Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: A Way Out

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    A Way Out

    A Way Out offers something for everyone - may it be lean back or intense gameplay moments, action, adventure, exploration, puzzles, chase, stealth.

    Discover More: http://x.ea.com/32091

    The narrative keeps you on your toes, offering a fresh, unique and compelling experience throughout. Get a unique look into the character’s personal lives and their driving motivations through their interaction with others as strong cinematic moments tie the plot together and propel the characters forward through their journey.
    A Way Out Official Reveal Trailer


    A Way Out Official Gameplay Trailer


    A Way Out will be available on PlayStation 4, Xbox One and PC via Origin.
    Attached Images Attached Images 079669.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pare foarte interesant, dar pare mega dubioasa partea cu ONLY Split Screen co-op, chiar si online, nu doar couch.

    Tot sper sa renunte la ideea asta si sa lase oamenii sa aleaga, ori local MP ori online MP. Ca mi-e greu sa cred ca stica imersivitatea...

  3. #3 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Din thumbnail-ul primului video, am crezut ca cel din dreapta e Nathan Drake, facut mai pe buget redus.

  4. #4 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Credeam ca sunt singurul care il vede pe Nathan

    Jocul asta chiar promite multe, sa vedem ce va iesi. In afara de SW, de care stiam deja, A Way Out a fost cel mai bun joc de la conferinta EA.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca jocul va avea o lungime de doar 3-4h, dar vei putea face povestea in multiple feluri, deci rejucabilitate destul de mare.
    Sper sa aibe si un pret pe masura, de maxim 30$/€.

  6. #6 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Prea scurt totusi.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  8. #8 SP
    495
    Member 495's Avatar


    entuziasmul cu care orice dev ar tebui sa vorbeasca despre jocurile lui!

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu stiu despre joc cat de bun va fi (insa promite bine), dar modul in care a fost prezentat este de nota 10. *cough*other developers take notes*cough*
    Sa speram la un pret decent.. La full price (60€) din partea mea poate sa mai astepte . Cu 40€ max launch mai inchid un ochi

  10. #10 SP
    495
    Member 495's Avatar
    PSA

    Daca vreti cea mai buna expierenta coop, fie couch, fie online (nu shootere sau mmorpguri) fugiti si cumparati A way out, daca iese fizic, ca eu doar digital l-am gasit...

    L-am luat, dat jos, intrat intr-o comunitate a jocului, gasit un id si am inceput sa jucam. Pe urma am aflat ca el e din new york, ca astepta de mult jocul, hype, alea alea si ca nu gasea pe nimeni cu cine sa joace, la el era super dimineta oricum.

    Am jucat vreo 4 ore bune, cu momente memorabile, coop seamless si intuitiv, o poveste care te prinde, te face sa iti pasa de personaje si fara sa vrei si de partenerul coop, ca va salvati fundurile unuia altuia de multe ori!

    Jocul face exact ce a promis in trailere. Creatorul lui era entuziasmat cu un motiv, chiar le-a iesit super bine!

    Un minus ar fi ca trebuie sa ai neaparat pe cineva cu jocul, altfel te uiti la meniu.

    Bonus e un full game trial, unde cineva care are jocul te invita si puteti juca impreuna fara sa il cumperi!

    Awesome game is awesome!

    PS: un gameplay de la mine, inceput dupa cateva minute de la startul jocului, spoilers ahead!


  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat si eu azi app 1.5h cred. Foarte misto momentele de co-op, dar foarte limitat si "cinematic" totul pana acum. Sper sa se schimbe si deschida din ce in ce mai mult. As vrea sa ma si joc, nu doar sa ma uit si sa trec din quick time event in quick time event.

  12. #12 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mersi, patrunouacinci, azi il iau.

  13. #13 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Anytime! Daca ne nimerim online in acelasi timp, poate facem un run impreuna!

  14. #14 SP
    Senior Member nina's Avatar
    l-am cumparat si eu,cine joaca pe xbox add me

  15. #15 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Inca nu l-am luat, o sa urmeze, ca jocul e cam copie dupa filmul Shawshank redemption ceea ce nu e chiar rau.

  16. #16 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Singura asemanare cu filmul e scena cu detinutii care dau cu smoala pe acoperis.

  17. #17 SP
    Senior Member nina's Avatar
    se spune ca un owner daca da invite la un friend poate descarca a way out gen demo.e adevarat?

  18. #18 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    ownerul ii da invite unui prieten, prietenul downloadeaza free trial, si joaca cu ownerul tot jocul. cel invitat poate juca numai cu ownerul, ownerul cu oricine.

    Cine vrea sa imi dea invite as juca si eu.

  19. #19 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am dat la 3 romani,cred ca nici unul nu l-a downloadat si unul din ei a spus ca e trial si ca are doar o misiune
    daca poate juca tot jocul atunci e chiar misto
    sunt pe xbox cine vrea sa jucam

    curios,poti juca azi 2 ore si maine sa continui de unde ai ramas cu cineva care n-are jocul?

    ---------- Post added 25-03-2018 at 02:09 ----------

    fain jocul,zici ca e film de actiune
    si mai fain e ca poti juca de unde vrei cu oricine daca esti host,ma rog depinde cat ai deblocat cu careva

  20. #20 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Gata si primul playthrough. Cu ocazia asta am curatat si trofeele, platina e una foarte usoara.

    Am jucat restul jocului cu acelasi american si am ramas masca amandoi la final. Nu vreau sa dau spoilere dar e de zile mari, cel putin cel ales de noi, ca mai sunt cateva, depinde ce alegeri faci.

    Unul dintre jocurile mele preferate de anul asta si nici nu aveam sperante mari. Voi cumpara cu incredere urmatorul joc facut de baietii astia.

    Spoilers despre alegerie noastre:


    Din partea mea ii dau nota 11/10 pt ca m-a surprins, m m-a tinut captivat, a avut plot twists si partea cinematica a fost excelenta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:17
  2. Replies: 0 Last Post: 07-09-2012, 08:05
  3. Fallout 3 Strike's way By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 8 Last Post: 24-01-2011, 16:13
  4. Way of the Samurai 4 - exclusiv PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 29-10-2010, 12:00
  5. Replies: 0 Last Post: 26-11-2008, 10:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts