamepad este:

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Atari 2600

    0 0%
  • SNES controller

    0 0%
  • N64 joypad

    2 0.58%
  • Sony DualShock

    30 8.75%
  • DualShock 3 - SixAxis

    125 36.44%
  • Xbox S Shape

    1 0.29%
  • Xbox 360 gamepad

    167 48.69%
  • Wiimote

    12 3.50%
  • Dreamcast

    0 0%
  • Not listed

    3 0.87%
  • GameCube Wing

    2 0.58%
  • GameCube WaveBird

    1 0.29%
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 55

Thread: Care este cel mai bun controller pentru console ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Care este cel mai bun controller pentru console ?

    Well, e timpul pentru un nou poll. De data aceasta, sa vedem care considerati ca este cel mai bun controller/gamepad pentru console.

    Cele pe care le-am selectionat sunt: Atari 2600, SNES controller, N64 joypad, Sony DualShock, DualShock 3 - SixAxis, Xbox S Shape, Xbox 360 gamepad, Wiimote, Dreamcast. In cazul in care nu gasiti gamepadul favorit in lista, let me know si fie il adaugam, fie selectati "Not listed".

    Personal am optat pentru gamepadul negru al lui Xbox 360. Desi am jucat ani de zile pe Dual Shock, trebuie sa recunosc, liniile curbate ale celui de la Xbox 360 il fac mult mai ergonomic. Daca ar fi avut si greutatea unui SixAxis si un D-Pad mai bun, ar fi fost gamepadul perfect din punctul meu de vedere.

    Aveti aici si un "video gamepads family tree"
    Attached Images Attached Images atari2600.jpg dualshock.jpg n64.jpg snes.jpg wiimote.jpg xbox360.jpg gamecube.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    First vote! Dualshock 3 pentru ca are si vibratii si senzor intr-un singur controller.

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ah, n-am vazut ultima optiune ca pe aia as fi votat-o ( pentru controlerul de NES ; ce-ti trebuie mai mult ? un d-pad si 2 butoane. e perfect ). Anyway, am votat pentru DualShock 3.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Am votat controller-ul de 360 pentru ergonomie. Poti sa joci ore in sir fara sa-ti oboseasca mainile din cauza ca e controller-ul prea mic.
    As fi vrut totusi sa petrec ceva mai mult timp cu cel de Gamecube pentru ca ar putea depasi pe cel de 360.

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Cel de Xbox 360 si nu din fanboy-ism deoarece m-am jucat si pe PS2/PS3, dar pur si simplu mi se pare cel mai confortabil. Recunosc ca nu m-am jucat cu celalalte in schimb.

  6. #6 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Eu l-am ales pe cel de Xbox 360 m-am jucat cu cel de gamecube dar cel de 360 e mult mai bun.

  7. #7 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Xbox 360 gamepad , chiar daca la inceput mi se parea ciudat . m-am acomodat foarte usor cu el .

  8. #8 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nu exista o singura alegere pentru mine, fiecare tip de joc se joaca mai bine cu un anumit tip de controler.
    Figthting-urile sunt imposibile cu cele de xbox, iar simulatoarele sau shooterele cu cele de PS.
    Wii-ul are target-ul lui bineinteles.

  9. #9 SP
    Junior Member Dastan's Avatar
    My first post....

    Anyway... am incercat controllersul de la Xbox 360, si desi ii foarte comod, trebuie sa sun ca nu imi place absolut deloc pozitionarea analogului stang si D-Padul.... d-padul rotund e o adevarata.... ahm.... sa zicem doar ca d-padul ceor de la Sony e perfect!

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    First vote! Dualshock 3 pentru ca are si vibratii si senzor intr-un singur controller.
    Si WiiMote-ul tot la fel are
    360 Controller: Ergonomic, imi place sa fie mai greu...
    Dastan: Eu vin de la PS2 la 360 si mi s-a parut si mie neobisnuit sa fie dpad-ul/analog-ul acolo...dar te obisnuiesti

  11. #11 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Momentan Xbox 360 gamepad, nu peste mult timp, the new and improved Xbox 360 Gamepad, cel despre care se spune că adresează marile probleme ale D-Pad-ului.

  12. #12 SP
    Member SiCK's Avatar
    Dupa DS2 la PS2 nu credeam ca se poate mai bine.
    Dar..pad-ul 360 e cel mai "pe mana". Am si un Xbox 360 Game Pad Pro - Chill care are D-Pad-ul perfect.
    Attached Images Attached Images 4726.gif

  13. #13 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    D-Pad perfect e doar cel de la DS2/DS3.
    Controllerul nou de xbox 360 e o gluma proasta, doar au ridicat dpad-ul putin, atata tot.
    Sa-mi spuna mie cineva ca pot face miscari de rotatie sau back-back-back foarte repede cu el...yeah right.

  14. #14 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    I go with SONY DualShock 3 SixAxis , e mic , frumos si confortabil de tinut , face si masaj .

  15. #15 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    tzinand cont ca 90% din forum are 360 ... cam orice poll va fi cashtigat de el , of of ... mai mai ... dar o sa vina si timpul in care o sa am de ales PC, PS3 sau 360 (+ ventilator - aer conditionat - etc )

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by level View Post
    tzinand cont ca 90% din forum are 360 ... cam orice poll va fi cashtigat de el , of of ... mai mai ... dar o sa vina si timpul in care o sa am de ales PC, PS3 sau 360 (+ ventilator - aer conditionat - etc )
    O da, nici nu simt un iz de [strike]peste stricat[/strike] fanboy.
    Am votat pt controllerul de X360, datorita ca este un pic mai mare decat cel de PS3, facandu-l mai ergonomic. Dar trebuie sa mentionez ca d-padul este absolut execrabil.

  17. #17 SP
    Junior Member GraX's Avatar
    DualShock 2, cel mai bun gamepad pe care am avut placerea sa-l tin vreodata in manutele mele. Cel mai bun D-pad? As zice ca Nintendo (orice consola, la ei D-pad-ul a ramas neschimbat), fara discutii. Cel mai bun controller din generatia actuala? Xbox 360, cu anumite retineri...

  18. #18 SP
    Junior Member Rudy's Avatar
    hmm am optat pentru cel de x360 dar sun curios de cel de ps3 cum functioneaza

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by level View Post
    tzinand cont ca 90% din forum are 360 ... cam orice poll va fi cashtigat de el , of of ... mai mai ... dar o sa vina si timpul in care o sa am de ales PC, PS3 sau 360 (+ ventilator - aer conditionat - etc )
    251 de voturi din care 125 Xbox 360. Nope, that's not 90%.

  20. #20 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 17-11-2015, 23:51
  2. Replies: 15 Last Post: 18-06-2014, 00:29
  3. Replies: 7 Last Post: 27-11-2011, 23:20
  4. Care este cel mai bun publisher ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 60 Last Post: 29-12-2010, 21:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts