Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 153

Thread: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #121 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am făcut update-ul folosind firmware-ul de pe site si pare sa fie mai ok (sper ca nu e doar in capul meu). Trebuie sa duc neapărat pe cineva sa-l calibreze, altfel o sa stau mai mult prin setari decat in joc.

  2. #122 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    A jucat cineva pe B7 Assassin's Creed Origins sau Battlefield 1 cu HDR? Cum se vede la voi? Mie mi se pare totul foarte lipsit de culoare. Da, observ contrastul intre părțile întunecate si cele luminoase si imi place, dar in rest totul pare foarte lipsit de culoare. Parca citisem ca HDR "makes the image/colors pop", da nu prea sunt impresionat pana acum, cel puțin in game mode. Ce nu fac bine? Ce sa modific?
    Nu stiu ce nu e ok la tine , insa acum dupa ultimele update-uri am momente cand raman “cascat” sa admir ceea ce ruleaza pt tv in ceea ce priveste ac origins ( am terminat acum primul dlc) si bf1, pur si simplu arata superb, chiar nu stiu cu ce poate urmatoarea consola sa “socheze”.

  3. #123 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E ok, dupa ce am tot butonat la setari am reușit sa-l pun cum imi place. În afara de color gamut pe game mode SDR care e blocat pe wide și suprasatureaza, in special rosul e prea rosu pe wide (nu înțeleg de ce nu lasa sa se poată schimba). Pe partea de jocuri inca nu sunt convins de HDR, dar la filme, acum dupa ce am vizionat ceva secvențe din mai multe, într-adevăr e wow. In seara asa o sa fac o comparație side by side cu vechiul TV (Samsung 50ku6072). Asta sigur o sa ma lămurească 100% ca a meritat banii

  4. #124 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Ce ați alege intre Televizor LED Smart Ultra HD, 101cm, Tizen, SAMSUNG UE40MU6172 si Televizor LED Smart Ultra HD, 100cm, PANASONIC Viera TX-40EX610E ?
    Vad ca Panasonic are o reducere de 600 lei , este reala acea reducere ? Vreau TV-ul pt filme 4k de pe hard extern , conectare la consola jocuri si ceva cablu TV

  5. #125 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Mult mai bun Samsung ca si calitate de imagine. Panelurile alea de la Panasonic sunt slabe ca iluminare

  6. #126 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Salut, o parere de la cineva care stiw mai multe despre TV-uri si care a vazut / butonat urmatoarele doua televizoare.
    Nu ma pot decide ce sa aleg intre LG 65B7V si Samsung QDOT65Q7CAM.

    Stiu ca LG are un negru superior insa imi e cam asa cu OLeD-urile...plus ca Designul la Samsung e superb. Asadar...pareri pro si contra , ce sa aleg?

  7. #127 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Oled>Backlight.

    Daca ai buget pt b7 nu vei fi dezamagit.

  8. #128 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Salut, o parere de la cineva care stiw mai multe despre TV-uri si care a vazut / butonat urmatoarele doua televizoare.
    Nu ma pot decide ce sa aleg intre LG 65B7V si Samsung QDOT65Q7CAM.

    Stiu ca LG are un negru superior insa imi e cam asa cu OLeD-urile...plus ca Designul la Samsung e superb. Asadar...pareri pro si contra , ce sa aleg?
    Daca te tin balamalele si dispui de bugetul ala, nu merita altceva in afara de OLED.

    Defineste te rog "..mi-e cam asa cu oledu.."

  9. #129 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Am mai vazut pe net ca se ard...si mna....platesc ceva pe el...

    ---------- Post added 11-03-2018 at 22:57 ----------

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Am mai vazut pe net ca se ard...si mna....platesc ceva pe el...
    Am gasit modelul LG 65C7V, la 10,500 lei, cred ca merg pe varianta asta....am mai citit si cateva recenzii pe net...pare a fi cea mai buna solutie.

  10. #130 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Are cineva o parere despre Sony KD XE8005 TV la 780 € ?
    Cum se misca TV-urile pe Android?

  11. #131 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Android pe TV, din punctul meu de vedere, ca detinator de XE90, este absolut mizerabil. Cel mai slab OS de TV pe care l-am vazut in viata mea. Interfata ffff greoaie si aproape deloc customizabila, totul se incarca destul de greu comparativ cu alte smart TV-uri si overall, daca-l iei pentru partea smart, sa te astepti la dezamagire.

  12. #132 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Are cineva o parere despre Sony KD XE8005 TV la 780 € ?
    Cum se misca TV-urile pe Android?
    Am avut eu 8005 inainte sa imi iau B7-le. Calitatea imaginii este okay-ish, dar cam atat. OS-ul este de-a dreptul atroce (lag cat cuprinde, buguri peste tot, updateuri inexistent dupa un an). HDR-ul ala este o gluma, iar al meu avea mult banding orizontal, iar colturile ecranului erau intunecate. Cand mi l-am cumparat am zis ca am nimerit eu un panel busit, m-am dus la MG si mi l-au schimbat cu altul care era la fel. Ulterior mi s-a stricat modulul in care bagam cardul CI+ si a trebuit sa ma duc la un "service" autorizat Sony la parterul unui bloc din Crangasi.

    Dupa doua saptamani mi-au inlocuit TV-ul cu ceva refurbish venit din Franta care era zgariat si vai de el, dar care avea aceleasi probleme de banding si colturi intunecate. Dupa experienta asta cu Sony, am jurat ca nu mai cumpar niciun TV de la ei indiferent de cat de laudat e.

    Long story short, nu-l recomand deloc. In banii aia gasesti un TV decent care are si HDR10..

  13. #133 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Merita sa iau Lg Oled 55”E7V sau Lg 65”C7V ? Sunt asemanatoare la pret ....

  14. #134 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ia-l pe cel mai mare, respectiv 65C7-le. Din cate stiu ar trebui sa ofere aceeasi imagine.

  15. #135 SP
    Member Hazer's Avatar
    Toate au acelasi panel, asa ca il poti alege pe cel mai ieftin mereu.

  16. #136 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Cum se misca TV-urile pe Android?
    Nu se misca. E probabil cel mai prost OS pe care il poti pune pe un tv. Degeaba zic fanii ca e customizabil, ca ai .apk, kodi, bla bla, cand merge ca un melc si se blocheaza des. Cea mai urata expierenta a fost cu un sony din 2017, top of the line, necesita un restart la cateva zile, restart ca la telefoanele cu android si dura minute bune.

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Merita sa iau Lg Oled 55”E7V sau Lg 65”C7V ? Sunt asemanatoare la pret ....
    imaginea e identica la toata seria. doar daca vrei acel soundbar fancy, ti-as recomanda e7. dar din toata seria, lumea zice ca b7 e cel mai bun calitatete/pret. c7 doar are rama si picior negru.

  17. #137 SP
    Member codpin's Avatar
    Ceva pareri despre Samsung 55MU7002? Pentru Netflix 4K si PS4 normal. Gasesc altceva mai ok pana in 4000 de lei?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #138 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Merita 13,500 lei Oled 65E7V !?
    M-am hotarat sa il iau pe acesta....ce spuneti ? Mie imi place mult designul de asta il doresc pe acesta...

  19. #139 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Merita, mai ales daca iti place designul. Primesti un soundbar bun in banii aia, te scuteste de alte cumparaturi. Bineinteles cam orice sistem 2.1, 5.1 este peste acel soundbar integrat. De mentionat ca feature-ul "picture on glass" arata intr-un mare fel, efectul de imagine care "pluteste" este mai pronuntat, dar in acelasi timp ai soundbarul pe care nu il poti scoate si se cam anuleaza efectul...

  20. #140 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Am luat E7V, am beneficiat de 3 vouchere de la Altex si l-am luat cu 12.777 lei. Abia astept sa ajunga la mine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 03-08-2016, 11:11
  2. Replies: 33 Last Post: 14-11-2014, 14:23
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  5. Ce sistem de operare recomandati? By SpitFire in forum Software
    Replies: 14 Last Post: 14-03-2009, 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts