Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 67 of 67

Thread: Prey

  1. #61 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    vreau sa ma apuc de joc, dar cu asemenea probleme


    si bug-ul ca ai FOV mai mic cand iesi din inventar.....

  2. #62 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Am trecut prin 3 patch-uri si nu am sesizat nimic deranjant. O fi de la SSD.

  3. #63 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    un review super fain

  4. #64 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    N-am rezistat sa-l joc mai mult de 45 minute.

    Nu stiu ce cred altii de l-au considerat chiar candidat la GOTY 2017, dar mie mi s-a parut insuportabil si pentru faptul ca exista aceasta "CORCITURA" de joc.

    Iata reteta acestui joc:
    1.bagi o poveste intortocheata cu elemente de Matrix+Moon+Total Recall+Edge of Tomorrow+Arrival+The Thing+Alien.......toate astea insirate in prima ora de joc, ca din cate am auzit, pe parcurs, toti jucatorii isi pierd interesul
    2.bagi un inceput inspirat dupa Half Life
    3.introduci inamici inspirati dupa cei din Half Life, Dead Space si Resident Evil.....Mimics- un fel de black headcrab. Fantomele alea negre de altfel nici nu ma inspaimanta. Parca totul pare lipsit de suflet, de emotie, de pasiune.
    4.implementezi un inventar, skill tree, praxis-uri si email-uri inspirate dupa Deus Ex, ca vezi domne, sa fie si un pic de RPG
    5.gameplay repetitiv ca-n Alien Isolation
    6.mai bagi si arme si abilitati inspirate dupa BioShock si Dishonored
    7. mai bagi si un sistem de catarare similar cu cel din Dishonored
    8. implementezi un motor grafic CryEngine, dar si niste texturi saracacioase si personaje modelate in stilul lui Dishonored
    9. ii mai pui si titlul de Prey, cu toate ca n-are nicio treaba cu jocul acela minunat din 2006.

    Si uite ce salata de SF-uri a rezultat!


    Serios, astia chiar nu sunt in stare sa mai scoata un joc SF original?

    BioShock primul a fost ceva original si superb.
    Deus Ex a fost si el un clasic original si exceptional prin sistemul de inventar si de gameplay pe care il avea.
    Headcrabs din Half Life au fost niste inamici nu neaparat originali, dar erau amuzanti si te luau prin surprindere de cate ori ii vedeai sau dadeai peste ei. Era un moment din ala senzational cand ii vedeai, transpirai efectiv, nu ca in jocul asta unde vezi niste paienjeni negri si banali numiti MIMICS care mai mult iti provoaca sila fiindca ii vezi prea des si ti-e tarsa sa-i mai lovesti cu cheia franceza , preferand sa-i eviti. Nici macar nu-si transforma victimele in zombies sau in xenomorf sau ceva....spre deosebir de headcrabs.
    Dead Space la fel, a fost un space survival horror superb cu toate ca semana a Alien, dar chiar era distractiv.
    Prey originalul n-a fost chiar o capodopera, dar a fost spectaculos la vremea lui.

    Ce a facut aceasta corcitura numita "PREY" a fost doar sa le copieze, sa ia cate un pic din fiecare....


    Cine stie, poate jucat cu ochelarii VR ofera alta experienta, dar jucat normal, nu merita. Singurele chestii care mi-au placut au fost Pistolul ala de Glue si privelistea spatiala.

    Bine ca Bethesda s-a salvat pe anul asta cu Wolfenstein 2 TNC ca in baza jocului astuia si a lui The Evil Within 2 ieseau cam sifonati.

  5. #65 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu vad nimic in neregula sa iei anumite elemente de la jocuri reusite. In primu rand demonstrezi studioului respectiv ca au facut ceva ok cu jocul lor, iar in al 2-lea rand, oferi fanilor toate partile bune din jocurile mentinute de tine...desi la unele chestii e foarte dubioasa compararea, dar ma rog. Povestea, plus elementele bune "luate" din alte jocuri = un joc bun.

    Hai acuzam x studiou ca a facut si el harta mini in stanga ca GTA (gen aproape toate), hai acuzam Heartone ca a copiat Magic the gathering. Hai acuzam Starcraft ca ce dracu, de ce poti sa construiesti cladiri ca in Age of Empires.

    Cred ca mai bine toate jocurile ramaneau la stadiu de Pong din punctu tau de vedere.

  6. #66 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Nu vad nimic in neregula sa iei anumite elemente de la jocuri reusite.

    Hai acuzam x studiou ca a facut si el harta mini in stanga ca GTA (gen aproape toate), hai acuzam Heartone ca a copiat Magic the gathering. Hai acuzam Starcraft ca ce dracu, de ce poti sa construiesti cladiri ca in Age of Empires.
    Era in regula daca se inspirau din maxim 2-3 jocuri si 2 filme si ai ceva continut ORIGINAL . Dar sa te inspiri din zeci de filme si zeci de jocuri si sa nu ai nici continut original (in afara de numele si aspectul personajelor) este nesimtire crasa.
    Iar exemplul dat cu mini-map din GTA e total ambiguu pentru ca eu ma refeream si la poveste, nu doar la elemente de gameplay.
    Iar restul jocurilor enumerate s-au inspirat strict din 1-2 jocuri, dar avand si continut original.

  7. #67 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am jucat demo atunci cand a aparut si am zis ca nu e cine stie ce ,jocului asta o sa ii zic pass , nu mai zic ca a primit si numai critici
    Zilele trecute il vad redus la 47 lei pe altex si hai sa il cumpăr la banii ăștia nu pierd cine stie ce
    Acum imi vine sa il joc încontinuu deci nu va mai luați după altii jocul e chiar bun pentru iubitorii sf
    E ceva asemănător cu alien dar e mai complex iar stația e uriașă
    Are si grafica buna ,poveste cat de cat si multe lucruri de facut
    La început mai mult ma furisam ca muream destul de repede daca confruntăm direct extratereștri dar dupa ce am mai deblocat câteva abilități sa schimbat situația
    Pana acum am intalnit vreo 6-7 tipuri diferite de extratereștrii iar pe masura ce înaintezi in poveste jocul devine mult mai captivant
    Dacă vă place să căutați sa va furisati si sa deblocat tot felul de abilități interesante alaturi de niste priveliști superbe in spatiu asta e un joc de jucat eu il recomand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Prey 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 42 Last Post: 03-08-2013, 01:54
  2. Zvon: Prey 2 va fi anulat By Xristina in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 19-04-2012, 19:55
  3. Replies: 19 Last Post: 26-08-2011, 01:03
  4. Prey 2 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 10-08-2011, 13:18
  5. IL-2 Sturmovik: Birds of Prey Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 03-09-2009, 09:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts