Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 153

Thread: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #61 SP
    Junior Member Yoarashi_42's Avatar
    Pentru gaming nu iti recomand televizoare, decat daca au un input foarte mic.
    Daca televizorul are sub 16ms il poti lua. Daca nu, vei avea un anumit lag.

    Nu iti bate la ochi, dar daca joci pe un monitor cu 1ms, vei observa diferenta.
    Este ca la FPS, zici ca nu e diferenta, insa cand compari direct, o vei observa.

    Cu stima!

  2. #62 SP
    Member miculas10's Avatar

  3. #63 SP
    Junior Member player_mike90's Avatar

  4. #64 SP
    Member Hazer's Avatar
    A fost 4500 RON de BF. Din pacate e FullHD si generatie destul de veche..

  5. #65 SP
    Member miculas10's Avatar
    Am primit un Voucher 500 lei pana la 04 decembrie 2017 pentru Televizorul Sony 4k. Pe cine intereseaza codul PM

    https://www.emag.ro/televizor-smart-...al&cmpid=71327

    https://www.emag.ro/televizor-smart-...al&cmpid=71327

  6. #66 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Yoarashi_42 View Post
    Pentru gaming nu iti recomand televizoare, decat daca au un input foarte mic.
    Daca televizorul are sub 16ms il poti lua. Daca nu, vei avea un anumit lag.

    Nu iti bate la ochi, dar daca joci pe un monitor cu 1ms, vei observa diferenta.
    Este ca la FPS, zici ca nu e diferenta, insa cand compari direct, o vei observa.

    Cu stima!
    Mno hai ca nu suntem toti din echipa Esports South Korea sa diferentiam intre say, 16ms si 18 ms. Singurul lucru ire****bil la monitoare e intradevar input lag-ul din cauza lipsei procesare imagine, insa vrei procesare cand te uiti ocazional la un Bluray. Refresh rate ar mai fi de comparat, insa sincer, atata timp cat FPS nu trece de Hz-ul display-ului ai degeaba monitor de 144Hz, e 2018 si jumatate jocuri inca ies la 30 fps pe console. PLus ca s-a anuntat deja la CES variable refresh rate ce vine cu HDMI 2.1 pe Tv-urile 2018 sper, deci nah, echivalent G-Sync.

    Musai mentionat si ce face un TV bine:
    • Marimea ecranului. Bigger is better, nuff said. Sa nu imi spui ca jocul X arata mai impunator pe un monitor de 27",
    • Peak brightness si HDR. Ultima data cand am verificat, monitoarele sunt sub standard TV iar HDR cu Win 10 nu se prea impaca.
    • Ecran OLED=calitatea imaginii+timp de raspuns de 1ms. LG scoate OLED-uri din 2010, inca nu vad Monitor OLED si probabil mai am ce astepta, de vreme ce OLED-urile sunt susceptibile la image burn iar desktop-ul e plin de elemente statice.
    • Design. Monitoarele is hâde. Ma uit la tine BENQ!
    • Tv e.....TV! Hai cu telenovelele!

    In concluzie eu nu vad consolistul de rand sa ignore cele de mai sus si sa opteze pt un monitor in loc de un TV doar pt input lag,decat poate jucatorul esports. Tv-urile 2017 vin cu input lag de la 12ms @ 4K+HDR in sus, suficient pana si pentru pasionatul COD ce joaca 10 ore pe zi.

  7. #67 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Merge ok HDR-ul pe win 10. Eu folosesc oledul pe post de monitor si totul e ok pana acum. Nu am simtit input lagul si am avut monitor cu 1ms inainte de tv. Acum am ~34ms in 4k/hdr.

  8. #68 SP
    Member adin33's Avatar

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    XE90 clar

  10. #70 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

  11. #71 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj6300

  12. #72 SP
    Junior Member Alito's Avatar
    Ce TV 4k îmi recomandați pentru PS4 slim. În general pentru FIFA?

    Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

  13. #73 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Iti trebuie TV cu uniformitate buna. Efectul de ecran murdar e accentuat daca pui pe el jocuri gen fifa, unde 90% din ecran e culoarea verde. Vezi pe situl de mai sus, la sectiunea Test/Gray uniformity

  14. #74 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Quote Originally Posted by Alito View Post
    Ce TV 4k îmi recomandați pentru PS4 slim. În general pentru FIFA?

    Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk
    https://mediagalaxy.ro/televizor-led...sony-bravia-kd
    este cel mai bun suport si contrast Hdr care il poți gasi la sony lavun preț omenesc. Seria XE85/80/75 sut tv-uri bune dar nu pt gaming.

  15. #75 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    ^ Ce model este acela? Nu mai este in oferta/pagina inexistenta.

  16. #76 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Sony BRAVIA KD-55XE9005B

  17. #77 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Care spuneti ca merita cumparat pt un ps4 pro, Samsung 55MU7002 sau Sony 49XE8077? Sau poate imi recomandati altceva pana in 4000 lei.

  18. #78 SP
    495
    Member 495's Avatar
    As merge pe ala mai mare. Ambele sunt bune dar 55>49.

  19. #79 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Vezi ce distanta ai fata de TV.. exista si niste "calculatoare" pe net sau poti rula continut UHD pe un TV intr-un showroom sa-ti faci o idee, tinand cont de acea distanta.
    Mai mare > mare, dar vezi tu, unele jocuri inca sunt FHD, nu UHD/upscalate, iar eu cu cele dintai am o problema in acest moment.. sunt prea aproape de TV. E deranjant la ochi.

  20. #80 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cam 2 metri. Ambele au Hdr activ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 03-08-2016, 11:11
  2. Replies: 33 Last Post: 14-11-2014, 14:23
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  5. Ce sistem de operare recomandati? By SpitFire in forum Software
    Replies: 14 Last Post: 14-03-2009, 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts