Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: GreedFall

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    GreedFall

    GreedFall is a fantasy RPG inspired by Baroque art from 17th Century Europe • Eurogamer.net
    GreedFall is a new fantasy RPG inspired by Baroque art from 17th Century Europe.

    Spiders, maker of 2016's The Technomancer and 2014's Bound by Flame, said it's trying to depict grandiose sceneries in muted warm colours and dark undertones.

    In the game you, alongside other settlers, mercenaries and treasure hunters, explore a remote island where the locals, who are fighting off invading settlers, are protected by supernatural beings.

    GreedFall is planned for release in 2018 on PC, PlayStation 4 and Xbox One.
    Attached Images Attached Images greedfall-story-trailer-1.jpg

  2. #2 SP
    Member clovnusor's Avatar
    A cam avut succes trihornul in Bloodborne. In alta ordine de idei, pan' la gameplay nu prea am ce sa zic. Parca monstrul ala era inspirat puternic din Witcher 3 dar tot altoit usor cu BB. Vedem

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    GreedFall

    Dacă e ca Bound by Flame sau Technomancer zic pass direct. Jocuri slabe si nefinisate iar acum scot altul la mai puțin de 1 an de la ultimul.

    Dar sper in continuare pt ca cel puțin au idei interesante.

  4. #4 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  5. #5 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Am si uitat de asta. Nu stiu de ce, dar ceva imi pare "off" in acest traier si nu stiu exact ce. Cred ca va fi un fel de Elex, bun in esenta, dar cam clunky in practica. Influente de Vampyr si AC. Sau poate o sa ne surprinda

  6. #6 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Combatul arata bine rau.

    + gameplay influentat radical de ce skilluri ai
    + factions
    + story pentru partenerii din party


    I'm sold. Nu chiar preorder, dar sigur il cumpar in primele zile daca are recenzii bune.

  8. #8 SP
    Member codpin's Avatar
    Arata bine si se misca bine din trailer. Cam ce ar fi trebuit sa fie Dragon Age Inquisition...

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, nu stiu de ce am si eu aceeasi impresie, desi in trailerul de anunt al jocului mi se parea ca arata clunky. Aici pare mai fluid si chiar ofera ceva insight in joc. Chiar ar putea sa fie un joc peste medie.

  10. #10 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar

  13. #13 SP
    Member Mishy's Avatar
    L-a jucat cineva de aici sa isi poata da o parere despre joc? Mi se pare interesant, dar nu imi prea vine sa il cumpar full price.

  14. #14 SP
    Member geo971986's Avatar
    Si eu as fi interesat de niste pareri de aici...

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu mai astept niste patch-uri. Din pacate toti dezvoltatorii au prins moda asta cu lansatul jocurilor neterminate, pline de buguri, urmand sa le rezolve (sau nu) in urmatoarele luni.


    Mai e si problema cu traducerea cuvant cu cuvant din franceza, care pentru unii poate e doar un detaliu minor, dar pe mine ma irita rau de tot.

  16. #16 SP
    Member Mishy's Avatar
    L-am cumparat la reducere, este pe store daca va interesaza si e chiar bun jocul, are acel feeling the old school RPG. Am deja vreo 15 ore bagate in el. Povestea pana acum e interesanta, acompanita de un voice acting foarte bun. Misiunile le porti terrmina in feluri diferite in functie de cum le abordezi si asta incurajeaza mult mai multe run-uri. Gameplay-ul mi se pare foarte bun, necesita putina strategie nu poti spama acelasi atac la nesfarsit in speranta ca o sa iti iasa. Sunt probleme cu hitbox-urile si atacurile inamicilor care te lovesc de unde nu te astepti, dar nu sunt foarte dese incat sa te enerveze.

    Jocul nu e perfect, mai sunt buguri si glichuri dar nu sunt game breaking, mai mult visuale. Iar la partea de grafica e destul de invechit. nu ai zice ca a aparut in 2019.

    ---------- Post added 14-01-2020 at 16:24 ----------

    PS: Daca aveti de gând să îl jucați, recomand sa-l începeți pe hard sau chiar extreme.

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar

  18. #18 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Jocul ăsta e interesant, dar ar trebui să aibă un preț mult mai decent. În ziua de azi, prea mulți dezvoltatori oferă jocuri cu prețuri de nivel Rockstar, iar calitate de nivel ultra indie. Plus că jocul lipsește cu desăvârșire din rețelele cunoscute de retail de la noi.

  19. #19 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai jocul nu a avut niciodata pret de AAA (60$). Daca nu ma insel a fost 40$, iar la reducere il gaseai la pret de tigari.

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Vine si pe next-gen, cu extra content:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts