Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care este cel mai bun joc de fighting?

Voters
156. You may not vote on this poll
  • BlazBlue: Calamity Trigger

    1 0.64%
  • BlazBlue: Chrono Phantasma

    2 1.28%
  • Dead or Alive 5: Last Round

    4 2.56%
  • Dissidia: Duodecim Final Fantasy

    3 1.92%
  • Divekick

    1 0.64%
  • Dragon Ball: Raging Blast 2

    3 1.92%
  • Dragon Ball: Xenoverse

    4 2.56%
  • EA Sports MMA

    2 1.28%
  • EA Sports UFC

    11 7.05%
  • Fight Night Champion

    10 6.41%
  • Fight Night Round 4

    9 5.77%
  • Guilty Gear Xrd -SIGN-

    4 2.56%
  • Injustice: Gods Among Us

    14 8.97%
  • Killer Instinct

    5 3.21%
  • Marvel vs. Capcom 2

    0 0%
  • Mortal Kombat

    24 15.38%
  • Mortal Kombat X

    82 52.56%
  • Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

    7 4.49%
  • Persona 4 Arena Ultimax

    2 1.28%
  • SoulCalibur II HD Online

    1 0.64%
  • Street Fighter X Tekken

    6 3.85%
  • Super Smash Bros.

    7 4.49%
  • Tekken 6

    18 11.54%
  • Tekken Revolution

    5 3.21%
  • Tekken Tag Tournament 2

    9 5.77%
  • The King of Fighters XIII

    4 2.56%
  • UFC Undisputed 3

    9 5.77%
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3

    2 1.28%
  • Ultra Street Fighter IV

    15 9.62%
  • Virtua Fighter 5 Final Showdown

    1 0.64%
  • WWE All Stars

    2 1.28%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Cel mai bun joc de fighting (2015)

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cel mai bun joc de fighting (2015)

    Acum ca a iesit si Mortal Kombat X, cred ca a venit momentul sa refacem poll-ul pentru a afla ce joc considera consolistii ca ar merita titlul de "Cel mai bun joc de fighting pentru console". Imi cer scuze daca lipseste din lista un anumit joc... voi incerca sa ma limitez la cele mai bine cotate si cele mai cunoscute. Totodata, cred ca este cel mai extins poll legat de fighting games. Sper sa fiti de acord (iar daca lipseste ceva super important, dati-mi repede de stire)...

    Intrucat stiu ca e foarte greu in a alege doar un singur joc, poll-ul va fi de tip multiselect (dar va rog sa nu alegeti mai mult de 3 titluri). Am ales sa mergem pe multiselect pentru ca sunt genuri de fighting diferit. De exp. mie imi place in aceeasi masura un Fight Night precum un Mortal Kombat, dar nu spun nu la un 2D classic bun. Thanks for understanding and thanks for your vote!
    • BlazBlue: Calamity Trigger
    • BlazBlue: Chrono Phantasma
    • Dead or Alive 5: Last Round
    • Dissidia: Duodecim Final Fantasy
    • Divekick
    • Dragon Ball: Raging Blast 2
    • Dragon Ball: Xenoverse
    • EA Sports MMA
    • EA Sports UFC
    • Fight Night Champion
    • Fight Night Round 4
    • Guilty Gear Xrd -SIGN-
    • Injustice: Gods Among Us
    • Killer Instinct
    • Marvel vs. Capcom 2
    • Mortal Kombat
    • Mortal Kombat X
    • Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst
    • Persona 4 Arena Ultimax
    • SoulCalibur II HD Online
    • Street Fighter X Tekken
    • Super Smash Bros.
    • Tekken 6
    • Tekken Revolution
    • Tekken Tag Tournament 2
    • The King of Fighters XIII
    • UFC Undisputed 3
    • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
    • Ultra Street Fighter IV
    • Virtua Fighter 5 Final Showdown
    • WWE All Stars
    Attached Images Attached Images best_fighters_in_games.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie de regula nu imi plac fighting games deloc. Nu sunt genul meu. Singurul care mi-a placut mult si l-am jucat in prostie a fost Fight Night 4, care e foarte tehnic si unde conteaza foarte mult strategia. Nu e un simplu button mashing precum in alte jocuri din lista. Fight Night Champion mi s-a parut rusinos de-a dreptul prin comparatie, devenind mult prea simplu si schimband complet schema de joc.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi imi plac jocurile de fighting, recunosc ca nu sunt expert (s-au dus vremurile in care imi placea sa stiu fiecare combo pt. fiecare caracter in parte). Despre Fight Night 4 pot sa spun ca a fost unul din favoritele mele... si ai dreptate, fara tehnica nu aveai ce cauta in jocul acela. Tin minte ca dupa o sesiune de FN4 cu frate-miu, imi tineam degetele in gheata... le faceam varza (mai ales din cauza folosirii a L3 si R3 in draci). Chiar nu stiu de ce la Champion au schimbat stilul... Oricum ar fi, astept o continuare la Fight Night... mai ales ca au ratat-o maxim cu MMA-ul.

  4. #4 SP
    Banned Venom's Avatar
    Stiu ca nu cazul aici, dar tot Street Fight 2 Turbo ramane tata lor si in ziua de azi.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cel mai bun joc fighting (2015) se numeste Tekken 7 (nu-i in lista )


  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Te cred RonanN1, dar asteptam sa-l vedem si noi pe console... si ne decidem dupa

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    mie imi e dor de jocurile de dinainte de generatia PS3/360.

    Din generatia trecuta cu exceptia lui SF4 si Tekken foarte putine au fost "bune". Majoritate au venit cu net-code praf si balancing 0.

  8. #8 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Subscriu la ce a spus tudyniuz.

  9. #9 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Mai am si eu unul care nu este in lista: Mortal Kombat vs. DC Universe si Mortal Kombat 9 le-am butonat foarte mult pe PS3, multe seri cu prea multe beri
    Si ca tot sunt la capitolul vs ... asta e un arcade game vechi, l-am jucat si pe PC la un moment dat prin emulator: X-Men vs. Street Fighter
    Cel mai bun joc ... greu sa apreciez, deoarece nu sunt mare fan fighting games ... probabil Mortal Kombat 3

    Cred ca toate jocurile mai vechi au/avut farmecul lor. Erau doar fighting games. Te distrai teribil, mai bagai o fisa sau apelai la cunostinte pentru a te juca sau a face rost de un joc. Mai buleai un controller (sau tastatura dupa caz ), mai reparai, te consolai cu ideea si cumparai altul ... Alte vremuri.
    Timpul trece insa, lucrurile se schimba, este normal, dar ca tot fi vorba, ce se intampla in insdustria jocurilor asta nu este evolutie (probabil de-aia este numita acum si industrie )
    Uitati-va la (dupa mine) fiasco-ul Mortal Kombat X ... dupa ce ca au avut atatea probleme pe varianta de PC, au bagat mana si in borcanul cu miere si astia de la Netherrealms.
    Nu stii daca sa ti se faca scarba sau sa fii nepasator si sa nu te mai agiti (pentru ca deja este o stare de fapt, o regula, nu o exceptie), cand ca pana si astfel de jocuri au ajuns sa fie corupte de micro-transactions, DLC-uri, personaje platite ... etc.
    Vindem un produs incomplet ca apoi sa avem grija sa ne scoatem.
    Am mai zis in in alte posturi probabil, banii au ajuns sa invarta si lumea gamingului. Nici nu ne-am dat seama cred cand s-a intamplat asta.

    Eu m-am hotarat, nu mai cumpat ABSOLUT nimic pana nu apare o varianta completa gen GOTY, w/e, sau cum naiba le-or mai numi.
    Aia este, mai astept un an, 2 cat o fi nevoie. De la mine nu vad niciun leu pentru astfel de mizerii.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Metaf View Post
    Mai am si eu unul care nu este in lista: Mortal Kombat vs. DC Universe si Mortal Kombat 9
    N-am mai pus si MK vs DC pentru ca erau deja prea multe MK-uri, iar cel din 2008 chiar nu a avut note prea bune. Cel putin mie nu mi-a ramas ca fiind ceva memorabil.

    Iar Mortal Kombat 9 nu exista sub numele acesta. De aceea in lista apare Mortal Kombat, asa cum se numeste de fapt.

  11. #11 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Mie imi place foarte tare killer instinct. Si pe locul doi ar fi noul mk x

  12. #12 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    @Monky
    Opinie personala > note date pe net

    Cat despre Mortal Kombat asa este, ai perfecta dreptate.
    Acesta este titlul oficial, insa, cam toata lumea il stie drept MK 9.

    PS: cu aceasta ocazie am votat si eu Mortal Kombat

  13. #13 SP
    Banned nurv's Avatar
    Mortal Kombat X si Tekken 6...

  14. #14 SP
    Member Plavs's Avatar
    mortal kombat x ramane pt mine cel mai bun joc de pana acum.

  15. #15 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    Tot Ultra Street Fighter IV, ramane cel mai bun joc fighting.

  16. #16 SP
    Member Joystick's Avatar
    Man,,, sorry de intrebare, de ce sunt aceleasi jocuri de 2 ori??? mk si tekken sunt fightere dar sunt diferite corect?? corect .... cea ce nu inteleg este de ce mortal kombat si mortal kombat x au vot separat...ca si tekken 6 tekken tag tournament ... its the same game .

  17. #17 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by Joystick View Post
    its the same game .
    No, they're not!

  18. #18 SP
    Member Joystick's Avatar
    @Kratos mortal kombat x si mortal Kombat 9 nu este acelasi joc?????? las grafica pe dreapta..

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Are dreptate Kratos... sunt jocuri diferite. Altfel nu cumparam ca fraierii din nou "acelasi joc". Lasand grafica deoparte... desigur. Anyway, sunt destule articole in care sunt explicate diferentele. Cateva exemple:

  20. #20 SP
    Member Joystick's Avatar
    @Monky am citit articolul mersi Si totusi inafara de RUN (for the pro) si WALL ESCAPE (desperate alternative ) nu vad nimic iesit din comun . Oricum Eu aleg seria MK ca e mk1 2 3 9 nu conteaza FANBOY

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. Replies: 4 Last Post: 16-12-2013, 19:55
  3. Replies: 4 Last Post: 01-04-2012, 10:48
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 13:37
  5. Cel mai bun "fighting game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 15 Last Post: 07-12-2009, 01:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts