Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 84

Thread: The Crew 2

  1. #41 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    L-am jucat si eu aseara, am mixed feelings cu el, oricum nu e day 1 buy in cazul meu. Am jucat solo aseara, dar in weekend o sa dau si niste co-op. Problema la jocurile astea cu masini ca nu mai am rabdare cu ele si ma plictisesc super repede dupa 2-3 curse, si daca vreau sa ma distrez cu masini bag niste Drive Club.

  2. #42 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mda, din nefericire asta e efectul jocurilor racing open world, au un risc ridicat sa devina repetitive sau plictisitoare. Driveclub are avantajul ca te baga direct in cursa, cu niste parametri setati astfel incat cursa aia sa ofere cea mai buna experienta. De-aia prefer de 100 ori jocurile racing care nu sunt open world, dar din pacate nu prea se mai fac (decat daca sunt sim-uri, dar uneori simt nevoie de arcade).

  3. #43 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Din ce am testat, nu e chiar o catastrofa tehnica ca ultimul NFS Payback, dar nici bun nu e.


    Minusuri
    • Grafica e jenibila; texturile si fizica sunt la pamant
    • Controlul vehiculelor - apoi, toate automobilele se comporta la fel
    • Loot-boxes si multe elemente de MMO de care mi s-a luat sa le vad si prin strategii si shootere, acum apar si in jocuri racing
    • Voice acting sinistru, sunet mediocru
    • Devine plictisitor, monoton, pustiu si repetitiv
    • Prea multe buguri pentru un joc ce urmeaza sa fie lansat intr-o saptamana.
    • Avioanele

    Plusuri
    • Open World: poti sa explorezi toate Statele Unite ale Americii sau ce-i mai iconic , gen sa mergi cu barca prin Marele Canion, cu jeep-ul pe langa Cascada Niagara sau Muntele Rushmore sau sa te plimbi cu ultimul racnet de Lamborghini prin New York, San Francisco, Los Angeles, Miami, Las Vegas e ceva atmosferic
    • Varietatea de vehicule: - Audi, Mazda, Ford, Pagani, Lamborghini, Porsche, Chevrolet, Mercedes Benz, Jeep-uri, barci , motociclete Harley Davidson si avioane.
    • Familiile/clanurile rivale
    • Optimizarea




    Cand sunt Forza Horizon, Project Cars si Dirt pe piata, nu prea merita atentie decat atunci cand esti ofticat ca n-ai bani/viza sa mergi prin America si te plictisesti prea tare intr-o zi de vara.
    Poate fi luat ca un Assassin's Creed cu masina/barca/avionul prin America moderna.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff, daca si asta are "grafica jenibila"... Pe ce setari l-ai jucat ? (presupun ca l-ai jucat pe PC).

    Pe Xbox One X arata foarte bine si merge impecabil. Pentru cine nu stie, jocul ruleaza in 4K cu 60fps, iar loading time-ul este aproape inexistent (mai putin cand dai sa vezi o reluare si dureaza 2-3 secunde pana te baga in meniul de replay, unde poti merge oriunde ai fost in ultimile 10 minute).

    Am reusit sa joc si eu vreo 2-3h din open beta-ul din acest weekend si am vazut ca s-au imbunatatit multe lucruri, deci probabil vor continua sa repare si altele in viitorul apropiat.

    Din ce am vazut, pana si faza cu upgrade-ul masinilor s-a schimbat si daca inainte iti lua 3h ca sa faci upgrade maxim la o masina, acum iti ia cam 5h si cu introducerea perks-urilor per parts s-a modificat complet partea de upgrade. Basically, poti sa primesti un parts mai slab dar cu perk mai bun fata de ce ai acum.

    Nu inteleg nici cum poti spune ca toate se controleaza la fel. Ai mers tu cu un Mustang si cu un Lamborghini si merg absolut la fel, inclusiv in curbe? Pentru ca eu am mers si pot spune ca difera complet cele 2 si asta este doar un exemplu - dar da, ambele merg inainte pe drum si cu ambele poti lua viraje si poti pune frana sau merge cu spatele...

    Pe langa asta, am observat ca si controlul motoarelor a fost putin imbunatatit, dar si ca aderenta buggy-urilor nu mai este la fel de buna. Probabil pentru ca nu facusem niciun upgrade la masina.

    In continuare, avioanele mi se par cele mai fun, urmate de masinile de rally.

    Harta este absolut fenomenala iar nivelul de detaliu pentru fiecare regiune/locatie este impresionant. Sa mergi cu avionul cu capul in jos, aproape de pamant si sa treci la milimetru de o piatra sau copac, sau printre varfurile muntilor sau ale blocurilor...

    Cel putin din ce am jucat pana acum, pot spune ca este un joc incredibil de fun si il recomand tuturor celor care vor sa se joace ceva pur si simplu pentru factorul fun.

  5. #45 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu am jucat Open-ul, dar am jucat Closed Beta si arata mai rau decat in Closed Alpha. Ma indoiesc ca in doua saptamani de la Closed, sa imbunatateasca grafica.
    Attached Images Attached Images crew-2-screenshot-2018.06.01-03.16.36.01.jpg crew-2-screenshot-2018.06.01-03.15.44.09.jpg crew-2-screenshot-2018.06.01-01.05.38.71.jpg crew-2-screenshot-2018.06.01-03.21.59.96.jpg crew-2-screenshot-2018.05.31-20.05.43.72.png

  6. #46 SP
    Member omega's Avatar
    Un inceput bun pentru o clona de GTA

  7. #47 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pai normal ca arata ca dracu daca tu joci pe medium sau low pe PC. L-am incercat si eu tot pe PC, grafica e OK, in schimb mi se pare foarte plictisitor jocul, nush nu m-a atras deloc.

  8. #48 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Altu. Il joc pe 640x480 cu modificari in .ini sa fie cat mai low quality ca sa imi bat joc de joc.






    Acuma nu e bine ca nu e 4k, nu?

  9. #49 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pe mine nu ma impresionat cu nimic detaliile, după câteva curse mă plictisisem groaznic, nu este nimic wow la jocul asta.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Danny - Joci pe PC cu mega low quality? Nu am vazut asa ceva cum arata in pozele tale, in cele peste 10-15h petrecute in beta-uri pe Xbox One X.

    Ba chiar draw distance-u este incredibil in jocul asta.

    E normal sa nu fie pentru toata lumea jocul, in mod clar e plictisitor dupa mult timp daca nu te atrage genul. Celor care nu le-a placut 1 cu siguranta nu le va placea nici 2. That simple.

    LE: nu vazusem video. Trecand peste faptu ca asta-i forum de console, uitandu-ma la al doilea video arata chiar bine. Ce nu-ti place din ce-i acolo?

    Ma rog, fiecare cu gusturile lui, dar pentru genul lui de joc si pentru cat de mare e harta, jocul asta arata chiar bine. Nu poate sa fie la nivelul lui Driveclub (desi imi doresc din tot sufletul un open world cu asa calitate grafica) si in mod clar, din multe puncte de vedere este peste Forza Horizon. Trebuie sa se tina cont si de faptul ca oricand se poate schimba intre masina si avion, deci oricand se poate trece de la nivelul asfaltului la peste blocuri sau chiar vazutul unui oras intreg.

    Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, e clar ca nu-i pentru oricine. Spor la jucat ce va place.

    Personal sunt multumit de joc si cu siguranta-l voi juca cu placere, fie ca va place voua sau nu.

  11. #51 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Da, se vede si in video ca la setari e pus pe sub low, chiar la secunda 10. Este o optiune pentru PC, extra low se cheama. Pentru saraci.

    Si ai vazut vreo diferenta intre Closed si Open pe Xbox One X? Dar de Closed Alpha ce zici?
    Uite din Closed: https://www.reddit.com/r/The_Crew/co...of_the_crew_2/


    Ma deranjeaza faptul ca in Closed Alpha, jocul arata foarte diferit si era bine optimizat. Si in Closed era bine optimizat dar au facut downgrade la grafica. Si mie imi place jocul, l-am jucat 2 zile in continuu cand era Alpha si chiar vreau sa-l cumpar cand o sa fie sub low la pret. Am jucat si primul atat pe consola cat si pe PC. Nu ma deranjeaza ca e tot spalacit, il fac eu sa arate cum vreau din driver.

  12. #52 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu nu inteleg de ce va pierdeti timpul sa ne explicati (ba chiar sa ne contraziceti si sa cautati argumente), noua, celor care jucam jocul pe PS4 Pro sau XBOX 1X (si probabil am jucat si The crew 1) cat de urata este grafica si cat de plictisitor este jocul. Din punctul meu de vedere, pe PS4 PRO, nu am jucat un joc cu masini open world cu o grafica asa buna si fluida. Iar controlul este peste The Crew 1 cu mult. Pe un sistem 5.1 si sunetul se aude super. Nu mai comparati cu jocul de pe PC unde ai configuratii de tot felul si setari ultra low.

    Jocul nu este in niciun caz plictisitor, ai o groaza de curse de facut. Iar daca le faci cu prietenii e si mai distractiv.

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Ma deranjeaza faptul ca in Closed Alpha, jocul arata foarte diferit si era bine optimizat. Si in Closed era bine optimizat dar au facut downgrade la grafica. Si mie imi place jocul, l-am jucat 2 zile in continuu cand era Alpha si chiar vreau sa-l cumpar cand o sa fie sub low la pret. Am jucat si primul atat pe consola cat si pe PC. Nu ma deranjeaza ca e tot spalacit, il fac eu sa arate cum vreau din driver.
    Cand a fost closed alpha? Cred ca l-am ratat sau m-au "ratat" ei pe mine cu invite.

    Eu am jucat doar closed beta si open beta de weekendu asta (desi prea putin din lipsa timpului liber) si este ce ma interesa.

    Din ce vad in pozele alea de pe reddit, primele cadre sunt niste chestii randate fff departe de jucator. E si normal sa fie asa.

    Bafta la hate oameni buni. Eu voi pierde timpul in joc imediat ce-l iau

  14. #54 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    A fost in decembrie si in martie. Eu am primit invitatie in martie. L-am jucat foarte mult, am profitat de fiecare secunda de timp liber. Dar in Closed, a fost dezastru. Am jucat si atunci destul de mult. Nu o sa imi vand acuma PS4-le ca sa imi iau un Pro sau X, pentru ca acolo arata mai bine.
    Nu e nici un hate pentru ca vreau sa-l joc, e doar o dezamagire. Prea fuduli de cand a aparut cuvantul asta prin romania.

  15. #55 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am jucat eu closed si n-a fost niciun downgrade
    In schimb, da, grafica e... ok in cel mai bun caz. Nu wow, cam meh pe alocuri, dar iti faci treaba cu ea. Il salveaza lumea aia mare si misto facuta, e ce ma face sa vreau sa-l joc.
    Si primul joc l-am urat din tot sufletul, super prost controlul, iar bug-urile erau puzderie.

  16. #56 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar

  17. #57 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doamne cati nervi.
    ZERO readibility in jocul asta - distrugi stalpi si garduri, dar cel mai mic copac iti pune stop instant.
    ZERO level design - jocul nu-ti ofera niciun indiciu despre unde sunt shortcut-urile (asa ca AI IMPRESIA ca vezi unul dar intri intr-un dead end si la revedere) si unele props-uri sunt puse super d-ampulea imediat dupa colt ca sa intri in ele sa nu le vezi.
    Rubberbanding nesimtit - cu 50m inainte de finish (la o cursa de 10 minute unde nu ai voie sa iesi pe alt loc decat pe primul), AI-ul ti-o ia inainte printr-un cheating atat de evident incat iti invalideaza tot skillul tau. Pai ce rost mai are fratica sa ma chinui sa controlez masina sau s-o tunez daca un c*cat de AI care ar trebui sa fie cu mult sub mine si pe care l-am lasat in urma in minutul 2 trece pe langa mine si-mi arata si m*ie in timp ce-o face.

    Hai da-o-n ma-sa de treaba. Click dreapta delet 10mm.

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  19. #59 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pff, daca si asta are "grafica jenibila"... Pe ce setari l-ai jucat ? (presupun ca l-ai jucat pe PC).
    Te-am bagat cumva in seama ?
    Stai la locul tau si vezi-ti de parerea ta asa cum eu mi-o vad de parerea mea!
    Dupa cum observi, majoritatea feedback-urilor sunt negative pe forumul Ubisoft si pe Facebook, nu doar aici.
    Te priveste doar pe tine daca ti se pare ca jocul e bun.
    Daca pana si eagle-eye, care colaboreaza cu Ubi, se plange ca jocul e teribil, e clara treaba.


    Si apropo, l-am jucat pe Ultra. Arata jenibil pentru 2018, chit ca e foarte bine optimizat. Nu stiu ce poate fi bun la jocul asta cand ai Project Cars, Dirt sau Forza Horizon pe piata.
    Iar GTA 5, joc vechi de 5 ani, face cu bolta de sus pe jocul asta.

    Inteleg ca cei de la Ubi au lucrat 4 ani la el sa deseneze niste cladiri , dar mai trebuiau sa faca si altceva pe langa asta ca asa, e un Assassin's Creed, doar ca in loc de asasini sunt masini de curse.




    ---------- Post added 02-07-2018 at 18:34 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Doamne cati nervi.
    ZERO readibility in jocul asta - distrugi stalpi si garduri, dar cel mai mic copac iti pune stop instant.
    ZERO level design - jocul nu-ti ofera niciun indiciu despre unde sunt shortcut-urile (asa ca AI IMPRESIA ca vezi unul dar intri intr-un dead end si la revedere) si unele props-uri sunt puse super d-ampulea imediat dupa colt ca sa intri in ele sa nu le vezi.
    Rubberbanding nesimtit - cu 50m inainte de finish (la o cursa de 10 minute unde nu ai voie sa iesi pe alt loc decat pe primul), AI-ul ti-o ia inainte printr-un cheating atat de evident incat iti invalideaza tot skillul tau. Pai ce rost mai are fratica sa ma chinui sa controlez masina sau s-o tunez daca un c*cat de AI care ar trebui sa fie cu mult sub mine si pe care l-am lasat in urma in minutul 2 trece pe langa mine si-mi arata si m*ie in timp ce-o face.

    Hai da-o-n ma-sa de treaba. Click dreapta delet 10mm.


    Da ce spui despre faptul ca dupa ce calci sau lovesti oameni pe sosea, se ridica si fug ca si cum nu s-a intamplat nimic?

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu iti recomand sa-ti revizuiesti atitudinea si sa o lasi mai moale cu comentariile personale. Ultima oara cand am verificat, era un forum public si nu trebuie sa mi te atresezi ca sa-mi spun parerea despre un subiect anume.

    Nu am spus ca este jocul perfect, drept dovada nu l-am luat day one, ci ca este un joc mega fun si cu care m-am relaxat cu drag cateva ore in beta-uri.

    Jocul are niste probleme serioase pe alte parti (nu doar grafic) si astept sa le rezolve prin updates, sperand sa-l iau prin August/Septembrie.

    Grafic arata foarte bine pe alocuri, datorita iluminarii si a directiei artistice, dar da, daca stai sa admiri peisajul, basically daca stai pe loc si nu conduci cu viteza, jocul nu arata la fel de bine.

    Pe mine nu m-a deranjat deloc pop-in-ul, dar am tot vazut diverse clipuri pe youtube in care este mega deranjant. Si mai sunt multe lucruri de spus despre el, dar prefer sa le spun dupa ce-mi formez o parere dupa achizitia lui, cel mai probabil dupa minim 20-50h de joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. The Crew By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 309 Last Post: 19-06-2019, 18:43
  2. Comunitate - THE CREW By Patrunjelu in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 11-01-2016, 22:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts