Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 15 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 284

Thread: Anthem

  1. #101 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Impresii dupa probabil cea mai proasta expierenta avuta cu un "demo".

    Incep cu minus-urile:
    - seamana prea mult cu the division, varianta de la lansare.
    - meniuri complicate, total in plus, pasi peste care trebuie sa treci fara motiv
    - sistemul de matchmaking facut anapoda, la ani lumina in spate de cel din destiny
    - cooldown la zburat... cat de naspa ar fi fost daca si in destiny aveai cooldown la sparrow?
    - "towerul" si cum interactionezi cu cei de acolo. se misca ca un fund, trebuie sa te intorci in el dupa fiecare misiune si doar acolo poti schimba arme, javelin, abilitati, orice. odata iesit in lume ramai cu ce ai pe tine si daca iti pica ceva nou trebuie sa vii in tower sa vezi ce e si ce poate...
    - conversatiile cringe din tower cu raspunsurile la fel de cringe pe care te pune sa le alegi.
    - loading screens infinite (demo bug probabil)
    - daca mori nu ai respawn in acel loc, nici nu ai buddy cam sa vezi ce fac ceilalti, intr-un joc coop...
    - pe consola arata bine dar e un pop-in incredibil.

    Plusuri:
    + combatul e fun
    + abilitatile sunt cele mai fun, fie defensive, fie ofensive. am jucat cu rangerul pana la level 14 desi puteam deschide alt javelin la level 12.
    + javelinul storm. pe asta il vroiam si pe asta l-am deschis. OMG cat de fun e! Esti one man army daca joci corect. Multimi de inamici si le poti da freeze la toti, lightning bolt la toti si cu cat mai multi cu atat se incarca ultimata mai repede, care probabil e cea mai spectaculoasa dintre toate 4.
    + lumea creata excelent si traversarea ei. desi ai cooldown la zburat daca treci prin apa, cascade se reseteaza, sau daca faci nose dive.
    + cele 3 misiuni din demo au fost interesante, toate au avut de-a face cu acelasi npc din tower, a parut ceva inchegat.
    + strongholdul, echivalentul strikeurile din destiny a fost lung, greu, cu mecanici cat de cat interesante, boss-ul final putea sa fie mai greu.
    + prime mechanic sau stun, daca e folosita corect de toti din echipa, ai damage masiv si totul devine super usor, nu stun cum va fi pe grandmaster difficulty.
    + cooldown super rapid la abilitati, poti face misiuni intregi fara sa tragi cu arma si toate arata spectaculos.
    + looter shooter, asa ca vei avea de sortat, sters, reciclat multe parti. am reusit sa echipez ambele javelinuri cu full set de blue rare items, gear score undeva pe la 100.

    Daca nu erau problemele de conexiune, de infinte loading screens, de failed matchmaking si de blue error screens pe ps4, probabil m-as fi distrat si mai mult, dar noua ni s-a parut foarte fun.

    Il voi cumpara doar pt ca am foarte multi prieteni cu care sa il joc si toti vrem sa facem o mica pauza de la destiny mai ales acum cu season of the drifter axat mai mult pe gambit.

    ---------- Post added 26-01-2019 at 20:17 ----------

    Best destiny pve player (imho) does the hardest thing in the anthem demo:


  2. #102 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Omg ce dubios e Gladd fara barba

  3. #103 SP
    Member bdevil's Avatar

  4. #104 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant, pot spune. Am jucat vreo 2h adunat, tot weekendu.

    Jocul arata ok in mare parte, cu plusuri si minusuri vizibile la tot pasul. Ca sa fiu in ton cu lumea, jocul arata bine "pentru un open world". Daca mai pui la socoteala si faptul ca vorbesti de un joc multiplayer, deja mai cade putin calitatea grafica si-ti faci o idee la ce ma refer. E decent, nimic wow. In schimb e foarte colorat si plin de mici particule (care dispar destul de repede, nu God of War style).

    Ca si control, e destul de ok si fun in unele momente. Pacat ca nu poti zbura mai mult de "5 secunde" sau cel putin asa se simte. Mai mult timp am petrecut pe jos decat prin aer iar asta mi se pare o prostie.

    Ce nu mi-a placut DELOC este faptul ca basically vei avea 2 moduri, ca sa zic asa.

    Poti ori sa pleci spre o misiune, din baza, caz in care harta iti va fi inchisa doar pentru acea misiune, vei fi nevoit sa treci prin anumite checkpoints pentru a ajunge acolo (spre exemplu nu poti ocoli o stanca prin dreapta, daca ai checkpoint in stanga, pentru ca...nu poti...). + ca daca oamenii din grupul cu care s-a facut matchmaking merg spre misiune iar tu vrei sa o arzi dubios printr-o alta zona (nu neaparat sa te indepartezi ci sa stai pe loc undeva sau sa ocolesti prin alta parte), primesti mesaj cu "leaving mission area" si in 3 secunde te trezesti cu un mare loading screen pentru a te teleporta in misiune. Asa ca degeaba-ti dau ei senzatia de libertate si verticalitate, mai ales cu un costum care zboara, pentru ca esti mega ingradit.

    Sau poti sa pleci din baza spre open world. Nu am apucat sa stau mai mult de 5 minute in acest open world, pentru ca au tot picat serverele, dar am vazut ca asa poti explora cu adevarat lumea.

    Astept si weekendul aceste, poate le va merge mai bine si poate voi avea mai mult timp la dispozitie. Momentan e fun in doze mici, dar daca nu are o poveste buna sau orice altceva care sa te faca sa reintrii in joc, atunci o sa-l tratez ca pe un joc Single Player, care nu merita luat day one, o sa-l iau la un moment dat, il voi termina si cam atat...

  5. #105 SP
    Member tudort's Avatar
    Dacă luați jocul la lansare. Vă rog să postați aici pe ce platformă alegeți. Poate ne găsim și mai jucăm. Eu unul o să-l cumpăr fie pe Ps4 fie pe PC. Se lucrează și la Cross-Play pentru toate platformele , cel puțin așa zic ei :
    https://www.gameinformer.com/2019/01...-and-crossplay

  6. #106 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu il iau day one, in principiu (ma decid weekendu asta dupa open beta), pe Xbox.

  7. #107 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cam dezamagitor:


  8. #108 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Groaznic....abia astept diseara sa se dea drumul din nou la servere...

  9. #109 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In mod clar au facut ceva downgrade, as usual, dar inca arata bine pentru un joc de genu asta, deschis si online si merge bine.

    Iar din ce am jucat, a fost fun.

    Oricum aveti open beta weekendu asta. Incercati si criticati dupa aia.

  10. #110 SP
    xup
    Banned xup's Avatar
    20 dolari skin-ul, microtranzactii, downgrade, grafica spalacita, combat inspirat dupa ME Andromeda, probleme de conexiuni.

    E bine.
    Inca un fail, poate cu putin noroc se duce si Bioware dupa celelalte companii inchise de EA.
    Si daca continua sa scoata jocuri proaste, poate scapam mai repede de EA, cancerul industriei asteia.

    Pe 22 februarie, cand o sa se lanseze prostia asta, nu o sa-l joace nimeni ca toti vom fi prin tunelurile din Metro Exodus care o sa apara cu 7 zile inainte.
    Mai bine l-ar amana prin aprilie daca tin sa obtina ceva vanzari ca sa acopere costurile productiei.

  11. #111 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cu părere de rău o spun, dar îmi pare un eșec similar jocului Destiny 2. Nu are nimic în demo care să te motiveze să vrei să faci ceva, totul e fad, lipsit de viață... Păcat, Javelinul promitea mai mult.

  12. #112 SP
    Member tudort's Avatar
    Mie mi-a plăcut. Am jucat pe PC. Arată frumos și se mișcă bine. Dacă sunt și misiuni faine , o poveste captivantă , eu spun că merită. Poate nu preț întreg dar... apropo - este vreo analiză grafică comparativă pc / ps4pro / xboxonex ? Mă gândeam să-l iau pentru playstation. Aș avea colegi de echipă ?

  13. #113 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by xup View Post
    20 dolari skin-ul, microtranzactii, downgrade, grafica spalacita, combat inspirat dupa ME Andromeda, probleme de conexiuni.

    E bine.
    Inca un fail, poate cu putin noroc se duce si Bioware dupa celelalte companii inchise de EA.
    Si daca continua sa scoata jocuri proaste, poate scapam mai repede de EA, cancerul industriei asteia.

    Pe 22 februarie, cand o sa se lanseze prostia asta, nu o sa-l joace nimeni ca toti vom fi prin tunelurile din Metro Exodus care o sa apara cu 7 zile inainte.
    Mai bine l-ar amana prin aprilie daca tin sa obtina ceva vanzari ca sa acopere costurile productiei.
    Bai Khan. Las-o naibii de treaba...

    Si totusi, sunt curios de unde ai scos-o cu microtranzactiile alea, din moment ce au zis clar ca nu vor avea decat items cosmetice contra cost. Cu astea ce problema ai?

    Eu inteleg ca jocul e slab sau nu e pe gustul tau, dar tot spui aceleasi lucruri de atat de mult timp. Am inteles. Treci mai departe. Du-te pe thread-ul lui Metro si saliveaza acolo.

    On toppic - de nu m-am ratacit prin tunelurile alea din apa de m-au luat toate cele. Am cedat pana la urma. Foarte proasta prima misiune. Efectiv nu stii ce trebuie sa faci, cand si unde. Trebe sa iei totul pe bajbaite.

  14. #114 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Bai Khan. Las-o naibii de treaba...

    Si totusi, sunt curios de unde ai scos-o cu microtranzactiile alea, din moment ce au zis clar ca nu vor avea decat items cosmetice contra cost. Cu astea ce problema ai?
    În loading screen-uri apărea un mesaj în care spunea despre aceste cosmetice și că vor costa toate 25 coins ... se pot debloca și jucând mai mult. Eu cred că au renunțat la practica nesănătoasă.

  15. #115 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da. Asta au zis de la inceput si o tot zic, dar vad ca lumea nu e atenta.

    Jocul nu va avea decat items cosmetice contra cost. Cel mai probabil o sa fie 20$ un costum, dar asta nu inteleg cu ce va deranjeaza. E alegerea fiecaruia daca are bani/vrea sa investeasca in asa ceva. Prost nu e ala care cere...

    Ba chiar jocul o sa aibe free DLCs, cum are si GTA Online (ca exemplu) tocmai pentru a putea toata lumea sa joace aceleasi lucruri.

  16. #116 SP
    xup
    Banned xup's Avatar
    Microtranzactiile implementate denota ca jocul e de calitate slaba si lipsit de continut si ca dezvoltatorii nu au avut suficient buget pe care sa-l bage in joc, de aceea cersesc extra-bani ca sa-l finalizeze.

    Cam asta e.

    Iar treaba cu skin-ul la 20 dolari e pomenita de Joe:

  17. #117 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Te uiți la prostul ala, habar nu ai ce vb, au spus ca în demo prețul este de 25 coins, când vor lansa jocul vor fi prețuri diferite, eu nu vad nimic rău dacă sunt doar cosmetice.
    Și Fortnite este la fel și nu influențează cu nimic gameplay ul, arătă bine și pare sa fie funn acum depinde de ce activități vei avea în el sa nu te plictisești.

  18. #118 SP
    xup
    Banned xup's Avatar
    Angry Joe - prost?????

    Ok, te inteleg, nu te condamn.
    Sa inteleg ca aia de scriu recenzii pe IGN si Gamespot, niste clickbaituri de toata jena, sunt inteligenti!

  19. #119 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by xup View Post
    Angry Joe - prost?????
    Cel mai prost.

    Ai jocul în mână și tu te uiți pe YouTube să te convingi singur.

    Sunt persoane care nu vor să facă grind pentru cosmetice și le este mai ușor să le cumpere.

  20. #120 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Este irelevant cat costa itemul X sau Y atata vreme cat nu ofera un avantaj in joc si nu te forteaza nimeni sa-l cumperi ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 15 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts