Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 175

Thread: Far Cry 5

  1. #41 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post


    Revad acelasi story trailer din 2012 incoace!



    Companii ca Ubisoft si Activision sa-si recicleze jocurile anual nu gasesti.

    Macar Activision are succes profitabil an de an cu Call of Duty de ajung la castiguri de 1 miliard $ , chit ca au au povesti scurte de 6 ore , dar in care nu te plictisesti mai deloc si nici nu-si dezamagesc fanii.



    Pe cand jocurile Ubi, fie ca vorbim de Tom Clancy, Far Cry sau AC, abia daca se fastacesc la vreo cateva sute de milioane de dolari si vreo 10 milioane de exemplare vandute, si isi dezamagesc proprii fani cu povesti lungi, dar repetitive si anoste, chiar stupide si incoerente (parca scrise pentru copii mici).

  2. #42 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Da, asa e, Ubisoft recicleaza:

    Anno
    BG&E2
    Steep
    South Park
    Star Trek Bridge Crew
    For Honor
    Trackmania
    Trials
    Skull & bones
    Rainbow six siege
    Mario + rabbids
    Rayman
    Grow home
    Child of light
    Valiant hearts

    Vorbim ca sa nu adormim

  3. #43 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Tocmai au anuntat Far Cry 3 pentru PS4 si XOne "Classic", va fi inclus in season pass-ul de la FC 5. Este un Remaster sau doar o adaptare?

  4. #44 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Remaster (din ce am citit pe diverse site-uri).

  5. #45 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Anno
    BG&E2
    Steep
    South Park
    Star Trek Bridge Crew
    For Honor
    Trackmania
    Trials
    Skull & bones
    Rainbow six siege
    Mario + rabbids
    Rayman
    Grow home
    Child of light
    Valiant hearts
    Skull & bones de exemplu e reciclat dupa sistemul de lupte navale din AC Black Flag de exemplu.


    In rest, si Anno, South Park , Rainbow Six Siege sunt jocuri reciclate pentru ca au acelasi sistem de gameplay repetitiv de la joc la altul.

    Ca toate jocurile Ubisoft de astfel- joci vreo 5-10 ore, ai jucat tot jocul, in rest e pura repetitivitate si plictiseala.

  6. #46 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Da, toate sunt reciclate. South Park este recicalt dupa un RPG. Anno dupa o strategie. Rainbow dupa un shooter.

    Eu zic mai bine sa nu mai faca jocuri pentru ca Alex Khan spune ca nu sunt originale.

    In momentul asta Ubisoft este singurul developer care are curajul sa arunce pe piata jocuri cu idei noi. Au cateva jocuri pe aceasi reteta dar daca tu crezi ca un gigant ca Ubisoft poate sa supravietuiasca doar din jocuri originale traiesti pe alta planeta.

  7. #47 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post

    In momentul asta Ubisoft este singurul developer care are curajul sa arunce pe piata jocuri cu idei noi.
    E ora de trolling sau cum?
    N-am mai vazut o idee noua privind sistemul de gameplay de la Ubisoft de vreo 5 ani!

  8. #48 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator.

    Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft.

  9. #49 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    For honor după ce joc e reciclat ?

  10. #50 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator.

    Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft.
    Sunt companii cu multe jocuri originale si inovative, Google It, ca nu ma platesti sa caut pentru tine!


    Iar lista aia ma lasa rece fiindca mai la toate jocurile respective imi venea sa ma las dupa 10 ore jucate.
    Are Ubi stilul asta iritant de a plictisi jucatorii.....

    ---------- Post added 05-02-2018 at 14:44 ----------

    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    For honor după ce joc e reciclat ?
    Ahhhh, ai auzit de Mount & Blade si Chivalry: Medieval Warfare?

  11. #51 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Tot nu vrea sa ne dea exemple. Probabil nu stie

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce va pierdeti vremea. Bucurati-va de joc si de asteptare. Eu cu siguranta il voi lua pentru a juca toata campania in co-op.

  13. #53 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Sunt companii cu multe jocuri originale si inovative, Google It, ca nu ma platesti sa caut pentru tine!
    Daca tot te dai mare si rotund, spune exemple. Ai venit cu replici de frustrati, ai cumva 30 de ani si esti virgin? Exact ca unul te comporti.
    Bine ca aici faci gura mare dar lauzi COD WWII care e un joc unic, sigur nu mai este unul la fel. Sau jumping simulator-ul ala.

    Auzi la el, Google It. Ai dat #rekt la tot CG-ul.

  14. #54 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Puteti sa ziceti ca e boring, ca e reciclat, ca e nu-stiu-cum, da' pai cand vii cu dlc-uri care-ti aduc vietcong, zombie si paianjeni martieni in acelasi joc, fix de un user CG ne arde
    Noi sa fim sanatosi si arme multe s-avem.

  15. #55 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator.

    Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft.
    nu-mi pasa de far cry 5, jocurile ubisoft sau conversatia voastra, dar am vazut ca ai zis "Ubisoft sunt singurii.... jocuri originale"

    the ****? Ubisoft face parte din trioul de publisheri care fac jocri la banda rulanta mediocre pentru masa de mediocrii, EA, Activision & Ubisoft
    vrei exemple de jocuri originale adevarate?
    sa ne uitam la anul 2017:
    Persona 5, Horizon Zero Dawn (bate Ubisoft la propiul fromat, open world), Nier Automata, Nioh, Resident Evil 7 VR, Yakuza 0/Kiwami, Gravity Rush 2 etc. toate jocurile astea sunt 100% diferite, de la Atlus/Sega, Sony, Capcom, Square Enix, Koei Tecmo, ai auzit in viata ta de publisherii astia? sau stii doar EA jocuri sport, Activision Call Of Duty & Destiny si Ubisoft jocuri open world Assassin's Creed, Far Cry Wildlands, multiplayer For Honor, R6S, Division, numeste tu un joc de la Activision, EA sau Ubisoft care se compara cu ceva de genul noului God Of War, Spiderman, Days Gone, Death Stranding, Detroit, The Last Of Us 2, Ghost Of Tsushima, vrei jocuri originale? SONY

  16. #56 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Calm your tats man..chiar daca esti mega fan obsesiv Sony si hater de orice altceva..nu cred ca isi doresti nimeni sa iti plezneasca picpalacul

  17. #57 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Initial nu am vrut sa-ti raspund pentru ca devine obositor. Toate jocurile din lista tot se pot considera clone dupa alte jocuri. Toate !

    Ubisoft are aproape 12.000 de angajati. Daca tu crezi ca o companie cu un asa numar mare de angajati poate sa supravietuiasca cu 2-3 jocuri pe an si care sa fie si noi in concept, traiesti in alta lume.

    Eu am spus ca din producatorii mari, si aici spun mari, nu Naughty Dog, Guerrilla sau aia de fac Spider Man, Ubisoft are din cand in cand jocuri cu concept nou sau macar incearca. Am dat exemple gen South Park, For Honor, Mario + rabbids, Rayman, Grow home, Child of light sau Valiant hearts.

    Ce studiouri ai postat tu fac un joc la 3 sau poate 4 ani. Nu exista comparatie si te certi degeaba cu mine. Mie imi plac jocurile lor si le cumpar pe toate. Asa ca poti sa incerci sa-ti indrepti cruciada in alta parte.

  18. #58 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Va chinuiti degeaba sa informati un om care nu vrea sa auda ce aveti voi de spus.
    I hate ubi**** as much as the next man...dar din cand in cand le mai scapa cate o idee semioriginala, ex: premiza acestui joc.

  19. #59 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Revad acelasi story trailer din 2012 incoace!



    Companii ca Ubisoft si Activision sa-si recicleze jocurile anual nu gasesti.

    Macar Activision are succes profitabil an de an cu Call of Duty de ajung la castiguri de 1 miliard $ , chit ca au au povesti scurte de 6 ore , dar in care nu te plictisesti mai deloc si nici nu-si dezamagesc fanii.



    Pe cand jocurile Ubi, fie ca vorbim de Tom Clancy, Far Cry sau AC, abia daca se fastacesc la vreo cateva sute de milioane de dolari si vreo 10 milioane de exemplare vandute, si isi dezamagesc proprii fani cu povesti lungi, dar repetitive si anoste, chiar stupide si incoerente (parca scrise pentru copii mici).
    Ascunde-te in munti!!!

  20. #60 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Daca tot te dai mare si rotund, spune exemple. Ai venit cu replici de frustrati, ai cumva 30 de ani si esti virgin? Exact ca unul te comporti.
    Vezi ca asta e atac la persoana!

    ---------- Post added 06-02-2018 at 12:00 ----------

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Ascunde-te in munti!!!
    Sa inteleg ca te-ai ascuns tu in munti cu Xbox si e asa frumos de recomanzi la toata lumea?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Far Cry 4 / Far Cry Primal / Just Cause 3 (PS4) By keanustar in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 14-08-2017, 22:36
  2. Replies: 0 Last Post: 11-06-2011, 15:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts