Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 153

Thread: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #41 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Primisem si eu o alerta de pret de la Media Galaxy ieri legat de Samsung 65KS9502. Era redus la 6500 lei. Eu dadusem pe el acum 3-4 luni 11000 de lei. Oricum am intrat de curiozitate pe link imediat ce am am primit alerta si era trecut "Acest produs nu mai face parte din oferta...".

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  2. #42 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Si cel de 49" dupa masa spre seara deja nu mai era in stoc.

  3. #43 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Rtings.com "nuff said

  4. #44 SP
    Member miculas10's Avatar
    Salutare vreau sa l cumpar un Televizor 49'' pentru jocuri ps4 pro (HDR) si pentru filmele , eu am vazut 2 produse care ar fi bun, astept si niste informatii de la voi care ar fi mai bun . Este vorba despre SAMSUNG UE49KS9002T si Sony 49XE9005 eu asa am vazut Sony e mai bun pentru Jocurile si Filmele , Samsung are un Design mai bun.

    Sony
    https://www.amazon.com/dp/B01N284JCN..._t3_B06X9VCP3W
    https://www.pcgarage.ro/televizoare-...evizoare%20LED

    Samsung
    https://altex.ro/televizor-curbat-le...ng-ue49ks9002t

  5. #45 SP
    Member ViBy's Avatar
    Va rog tare mult sa-mi spuneti daca am facut alegerea buna la tv-ul ales. Maine imi ajunge si stau pe ganduri daca am gresit ca am mers pe un tv din 2016 in locul unui model din 2017.

    Am avut de ales intre aceste 2 modele :

    1. https://www.emag.ro/televizor-led-sm...ch-Action=view

    2.https://www.emag.ro/televizor-smart-...ch-Action=view

    Am facut comanda la Tv Sony, mai peste tot avea review bune, iar ieri cand am fost in Mediagalaxy, mi-a fost recomandat acest Sony ca fiind mult mai bun decat Lg. Totusi as vrea sa stiu daca chiar asa e. Va multumesc !

  6. #46 SP
    Member Hazer's Avatar
    Da, este superior LG-ului.

  7. #47 SP
    Member ViBy's Avatar
    Multumesc tare mult Hazer ! Imi faceam griji fiindca e model din 2016 si am zis poate mi-am luat teapa, dar totusi diferentele cel putin la capitolul imagine erau destul de mari, asta a fost singurul lucru care m-a facut sa merg pe Sony.

  8. #48 SP
    Member Hazer's Avatar
    Mai ales daca le-ai si vazut in actiune si ti-a placut mai mult Sony, e clar. Model mai nou nu inseamna intotdeauna ca e si mai bun.

  9. #49 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Da, este superior LG-ului.
    Desi Lg ala oricat de mediocru o fi, e tv cu cel mai bun input lag la 13ms @4k Hdr

  10. #50 SP
    Member ViBy's Avatar
    SepticEye pana la urma am cumparat Sony. Banuiesc ca si LG-ul e un tv bun, dar si cei de la MediaGalaxy au recomandat tot acel Sony.Acum sper ca am facut o alegere ok.

  11. #51 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dupa ultima mea epxerienta eu nu as mai recomanda nici un televizor in afara de OLED. Precum ziceam intr'un post anterior pe aici, am prins un Samsung 49KS9002 la reducere de care am fost foarte nemultumit si pe care l-am returnat in secunda doi.

    Mi-a trebuit mie quantum dot, panou 10 biti, 4K, HDR si niti doar ca in loc sa fiu minunat am fost dezgustat. Cum l-am aprins cum am fost intimpinat de asa zisele blacklight bleeding, flashlighting, clouding. Toate astea foarte exagerate in HDR unde backlight si contrastul sunt pe maxim dar foarte vizibile si deranjanta si cu backlight dat jos sub 10.
    Nici o sansa sa te poti uita la un film si sa ai o experienta placuta de vizionare!!

    Detin un televizor mai vechi, tot un Samsung, model 40F6500 si acum imi dau seama ce treaba buna face, am fost tot timpul multumit de el dar acum il apreciez si mai mult si nu imi dau seama cum modele noi de televizoare sufera de probleme mai mari decat led-urile mai vechi. Eu unul nu ma asteptam la asa ceva, ma gandeam ca tehnologia si calitatea avanseaza dar se pare ca nu tot timpul e valabil lucrul asta.

    Am schimbat cateva mesaje si pareri cu userul @dinamovistul care s-a lovit si el de aceleasi probleme, el a returnat doua televizoare din motivele de care vorbeam mai sus.

    Sa fie problemele astea doar la noi in Europa de est? Suntem noi consumatorii de aici groapa de gunoi a produselor care au picat testele de calitate a standardelor din Europa de vest? Un televizor premium din serie high end pe care platesti o groaza de bani sa iti ofere asa probleme?

    Deci raman eu la frumosul meu vechi TV 1080p pana vor aparea si OLED-uri sub 55" si la un pret care sa nu-mi scuture prea tare nervii din buzunare.

    L.E. Am uitat ca am si poze, am atasat una sa va faceti o idee despre ce vorbesc, cam asa se vedea pe fundal negru cu becul stins
    Attached Images Attached Images dsc02263.jpg

  12. #52 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Doamne fereste..

  13. #53 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Pacatly si Oled-urile au probleme de uniformitate, screen retention si ABL. Cand spun Oled spun fireste LG, ca doar ei scot oled-uri in masa si furnizeaza ecrane celorlalti producatori TV inclusiv Sony cu A1 lor, Panasonic cu Ez etc. Tot imi iau un C7 daca pica pretul de black friday iar daca nu imi place il trimit inapoi.

  14. #54 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Ce parere aveti de asta: https://www.emag.ro/televizor-smart-.../pd/D9NYX3BBM/


    E o alegere buna in combinatie cu un viitor xbox one x? Exista alte alternative mai bune ca pret?

  15. #55 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Chiar dacă nu știe sa afișeze corect HDR, neavând wide color gamut , afișează 10 bit, are un imput Lag decent de 32ms /4K. La bani ăștia nu prea găsești ceva mai bun .

  16. #56 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Mulțumesc de raspuns, sa vedem la ce preturi va fi de minunatul Black Friday. Mari speranțe nu prea îmi fac, oricum îl voi cumpăra.

    Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk

  17. #57 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Am prins la Emag Tv-ul acesta la 2200 ron. Va fi folosit cu un PS4 PRO, achizitionat tot acum de Black Friday.
    Ce parere aveti de el?

    https://www.emag.ro/televizor-led-cu.../pd/DX3V67BBM/

    Nu era in buget, dar mi s-a parut un best-buy.

    ---------- Post added 19-11-2017 at 14:19 ----------

    Nimeni nu ma ajuta cu o parere?

  18. #58 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by MCVlad View Post
    Am prins la Emag Tv-ul acesta la 2200 ron. Va fi folosit cu un PS4 PRO, achizitionat tot acum de Black Friday.
    Ce parere aveti de el?

    https://www.emag.ro/televizor-led-cu.../pd/DX3V67BBM/

    Nu era in buget, dar mi s-a parut un best-buy.

    ---------- Post added 19-11-2017 at 14:19 ----------

    Nimeni nu ma ajuta cu o parere?
    Televizorul e ok , mai ales la pretul redus ai reusit sa l cumper, dar din pacata nu are HDR1000 . Si eu caut un TV pentru Ps4 pro dar sa fie neaparat HDR1000

  19. #59 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Nu ma pricep foarte mult la noile tehnologii ale televizoarelor. Ce inseamna lipsa unui HDR 1000? Va fi o diferenta intre PS4 Pro pe un tv normal si pe acesta de mai sus? Tinand cont ca nu am bugetat achizitia unui TV performant, eventual OLED, ma gandeam ca as face treaba buna cu acesta.

  20. #60 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by MCVlad View Post
    Nu ma pricep foarte mult la noile tehnologii ale televizoarelor. Ce inseamna lipsa unui HDR 1000? Va fi o diferenta intre PS4 Pro pe un tv normal si pe acesta de mai sus? Tinand cont ca nu am bugetat achizitia unui TV performant, eventual OLED, ma gandeam ca as face treaba buna cu acesta.
    Eu prefer si am citit pe multe forum Televizor 49KS8002 foarte bun ca Televizor si pentru jocuri Ps4 pro. Are Hdr1000 si quantum dot color, 2 tunere etc. Cauta pe youtube sau pe google o sa gasest toate informati necesare. Iar incepe greu sa gasest la magazinele mai ales la un pret bun . Acuma la Black Friday a crescut pretul este cu intre 4500-7000 . Iar inainte de BF 21 zile a fost cu 3999 dar atunci nu am avut bugetul respectiv. Am crezut o sa l gasesc acuma la BF dar nu , nu l dau 5000sau 6000 ron pentru produs care a fost 4000 mai bine astept.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 03-08-2016, 11:11
  2. Replies: 33 Last Post: 14-11-2014, 14:23
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  5. Ce sistem de operare recomandati? By SpitFire in forum Software
    Replies: 14 Last Post: 14-03-2009, 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts