Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 130

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2017

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, iti recomand sincer sa nu incerci demo-ul Eu eram mai excited pentru joc pana sa-l incerc. Si asta-ti spune un om care are sute de ore petrecute in FIFA si care vrea din tot sufletul sa mai schimbe jocul pentru ca ma termina psihic, dar cumva, tot FIFA o sa joc si anu asta, din lipsa de un titlu mai bun.

    Si nu inteleg frate, daca nu ai licente la 3 sferturi de echipe, de ce vrei sa vinzi jocul full price ? Nu ai licente, deci costurile tale sunt mai mici, da-l la 20-30$ in loc de 60$. Cine naiba vrea sa dea 60$ ca sa joace cu FC Blue Red ?!?!

  2. #22 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Pe mine a cam inceput sa ma deranjeze faza cu licențele, totuși e simulator de fotbal, nu este vreun Sf.Poate o sa încerc și FIFA anul asta,dar de câte ori l am încercat mai mult de 4-5 partide nu pot juca.Ma plictiseste ingrozitor,nu e nici macar distractiv.Nu exista constructie ..,ma opresc aici ca pe urma ma acuza lumea ca sunt fanboy.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, adevarata treaba cu licentele si pretul jocului. Eu am jucat FIFA 15 si PES 15, iar anul trecut am luat doar PES 2016. Desi gameplay-ul imi place, vreau si eu putin atmosfera, care e jenanta fata de seria FIFA, dar si niste licente. Iar cand nici cu Real Madrid nu pot juca, nici nu ma mai intereseaza.

  4. #24 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Treaba cu PES este la fel in fiecare an, din pacate. Se anunta (nu cu surle si trambite, pentru ca ei au un fel de marketing mai...ciudat; inexistent, as putea spune) un nou joc, care este in sfarsit un simulator adevarat, care seamana foarte mult cu PES 5 sau 6, un fel de urmas spiritual. Au avut si ei o perioada de glorie cand FIFA era o cazatura si ei rupeau norma si toti se raporteaza la ea.Problema este ca ei aduc cate putin in fiecare an, cu taraita. Nu aduc un produs final care sa se ridice la nivelul asteptarilor. Imbunatatesc pe ici, pe colo si aia e. Pentru cei care joaca PES din timpuri uitate, problema licentelor este ultima pe lista.

    Am jucat si eu demo-ul, are momente si momente:
    -Portarii uneori par ca scot tot, alteori gresesc flagrant. Asa este si in curtea vecinului, e greu de programat treaba asta, se pare.
    -Jucatorii arata bine, dar atmosfera lipseste cu desavarsire, ca in fiecare an. FIFA rupe norma aici. Daca nici ei nu au facut atmosfera care sa iti ia ochii, nu stiu cine a facut.
    -Tackling-ul prin alunecare este divin, ca in fiecare an. In FIFA e degeaba ca nu te rasplateste cu nimic, mingea nu ramane la tine, doar in rare cazuri.
    -Suturile parca sunt total aleatorii.
    -Se dau super usor faulturi si cartonase.
    -Iar nu s-a rezolvat vechea meteahna cand vine vorba de lasat legea avantajului la faulturi si sa nu se fluiere la offside. Nici nu ating mingea si el fluiera. Rupe mult din imersiune si flow.
    -Exista destul de mult "randomness", ca sa zic asa, cand vine vorba de actiunile de atac, ceea ce poate duce la situatii nepravazute si trasee de atac mai diferite. Parca nu par asa, batatorite, cum e in FIFA cand stii deja cam din ce unghiuri intra un sut si cum sa te pozitionezi. Nu este neaparat un lucru rau.


    Cam atat imi vine acum in minte. Eu oricum mi-am cam pierdut speranta cu ei. Nu am asteptari si asta o sa ma ajute sa nu fiu dezamagit in fiecare an de iteratiile lor. Cand vor scoate ceva cu adevarat bun, surpriza va fi cu atat mai mare. Insa pentru cei care vor o schimbare de aer, merge jucat asa de trecerea timpului.

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu daca e adevarat ce ziceti voi cu Demo mai slab decat jocul full, pentru ca nu imi amintesc cum era Demo-ul de la 16, dar mie mi se pare mai slab PES 2017 decat 2016. Am jucat 3 meciuri, si parca a revenit la unele probleme din 2015. Daca in 2015 se dadea fault la orice, cartonase incontinuu, in 2016 s-a rezolvat problema. Acum insa iar e jale, intri putin mai tare, si nu prin alunecare, fault. Intri prin alunecare la jucator, galben direct fara discutii. Jocul e o idee mai rapid parca, adversarul nu se mai balbaie in aparare, dar se balbaie jucatorii mei care nu se mai demarca asa cum o fac in 2016.

    O problema nerezolvata din 2016 sunt unii jucatori pe care aproape ca nu ii poti deposeda, face sa greseasca, presa, etc. Scapa de absolut fiecare data, iar asta se intampla si in 2016, cand Ronaldo lua mingea la mijlocul terenului si mergea singur si dadea gol. E inacceptabil asa ceva. Si poti doar sa faultezi ca sa faci jucatorul sa piarda posesia, dar uite ca in 2017 se da galben din nou la orice prostioara micuta.

    Ce nu inteleg eu, e de ce nu vin si ei cu un Demo cum trebuie? Adica la naiba, asta trebuie sa te convinga sa cumperi jocul, nu sa fugi de el. Micile cutscenes lipsesc complet fata de 2016 full, comentatorii care oricum erau varza, lipsesc si ei, tribunele nu se aud deloc, etc. De ce sa scoti un astfel de demo si sa lasi o prima impresie atat de urata?

    Gameplay-ul e in continuare neschimbat, iar fata de Fifa e un lucru bun. Am jucat peste 100 de meciuri in 2016 si m-am obisnuit cu el, iar anul asta vad schimbari minore, dar din nou, unele probleme care influenteaza jocul raman. In continuare Griezmann sare mai bine la cap decat Pique, Torres inca alearga ca la 20 de ani, chestii de genul asta care te scot din atmosfera jocului.

    Eu cred ca cea mai buna solutie e in continuare, daca vrei sa joci un joc de fotbal pentru distractie, ocazional si nu competitii serioase de multiplayer si alte alea, sa mergi un an cu Fifa, un an cu PES. In felul asta variezi gameplay-ul anual si observi mai usor diferentele intre cele doua serii. Nu am jucat Fifa 16 deloc, doar PES 2016, iar din cauza asta sunt convins ca Fifa 17 va fi mai diferit pentru mine decat PES 2017.

  6. #26 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Din 2009 l am cumpărat în fiecare an,l am jucat si pe ps1 și ps2 si nu am dat o mare atenție licentelor,dar lumea gaming ului evoluează. A tot ieșit jocul de fotbal al anului,vânzările au crescut,mi e greu sa cred ca nu s a alocat un buget mai mare pt licențe.Nu sunt în stare sa îmbunătățească comentariul,2-3 fraze repetitive și asta e tot.Cel din FIFA e Wikipedia. Despre gameplay , khufu a punctat f bine.O sa l cumpăr și anul asta,dar prin gameshare.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  7. #27 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Exista si la PES16, nici nu m-am obosit. Trebuie fiecare prostioara facuta manual. Numele fiecarei echipe in parte, schimbat numele stadioanelor in parte, pus poze pentru cluburi, etc. Iti ia cateva ore bune, poate chiar zeci de ore. Eu n-am timp de asa ceva. Sper sa am timp zilele astea sa incerc Demo-ul, dar alt PES nu cred ca voi mai juca pana anul viitor in afara de acest demo.
    Pe PS4 se va putea face share la Option File, deci nu vei mai fi nevoit sa stai sa editezi totul manual. Au marit si numarul de sloturi pentru imaginile importate(logouri, kituri etc.)

  8. #28 SP
    Banned asperas's Avatar
    Va exista prietene patch insa vei juca online cu un Bayern al carui jucatori vor avea nume gen Alenkorvcki in loc de Lewandowski si altele asemenea! Nu mai avem Bundesliga in pes inca din 2005 cauza nefiind neaparat demonul Ea Sports asa cum ne mint baietii cu al lor ,,return of the king''!Echipe gen Bayern,Schalke, Wolfsburg vor putea fi editate din acele ligi fake si te vei bucura de ele doar offline deoarece jucatorii odata editati vor reveni la starea lor default (faces,names..) pt partea de online! O pedeapsa pt konami at fi ca comunitatea pes sa inceteze in ale mai edita jocul din starea de garbage crap in asa si pe dincolo..unii cu munca si altii cu buzunarele pline(pai pana cand?)..

  9. #29 SP
    Member BatsBike's Avatar
    curios, pe forumurile de dincolo de granitele RO este un hype destul de bine instalat pentru jocul full ..
    gameplay, un pic, mai cursiv in acest demo .. un plus pentru portari(spidermani, uneori!) .. dar cu faulturile suntem tot acolo .. ! .. apoi, hentul, continua sa fie o enigma pentru japonezi .. reluarile sunt tv style, suturile de la distanta by AI chiar extraordinare .. mai jucam, mai vedem ce apare ..

  10. #30 SP
    Member DiablQ's Avatar

  11. #31 SP
    Junior Member bebestrumf9's Avatar
    Am tot jucat si eu PES 17 zilele acestea,evident cu un prieten deoarece sa joc singur este ingrozitor de plictisitor.
    Clar demo-ul este peste demo-ul de la PES16.Acela chiar era oribil,acesta imi place.
    Parca se misca altfel,jocul de pase este mai placut,trebuie sa pasezi destul de mult sa desfaci apararea adversa.
    Suturile intra mai dificil,nu mai este chiar asa usor ca la PES16 cand jucatorul tragea sau ii iesea sutul din multe pozitii destul de incomode.
    LA PES17 pare ca trebuie sa ai jucatorul asezat in pozitie de sut,sa vin in viteza,sa fie piciorul care trebuie...
    Portarii au diferite animatii dar tot resping destul de des mingea in fata,Ma enerveaza teribil acest lucru,sa primesc gol din respingerea portarului.
    Se dau foarte usor goluri din centrari,cornere.
    Sper sa rezolve pana la jocul final,Messi alearga ca un dement.Ma ingrozesc cand in online o sa il ia astia pe Messi sa are terenul cu el,sa nu il poti prinde.
    Am jucat vreo 78-80 de meciuri si apoi am incercat PES 16.iN pes 16 aveam impresia ca mingea este mai grea,nu mai e naturala asa ca in PES17.
    Per total mie imi place cum se prezinta demo-ul si mai ales comparand cu cel de anul trecut.
    Dupa cum scrie la inceputul jocului,a fost gata prin mai acest demo,prin urmare intre mai si septembrie probabil au avut timp sa faca destule imbunatatiri.
    Cat despre licente,mie cel putin putin imi pasa de ele.
    Pe de alta parte.nu stiu cine zicea mai sus ca jucatorii nu vor avea numele reale.
    Echipele care nu vor fi licentiate vor avea alte denumiri,jucatorii care sunt in echipa vor avea numele lor.
    Pana la urma,cum spuneam,nu ma intereseaza 50 ligi si nu mai stiu eu ce,ma intereseaza sa aiba un gameplay frumos.Asta e cel mai important,si asta a fost baza pentru cei care joaca PES.
    Si evident sa mearga ok online,cum a fost la PES15 SI PES 16.

  12. #32 SP
    Member nutzule's Avatar
    foarte exacta descrierea ta, bebestrumf9, pe langa ce ai punctat, as mentiona si:

    - lejeritatea cu care se acorda cartonase, inclusiv la cel mai mic contact fizic intr jucatori
    - daca tii pe viteza iar jucatorul advers nu, atunci e fault in momentul contactului dintre cei doi
    - autogoluri stupide, toate in acelasi mod, mingea se indreapta spre portar (din pasa, centrare, deviere etc), portarul iese in intampinarea balonului, insa un aparator ii ia fata portarului si o baga in poarta (total incontrolabil aparatorul)
    - in momentul in care bati lovitura libera sau corner, intensitatea sutului nu mai poate fi marita, ai apasat odata pe buton si gata
    - nu am reusit sa mi pozitionez jucatorii pe teren dupa cum vreau (nush de ce, nu te lasa in demo sau au scos asta)
    - portari foarte buni, dar dupa ce primesc un gol, au aceeasi animatie, raman intinsi pe gazon cu fata in iarba
    - in sfarsit a aparut spray ul cu spuma , ptr marcarea pozitionarii zidului si locul loviturii
    - placut impresionat de mini meniurile ptr cornere, etc

  13. #33 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar

  14. #34 SP
    Member sollo's Avatar
    Am jucat și eu 4-5 meciuri de Pes17 demo. Îmi place, gameplay-ul e bun, nu e robotizat, nu e bambilici, simți ca joci fotbal

  15. #35 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    A aparut la precomanda la emag.

  16. #36 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by Kralizeh View Post
    A aparut la precomanda la emag.
    In ce consta diferenta intre Standard Edition si Barcelona Edition(cea de la emag)?Inafara de pretul mai mare si logo-ul Barcei de pe coperta...

  17. #37 SP
    Member boggySODMG's Avatar
    E destul de sensibil sutul cand am lovitura libera si corner, mereu dau la maxim. Jocul demo arata foarte bine, prin grafica si gameplay.
    Mare minus din pacate ca in fiecare an este problema licentelor. Ce camera folositi la joc, dynamic wide (default) ?

  18. #38 SP
    Banned asperas's Avatar
    Wide 0 7 0!

  19. #39 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    Quote Originally Posted by ccheep84 View Post
    In ce consta diferenta intre Standard Edition si Barcelona Edition(cea de la emag)?Inafara de pretul mai mare si logo-ul Barcei de pe coperta...
    Nici o diferenta din ce stiu eu doar ca e editie limitata, vezi ca au coborat si ei preturile acum depinde cum iti place cover-ul.

    Treaba e ca PES are parteneriat cu Barcelona asa ca daca vrei sa te bucuri de unele lucruri gen copie fidela a stadionului, jucatorilor, stilului de joc o sa joci destul de mult cu FC Barcelona.

  20. #40 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Mai bine faceti precomanda la varianta digitala ca sa aveti niste bonusuri in joc, in myClub.

    https://www.konami.com/wepes/2017/us/en-us/privilege/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  2. Pro Evolution Soccer 2017 - Xbox One By GABRYADN in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 13-08-2016, 12:37
  3. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  4. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  5. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts