Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 284

Thread: Anthem

  1. #241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Eu ti-as recomanda sa nu iti pierzi momentan timpul cu el, o sa treaca cateva luni bune pana o sa faca reparatii la el. Jocul e intr-o stare mai proasta ca fallout 76 si asta spune ceva.
    Sunt curios pe ce anume bazezi aceasta afirmatie. E doar o parere personala sau ai si niste link-uri cu articole oficiale care sa afirme acest lucru?

    Tine cont ca jocul functioneaza si a functionat day one. Eu am jucat peste 15h pana am avut primul freeze si inchis joc pe Xbox One X, iar asta dupa un update in care au micsorat considerabil loading times-urile. Lucru care oricum s-a reparat intre timp si asa cum spune si Xander Ro, jocul nu mai da niciun crash/freeze.

  2. #242 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by fylipdan View Post
    Partea buna este ca datorita Anthem m-am apucat sa joc Warframe, si culmea e ca imi place.
    Lasand gluma la o parte, daca Bioware dispare eu nu mai cumpar nimic atins de EA. Sper Anthem sa fie macar un succes comercial si apoi Bioware sa primeasca finantare si mana libera pentru a face ce stiu mai bine: Storytelling singleplayer Sci-Fi RPGs.
    Nu mai e nimeni din greii Bioware care faceau jocurile alea cu story blanao. Se vede de la Inquisition incoace ca o dau din ce in ce mai rau.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  3. #243 SP
    Manager paul's Avatar
    Starting with game sales, BioWare's Anthem was the best-selling title of the month, beating out other new releases like Jump Force, Far Cry New Dawn, and Metro Exodus.

    Anthem enjoyed the second highest launch-month sales in BioWare's history, only behind 2012's Mass Effect 3.

    It is now 2019's second best-selling game, trailing only Kingdom Hearts III.

    One caveat to mention with Anthem is that PC digital sales are not included. Publisher Electronic Arts has not shared any hard sales data for Anthem.
    Anthem Sales Open Strong In The US, Second-Biggest BioWare Release Ever For First Month - GameSpot

  4. #244 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Multa lume a pus botul la jocul asta Sunt curios totusi cati jucatori activi are acuma.

  5. #245 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Suntem destui nu ne duce grija

  6. #246 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #247 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cunoastem cum s-a dus dracului, scuzati-mi franceza, The Division 2 ii e tatic.

  8. #248 SP
    Member zoli86's Avatar
    Am asteptat articolul asta de la Kotaku mai mult decat jocul in sine.

  9. #249 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand citesc astfel de articole mereu mi se pare cumva ireal ca un studio AAA poate fi asa de haotic si dezorganizat. Nu lucrez in gaming industry si nici nu am de gand, dar majoritatea companiilor pe care le stiu, desi cu un buget mult mai mic, sunt mult mai bine organizate in proiecte.


    Early iterations of flying—which, developers say, was removed from and re-added to Anthem several times—were more like gliding, and members of the Anthem team say it was tough to get the system feeling all that fun. Every time they changed the traversal, it meant changing the world design accordingly, flattening and stretching terrain to accommodate the latest movement style.

    Daca au stabilit ca zborul e mecanica esentiala si ca vor sa creeze lumea in jurul acestei mecanici, e absurd sa inceapa sa lucreze la world design inainte ca mecanica respectiva sa fie batuta in cuie. Nu de alta, dar altfel muncesti inutil si ajungi sa dezvolti 5 ani teoretici un joc, dar in realitate 2 fiind degeaba. Cu asa management prost nici nu ma mir ca nu sunt in stare sa livreze ceva bun la timp.

  10. #250 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un articol foarte bun. Rușine Bioware!

  11. #251 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu au avut destul timp la dispozitie, trebuiau sa se concentreze pe shop

  12. #252 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Dacă nu aveți chef să citiți

  13. #253 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aici avem si raspunsul Bioware care-i critica despre cum si-au permis sa critice developerii. Iar asta de la Kotaku nu a facut decat o investigatie juranistica si a publicat chestii realea, care nu pot fi contestate.

  14. #254 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sunt penibili rau. Tot ce au facut cu jocul asta a fost penibil. Sincer, speram ca vor invata ceva din esecul asta, dar nu pare ca au inteligenta necesara. Cu cat falimenteaza mai repede, cu atat mai repede vor merge developerii la alte studiouri care pot face ceva mai bun.

  15. #255 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta cumva dovedeste ca nu neaparat "EA a stricat Bioware", ci Bioware cu EA au stricat Bioware
    Au fost veterani si oameni care au lucrat la ME/DA si n-au stiut cum sa se descurce cu Anthem. Presiunile EA se vede ca au venit inspre sfarsitul perioadei cand efectiv nu aveau nimic. Eu ma mir ca i-au lasat sa manance bani 7 ani de zile fara sa aiba un produs macar in stadiul de pre-Alpha. Zici ca m-am uitat la documentarul cu Fyre festival, asa m-am simtit in timp ce citeam articolul, o gramada de oameni cu deziluzia ca "hai ma ca o sa fie bine in final" mintindu-se singuri.

    Eu ma mir ca a iesit cum a iesit, zic ca este mai mult decat bine avand in vedere cat a fost perioada de lucru efectiv. Dar da, poti face multe cu crunch time, doar ca dupa aia n-ai cu cine sa mai lucrezi ca ori au plecat ori sunt morti angajatii

  16. #256 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    https://www.gamespot.com/articles/an.../1100-6466432/


    Asta e pana acuma cea mai tare duma, dupa ce ca jocul a fost un EPIC FAIL, acuma ce sa zica baietii de la Bioware
    - ah defapt stiti jocul e in early access si pe langa asta punem pe hold tot ce am vrut sa facem, ca sa terminam si noi odata jocul asta, macar sa functioneze calumea.

    Fiecare face ce vrea cu banii lui, dar continuati sa cumparati jocuri de genul acesta half baked crap, si atunci o sa primiti tot timpu ***** pe bat, pentru ca ei vad ca se poate. Si lasatima cu povestea cu "eu m-am distrat in joc" ce sa si zic dupa ce ai dat banii pe ceva stricat, asta-i ca si meme-ul acela cand sta cainele in foc. S-a mai dus un studio RIP Bioware.


  17. #257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Here we go again...

    Omule, eu m-am distrat in joc in 2 beta si trial de 10h prin EA Acces pana sa cumpar jocu.

    Faptu ca jocu nu s-a ridicat la asteptari sau a fost/este in continuare limitat si repetitiv e partea a doua, dar terminati cu indoctrinarea asta cretina.

    Lasa omu sa-si cumpere ce vrea, cand vrea, cum vrea, cat timp e pe banii lui.

    Mi se pare incredibil cum nu se poate posta ceva negativ despre un joc, fara sa se arunce cu excremente in oamenii care l-au cumparat/il cumpara/joaca.

    Daca criticai doar jocu, nu aveam nimic de zis...

  18. #258 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Exact...here we go again. Eu zic să lăsați topicul asta in pace, sa moară odată cu jocul. Bine zicea un user, ieri, nu mai poți să spui nimic că încep contrele, atacurile, jignirile, crizele, samd...

  19. #259 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Sunteti exact ca aia care voteaza PSD, numai ca voi votati cu portofelu, cat timp ei vad ca se poate o sa continuie sa scoata jocurile astea neterminate. Pana la urma ei tot si-au luat banii de pe voi pentru ca va vad "turning players into payers", fara sa va dati seama afectati industria asta intr-un mod foarte neplacut.

  20. #260 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta pentru ca se ataca omul/consumatorul si nu neaparat produsul, lucru care nu mi se pare ok.

    Eu chiar am reintrat in joc acum vreo saptamana si in mod clar este o diferenta de la cer la pamant fata de ce a fost la lansare. Pacat ca efectiv nu mai ai cu cine juca. Nici nu am reusit sa termin campania pentru ca toti prietenii mei l-au abandonat, iar randomi, daca gasesc 1 per misiune, e bine.

    LE: nu sunt de acord cu afirmatia ta. Daca-mi place un joc, il cumpar cat timp este jucabil (nu vad in reviews ca efectiv nu poti juca din cauze tehnice) si daca jocul chiar nu e bun, e teapa mea.
    In schimb, sunt complet impotriva DLC-urilor inutile/de umplutura si chestiilor estetite/timp de asteptare redus, contra bani reali.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts