Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Best Mario Kart of all time. Care este preferatul vostru?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Super Mario Kart - SNES

    6 17.14%
  • Mario Kart 64 - N64

    10 28.57%
  • Mario Kart Super Circuit - GBA

    1 2.86%
  • Mario Kart Double Dash!! - GC

    4 11.43%
  • Mario Kart DS

    1 2.86%
  • Mario Kart Wii

    7 20.00%
  • Mario Kart 7 - 3DS

    1 2.86%
  • Mario Kart 8 - Wii U

    10 28.57%
  • Mario Kart Arcade GP

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Cel mai bun Mario Kart al tuturor timpurilor

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    Cel mai bun Mario Kart al tuturor timpurilor

    De craciun am primit printre altele, in dar, Mario Kart 8 pentru Wii U. Mare mi-a fost bucurie, insa pe masura mi-a fost si dezamagirea ieri, cand l-am bagat pentru prima data in consola si m-am jucat cateva ore. Nu am putut, si nu pot, sa nu remarc cum unele lucruri, foarte bune desigur, lipsesc. De asemenea nu pot sa nu remarc cum practic cel care mi-a daruit jocul a dat o gramada de bani pentru 60-70% din joc, restul fiind DLC. Da, stiu, asa fac toti mai nou, dar nu este o scuze pentru mine. Sunt dezamagit. Nu, nu imi place ca Battle Mode-ul are loc pe circuitele gandite in primul rand pentru curse. Nu, nu imi place ca un sfert din circuite sunt DLC, la fel si unele personaje. Nu, nu imi place ca au modificat, si atunci cand ZL apasat ca sa stai cu carapacea "in fund" tot nu poti lua alta arma. Nu, nu imi place ca unele circuite au fost modificate in asa hal, incat nu mai ating coarda sensibila a nostalgiei (I'm looking at you, Rainbow Road 64 - Mario Kart 8). Nu, nu imi place ca prea au dat-o cu multe circuite in "sfera" techno-S.F. si au iesit din zona Fantasy, care pentru mine era tot farmecul al universului Mario (unele circuite parca dau in a fi pentru F-Zero). Si nu, nu imi place absolut deloc ca atunci cand joc noul Mario Kart 8, cel mai pronuntat sentiment nu este cel al fascinatiei si a mirarii, ci al dezamagirii. Si cel mai mult "nu imi place" ca atunci cand joc noul Mario Kart 8, ma gandesc ca mi-au placut mai mult cele de Wii, DS sau N64.

    Desigur, este doar parerea mea, dar sunt curios ce parere aveti. Care vi se pare cel mai reusit si distractiv Mario Kart al tuturor timpurilor. Argumente in favoarea lui?

    Eu votez cu Mario Kart DS. Desi este cam la egalitate pentru mine cu Mario Kart 64, totusi versiunea de DS castiga datorita faptului ca este pentru consola portabila, si il pot juca oricand, oriunde.
    Attached Images Attached Images mario_kart.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu votez pentru MK8. Nu le-am jucat toate dar din cate am jucat acesta mi-a placut cel mai mult. Singura problema e ca nu mai are trasee speciale pentru battle mode dar asta nu ma afecteaza asa tare deoarece niciodata nu m-a atras prea mult.

    Leni, ti se pare ca lipseste un sfert din joc pentru ca iti apar traseele si personajele din DLC-uri blocate dar ele nu au fost de la inceput acolo; au fost adaugate inainte sa se lanseze primul DLC printr-un patch. Jocul s-a lansat cu acelasi numar de trasee ca si celelalte jocuri de pana acum - 16 noi si 16 retro. Iar traseele din DLC au fost adaugate la luni bune dupa ce s-a lansat jocul, deci nu prea poti spune ca au taiat content din el.

    Si asta tine mai mult de opinia personala, dar mie imi plac mult traseele si personajele din DLC . Prima data intr-un joc Mario Kart apar elemente din Zelda si F-Zero si toate sunt realizate excelent. Iar pretul DLC-urilor este decent, poti sa spui ca primesti inca o jumatate din joc la o treime din pretul total al jocului .

    In concluzie eu cred ca DLC-ul este foarte reusit si datorita online-ului foarte bun mi se pare cel mai bun Mario Kart de pana acum .
    Pacat ca nu se vinde prea bine Wii U si risca sa fie cel mai rau vandut dintre toate MK-urile .

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    <3


  4. #4 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Am votat Mario Kart Wii, pana atunci am avut contact cu MK-ul doar pe DS Lite. M-a impresionat grafica la vremea aceea, (sarisem peste Gamecube)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 01-03-2015, 00:45
  2. Cel mai bun Feature By tray in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 3 Last Post: 21-11-2010, 15:07
  3. Cel mai bun simulator de driving By DeeJay-RainY in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 16-09-2010, 21:33
  4. Cel mai bun FPS - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 42 Last Post: 23-05-2010, 00:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts