Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce apreciezi cel mai mult la un joc?

Voters
263. You may not vote on this poll
  • Story-ul

    188 71.48%
  • Gameplay-ul

    182 69.20%
  • Grafica

    102 38.78%
  • Sunetul

    58 22.05%
  • Voice acting-ul

    50 19.01%
  • Multiplayer-ul

    41 15.59%
  • Originalitatea

    79 30.04%
  • Complexitatea

    41 15.59%
  • Rejucabilitatea

    55 20.91%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Ce apreciezi cel mai mult la un joc?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Ce apreciezi cel mai mult la un joc?

    Time for a new poll! Acum incercam ceva mai "greu", in special stiind ca un joc bun nu este apreciat pentru un singur lucru, ci este cel putin egal cu suma factorilor implicati in acel joc. Degeaba se apreciaza grafica unui joc daca la capitolul gameplay este dezastru. Degeaba este un gameplay bun si grafica buna daca originalitatea lipseste cu desavarsire. La fel se poate spune despre story, muzica, voice acting. Sau cum unii nu accepta niciun joc care nu are modul de multiplayer. Tocmai de aceea, poll-ul acesta va fi de tip multi-choice. Cu toate acestea, sunt curios ce este cel mai apreciat lucru la un joc... acel lucru care pe multi dintre voi i-ar face sa ignore toate celelalte aspecte negative. So, let's start the trolling question!
    Attached Images Attached Images imagination.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Story + voice acting + coloana sonora + originalitate
    SAU
    Gameplay + grafica + coloana sonora

  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Story > Gameplay > Originalitatea > Sunetul ( Iubesc un soundtrack care sa fie perechea perfecta cu jocul ) > Grafica > MP

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Replay value-ul!

    Un joc fara un replay value ridicat inseamna un joc slab.

    Si ca sa fiu putin rautacios:
    • Iti place Story-ul? Citeste o carte/uita-te la un film.
    • Iti place Grafica? Mai iesi in oras amice.
    • Iti place Sunetu? Mergi la un concert/festival cu muzica LIVE.
    • Iti place Voice acting-ul? Aculta teatru radiofonic.
    • Iti place Multiplayer-ul? Iesi cu priietenii la un fotbal, baschet, paintball sau chiar airsoft.
    • Iti place Originalitate? Ei bine ti-ai gresit hobby-ul prietene. Ain't nothing original about modern games, you fool!
    ...eeeeeeei de cand am vrut io sa le zic pe astea

  5. #5 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Toate. Mai putin story cand vine vorba de un cliseu sau o poveste fortata( gen Call of Duty ), dar la unele jocuri story-ul e aproape la fel de distractiv ca multiplayer-ul.
    @Ronann1: Ca sa fiu si eu putin rautacios :
    *Nu am auzit de un concert/festival in care iti suiera gloantele pe langa tine sau auzi tampiti cum zbiara de nervi. Games console: 250$, Game: 60$, Hear your friends scream and ragequit: priceless.
    *De asemenea, vreau sa te vad pe tine cum dai cu un tractor peste oamenii de pe strada sau sa le faci prietenilor tai o "glumita" cu c4.
    *In GTA 5 poti sa faci tot ce iti trece prin minte(aproape).

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Povestea si originalitatea! In ultimii ani am vazut jocuri cu povesti de zeci de ori mai bune decat fel de fel de carti sau filme. Sau modul in care e povestit si cum se face legatura intre personaje. Iar pentru mine originalitatea conteaza foarte mult: un artstyle unic, un gameplay diferit, un sistem de X care iasa in evidenta. That's what I want. Si indie game-urile fac asta cu brio: Braid- gameplay mindblowing, Bastion- storytelling superb, Limbo- un art style foarte potrivit atmosferei, Amnesia/Outcast/Slender- poveste, atmosfera, sunet si gameplay numai bun sa te ridice de pe scaun.

    Filmele au inceput sa devina dupa parerea mea tot mai cliseice cand vine vorba de poveste (acum efectele speciale sunt pe locul 1), in timp ce jocurile s-au maturizat si au aparut plot-uri mult mai complexe, momente mult mai tensionate, modul in care este narata povestea tot mai variata etc.

    Si celelalte elemente sunt importante bine-nteles, dar unele pot fi trecute cu vederea. Rejucabilitatea e ok...dar mult mai mult am fost impresionat/atins/marcat de povestea unui joc foarte bun (seria Uncharted, Bioshock: Infinite, Final Fantasy X, God of War etc) decat zeci/sute de ore de fighting game-uri sau MOBA-uri.

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Story, gameplay, atmosfera.

  8. #8 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Am votat Story, Gameplay, Grafica... in aceasta ordine, restul nu ma intereseaza.

  9. #9 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Replay value-ul!

    Un joc fara un replay value ridicat inseamna un joc slab.

    Si ca sa fiu putin rautacios:
    • Iti place Story-ul? Citeste o carte/uita-te la un film.
    • Iti place Grafica? Mai iesi in oras amice.
    • Iti place Sunetu? Mergi la un concert/festival cu muzica LIVE.
    • Iti place Voice acting-ul? Aculta teatru radiofonic.
    • Iti place Multiplayer-ul? Iesi cu priietenii la un fotbal, baschet, paintball sau chiar airsoft.
    • Iti place Originalitate? Ei bine ti-ai gresit hobby-ul prietene. Ain't nothing original about modern games, you fool!
    ...eeeeeeei de cand am vrut io sa le zic pe astea
    Iti place replay value-ul? Fa toate astea de mai multe ori.

    Story>Gameplay>Graphics

  10. #10 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Sunt in ordine:

    Story > Gameplay > Multiplayer > Graphics > Sunet > Voice Acting > Rejucabilitatea > Originalitatea > Complexitatea

  11. #11 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    1.Story
    2.Gameplay
    3.Sunet

  12. #12 SP
    Member rascalov's Avatar
    Mie imi plac toate la un joc.
    Am votat fiecare optiune: incepand cu Story si terminand cu Rejucabilitate.

  13. #13 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Depinde de joc, dar in medie ar fi: Story = Gameplay > Grafica > Sunet, restul pentru mine conteaza mai putin.

  14. #14 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Story, gameplay si "rejucabilitate". Celalalte sunt de preferat sa fie de la mediu in sus(ma refer la grafice, sunet) iar daca povestea pare interesanta insa nu-mi place unul dinte voice actors, tot o sa-l joc.

  15. #15 SP
    Junior Member soldat44's Avatar
    Atmosfera si gameplay,iar cu replay value si in general cu orice joc functioneaza de la om la personaj treaba,daca mie imi place Mafia si il joc de 25 de ori in 3 ani,tu poate nu gusti nimic din acest joc si rupi Starcraft-ul tot de atatea ori in tot atatia ani,asta inseamna ca Mafia este un joc prost ?

  16. #16 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    1. Storyline 2. Gameplay-ul si originalitatea 3. Grafica 4. Sunetul 5. Voice acting-ul 6. Multiplayer-ul 7. Complexitatea 8. Rejucabilitatea

    Daca stau bine si ma gandesc nici unul dintre aceste elemente nu ar trebui neglijat, lucru usor de zis dar greu de facut. Pot doar spera ca in timp developer-ii vor invata sa dozeze cat mai bine elementele enumerate mai sus astfel incat sa lanseze cat mai multe jocuri memorabile, pentru ca desi pe piata se afla o gramada de jocuri bune si foarte bune jocurile memorabile pot fi numarate pe degete...

  17. #17 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Pentru mine Story + Originalitate bate tot.

    Grafica chiar nu ma intereseaza foarte mult.Un storyline bun bate oricand o grafica superioara.

  18. #18 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Toata lumea adora o poveste buna, de asta
    e atat de vandut.

  19. #19 SP
    Member Mariush's Avatar
    Am votat toate optiunile mai putin rejucabilitate, complexitate, multiplayer.
    Sa-mi motivez alegerea: toate celelalte ingrediente ofera si rejucabilitate, din punctul meu de vedere. Complexitatea nu ma intereseaza intr-un mod deosebit, avand in vedere ca prefer gaming-ul in scopul relaxarii.... Multiplayer, shorty pentru mine.

    Fifa 14 e o alta poveste. Uite, eu cumpar Fifa aprox. an de an tocmai pentru multiplayer. Daca mai pui la socoteala ca fotbalul e poate cel mai cunoscut fenomen worldwide, cred ca se explica.

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Io nu inteleg cum dreac' nu va intereseaza grafica...No' pe bune, ca si cum nu te-ar interesa cum arata o femeie cand alegi sa te joci cu ea....de-a doctoru'.

    Si da, jocurile bune sunt ca o femeie implinita pentru subsemnatu':
    - frumoasa aka grafica
    - desteapta aka story
    - voce suava aka sunet
    - bitch in pat aka gameplay
    - complexitatea aka pe langa cele de mai sus face si mancare buna
    - rejucabilitatea aka ma asteapta in fiecare zi cu un pahar de whiskey si o bere rece

    No' asta da joc!!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 90 Last Post: 20-11-2015, 18:14
  2. Ce te bucura cel mai mult atunci cand joci un joc ? By colossus in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 07-03-2014, 19:13
  3. Replies: 20 Last Post: 28-01-2014, 02:13
  4. Replies: 7 Last Post: 27-11-2011, 23:20
  5. Ce joc asteptati cel mai mult in 2010? By Razvan in forum Console Club
    Replies: 133 Last Post: 27-07-2010, 23:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts