Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 60 of 60

Thread: The Game Awards 2016

  1. #41 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @dant3, ma asteptam la mai putina ignoranta de la tine, cum sa declari stupizeniile alea?

    Nu inteleg logica unora, spun ca e pacat suprem sa dai GOTY unui joc MP only, dar cand castiga alea SP only no one bats an eye. Get over it, Uncharted 4 e praf la multiplayer si gameplay n-are mai deloc, doar povestea si grafica sunt de el, nu-l mai ridicati in slavi atata pentru lucruri care sunt lipsa. V-am dat argumentele mai sus de ce merita Overwatch, niste baieti care se pricep au dat premiile si s-a vazut, degeaba ne scoatem noi ochii aici. Puteti spune ca e blat, ca s-au mancat de cur, ca au dat bani, ce vreti voi. Facts are facts and the fact is: Overwatch a castigat.

    ---------- Post added 03-12-2016 at 15:43 ----------

    @darthstone, Paladins e o bataie de joc, nu stiu daca l-ai jucat dar eu n-am rezistat mai mult de 2 zile in el. Balance zero, iar mecanicile si sistemele din joc sunt total pe langa, design-ul e la pamant acolo. Iar Overwatch fix de-asta este bun, e easy to learn, hard to master. La fel ca sahul. Si sahul are cateva clase si o singura "harta", dar inca se mai gasesc strategii si e jucat pretutindeni, e o minunatie de joc, o genialitate. Deci asta cu "e prea simplu, hurr-durr" e afumata.

  2. #42 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    @dant3, ma asteptam la mai putina ignoranta de la tine, cum sa declari stupizeniile alea?
    .
    La câte prostii spui si tu mai completez si eu, știi cum e, vin cu bomboana pe colivă.

  3. #43 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bomboana? Scuze, dar tu nu vii cu o bomboana, ci cu vreo 20 de cutii.

  4. #44 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eh, asta e, sunt ignorant, declar "stupizenii", am dezamăgit internetul. Promit că nu îți mai deranjez intelectul cu porcăriile pe care le vomit aici.

    PS Cumpără jocul, nu mai aștepta alt weekend gratis, ar trebui să contribui și tu dacă-i respecți atât de mult.

  5. #45 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Deja se lasa urat: sahc, cruce, lapte gros...

  6. #46 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Blizzard a inventat apa calda si gaura din macaroana.
    Overwatch = Team Fortress
    Hearthstone = Magic the Gathering

    PS: Let it snow, let it snow, let it snow
    Sa nu uitam si de Stacraft care e inspirat dupa Warhammer...

  7. #47 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    [/COLOR]@darthstone, Paladins e o bataie de joc, nu stiu daca l-ai jucat dar eu n-am rezistat mai mult de 2 zile in el. Balance zero, iar mecanicile si sistemele din joc sunt total pe langa, design-ul e la pamant acolo. Iar Overwatch fix de-asta este bun, e easy to learn, hard to master. La fel ca sahul. Si sahul are cateva clase si o singura "harta", dar inca se mai gasesc strategii si e jucat pretutindeni, e o minunatie de joc, o genialitate. Deci asta cu "e prea simplu, hurr-durr" e afumata.
    Pai normal, ai dat banii pe Overwatch ar fi culmea sa joci unul F2P la fel de "interesant". Trebuie sa iti justifici achizitia cumva. Prea mult iei apararea zeilor astora de la Blizzard, pana la fanboy-ism e numai un pas. Genialitate nicidecum, doar un copy-paste la TF2 si Paladins (da, Paladins, Hi Rez Studio au venit cu ideea cu mult inainte sa se nasca GOTY-ul asta bestial de Overwatch)

  8. #48 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Uncharted nu s-a inspirat dupa Tomb Raider, nu?

    Ajungem la discutii idioate, eu zic ca toate fps-urile sunt Wolfenstein.


    Au venit cu ideea la Paladins, alt joc inspirat dupa TF, atata doar ca a durat ani de zile si la sfarsit au scos un joc penibil .
    Blizzard nu sunt cei mai mari creatori, dar iau un concept si il imbunatatesc substantial.

  9. #49 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se vede ca lumea nu citește ce scriu aici așa că nu mă mai zbat. Vă las cu ironiile şi înțepăturile gratis, desi când am argumentat nu m-a contrazis nimeni cu contra-argumente viabile, decât cu "e părerea mea şi gata".

  10. #50 SP
    Junior Member GaDeAs's Avatar
    @Darthstone, Daca e sa gandim asa, ce spui de noul wave defense de la U4 care exista de o gramada de ani in jocuri clasice? A inventat ceva U4 aici si nu vad? Au replicat si ei daca e so luam asa.

    Comparatia de OW = TF2 nici nu are sens, or fi replicat Blizzard jocuri, dar din moment ce replica e de X ori mai buna ca originalu, automat castiga, se vede si la numaru de jucatori, fie ca e Blizzard sau fie ca e nush ce studio care a replicat un joc. Despre vorba cu numele ca e Blizzard in spate, si Valve is foarte cunoscuti, deci nu cred sa fie aia problema. Pe langa numele de la studio, multa lume zice ca OW trebuia sa fie F2P, dar sa nu uitam ca si TF2 a avut un pret la lansare pe langa market-ul de pe steam cu itemele, daca nu ar fi F2P, nu ar fi asa mare piata aia si nici asa jucat, mai ales cu Idle servers sau porcarii din alea, unde din average-ul care il are de 40-50k (sa nu zic mai putin) de jucatori online, 5k cel mai sigur is pe servere idle doar sa faca bani pe market.

    Pe langa toate alea, OW deja are mai multi eroi decat clase in TF2 , cea ce aduce complexitate, cum bine a spus eagle-eye si diversitate la gameplay. Poate ai diverse iteme, dar toata lumea joaca cu ce e mai OP, la fe ca si intr-un COD sau BF.
    Si ca OW are 2 skilluri la fiecare erou, defapt 3 cu ultimata, dar na, se vede ca am jucat 10 minute solo in training... sa nu uitam ca TF2 intradevar are o gramada, right?
    https://wiki.teamfortress.com/wiki/Abilities_(Classic)

  11. #51 SP
    Member eneea's Avatar
    Uai ce va certati, parca ati avea ceva de castigat ). Am jucat Overwatch si nu e de mine, prefer titanfall ca MP, dar cu toate astea inteleg de ce a luat GOTY, jocul acesta a creat un adevarat fenomen in lumea gamerilor. Zicea cineva de Hearthstone, si Hearthstone a luat GOTY de la Gametrailers acum 2 ani...si anu trecut Giantbomb a dat GOTY la Mario Maker.

    Revenind la show, pe mine m-a plictisit enorm, noroc ca l-am vazut de dimineata ca altfel adormeam la el. Nu a avut niciun moment de WOOOW!!!. Pt mine GOTY de anu asta a fost Dark Souls 3, care nu a fost nici macar nominalizat.
    Si inca o chestie care vad ca nu deranjaza pe nimeni e ca a castigat DLC_ul de la witcher 3, si oricat de mult mi-a placut W3, totusi e vorba de de un dlc, care din cate stiu nu poate sa fie jucat fara jocul de baza.

    Nu am jucat Unchanted 4, ca-s in "cealalta tabara", dar nu am vazut sa fii avut un impact asa de mare ca Overwatchu

  12. #52 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by GaDeAs View Post
    @Darthstone, Daca e sa gandim asa, ce spui de noul wave defense de la U4 care exista de o gramada de ani in jocuri clasice? A inventat ceva U4 aici si nu vad? Au replicat si ei daca e so luam asa.
    https://wiki.teamfortress.com/wiki/Abilities_(Classic)
    Pana acum nu am auzit sa fi fost luat in slavi modul wave defense la U4 si nici sa fi primit vreun GOTY pt chestia aia. Eu vorbesc aici de jocul in sine si nu cine stie ce mod aditional care e irelevant. Ideea e ca OW e overhyped si ridicat in slavi nemeritat si clar nu isi merita titlul de GOTY. S-au stricat si premiile astea, alaturi de oscaruri si dj mag. Castiga ce e mainstream si hype-ul creat in jurul lor.

  13. #53 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    CLAR e faptul ca aia e parerea ta si a minoritatii, dupa cum s-a vazut la acordarea premiilor .
    De parca in jurul la U4 nu s-a facut un hype excesiv.

  14. #54 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nu stiu de unde pana unde o tot tineti voi cu U4 de parca alte jocuri nominalizate nu erau.

  15. #55 SP
    Junior Member GaDeAs's Avatar
    Cateva posturi mai in spate ai spus:
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Blizzard nu a inventat nimic, tot ce au facut sunt replici ale altor jocuri. Deci da, studio of the year..
    Aceasi parere poti sa zici si despre U4 cu noul mod de wave sau cum a spus AngelOfPain, cu Tomb Raider si inspiratia. In locu lu Blizzard schimba numele cu Naughty Dog si o sa fie true si in cazu ala, nu vorbesc specific de tine, dar na, lumea arunca cu hate cand propiul studio care ei apara atat de mult au facut aceasi manevra si nu e unicu studio, deci.. eu zic ca nu are sens sa se mai descute pe subiectu asta.

    Daca era dupa hype, eu propun ca No Man's Sky sa fi luat premiul. Ofc glumesc, dar na, poate iti dai seama ca nu totu e dupa hype.

    Si faza ca ca nu are story, a spus eagle-eye destul in post-ul #19.

  16. #56 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Uncharted 4 ... gameplay n-are mai deloc,
    mai e de spus ceva? comentariul ala te descalifica din start de acum in orice discutie despre jocuri

    ---------- Post added 03-12-2016 at 18:44 ----------

    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Uncharted nu s-a inspirat dupa Tomb Raider, nu?

    Ajungem la discutii idioate, eu zic ca toate fps-urile sunt Wolfenstein.


    Au venit cu ideea la Paladins, alt joc inspirat dupa TF, atata doar ca a durat ani de zile si la sfarsit au scos un joc penibil .
    Blizzard nu sunt cei mai mari creatori, dar iau un concept si il imbunatatesc substantial.
    care Tomb Raider? original sau 2013+ ? pentru ca daca ai jucat Tomb Raider pre 2013 atunci daca esti intreg la minte si ai ochelarii pusi, vezi clar ca nu are nici-o legatura cu Uncharted, cat despre tomb raider post 2013, Uncharted 1,2,3 si golden abyss au fost inainte de Tomb Raider 2013 deci 4 jocuri uncharted au copiat un joc cu 5/6 ani inainte sa apara sau cum?

  17. #57 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu macar incerc sa fiu obiectiv, dar in cazul asta, daca Uncharted nu e inspirat de seria Tomb Raider nici Overwatch nu are nicio treaba cu Team Fortress.

    Imi place foarte mult seria Uncharted, dar cred ca in cazul tau ochelarii aia au alt rol .

  18. #58 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Ai spus cumva multiplayer la superlativ?
    Da, pentru mine mp este la superlativ, nu degeaba am zeci de ore petrecute in joc. Pot sa am parerea asta?

  19. #59 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Eu nu prea inteleg ce cauta Doom in nominalizarile pentru best game in timp ce Dark Souls 3 si Dishonored 2 lipsesc.

  20. #60 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu le-as fi adaugat si fara sa scot Doom, care-i piatra de temelie pentru viitoarele fast-paced singleplayer shooters si imbina foarte bine vechiul cu noul. Bine, de Dishonored 2 nu stiu ca nu l-am jucat. Iar de DS3 ma gandesc ca poate nu l-au bagat ca e prea similar cu restul, spre deosebire de Bloodborne care a mai schimbat unele chestii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. BAFTA Game Awards 2016 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 08-04-2016, 17:20
  2. The Witcher 3 ia premiul cel mare la The Game Awards By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 07-12-2015, 23:22
  3. The Game Awards 2015 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 04-12-2015, 23:07
  4. The Game Awards 2014 au loc pe 6 Decembrie By paunstefan in forum Console News
    Replies: 56 Last Post: 08-12-2014, 22:06
  5. Game of the Year Awards 2010 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 07-01-2011, 21:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts