Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 36 of 36

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2018

  1. #21 SP
    Member Giogio's Avatar
    Atât fifa cât și pes nu excelează pe nici un capitol. Mă uit la 2k și nba, unde pare mai bine realizat decât astea două la un loc. Deci se poate mai bine. Plus multe alte sporturi. Formula 1 bine implementat și el...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    e bine ca exista pes ca altfel ar fi fost tragic fiind doar fifa.fifa in deceniul trecut pe pc a fost acelasi gameplay de la fifa 06 la fifa 10 si pe consola a inceput sa-l schimbe la fifa 09 sau fifa 10 fiindca n-aveau un competitor decent ca sa le puna oarecare probleme si faceau doar update la rooster
    pes a fost bun ca si gameplay deceniul trecut si a castigat faima dar deceniul asta nu este mai bun ca fifa
    cumparati pes doar ca sa se tina de treaba cei de la ea sports canada
    Adica vrei sa spui ca FIFA simuleaza mai bine fotbalul real decat PES?

  3. #23 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nici unul nu simuleaza deloc bine fotbalul asta e problema dar da fifa ca experienta e mai ok ca pes
    poate daca online developerii ar impune full manual atunci mi-as face o parere mai corecta despre simulare
    asa nu vreau sa joc eu pe full manual si oponentii pe semi assist sau full assist
    avusese fifa acum cativa anisori un lobby mode unde era si de 1vs1 manual dar nu gaseai pe unul sau foarte rar.jucam acolo rar si era parca alt joc fata de asistat
    presupun ca asa o fi si pes
    se joaca pe contre online si mingea circula foarte rapid in ambele si rar momente de acalmie,pe cand in realitate este exact opusul
    trebuie sa joci vs ai/cpu ca sa vezi cum e facut jocul sa actioneze ca online profita cam toti de orice e op si desigur pe full manual
    ar trebui eliminate in online modes aceste optiuni de assist

  4. #24 SP
    Member bdevil's Avatar
    A jucat cineva beta-ul? Cum vi se pare?

  5. #25 SP
    Senior Member nina's Avatar
    a fost ok beta,chiar ma gandesc sa cumpar pes desigur cand va fi reducere
    coop la pes in beta e 3 any vs 3 any.eu as vrea sa il cumpar pentru teamplay,sa joc in echipa cu cineva
    daca se poate sa imi explice careva mode-urile online din pes 2017 pentru teamplay
    ai echivalentul la pro club in pes?sau ce mode e apropiat?m-ar interesa si daca in acel mode controleaza fiecare cate un jucator sau pot fi toti any?

    am citit din manual: EDIT Alter teams and players as well as stadium.
    You can import / delete image data from "Data Management". Data from a folder on your USB Flash memory that includes WEPES in its name will be imported. You can load files that meet the following conditions: Resolution: 64 x 64 - 2048 x 2048 pixels. Format: JPEG; PNG.
    pe xbox a importat careva?

  6. #26 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    La PES 2017, la Team Play, poti juca de la 2 vs 2 la 11 vs 11. Cand iti faci sala, alegi nr maxim de jucatori: 4, 6, 8 etc. Daca vrei 2 la 2, alegi 4 ca sa nu te trezesti cu mai multi in sala, deoarece nu-i poti scoate cu forta din sala. Se poate juca any player sau fixed player. Da, poti alege sa joci numai cu un jucator anume.

    Ce este misto la PES, este camera Fan View, unde vezi o mare parte din teren. Mai este camera Blimp unde vezi aproape tot terenul.

    Cred ca echivalentul Pro Club e Master League. Eu joc numai My Club si Team Play.

  7. #27 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    David Beckham Trailer


  8. #28 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Legends Trailer




    Trailer


  9. #29 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ce este mai important nu s-a postat pana acum. FC Steaua Bucuresti SA este in PES 2018. Sa speram ca e FCSB, ci nu echipa din Liga a 4 -a.
    Attached Images Attached Images pes-2018-teams.jpg

  10. #30 SP
    Member boggySODMG's Avatar
    In mod normal ar trebui sa fie FCSB si emblema noua, cred ca se va rezolva asta pana la lansarea jocului full. Sper sa fie si jucatorii reali

  11. #31 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Este spectaculos. Grafic este o generatie peste FIFA. Nu se compara animatiile jucatorilor, echipamentul, jambierele, ghetele sau mingea( Toate arata cat se poate de aproape de realitate). Prezentarea inainte de meci este top class. Nu are comentariu in Demo ca sa pot sa le compar. Gameplay-ul este mult mai liber decat FIFA, asa cum a fost intotdeauna de altfel. Ratezi usor, iei gol la fel de usor daca nu esti atent. Assist-ul este foarte putin prezent in comparatie cu FIFA. Esti incurajat sa-ti aduci contributia asupra jocului mai mult decat in FIFA. Nicio faza nu seamana cu cealalata. Poti sa faci cam orice iti trece prin cap din punct de vedere al fazelor de atac. Cand esti interceptat este ca in realitate, in sensul in care daca e evident de 1-2 secunde ceea ce vrei sa faci, jucatorul advers o sa te intercepteze, nu poti sa fugi pe langa el sau sa-l ocolesti. La atac, jucatorii adversi sunt prinsi "in offside" daca ai vreun moment "de magie". Imi place ca ratezi usor, dai peste poarta sau pe langa poarta, ca in realitate, indiferent ce jucator e la minge. Lasa loc creativitatii. Dai gol doar atunci cand ai meritat si ai muncit mult sa construiesti faza.

    FIFA are in plus atmosfera. Fiecare meci e ca Machester United - Real Madrid 4-3. E foarte atragator la inceput, dar wears out pe parcurs. Gazonul este foarte saturat si in cele mai bune conditii de crestere de pe planeta. Am tot vazut review-uri in care se spune ca publicul este mult peste PES. Nu mi se pare deloc asa, cel putin generatia aceasta. Animatiile jucatorilor arata ca intr-un joc video, Zidane nu are nicio legatura cu realitatea. Aceleasi faze de la FIFA 2009( ma refer generatia aceasta si cea trecuta) incoace, mega asistate. Nu ai momente de surpriza, daca ai jucat FIFA la viata ta, stii la ce sa te astepti.

    Jocurile au target-uri foarte diferite. FIFA investeste masiv in departamentul de publicitate. Dar PES este simulator de fotbal. Daca asta cauti. Daca vrei casual sau sa dai goluri ca la TV fara sa muncesti prea mult, nu recomand PES, o sa te enervezi. Dar nu e nimic nou, asa a fost mereu. De la ISS Pro Evolution, pentru cine a prins vremurile de PS1 .

  12. #32 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ronaldo si Maradona in starter pack la myclub.

  13. #33 SP
    Junior Member vladvlad178's Avatar
    Ce patch imi recomandati pt licente pt ps4? am gasit mai multe dar nu stiu daca sunt ok

  14. #34 SP
    Member Yanciu's Avatar
    Ma bate gandul sa joc PES anul acesta. Nu am mai jucat de la 2008 incoace de cand am trecut pe consola si am jucat numai Fifa.
    Vreau sa incerc si PES pt. ca nu imi place deloc Fifa anul acesta...nu intru in detalii
    O intrebare am...Daca instalez patchul pentru licente pe ps4 o sa mearga online si myclub?
    Multumesc.

  15. #35 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Yanciu View Post
    Ma bate gandul sa joc PES anul acesta. Nu am mai jucat de la 2008 incoace de cand am trecut pe consola si am jucat numai Fifa.
    Vreau sa incerc si PES pt. ca nu imi place deloc Fifa anul acesta...nu intru in detalii
    O intrebare am...Daca instalez patchul pentru licente pe ps4 o sa mearga online si myclub?
    Multumesc.
    Da.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #36 SP
    Member florent's Avatar
    Pentru cei care au PES 2018 pe PS3 , pot sa va ajut cu actualizarea lui la 2022 ( numele echipelor corectate, fetele jucatorilor actualizate, transferuri la zi ..etc )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  2. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  3. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  4. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  5. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts