Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 153

Thread: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #81 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Întrebare pt cei care au LG B7: cum se comporta acum dupa ce a mai trecut ceva timp de la achiziție? Merita sa-l iau la prețul de de 7000 de lei? Pt gaming pe Pro si One S si ocazional Netflix si filme.

  2. #82 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Întrebare pt cei care au LG B7: cum se comporta acum dupa ce a mai trecut ceva timp de la achiziție? Merita sa-l iau la prețul de de 7000 de lei? Pt gaming pe Pro si One S si ocazional Netflix si filme.
    ^ Am si eu aceeasi intrebare dar pentru Sony X930E (https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e) . Are cineva modelul asta de 65" ?

  3. #83 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Fugiti repede amandoi si luati B7! Merita banii inca de la lansare!

  4. #84 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Întrebare pt cei care au LG B7: cum se comporta acum dupa ce a mai trecut ceva timp de la achiziție? Merita sa-l iau la prețul de de 7000 de lei? Pt gaming pe Pro si One S si ocazional Netflix si filme.
    Mai așteaptă un pic, o să mai fie la 6000 cu siguranță, pe la Flanco.

  5. #85 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    As aștepta, dar sper sa nu dispară de prin stocuri si sa fie înlocuit de modele de anul asta la pret dublu.

  6. #86 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Întrebare pt cei care au LG B7: cum se comporta acum dupa ce a mai trecut ceva timp de la achiziție? Merita sa-l iau la prețul de de 7000 de lei? Pt gaming pe Pro si One S si ocazional Netflix si filme.
    Merită 100%. L-am luat cu 6900 de la eMag in noiembrie. Aplicatiile primesc update-uri des, TV-ul se misca foarte bine, iar imaginea este de neegalat.

  7. #87 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Suportul dintr-o link este compatibil cu b7? Stiu ca B7 e VESA 300X200, dar la suportul asta nu este dimensiunea asta la specificații. Dar nu am încredere in descrierile de pe emag, am văzut multe gresite. Din poze imi dau seama ca s-ar putea regla destul de mult, n-ar merge si la 300x200?
    https://www.emag.ro/suport-tv-cu-bra.../pd/DDS3T2BBM/

  8. #88 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Ti-l recomand asta https://www.avstore.ro/suport-tv/sonorous-surefix-535/ . E putin mai scump dar merita banii.

  9. #89 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    As aștepta, dar sper sa nu dispară de prin stocuri si sa fie înlocuit de modele de anul asta la pret dublu.
    Acus vine “seria” 8 si se termina stocul la 7. Pe urma vezi oferte bune dar la cele expuse/demo de care nu m-as atinge.

  10. #90 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Întrebare pt cei care au LG B7: cum se comporta acum dupa ce a mai trecut ceva timp de la achiziție? Merita sa-l iau la prețul de de 7000 de lei? Pt gaming pe Pro si One S si ocazional Netflix si filme.
    Daca te ajuta si feedback-ul meu, go for it pentru ca nu vei regreta, la 7000lei mi-as mai lua inca unul pentru dormitor daca as avea bani
    Nu iti poate garanta nimeni acele 100.000 de ore functionare cum spun cei de la LG dar fa o socoteala simpla si ai sa vezi ca nu ajungi nici la jumatate in 7-8-10 ani oricat te-ai chinui.

    Ca sa exprim putin mai plastic cam ce poate face acest TV, chiar daca unii colegi de forum ma vor judeca, m-as arunca sa afirm ca un joc poate arata mai bine pe acest TV conectat la un PS4/1080p cum am eu acasa decat pe un PS4 Pro conectat la un TV mainstream 4K, daca poti ignora diferenta de AA.
    Am fost la un prieten care are PS4 Pro dar un TV LED 4K putin mai mainstream si am intrat in Horizon Zero Dawn, iar cand m-am intors acasa mie mi se parea ca se vede mai bine la mine in 1080p, asta a fost experienta mea.
    Si nu ma refer la un TV 4K din ala cum fac astia reclama la TV la "doar 1799.99 RON" care se vede mai prost decat HX800-le meu de acum 8 ani, era un TV bun de la Samsung daduse si el 4-5000 de lei pe el.
    Cam asta face acest televizor din orice arunci inspre el, iar la acel pret m-as duce sa il cumpar azi, acum.

  11. #91 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pe mine ma intereseaza varianta de 65'' deoarece distanta pana la TV este de aproape 3 metri.

    B7 se invarte pe la 11.000 de cateva luni. Oare are sanse sa mai scada? L-ati vazut undeva mai ietin?

  12. #92 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cat de cat m-ati convins. Mai ar fi ceva, e cat de cat future proof B7-le? Cel puțin 4-5 ani n-as mai vrea sa-l schimb.

  13. #93 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pai facem un exercitiu simplu, sa spunem ca esti atat de norocos incat sa il utilizezi 12 ore/zi. We have bills to pay come on...
    Dupa niste calcule asta inseamna ca te duci undeva la 4032 de ore/an. In 10 ani sa zicem, inmulteste cu 10.

    Ei se lauda cu 100.000 de ore, eu nu-i cred, dar tu nu te duci nici la jumate.
    Si oricum, nu vad pe nimeni sa tina un TV 10 ani, cel putin nu cu pretentii de main TV in the house, ca o sa vrei 8K si asa mai departe.

    Sigur, nimeni nu iti poate confirma ca o sa te tina X numar de ore.
    Tata a schimbat cutie automata cu totul la masina noua cu 6500 km... nici jeg pe presuri nu avea inca. Baba mea facea 15 ani in anul in care am vandut-o si parca intinerea, era ca vinul.
    Daca te uiti la hateri pe youtube te vei speria, daca te uiti la alti oameni care fac review acestui TV si explica ca nici daca te chinui nu reusesti sa ii cauzezi burn in vizibil, te va incanta.
    Sincer, orice produs cu o tehnologie noua este supus unei anumite marje de failures... asta nu inseamna ca nu ne mai cumparam televizoare de ultima tehnologie doar ca sa nu cada drobul de sare.
    Si oricum tehnologia OLED are deja niste ani, nu e ca si cum modelele 2017 au fost primele.

    Parerea mea, go for it, iti poti extinde garantia eu am extins-o cu 3 ani deci am in total 4. Nimeni nu imi garanteaza ca voi mai trai nici eu cei 4 ani so... bucura-te de el acum.

    Uite, ca sa te linistesti si mai mult explica baietii astia aici ca nici daca te chinui nu reusesti sa ii cauzezi tu burn-in. Ca se poate intampla da... orice se poate intampla, chiar si sa lanseze Microsoft Xbox Live in Romania si sa ma fereasca pe mine de atac cerebral, dar e putin probabil


  14. #94 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Tot citesc pe net cum ca LG au făcut un update la televizoare dupa care imaginea pe modul Game HDR a devenit mai întunecată decat înainte. Este valabil si la B7? E diferență mare fata de înainte? Sau a fost rezolvata deja problema?

  15. #95 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Tot citesc pe net cum ca LG au făcut un update la televizoare dupa care imaginea pe modul Game HDR a devenit mai întunecată decat înainte. Este valabil si la B7? E diferență mare fata de înainte? Sau a fost rezolvata deja problema?
    Nu stiam de asa ceva, la mine isi face update automat. Si nu, nu am observat nici o diferenta.
    De mentionat ca eu nu il tin in Game HDR more, il tin Custom mode, l-am reglat cum imi place mie pentru gaming, parca in GameHDR mode sau cum ii spune acelui mod predefinit era prea bright pentru gustul meu.

  16. #96 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si nu ai input lag mai mare in Custom fata de Game Mode? Sunt obișnuit cu tv-uri care au input lag destul de mic si observ imd daca e un delay intre controale si imagine.

  17. #97 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Si nu ai input lag mai mare in Custom fata de Game Mode? Sunt obișnuit cu tv-uri care au input lag destul de mic si observ imd daca e un delay intre controale si imagine.
    Nu, cel putin nu observabil/deranjant pentru mine, si joc in mare parte shootere.
    Nu iti face griji pentru tot felul de probleme mici, Internetul a devenit toxic, orice problema mica sau izolata este amplificata, au decoperit astia oameni de la Samsung care isi fac canale de youtube special ca sa dea in SONY sau LG, si invers, angajati LG sau SONY care spun nasoale de Samsung si asa mai departe. Pe internet daca citesti unde nu trebuie afli ca de la o alunita ai de fapt cancer, si asa mai departe.
    Ia televizorul fara strangere de inima, mergi numai pe sursele de incredere, pe mine ca si Gamer Hardcore (vreau eu sa cred...) ma multumeste pe deplin.

  18. #98 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Tot citesc pe net cum ca LG au făcut un update la televizoare dupa care imaginea pe modul Game HDR a devenit mai întunecată decat înainte. Este valabil si la B7? E diferență mare fata de înainte? Sau a fost rezolvata deja problema?
    Da, e mai intunecata ca inainte dar tu oricum nu ai reper, ca iti iei tv nou si poate vine direct cu firmware-ul nou. Daca esti fixist, poti sa te intorci la firmware-ul vechi, dar LG au declarat oficial ca noul firmware are un tonemapping mai "corect" si sfatuiesc sa dai dynamic contrast pe low/medium, chiar si high, dupa gust. Dupa ce am pus firmware-ul vechi inapoi, am facut iar upgrade si asa l-am lasat, mi se pare ca se vede mai bine cu cel nou, mai ales highlights in jocuri ca origins, battlefield, nu mai sunt blown out.

  19. #99 SP
    Member Hazer's Avatar
    Care este ultimul update OTA pe care l-ati facut? Eu am 4.70.30, am vazut pe site la LG ca a aparut .90, dar TV-ul il vede pe asta ca ultimul...

  20. #100 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am luat b7-le pana la urma. Ceva sfaturi pentru setari imagine in game mode cu și fără HDR? Sau pt văzut filme de pe Netflix si xbox one (bluray UHD)? Sau orice sfat legat de setari imagine e binevenit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 03-08-2016, 11:11
  2. Replies: 33 Last Post: 14-11-2014, 14:23
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  5. Ce sistem de operare recomandati? By SpitFire in forum Software
    Replies: 14 Last Post: 14-03-2009, 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts