Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 284

Thread: Anthem

  1. #181 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu vad care-i problema ta cu faptul ca "eu traiesc in nori"? Te deranjeaza cu ceva faptul ca astept sa ma joc un joc care-mi place, pe care l-am cumparat cu banii mei? Te deranjeaza cu ceva faptul ca-mi plac jocurile mediocre?

    Jocul de fapt a fost lansat azi, drept dovada sta patch-ul day 1 lansat ieri, pentru lansarea programata azi.

    + ca toate reviews de pe metacritic, momentan, sunt pe PC. Eu astept review pe ce o sa-l joc.

    Si eu cred ca tu citesti doar ce parti vrei tu, din ce scriu. Daca nici eu nu am criticat jocu asta, nu stiu cine a facut-o. Dar asta pe baza a ce am jucat, nu din ce am vazut pe internet.

  2. #182 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ACG are recenzia cu day one patch. Nu cred că nici după 50 de recenzii pe metacritic o să vezi o medie peste 65. Trebuie sa primească multe note de 8, nu este un joc de 8, dpmdv bineînțeles.

  3. #183 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Toata lumea a scos deja reviews, jocul a fost lansat deja de o saptamana, pentru ce vrei sa fie servere pline? Oricum tot in 3 o joci, tu traiesti in nori. Jocul e sub mediocru, de ce tot aparati un produs lansat prost, acceptati asa de usor manevrele astea. Oricum gamerii de acuma nu mai cumpara jocurile de placere ci pentru hype sau sa fie in "trend" cu altii ca daca nu esti in "tren" esti vazut altfel, am vazut boala asta si aici pe forum nevoia de a cumpara fiecare joc chiar daca chiar nu merita dati bani pe ele, da fie voi va dati suturi in cur pana la urma.
    Esti foarte agresiv si citesti pe sarite. Omul a dat 500 de linkuri cu reviews la joc din care nu iese deloc bine jocul.
    Grab a Snickers!

    N-a scos nici o toata lume nici un review. Momentan nu este nici un review pe Xbox One X spre exemplu.
    Este o campanie masiva impotriva EA care v-a prins in vartej grav de tot, chill.

    Ca si concept este un joc foarte ok. Ca si realizare, este un produs nefinisat si lansat cu probleme, momentan.
    Nu mai cautati sa va convingeti pe voi insiva ca faceti bine ratand un joc cautand aprobarea si confirmarea maselor atunci cand altii ii acorda o sansa.
    Folositi prea des 'toata lumea' si de multe ori 'toata lumea' mai si greseste, altfel ar fi toate perfecte, daca 'toata lumea' ar avea dreptate mereu.

    Ce nu inteleg totusi si ma frapeaza este urmatorul lucru:
    Anthem l-ati desfiintat pur si simplu, dar n-am vazut pe nimeni sa se tavaleasca in chinuri ca marele joc al anului "Calaritea pana-n zori" a iesit PE JUMATATE NEFINISAT.
    Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional?
    A?

  4. #184 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mi-e greu sa inteleg, ce relevanta are platforma pe care sunt facute review-urile? Separat de chestiuni legate de framerate si grafica, de ce conteaza? Ce imi scapa?

  5. #185 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Esti foarte agresiv si citesti pe sarite. Omul a dat 500 de linkuri cu reviews la joc din care nu iese deloc bine jocul.
    Grab a Snickers!

    N-a scos nici o toata lume nici un review. Momentan nu este nici un review pe Xbox One X spre exemplu.
    Este o campanie masiva impotriva EA care v-a prins in vartej grav de tot, chill.

    Ca si concept este un joc foarte ok. Ca si realizare, este un produs nefinisat si lansat cu probleme, momentan.
    Nu mai cautati sa va convingeti pe voi insiva ca faceti bine ratand un joc cautand aprobarea si confirmarea maselor atunci cand altii ii acorda o sansa.
    Folositi prea des 'toata lumea' si de multe ori 'toata lumea' mai si greseste, altfel ar fi toate perfecte, daca 'toata lumea' ar avea dreptate mereu.

    Ce nu inteleg totusi si ma frapeaza este urmatorul lucru:
    Anthem l-ati desfiintat pur si simplu, dar n-am vazut pe nimeni sa se tavaleasca in chinuri ca marele joc al anului "Calaritea pana-n zori" a iesit PE JUMATATE NEFINISAT.
    Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional?
    A?
    Nu mai pune RDR 2 și Anthem in aceeași propoziție, e rușinos. Eu am luat RDR 2 day one pentru SP, la fel și GTA 5. Nu m-a interesat componenta MP. Cei de la R* mi-au adus prin RDR 2 exact ce mi-au promis, o experiență de neuitat.

    PS: Anthem e o rușine pe toate platformele
    PPS: Cred că MP în RDR 2 este încă in Beta

  6. #186 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional?
    Am vrut sa construiesc un pod micut din 10 scanduri, dar pe drum am pierdut 4. Va rog sa nu ma judecati, si vecinul a pierdut tot 4 cand a construit podul de 2000 de scanduri.


    Plus ca RDR2 e in principiu un joc singleplayer cu o componenta bonus de multiplayer.

  7. #187 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ok cum spuneti voi, it's a dead end

    Ratati voi Anthem eu ma voi bucura de el asa cum e si cu imbunatatirile pe care le va aduce in viitorul apropiat prin updates. Peace!

  8. #188 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Anthem merita notele pe care le primeste. Asta nu inseamna ca nu te poti distra cu el. Cine nu intelege asta... nu stiu cum poate intelege altceva

  9. #189 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Ok cum spuneti voi, it's a dead end

    Ratati voi Anthem eu ma voi bucura de el asa cum e si cu imbunatatirile pe care le va aduce in viitorul apropiat prin updates. Peace!
    Eu nu o să-l ratez cu siguranță. In viitorul apropiat după ce-l mai repară, deși unele chestii nu se mai pot repara, o să-l cumpăr la prețul corect. Cel mai probabil, prin aprilie o să fie la reducere cu vreo 40%

    ---------- Post added 22-02-2019 at 22:30 ----------


  10. #190 SP
    Member tudort's Avatar
    Vedeți că deja este super ieftin pe toate platformele , mulțumită băieților de la Ea România. Am văzut pe PC la 100 lei și PS4 la 150 lei. Ce-i drept doar ca și cod , dar merită !

  11. #191 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  12. #192 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci pe XoX in 2017 arăta mai bine decât pe un PC cu RTX 2080TI

  13. #193 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    40 euro in ziua lansarii ...


  14. #194 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ăștia de la BioWare și-o cam merită, la fel au făcut și cu Andromeda, lansează un joc neterminat și se așteaptă ca lumea să îl cumpere.

  15. #195 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Nu cred e vina lor, EA decide cand se lanseaza jocul.

  16. #196 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Nu cred e vina lor, EA decide cand se lanseaza jocul.
    EA nu a decis nimic ! cum a fost si randul trecut cu ME:A sau ME 3 cand au recunoscut intr-un interviu ca nu li sa impus nimic ! EA le-au acordat atata sfoara incat sa se spanzure singuri !

  17. #197 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    40 euro in ziua lansarii ...

    Fake, prețul e prea mare

  18. #198 SP
    Member chris diaz's Avatar



    Vanzari in prima saptamana de 10 ori mai mici ca Destiny, de 4 ori mai mici ca Destiny 2, de 2 ori mai mici ca Mass Effect Andromeda.
    Imi amintesc de Destiny 2, care la cateva luni de la lansare il gaseai second-hand la 50 lei pe OLX. Nu-mi doresc sa vad asta, fiindca ar insemna inchiderea studioului Bioware, mai au o sansa cu noul IP Dragon Age, asta daca mai apuca sa-l lanseze. Cat despre free-DLC-uri pentru Anthem, pe cine ar mai interesa sa le faca, daca jocul nu se vinde?

  19. #199 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Foarte bine, hai ca incet incet lumea se trezeste din hipnoza. Sau poate ce ei si-au taiat creanga de sub picioare cand au lansat Apex inaintea lui Anthem.

  20. #200 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Care nou IP, numai IP nou nu mai este Dragon Age, eu vreau KOTOR 3, să mă lase cu DA. Eu nu cred că numai cei de la Bioware sunt de vina. Chiar cred că jocul asta era atât de plin de microtranzactii încât acum vedem o versiune refăcută. Nu am văzut în viața mea un joc care se bazează pe loot și este atât de sărac, de ce oare?

    PS: Sunt foarte curios care a fost bugetul alocat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts