Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Recomandare casti compatibile Ps4

  1. #1 SP
    Member cimaron's Avatar

    Recomandare casti compatibile Ps4

    Salutare, doresc sa achizitionez si eu o pereche de casti pe care o sa o folosesc la Playstation4!
    Bugetul este intre 200-500 de ron! Va rog respectos sa imi dati si niste linkuri sau chiar sa imi spuneti ce creedeti ca este calitativ

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La 300 de lei cu drum inclus
    Sunet foarte bun, materiale slabe
    https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00...s+gold+headset

    Sau

    Sunet mai puțin ok, materiale foarte faine, din păcate prețul cam mare și sunt cu fir.
    http://altex.ro/casti-gaming-hyperx-cloud-core

    Am avut ambele perechi, am rămas cu astea din urmă pentru că au fost la oferta plus ca am scăpat de alea Sony la un preț bun

    La prețurile actuale îți recomand modelul din primul link, dar pe alb, parcă plasticul nu e atât de prost la acel model.

  3. #3 SP
    Member cimaron's Avatar
    Cele de la Razer sunt ok? Sunt compatibile cu PS4?

  4. #4 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    La 300 de lei cu drum inclus
    Sunet foarte bun, materiale slabe
    https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00...s+gold+headset

    Sau

    Sunet mai puțin ok, materiale foarte faine, din păcate prețul cam mare și sunt cu fir.
    Casti gaming Hyperx Cloud Core

    Am avut ambele perechi, am rămas cu astea din urmă pentru că au fost la oferta plus ca am scăpat de alea Sony la un preț bun

    La prețurile actuale îți recomand modelul din primul link, dar pe alb, parcă plasticul nu e atât de prost la acel model.

    Esti primul om care spune ca acele Sony-uri se aud mai bine decat Cloud-ul.
    Din punctul meu de vedere la Sony e sunt prost si constructie foarte proasta iar Cloud-ul are sunet foarte bun, constructie buna.

    cimaron, nu merita Razer, daca chiar vrei calitate ia Sennheiser sau Audio Technica dar trebuie sa iti maresti bugetul.

  5. #5 SP
    Member cimaron's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Esti primul om care spune ca acele Sony-uri se aud mai bine decat Cloud-ul.
    Din punctul meu de vedere la Sony e sunt prost si constructie foarte proasta iar Cloud-ul are sunet foarte bun, constructie buna.

    cimaron, nu merita Razer, daca chiar vrei calitate ia Sennheiser sau Audio Technica dar trebuie sa iti maresti bugetul.
    Cele de la Audio Technica au acel program gen Synapse... de la Razer.. in care iti poti confurgura tu setarile?

  6. #6 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu, firmele care fac scule audio nu iti baga in dispozitive chestii de genu.

    https://youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA ascultati asta cam cu orice pereche de casti si veti intelege de ce 5.1-7.1, virtual surround sunt marketing.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Esti primul om care spune ca acele Sony-uri se aud mai bine decat Cloud-ul.
    Din punctul meu de vedere la Sony e sunt prost si constructie foarte proasta iar Cloud-ul are sunet foarte bun, constructie buna.

    cimaron, nu merita Razer, daca chiar vrei calitate ia Sennheiser sau Audio Technica dar trebuie sa iti maresti bugetul.
    Tu ai o problema? Dintre acele doua modele recomandate de mine, da, alea Sony Wireless sunt mai bune dpmdv, mi-au plăcut mai mult, am voie? Cloud Core prin controller nu oferă mare lucru... Omule, mai acceptă si alte păreri, crezi ca daca arunci cu banii pe căști de firmă se aud altfel prin rahatul ala de controller?

  8. #8 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu sunt ala care nu accepta pareri sau tu, care imi spui ca e "placebo" desi nu ai ascultat niciodata, mai rau, nici nu stiai ca poti folosi castile pe usb . Ti-am zis si te celalalt topic, le poti folosi prin usb pentru o calitate mai buna.

    Pe langa asta, tu te bucuri ca ai scapat de ele dar ii recomanzi omului niste casti f proaste, mai ales din punct de vedere calitativ.https://www.reddit.com/r/PS4/comment...ud_ii_and_the/


    later edit: aia e problema, si eu aveam/am o parere buna despre tine dar aici vorbesti aiurea, cam orice pereche de casti merge prin usb. Poti sa iei placa de sunet separat daca chiar vrei. El a zis 250-500 lei, se gasesc Hyperx Cloud II la 350 lei la altex.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hai ca deja ești enervant, căștile recomandate de mine, Cloud Core nu au sunet prin USB, habar nu ai despre ce vorbești sau trollezi aiurea. Chiar nu vreau sa ma cert, mai ales ca aveam o părere bună despre tine, ma opresc aici.

  10. #10 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Am si eu modelul de care zicea dante3 Casti gaming Hyperx Cloud Core, pt mine sunt perfecte, deci recomand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare CASTI GAMING 5.1/7.1 PC / PS4 By PumaS in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 04-01-2015, 16:24
  2. Casti compatibile cu ps4 By flames95 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 13-06-2014, 19:46
  3. Recomandare Casti PC By Strike105X in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 12-01-2013, 19:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts