Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 153

Thread: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #101 SP
    Member Hazer's Avatar
    Mergi cu incredere pe setarile de pe rtings.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg...-oled/settings

  2. #102 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sa nu calibrezi TV-ul pe modurile IFS Expert dupa vreun site. Alea se calibreaza doar cu aparatura profesionala.
    Fiecare TV in parte vine cu o imagine din fabrica, ce difera de la un B7 la altul. Daca vei face setarile care s-au potrivit, conform calibrarii pro, pe B7-le de la rtings, s-ar putea sa iti iasa o imagine f slaba.

  3. #103 SP
    Member Hazer's Avatar
    Tu te referi aici la white balance, la temperatura. Este si specificat acolo ca nu recomanda sa copiezi setarile alea de jos. Pentru utilizatorii normali, Warm2 este cea mai potrivita si cea mai apropiata de 6500K.

  4. #104 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    La alea ma refer. E bine sa specificam, pentru ca nu toata lumea stie ca nu e bine sa copieze setari de pe site-uri.
    Cel mai bine e sa isi faca fiecare setarile dupa cum i se pare ca se vede mai bine pe al lui.
    Ideal este o calibrare profi, dar pentru aia se plateste.

  5. #105 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Dar merita rezultatul! Ce m-a surprins cel mai tare dupa calibrare a fost hdr game mode cu W42. Primele zile vedeam galbui albul, acum orice sub mi se pare ca face albul albastru (cool).

  6. #106 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mulțumesc de sugestii!
    Acum altă problemă: de unde as putea cumpăra filme blu-ray 4k in România ? Site-urile pe care le-am găsit au doar câteva titluri si nu prea au ce ma interesează pe mine (Logan, Revenant, Guardians of the Galaxy 2, Deadpool, Mad Max si altele). Am nevoie sa fie cu subtitrare in română pt ca nu sunt singurul care se uită, deci sa comand din afara țării nu e o opțiune. Sau nu prea se lansează toate filmele bluray 4k pe meleagurile noastre?

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca la Carturesti. Am vazut cam tot ce vrei si inca.

  8. #108 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu au. Adica au filmele alea, dar nu format 4k.

  9. #109 SP
    Junior Member tzupak's Avatar
    Din pacate la noi in format 4k gasesti doar ce aduc cei de la EmpireFilm, deci fara filme de Disney, Fox, etc ... .

  10. #110 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Vezi ca PS4 nu are suport pentrulue ray-uri 4k, deci le cumperi degeaba, si daca gasesti. Ceea ce e maga-penibil, pentru ca Sony detine standardul Blue Ray. In plus de asta Xbox-ul (chiar si S-ul) are suport pentru Blue-Ray 4K. Dar na, cand est market leader iti permiti.

  11. #111 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am si One S, stiu ca nu merg pe PS4

  12. #112 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Poti sa cumperi linistit de pe amazon.uk. Tot ce se vinde in eu are si sub in ro.

  13. #113 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Serios? N-am știut, mersi, o sa ma uit pe Amazon.

  14. #114 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Poti sa cumperi linistit de pe amazon.uk. Tot ce se vinde in eu are si sub in ro.
    Nu e adevărat ce spui.
    Doar unele UHD Blu ray vândute pe amazon.co.uk au și subtitrare în limba română.
    Se poate intra pe acest site: Blu-ray, Blu-ray Movies, Blu-ray Players, Blu-ray Reviews selectezi Marea Britanie și cauți filmul pe care dorești să îl achiziționezi, apoi verifici descrierea de la Subtitles.
    De obicei release-urile sunt împărțite pe regiuni, iar România intră la Central and Eastern Europe (CEE), asta incluzând subtirări în maghiară, română, cehă, poloneză, ucraineană, rusă, sârbă, alături de consacrata engleză.

  15. #115 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Atunci ar trebui sa joc la loterie, ca din ~50 filme cumparate in uk, toate au sub in romana, fara sa caut inainte.

    Yep, vorbeam prostii, tocmai am verificat cateva (mai sus, scriam din memorie ) si nu au toate, asa ca mai bine verifici pe siteul din linkul de mai sus.

    Mea culpa!

  16. #116 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    A jucat cineva pe B7 Assassin's Creed Origins sau Battlefield 1 cu HDR? Cum se vede la voi? Mie mi se pare totul foarte lipsit de culoare. Da, observ contrastul intre părțile întunecate si cele luminoase si imi place, dar in rest totul pare foarte lipsit de culoare. Parca citisem ca HDR "makes the image/colors pop", da nu prea sunt impresionat pana acum, cel puțin in game mode. Ce nu fac bine? Ce sa modific?

  17. #117 SP
    Member Hazer's Avatar
    Ai dat enable la HDMI Ultra HD Deep Colour pe HDMI-ul in care e bagat PS4?

    Also, ia-ti ultimul update disponibil. Parca 4.70.30 este ultimul..

  18. #118 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am dat enable la HDMI Ultra blablabla. Versiunea de firmware verific cand ajung acasă, dar am dat sa caute după update-uri si nu a găsit nimic nou.

    ---------- Post added 06-03-2018 at 18:23 ----------

    4.70.60 am pe TV. Pe site LG România este 4.70.65 cel mai nou. Da tv-ul nu găsește nimic daca dau sa caute. Incerc sa-i fac update manual cu stick USB.

  19. #119 SP
    Member Hazer's Avatar
    Ciudat.. atunci asigura-te ca sunt setarile corecte in video settings la PS4. Sa nu-ti fi scapat ceva..

  20. #120 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ca nota. De obicei, pe site-ul LG apar mai repede FW decat via OTA. Daca nu mai ai rabdare sa isi faca TV-ul singur, poti pune FW de pe LG Ro pe stick si aia e.
    Tot la ei pe site gasesti instructiuni de update via USB. Procedura este foarte simpla, in caz ca n-ai mai facut-o.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 03-08-2016, 11:11
  2. Replies: 33 Last Post: 14-11-2014, 14:23
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  5. Ce sistem de operare recomandati? By SpitFire in forum Software
    Replies: 14 Last Post: 14-03-2009, 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts