Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 11 FirstFirst ... 8 9 10 11 LastLast
Results 181 to 200 of 216

Thread: Star Wars Battlefront 2

  1. #181 SP
    495
    Member 495's Avatar

  2. #182 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    MDA, nasol pt EA.

  3. #183 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Prima data am zis niceeee, dupa care am vazut ca e petitie. Apa de ploaie.

  4. #184 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Eu am jocul si e super. Imi place la nebunie. As fi dat pe el si de 3 ori cat face in prezent.
    Din cauza unora ca tine este industria jocurilor la pamant calitativ, fiindca esti dispus sa cumperi nu doar niste mediocritati, dar si sa sponsorizezi politica microtranzactiilor. Din cauza ta ajungem sa dam bani multi pe un joc cu continut incomplet si bani in plus pe DLC-uri pentru o experienta completa.

    Mai vorbim peste o luna-doua, dupa ce trece febra Star Wars, sa vedem daca mai ai acelasi hype ca acum!
    Sunt convins ca de vreme ce ai fi dispus sa platesti 180-240 euro pe el, jocul are o campanie SP cu rejucabilitate crescuta (adica sa-ti vina sa o termini de 10-20 de ori) si un multiplayer distractiv si captivant in care sa stai 10 ore pe zi sa te joci.


    Desi inca sper ca trollezi si faci haz de necaz.


    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Fenomenul e de business.
    Business?
    Sau Bisnita?



    75 000 obiectivul ?

    Pai, EA nu i-ar baga in seama nici macar daca ar fi 1 milion de semnatari....vorba lui Dragnea.



    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Dar cand se lanseaza un film Star Wars pe Blu-Ray la pretul de 150 lei, nu mai face lumea atata garagata, ca asteapta sa-l ia de pe torenti moka. Ma intreb daca acest joc se putea lua de pe torenti si juca in multiplayer online, toata lumea era fericita?
    Baiete, un omulestean de rand nu cumpara un film blu-ray la 150 lei cand poate vedea filmul la lansare in cinema 3D, unde un bilet pentru un adult costa 40 lei cu tot cu ochelari.



    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Va convine pretul bine, nu va convine nu cumparati jocul si gata, nu e obligatoriu sa-l cumparati. Va puteti uita pe youtube la walkthrough-uri Star Wars BF 2 ca la un film la cinema.
    ?
    Aici iti bati joc de noi.




    Ma rog, tu bogatule sa fii fericit ca dai sute de euro pe un joc cu continut mediocru in timp ce eu , ala SARAC si muritor de foame, il voi putea juca la vara numai cu 4 euro lunar pe Origin Acces, bucurandu-ma de aceeasi experienta pentru care tu ai plati 180-240 euro.

    Desi am impresia ca nu o sa rezist mai mult de 2-3 ore fiindca jocul in sine este o voma.

    P.S. business inseamna sa cheltui cat mai IEFTIN si sa iesi cat mai PROFITABIL.
    Exact ceea ce face EA cu voi care cumparati jocul la suprapret si cheltuiti bani suplimentari pe microtranzactii, de scoate profit de sute de milioane numai dupa ce au bagat in dezvoltarea jocului nici 50 milioane si restul bugetului pe publicitate.


    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Sa nu mai coste 60€ ca acum 10 ani un joc mi se pare normal. Inflația a crescut, salariile angajaților nu au stat pe loc, totul s-a scumpit in general. Era logic si normal ca și Producătorii/ Publisherii de jocuri sa crească prețul. Problema este cum au făcut-o.

    In loc sa ceara pe un joc 80e la toată lumea, au introdus acest sistem de plăti unde poți sa platesti o avere dacă te tine buzunarul.
    Aiurea!

    Sunt jucatori care au cheltuit 90 dolari pe joc pe microtranzacii si tot sunt nemultumiti in privinta progresiei si experientei.

    Poate trebuia sa-i bage pret de 500 dolari! Sau 1000 dolari...ca mai sunt unii jucatori de MMO-uri dispusi sa dea si zeci de mii de euro lunar pe microtranzactiile unui joc, nu crezi?


    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Personajul jucat de Leonardo DiCaprio e un geniu lup afacerist.
    Producatorii de la EA nu sunt decat niste bisnitari gainari cu un IQ de 90 care fac afaceri pe stil dambovitean .
    Chiar nu merita comparatia.

  5. #185 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Inca un post marca Can Can in care Khan trebuie sa ia totu personal de parca l-a sechestrat publisheru' ca sa ii cumpere jocu. Parca si-a cumparat jocu cu banii tai si toata industria mai traieste o zi din cauza ca a cumparat el jocu'. Incredibil.

  6. #186 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Inca un post marca Can Can in care Khan trebuie sa ia totu personal de parca l-a sechestrat publisheru' ca sa ii cumpere jocu. Parca si-a cumparat jocu cu banii tai si toata industria mai traieste o zi din cauza ca a cumparat el jocu'. Incredibil.

    Nu ma plang de bani. Ma plang de trendul depravarii si declinului calitativ a industriei jocurilor si fiindca voi il perpetuati. Ca o sa ajunga tot mai multi sa adopte strategia lui SWBF2, moment in care eu ma las definitiv de jocuri cu mod multiplayer daca ajungem la pacanele si victorie bazata pe mita.

    Practic, teleportam jegul de societate ca cea romaneasca in JOCURI, jocuri care ar trebui sa reprezinte un refugiu pentru cineva satul de viata reala si cotidiana.

    In meciurile multiplayer din viitor, nu aia talentati vor fi in capul topurilor, ci aia mai bogati dispusi sa arunce banii pe continut premium si microtranzactii. S-a dus dracu si fair-play-ul deci.


    Nu stiu ce varsta ai tu, dar eu am trait pe vremea cand microtranzactiile erau doar in MMO-uri proaste, cand in capul listelor, cei cu rank mai mare erau cei mai buni si competenti, nu cei mai bogati, cand totul era fair-play in multi, cand se lansau jocuri finisate la lansare, cand in loc de maruntisuri la suprapret numite DLC-uri se ofereau expansion-uri.

  7. #187 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Din pacate pentru mine, am 30 de ani. Am prins si eu "vremuri bune" cand nu erau tranzactii si ma jucam Preistoric, Lemmings sau Syndicate. Dar in acelasi timp cred ca e decizia fiecaruia ce joc vrea sa cumpere si in ce sa investeasca, adica mi se pare aberant sa vii agresiv peste om ca e vina lui ca scoate industria jocuri naspa si etc.

    Trecem prin viata ca niste robotei, munca > casa > munca > casa ...oleaca vacanta si niste repeat. Daca nici banii munciti de tine nu poti sa ii consumi pe ce iti ofera tie placere ca trebuie sa vina gigi contra sa imi zica mie ca e vina mea ca nu ii iese lui jocu bun, atunci e clar ceva in neregula cu societatea asta.

    Declin calitativ? Scuze dar aici cam incluzi toata industria si generalizezi unde nu isi are locu. Doar pentru ca un studiou a ales sa faca o chestie cu care tu nu esti de accord, nu inseamna ca toate fac asta. Si nici nu cred ca acum 20 de ani cand jucam Preistoric, se bagau mii de euro in voice acting, sunete in joc aproape de cele din Hollywood si tot asa.

    Incearca sa lasi agresivitatea asta si sa iti expui parerea lovind in alt user de pe forum, eventual poate renunti si la caps lock pe anumite cuvinte, ma face sa cred ca tipi si nu imi place cearta necivilizata, suntem in 2017, arata niste finete. Cand o sa faci asta, probabil ca atunci "nu o sa mai iti fac stalking" lulz..stalking pe un forum public, cum pretinzi prin private message.

    Si lol: nu pot sa cred ca ai zis ca pe vremea cand jocurile erau finisate. Erau jocuri de la studiouri vechi si cu gabarit care dadeau efectiv crash. Iar tu te plangi acum ca un caracter face clipping sau overlap intr-un joc open world.

    Oricum eu nu prea inteleg definitia ta la cuvantu joc finisat. Adica ok, sa zicem ca un joc vechi prin absurd era finisat, ceea ce clar nu era. Dar in acelasi timp jocul ala iti incapea pe o discheta sau un cd de 600 mega si aveai un drum drept sau pe alocuri rasfirat pentru random secret door, in timp ce acum un joc se arunca pe niste 60 giga spatiu si poti sa tragi cu o sageata prin foc iar sageata are fire damage, in timp ce poti sa calaresti camile si sa faci crafting. Una e cand scoti un joc de 20 de mega creat de doi oameni si una e cand scoti un joc de complexitatea la cele open world/rpg etc. Am zis si zic in repetate randuri, cu cat un joc e mai complex si mare, cu atat o sa fie mai multe buguri.

  8. #188 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    @Alex Khan - orice privat de pe lumea asta face o afacere ca sa scoata profit. Ca in Romania puterea de cumparare e scazuta, asta e. Daca aveam si noi salarii de occident de 2000 mii euro/luna, nu mai era asa mare scandal. Si da, trebuie date sanse si celor mai slabi sa se bucure de joc, ca altfel in viitor vor cumpara jocul doar aia buni, adica 2-3 insi si profitul EA va fi pe minus. Fiecare cu parerile lui. De exemplu, sunt filme care pe IMDB au note 4-5 si sunt bune, iar alte filme cu note de 8-9 sunt proaste. d.p.meu.d.v. Asa ca daca 2-3 insi pe forum zic ca jocul e nu stiu cum si ca trebuia sa fie altfel, cei de la EA vor face tot cum vor ei, deoarece nu risca niciun privat sa iasa pe pierdere sau sa dea faliment.

  9. #189 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    @Alex Khan - orice privat de pe lumea asta face o afacere ca sa scoata profit. Ca in Romania puterea de cumparare e scazuta, asta e. Daca aveam si noi salarii de occident de 2000 mii euro/luna, nu mai era asa mare scandal. Si da, trebuie date sanse si celor mai slabi sa se bucure de joc, ca altfel in viitor vor cumpara jocul doar aia buni, adica 2-3 insi si profitul EA va fi pe minus. Fiecare cu parerile lui. De exemplu, sunt filme care pe IMDB au note 4-5 si sunt bune, iar alte filme cu note de 8-9 sunt proaste. d.p.meu.d.v. Asa ca daca 2-3 insi pe forum zic ca jocul e nu stiu cum si ca trebuia sa fie altfel, cei de la EA vor face tot cum vor ei, deoarece nu risca niciun privat sa iasa pe pierdere sau sa dea faliment.
    In cazul asta, de ce nu l-au facut MMO free-to-play/pay-to-win de la bun inceput?
    Ieseau cu banii pe termen lung pentru ca atrageau doar jucatorii de MMO-uri dispusi sa investeasca in joc sute sau mii de dolari in urmatorii ani.

    Asa, cei de la EA s-au ales cu frigiderul umplut pentru multi ani din partea jucatorilor old-school care vor competitie curata, multi refuzand sa-l cumpere, altii anuland comanda, altii returnandu-l.

    In stadiul actual, ,nimeni nu o sa mai dea 2 bani pe acest joc dupa ce se termina febra Star Wars din perioada asta, moment in care profitul se cam termina. Nu stiu sigur cati jucatori MMO sunt in acest moment in joc, dar nu prea multi.


    Daca era MMO f2p, se mai gaseau cativa fani hardcore sa investeasca in joc si in urmatorii 5-10 ani.

    Adica, nu stiu cum vezi tu afacere in asta , dar eu vad hotie ( ca la WoW evident) sa mai si platesti pentru joc, dar sa mai si platesti pentru progresie ca sa-i poti depasi pe alti jucatori bogati.

  10. #190 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Liniste ca a vorbit un CFO EA (Blake Jorgensen), stie el. Declaratie completa aici.

    Nu este "canon" aparent.. ce nascoceala iesita din gura unuia cu limba de sarpe (si e si de finante domnul, sa vedem cand o iesi la rampa domnul Andrew "Lootbox" Wilson).
    "The one thing we're very focused on and they're extremely focused on is not violating the canon of Star Wars," Jorgensen said. "It's an amazing brand that's been built over many, many years. So if you did a bunch of cosmetic things, you might start to violate the canon. Darth Vader in white probably doesn't make sense, versus in black. Not to mention you probably don't want Darth Vader in pink. No offense to pink, but I don't think that's right in the canon."
    Interesant cum vad ei jucatorii..
    "We pulled off on the MTX, because the real issue the consumer had was they felt it was a pay-to-win mechanic. The reality is there are different types of players in games. Some people have more time than money, and some people have more money than time. You want to always balance those two."
    Macar si-au dat arama pe fata, cumva. De fapt, Disney si canonul asta e de vina, altfel.. bine de stiut ca modeul FIFA nu prea se poate aplica la non-sport games. Asteptam manevra numarul doi..
    "We're not giving up on the notion of MTX," Jorgensen said. "We're learning and listening to the community in terms of how best to roll that out in the future, and there's more to come as we learn more. But I would say we're certainly not changing our strategy. We think the strategy of deeply engaging games, keeping the community together, and allowing people to play those games with new content coming via events over time is critical to the future of our business. We feel like we've nailed that in the sports games, and we'll continue to try and find the best model that works in the non-sports games."
    Ca tot sunt aici mai dau din.. zicerile acestui domn. Un articol interesat aici. Mai jos la fel niste quote-uri.

    Oare cine a fost ascultat cand au legat progresia de lootboxes..
    "need to be patient, but also really understand we listen to the community very closely, and we will always be changing the game to to make those games better and make the community more excited about playing those games."
    Nu ne suparam noi, atata vreme cat avem alegeri.. suna foarte cunoscut epopeei Dead Space 3. Player convenience and choice.
    "We find the consumer doesn't mind that," he said. "They're actually getting a chance to go deeper and spend longer in a game than they ever did before."
    Si ca tot suntem la un capitol.. Visceral o concluzie foarte potrivita, citat tot din domnul CFO.

    cut the bridge” when they realized they couldn’t “really make a lot of money on something.

  11. #191 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Piss in the drain, ba astia au uitat ca in primu battlefront erau cosmetice? ) acolo era ok nu? Deja sunt satul de astia, ultimu joc cumparat de la ei a fost Battlefield 1 dar asa va si ramane, nu mai dau nici macar 1 ban pe jocurile lor. Cu cat scot mai multe ineptii ca domnul de mai sus cu atat mai mult se afunda in *****.

    ---------- Post added 30-11-2017 at 19:13 ----------

    La fix a aparut si JimSterling



    ---------- Post added 30-11-2017 at 19:24 ----------

    Siii eu fost loviti exact unde le doare. Sper sa fie oricum o invatatura pentru restu sa nu incerce asa ceva.

    EA Loses $3 Billion in Stock Value after Battlefront 2 Debacle - GameRevolution

  12. #192 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pai macar de asta sa tina cont, de bani, ca doar de asta le pasa aparent. Atat de mult au reusit sa confiste lucrurile. Noi avem nevoie de ei, nu viceversa Good times!

    O varianta ar fi sa puna prosopul pe tambal pana dupa lansarea filmului "The Last Jedi" (daca ar asculta de semnalele Disney).
    Dar la cat de infatuati sunt si disperati, cred ca s-ar judeca si cu astia, si cu guverne, organisme de control, oricine le-ar atenta practic in calea bunastarii lor, a unui business model "de succes". Dupa cum s-a dovedit, nu au nicio problema in a arunca vina pe Disney.

    Cand am spus ca nu au construit nimic bun in ultimii 4-5 ani, nu eram sarcastic. Au construit un lootbox model.
    "Ghinion" ca nu a mers cu franciza Star Wars/Battlefront.
    Ironia este ca nu prea au cum sa dea inapoi, sunt intr-o loc foarte delicat. Din ecuatie noi uitam investitorii si actionarii, astora li s-a servit pe tava succesul, grafice, date istorice, trenduri.. si BANI. Nu vor renunta asa usor (au declarat dealtfel asta, am postat mai sus, au batut saua sa priceapa caii).

    PS: cu Disney nu este de jucat, si nici numele "Star Wars" nu este tocmai "Mulan". Oricum, in ritmul acesta viitorul SW BF este incert, si s-ar putea chiar sa fie pus deoparte o vreme. Si cine pierde iar? tot jucatorii. Speculez momentan (nu stim nici ce agreement are EA cu Disney), dar sunt foarte curios cum se vor desfasura lucrurile mai departe.
    Faza amuzanta este ca internetul nu poate fi inchis de sarbatori (precum Piata Victoriei pentru "targ de Craciun", in detrimentul protestelor).

  13. #193 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Alex Khan + tacconi.

  14. #194 SP
    Member Otman's Avatar

  15. #195 SP
    Member Otman's Avatar

  16. #196 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am avut ieri un update de 10GB pe XOX. Stiti ce contine?

  17. #197 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    parca s-a lansat ceva DLC cu the Last Jedi .

  18. #198 SP
    Member Otman's Avatar

  19. #199 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    e cineva pe aici care il joaca? sunt curios daca e chiar atat de rau debalansat din cauza star cards-urilor...e la oferta pe PS Store EU, 135 ron, si m-ar tenta...dar daca intrii ca new player si ti-o iei din toate partile de la altii care au star cards upgradate...parca as spune pas...

  20. #200 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mai bine iti cumperi altceva cu banii aia. E prea mult si 135 de RON pe facatura asta de "AAA".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 11 FirstFirst ... 8 9 10 11 LastLast

Similar Threads

  1. Star Wars Battlefront By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 478 Last Post: 02-05-2017, 21:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts