Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Ori and the Will of the Wisps

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa asta, incearca neaparat Hollow Knight. Este fenomenal. Iar dupa aia, daca apuci, baga primul Ori

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar


  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  4. #24 SP
    Member Mishy's Avatar
    Pe cat de mult imi place jocul, pe atat de mult imi vine sa imi arunc laptopul pe geam. Pur si simplu nu pot trece de acel nivel cu râma. A reusit cineva sa treaca de el?

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca trebuie sa fii putin mai specific de zona/locatie.

    Eu inca nu am luat abilitatea de a merge prin nisip.

    Btw, mai are cineva probleme pe Xbox One X cu blocari la cateva minute sau cand deschideti harta (9 din 10 dati cand deschid harta imi face un mic freeze)? Simt ca e un fel de auto save si-ti freezuieste jocul pentru 1 secunda, dar o face atat de des, uneori chiar si la sub 1 minut distanta, de deja devine mege enervant

    Am dat si full restart si clear cache si face la fel, asa ca tind sa cred ca-i de la joc, dar nu inteleg de ce...

  6. #26 SP
    Member Mishy's Avatar
    Atunci mai ai pana acolo, cred ca e pe la sfarsit zona.

  7. #27 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Pe cat de mult imi place jocul, pe atat de mult imi vine sa imi arunc laptopul pe geam. Pur si simplu nu pot trece de acel nivel cu râma. A reusit cineva sa treaca de el?
    Este oribila acea sectiune.cred ca am stat jumatate de ora de die/repeat pana sa trec.Daca e vreo portiune mai spefica la care te blochezi poate te pot ajuta.

    ---------- Post added 19-03-2020 at 13:56 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cred ca trebuie sa fii putin mai specific de zona/locatie.

    Eu inca nu am luat abilitatea de a merge prin nisip.

    Btw, mai are cineva probleme pe Xbox One X cu blocari la cateva minute sau cand deschideti harta (9 din 10 dati cand deschid harta imi face un mic freeze)? Simt ca e un fel de auto save si-ti freezuieste jocul pentru 1 secunda, dar o face atat de des, uneori chiar si la sub 1 minut distanta, de deja devine mege enervant

    Am dat si full restart si clear cache si face la fel, asa ca tind sa cred ca-i de la joc, dar nu inteleg de ce...
    Eu am jucat pe Xbox one S si a fost horror cu acele freeze uri.am avut inclusiv in cutscene...

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Confirm si eu ca exista freeze dar la mine preponderent in meniu cand deschid jocul, trebuie sa apas de 3 ori A ca sa intre in joc. In gameplay/cutscenes nu am avut.
    Hai Microsoft cu un leucoplast repede!

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sper sa scoata un update care sa elimine aceste freeze-uri, pentru ca este foarte enervant, iar jocul este o bijuterie si e pacat sa-ti strice fix ei experienta.

  10. #30 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    "The worlds most powerful console". Îngenuncheată de un sidescroller (e o glumă, nu vă ambalați, imi place și jocu' si X-ul)
    Btw, am citit o postare a dev-ilor care spuneau ca pana la un update se poate încerca o reinstalare a jocului. Cica ar ajuta la eliminarea freeze-urilor.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Good to know. O sa dau acum sa-l reinstaleze si revin la joc. Poate chiar ajuta

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Btw, am incercat faza cu sters jocul si reinstalat si da, s-a rezolvat problema in mare parte. Tot mai sunt anumite stutters, dar mult mai rare si mai putin enervante.

    Cat de joc, am reusit aseara sa bat paianjenu ala mare. Fenomenala batalia. Challenging, bine facuta, cu 4 etape prin care trece batalia. Foarte interesant

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe cat de mult imi place jocul asta, pe atat de frustrant este uneori, mostly in secventele in care trebuie sa fugi de cate un boss.
    Imi venea sa arunc cu controller-ul in TV la secventa cu viermele de nisip, mai ales pentru lipsa unui checkpoint. Iar eu ma enervez foarte rar atat de tare, de obicei incerc de 10-15 ori si daca nu iese, schimb jocul si revin cand ma linistesc.

    Am dat si peste un glitch funny cand am ajuns prima data in zona asta

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am terminat povestea aseara, urmand sa ma mai intorc doar ca sa fac misiunile ramase si sa descopar acele 4 abilitati.

    Overall un joc foarte bun, dar tras in jos de anumite momente facute special sa fie frustrante si nu neaparat sa "git gud" si de acele freez-uri care au revenit dupa ce l-am reinstalat de 2 ori.

    Are un 8.5 din partea mea

    Sper sa rezolve problema orelor din jocuri, pe generatia urmatoare si sa nu monitorizeze si perioada cat consola este in Stand By sau cand o sa avem deschise mai multe jocuri in acelasi timp. Era chiar misto sa vad cate ore mi-a luat cu adevarat.
    Attached Images Attached Images annotation-2020-04-03-104127.jpg

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    In mod normal ar trebui sa fie si in clubul oficial Ori the Game la Progress - Stats. Blind Forest are "Time played" si "Current Playtime", Will of the Wisps nu are nimic.

    Restul problemelor: Known Issues & Bug Status Report [3.27] | Ori.

  16. #36 SP
    Manager paul's Avatar

  17. #37 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Easy Allies
    Join us as we speak with composer Gareth Coker to gain insights on how he approached writing music for Ori and the Will of the Wisps, discussing everything from melody to boss fights to its evolving environments.

  18. #38 SP
    Manager paul's Avatar
    Switch version announcement trailer:

    60FPS.
    Available now.
    Ori Collector's Edition - iam8bit
    Attached Images Attached Images web_productimage_orile_game_01.png web_productimage_orile_game_02.png web_productimage_orile_gamexb1_02.png web_productimage_orile_gamepc_02.png web_productimage_orile_game_08.png

  19. #39 SP
    Manager paul's Avatar
    Ori and the Will of the Wisps Switch technical analysis:

  20. #40 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Ori: The Collection - Announcement Trailer - Nintendo Switch
    Bring home the magic of Ori on one Nintendo Switch Cartridge with Ori: The Collection on October 12th, 2021.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ori and the Blind Forest By paunstefan in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 09-11-2021, 02:08
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:33
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 07:10
  4. Who do you think will join the SSB? By Sosetila in forum Nintendo Wii
    Replies: 2 Last Post: 17-10-2011, 22:27
  5. Sonic the Hedgehog will be back, sort of By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-10-2008, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts