Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9
Results 161 to 175 of 175

Thread: Far Cry 5

  1. #161 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Jocul e chiar decent, dlc-urile sunt slabe.

  2. #162 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Jocul e chiar decent, dlc-urile sunt slabe.
    Mda, e chiar......... decent.

    E chiar demn de GOTY 2018
























    ---------- Post added 05-08-2018 at 00:25 ----------

    .....la zmeurica de aur al gaming-ului!

  3. #163 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cum se face ca am jucat vreo 50h inca de la lansare si nu am gasit astfel de glitchuri...dar astia pe PC au jocul dea dreaptul stricat?

  4. #164 SP
    Member justamodel's Avatar
    Careva pt trofeul coop? ps4

  5. #165 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nasol jocul, mi-a lasat impresia de Just Cause nu de Farcry! Bine ca nu l-am luat la lansare ca dadeam peretii de el.

  6. #166 SP
    Member morphine's Avatar
    Acum am pus și eu mana pe el iar la prima impresie îmi dă senzația că jocul are o mare problema cu motion blur ul. Poate mi s-au schimbat mie dioptriile dar la mișcări mai ample npcurile se vad efectiv aiurea. E prima oară când mă deranjează un aspect de genul și nici nu vad vreo setare prin meniu.

    ---------- Post added 22-08-2020 at 11:41 ----------

    Am mai jucat putin aseara de am terminat intro-ul si am trecut de faza cu radio tower. Cred ca de fapt e prima oara cand experimentez motion sickness si de asta nu intelegeam ce se intampla. Jucand mai mult jocuri cu 60 fps trecerea la 30 cu motion blurul ala si head bobbingul cred ca a fost cam brusca. Imi da senzatia ca se misca greoi si parca sub 30 fps. As fi preferat si un fov putin mai mare.



    Anyway, dragutel jocul, grafic arata mai bine decat ma asteptam, am vazut cateva explozii care mi se par foarte misto facute. Nu am mai jucat far cry de la al 2lea, pe care nu am mai apucat sa-l termin la vremea lui in schimb am amintiri despre primul far cry la care ma chinuiam pe pc sa gasesc combinatia potrivita de setari astfel in cat sa-l pot juca pentru ca mi se misca in reluare.

    ---------- Post added 22-08-2020 at 12:27 ----------

    Am uitat, modul in care iti arata harta mi-a placut cel mai mult din tot ce am vazut prin jocuri pana acum. Ma refer la harta care iti apare cand apesi touchpadul.

  7. #167 SP
    Member morphine's Avatar
    Bai deci nu se poate așa ceva. Jocul asta mă dispera. Pe langa faptul că după atâta timp de la lansare e plin de bug-uri, frame drops groaznice, inamici care se teleportează, inamici morți care tremura și se mișcă, cad sub harta când folosesc parasuta, mă trezesc la misiunea aia cu avionul că mi mai cere și bani pt gloanțe. Oribila misiune. Doamne, sper că au avut încasări mici la jocul asta că și-au bătut joc de el.

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ciudat ca zici de motion sicknes - la mine seria Far Cry e cam singura care nu-mi da motion sickness. Altfel nu pot juca FPS-uri din controller

  9. #169 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am patit si eu la fel,dar am astigmatism si am zis ca e de la mine.

  10. #170 SP
    Member morphine's Avatar
    Am terminat jocul. Până la urmă n-am fost chiar așa rău.
    Mi-a placut antanogistul principal, Jacob Seed, foarte bine interpretat. Chiar a fost memorabil. O sa caut actorul sa vad ce e cu el.
    - partea narativa bunicica. Cumva tematica asta de cult religios m-a dus cu gândul la Bioshock Infinite, dar mai mult mi-a plăcut aici. Mi-ar fi plăcut să fie mai întortocheată așa....a fost destul de simplistă.
    - misiunile satisfăcătoare, excepție fiind unele din ele foarte enervante in rest nu am simțit nicio repetivitate. Urăsc in schimb misiunile stupide care îți mănâncă mult timp precum cea cu carnea "bucătarului", mi s-a părut cam controversata și nepotrivita. A și aia cu testiculele. Mi-a plăcut ideea de a recuceri teritoriile pierdute, fiecare având o animație diferita chiar daca era scriptata.
    - soundtrack mișto! Bv Ubi
    - grafica satisfăcătoare
    - multe arme, mașini, avioane, vapoare ce-o fi.

    Nu mi-au plăcut unele misiuni și faptul că are multe bug uri. Mi-ar fi plăcut să aud și vocea personajului meu.
    Un joc ok, dar nu as fi dat niciodată 60 de euro pe el. Cum zice "cineva", e un wait for sale.
    PS: n-am apucat sa joc arcade, am dat acum 2 mape pe solo. Interesant. Am văzut ceva asemănător in Doom 2016.
    Acum trec la new dawn.

  11. #171 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Pe co-op merge doar 2 playeri adica eu si sa invit un amic ?
    Intreb ca varul al unui amic ia bagat in cap ca se poate in 3 iar eu nu am vazut nicaieri sa mearga.

  12. #172 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, pe coop merge doar in 2.

    In 2021 cand informația e la indemna oricui in doua secunde folosind internetul nu înțeleg cum mai avem nelamuriri din astea gen "am auzit eu de la varu ca se poate".

  13. #173 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Da, pe coop merge doar in 2.

    In 2021 cand informația e la indemna oricui in doua secunde folosind internetul nu înțeleg cum mai avem nelamuriri din astea gen "am auzit eu de la varu ca se poate".
    1.M-am uitat pe youtube si vorbea mult si mia sarit nervi sa ii ascult.
    2.E asa mare crima ca am ales sa pun intrebarea ?
    3.In fine mersi , noi in general trebuie sa dam mult din gura ca de ce asa si de ce nu invers.

  14. #174 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Chill, ma refeream la varu/amicu/ce o fi.

    Dar daca tot ai vrut sa-mi dai replica pot sa-ti spun si eu ca puteai tasta întrebarea aia direct pe google. Tin sa-ti spun ca nici eu nu am avut habar in cati se poate juca, n-am rezistat mai mult de o ora in FC5, dar am cautat special ca sa iti răspund tie, deci daca vrei se poate găsi informația.

  15. #175 SP
    Manager paul's Avatar
    60fps update pentru PS5 si XS:
    Xbox Series X will be able to run the game with a 3840x2160 and 4K resolution, while Xbox Series S will run it at a 1920x1080. PS5 players will still be able to take out the Seed family at 2880x1620 resolution.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9

Similar Threads

  1. Vand Far Cry 4 / Far Cry Primal / Just Cause 3 (PS4) By keanustar in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 14-08-2017, 22:36
  2. Replies: 0 Last Post: 11-06-2011, 15:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts