Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Consola Sony Playstation 4 "all-in-one"

  1. #1 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar

    Consola Sony Playstation 4 "all-in-one"

    Am o curiozitate. Poate sunt printre colegii de aici care se pricep mai bine. Ar fi posibil ca Sony sa produca o consola care sa aiba in ea tehnologia si a unui ps3 si a unui ps4? Sa foloseasca in comun blue-ray-playeru , usb-urile, sursa de alimentare, etc dar cand sesiseaza disc de ps3 sa il ruleze pe hardware-ul de ps3, cand sesiseaza disc de ps4 pe cel de ps4. La ce dimensiuni reduse au reusit sa le faca pe amandoua eu unu as cumpara o astfel de consola indiferent de dimensiunile ei "insumate". Si as plati pe ea chiar si banii unui ps4+ps3...doar sa am optiunea sa o gasesc sa nu fie doua aparate separate. Voi ati cumpara?

  2. #2 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Tehnic sunt sigur ca se poate, dar cred ca Sony doreste sa impinga consumatorul catre PS4PRO, HDR, 4K, VR. Daca vrei sa uimesti clientul in magazin, pui discul cu Horizon Zero Dawn pe un TV 4K, nu un joc de acum zece ani cu pixelii cat casa. Si sunt sigur ca vor sa aibe pret sub XBOX Scorpio cu PS4PRO.
    Edit: Nu as cumpara, am jucat mult pe PS3 la vremea lui. E timpul pentru ceva nou.

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Am o curiozitate. Poate sunt printre colegii de aici care se pricep mai bine. Ar fi posibil ca Sony sa produca o consola care sa aiba in ea tehnologia si a unui ps3 si a unui ps4? Sa foloseasca in comun blue-ray-playeru , usb-urile, sursa de alimentare, etc dar cand sesiseaza disc de ps3 sa il ruleze pe hardware-ul de ps3, cand sesiseaza disc de ps4 pe cel de ps4. La ce dimensiuni reduse au reusit sa le faca pe amandoua eu unu as cumpara o astfel de consola indiferent de dimensiunile ei "insumate". Si as plati pe ea chiar si banii unui ps4+ps3...doar sa am optiunea sa o gasesc sa nu fie doua aparate separate. Voi ati cumpara?
    Pai asta se numeste Backward Compatibility si deja exista la Xbox One. Din pacate Sony au anuntat ca la ei e imposibil si ca singura sansa de a juca jocuri de PS3 pe PS4 e prin intermediul serviciului PS Now.

  4. #4 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Pai asta se numeste Backward Compatibility si deja exista la Xbox One. Din pacate Sony au anuntat ca la ei e imposibil si ca singura sansa de a juca jocuri de PS3 pe PS4 e prin intermediul serviciului PS Now.
    Ideea era de a putea utiliza discurile gata cumparate in aceeasi consola contra cost. La fel cum cine vrea mai multa putere plateste mai mult pt un Ps4 Pro, cine vrea sa isi poata folosi discurile de ps3 sa aiba optiunea de a cumpara o consola all-in-one care sa ii permita sa le ruleze. Nu vad cu ce ar deranja asta pe cineva. Cum ziceai si tu, nu toti ar cumpara. Cum nu toti cumpara PRO-ul...dar macar exista optiunea. Pt cei care inca apreciaza discurile cu jocurile in format fizic cumparate pt ps3, singura optiune e sa aiba doua console legate la tv. Si oricati bani ar fi dispusi sa plateasca pt a le uni intr-una singura, nu se poate. Daca tot au segmentat piata prin lansare PS4-pro-ului, eu unu as aprecia daca ar segmenta-o si in directia descrisa de mine. Nu trebuie sa vanda in draci, dar sa multumeasca si putinii care isi doresc asta.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cat timp pot monetiza PS Now, o vor face. Lor le convine, ca si companie, sa te faca sa dai iar bani pentru a juca chiar si jocurile pe care le ai deja in libraria personala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-10-2013, 07:27
  2. Replies: 11 Last Post: 30-01-2013, 17:27
  3. Replies: 17 Last Post: 21-01-2013, 20:57
  4. Replies: 0 Last Post: 16-07-2012, 11:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts