Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 387

Thread: Battlefield V

  1. #241 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Le poți cumpăra pe amândouă și vezi care îți place mai mult.

  2. #242 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  3. #243 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Hmm.. nu stiu ce sa zic ! sunt impartit intre a da banii pe COD sau BF5 , ceva de genul 60/40 in favoarea COD-ului ! Voi de ce parere sunteti ?
    Eu le-am luat pe amandoua. La COD e foarte bun modul Battle Royale (la BF 5 nu o sa il avem pana in aprilie probabil).

  4. #244 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Cred ca iti cumperi COD pt Zombie si mai nou pt BR daca-ti place genu' , altfel BF V

  5. #245 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Dupa parerea mea, BR (un game mode bun pentru unii, cu o idee misto in spate) este facut strict pentru cei care erau in top 3 mai mereu in Statistics la finalul fiecarui meci de MP inainte.
    Pentru mine, care nu sunt ultimul prost dar nici top 3 intotdeauna la nici un Multiplayer din COD, BR este o bataie de joc.

    Eu practic sunt folosit ca si carne de tun pentru ceilalti, pe banii mei, ma spawnez ca sa ma vaneze aia si chiar si daca, printr-un miracol, ajung in last 5, sa ma omoare unu care in Multiplayer avea K/D 50-2 inainte.

    Inteleg hype-ul, nu il impartasesc, dar il inteleg. Insa, daca vor globaliza modul asta Battle Royale in toate jocurile 'ce va sa vie', ne ducem catre colaps.
    Industria gaming-ului nu este tinuta financiar in spate de playerii Elite care sunt in top in Leaderboards, ci de catre toata lumea, inclusiv de astia care cumparam COD pentru campanie si cateva ore de MP fun. Atentie, 'fun', nu sa ma spawnez constant pentru distractia alora ca oricum la final nu ajung.
    Si BR nu este nicidecum pentru 'toata lumea', este pentru Elites.
    Sau ma rog, SI pentru cui ii place sa dea 60$ ca sa fie bataia de joc a altora care doar asta fac.
    E acelasi lucru daca organizam o piramida de K1 in 'cartier' intre plebs, ne rupem dintii intre noi dar cu totii stim ca la final oricum ultimii 4 se bat cu Remy Bonjasky. Same shhhhh... sunt copii astia tineri cu timp mult si skills in toate jocurile de nici nu-i vezi, esti mort doar cand intra cu tine pe server... so...

    Te omoara de 15 ori pe meci, si cand dai pe el la Profile are ultimul joc in lista Mincraft cu 550 de ore si COD/Battlefield/'unicul joc in afara de minecraft' cu 1450 de ore si cam atat, 3400 de Gamerscore pe profil vechi de 7 ani.
    Bate-te cu astia in Battle Royale, macar sa aiba loading screens frumoase jocul sa nu te plictisesti.

    A fost hype acum la black ops 4, dar nu spun adevarul cifrele astea, inca 1-2 si se plictiseste lumea sa se tot spawneze pentru distractia alora. Bag mana in foc.

    Nu merci.
    Scuze de offtopic, back to Battlefield.

  6. #246 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Ai scris mult fara sa zici nimic, fara suparare.
    Nu iti place jocul pentru ca nu castigi sa inteleg? Buna motivatie.

  7. #247 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu iti place BR nu te joci. Sunt o gramada de alte moduri in BF, nu e ca si cum jocul e facut special pentru BR.

  8. #248 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Nu iti place BR nu te joci. Sunt o gramada de alte moduri in BF, nu e ca si cum jocul e facut special pentru BR.

    Corect sunt de acord dar ma ingrijoreaza tendinta. Battlefield vad ca ramane inca Battlefield.
    Aaaa ca pui modul in joc OK, I'm with you, cum a spus colegul de mai sus care a facut facultatea de ironie la seral, nu castig, nu-mi place nu joc, dar nu-mi taia alte bucati de joc cum a facut Treyarch ca sa imi pui asta pentru ca pe mine personal si pe multi altii ne excluzi.

    Tendinta este ingrijoratoare, nu exemplul concret. De aceea discutia este si nu este offtopic pentru ca Battlefield atarna inca de un fir de ata, dar poate oricand sa fie obiectul discutiei.
    Astazi taie unii campania, maine vin altii si spun ca nu mai are rost Domination si CTF ca na... ai Battle Royale, poimaine dispar si alte moduri de Multiplayer clasice si campania simultan pana cand o sa ajungem sa cumparam iteratii de Battle Royale si asta nu e ok.
    Amintiti-va ce a insemnat modul Zombies in primul COD in care a aparut. Era un mod simpatic, un submeniu dintr-un submeniu, super ok ca era acolo, cu 2-3 achievements/trophies dar atat. Adauga valoare pachetului, dar atat.
    Vroiai sa joci super, alegeai sa-l ignori iarasi super. Aveai in shimb experienta Call of Duty, buna proasta cum era, era acolo.

    Prietenul meu cel mai bun juca doar Multiplayer, boota jocul direct in meniul de MP, super.
    Eu terminam campania pe Veteran si mai joinam 5-10-15 meciuri in MP pentru fun, super. Era placerea mea vinovata ca in fiecare an sa astept cu sufletul la gura sa termin o campanie de COD pe Veteran. Era a mea... nu facea rau la nimeni.
    Altii bootau jocul direct in meniul de Zombies ulterior -> SUPER.
    Ideea e ca indiferent ce tip de gamer erai, banii tai se justificau cumva, exista valoare in acel pachet pentru orice gamer, indiferent de preferinte, skill level, gender, marime la ciorapi etc.

    Astazi, dupa ani de zile in care am cumparat Call of Duty de la primul titlu incoace, avand o colectie impresionanta pe raft, am ajuns sa cumpar o copie mai proasta de DeadRising + PUGB.
    Nu e ok, n-am dat cu parul, mi-am spus doar parerea. Sper doar ca ceea ce o sa se intample anul viitor in aprilie cu Battlefield V si ulterior in urmatorul Battlefield sa nu-mi dea dreptate.

  9. #249 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ca mod de joc, BR are un learning curve destul de mare. Easy to play, hard to master. Intervine si norocul, ce iti pica in zona in care te duci prima data sa lootezi, de ce fel de jucatori dai pe acolo, etc. In cazul Fortnite, diferenta se face intotdeauna la partea de construit. Daca stapanesti asta foarte bine, cu siguranta esti jucator de Top 10 in majoritatea rundelor. Altfel, ajungi acolo conjunctural (ai stat la panda, ciupeala). In BR de tip CoD sau H1Z1 (si probabil si BF) tine mult de skillul pe shooting si folosirea vehiculelor in mod inteligent.

    E normal sa te distruga unul care sta si se joaca toata ziua, asa se intampla in majoritatea jocurilor online. Are mai multa experienta. Cei care joaca casual (ma numar printre ei) nu au de ce sa se supere. Cand aveam 15-20 ani (si nici atunci) puteam sa bag ore cu nemiliuita, dar acum altele sunt prioritatile. Daca vrei sa nu mori din prima, te duci undeva izolat si lootezi cat vrei, dar asta nu te ajuta la cresterea in skill, sa intelegi mecanicile de shooting si abordare a "bataliilor". Degeaba te duci si farmezi toate casele si pleci de acolo cu un sifonier de iteme daca atunci cand dai de unul nu stii cum e comporta arma cand tragi si te fofilezi. Adeversarul va avea castig de cauza mai mereu. La inceput esti carne de tun, cand prinzi mai multa experienta vei fi average sau peste. Daca te deranjeaza asta, ori iti dai demisia de la job ca sa devii mai bun joci mai mult...ori te lasi de tot.


    Oricum BF o sa vina atat de tarziu la petrecerea BR incat doar cei entuziasti vor avea un mare interes si cei curiosi care au deja BF V si vor incerca si acest mod. Daca nu il dau moca nu fac mare branza.

  10. #250 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Ai scris mult fara sa zici nimic, fara suparare.
    Nu iti place jocul pentru ca nu castigi sa inteleg? Buna motivatie.
    Din contra, a scris mult si a spus TOTUL. Eu oscilam ce jocuri sa iau dintre cele doua pentru ca nu stau sa arunc zeci de milioane ca sa le iau pe toate si nici nu am timpul necesar sa le incerc sa le joc pe amandoua. Si MAI ALES, cand intru online, in niciun caz nu imi place sa mor instant, fara sa apuc sa fac ceva. Xander are 100% dreptate, pentru maniaci care dorm cu gamepad-ul/mousul in mana, poate e interesant, e un fel de Champions League. Dar acolo joaca doar cateva echipe, cum bine a zis si el. Jocurile online au prins atat de mult la public pentru modurile clasice. Nu degeaba chiar si in ziua de azi, dupa aproape o vesnicie, CS inca e printre cele mai jucate, cu vechile moduri. Nu schimbi o reteta care merge, parerea mea. Orice ma joc, vreau sa fiu tinut "in priza" si nu e distractiv sa trag un foc si apoi sa ma uit pe harta 10 minute la altii. Si sa nu aud replici "vai, nu esti tu bun", ca sunt penibile si tocmai asta incerca si Xander sa spuna, ca oamenii "de rand" nu sunt atat de buni la jocurile astea tocmai pentru ca nu au timp de asa ceva.

  11. #251 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu astept cu nerabdare BR si in Battlefield V. O sa aiba exact ce mai lipseste din COD Blackout - un comportament mai realist al armelor, o harta mai mare si WW2 setup !

    Iar offtopic va spun ca am jucat toate COD din ultimii ani pentru ca cei cu care joc in lista de prieteni il cumparau, dar niciodata nu mi-a mai placut un COD in multiplayer de la WaW incoace. MP e prea axat pe reflexe iar „Time to kill-ul” este foarte mic.
    In schimb Blackout imi place la nebunie pentru ca poti sa iti folosesti si creierul (creezi strategii, folosesti vehicule - cum spunea un coleg de forum mai sus), nu mori instant in cele mai multe din cazuri (daca nu esti sinucigas), nu esti obligat sa ai doar reflexe pe cele doua coridoare in care iti intalnesti adversarii in hartile normale. Fornite din pacate nu am jucat, nu m-a atras stilul „desene animate” si nici construitul. Asta e primul BR pe care il joc.
    Din cele aproximativ 330 de meciuri jucate in COD Blackout - doar Blackout, MP normal cred ca am 2 meciuri jucate, am cincisprezece victorii pana acum (2 solo, 11 duos si 2 quads - daca nu gresesc) si in foarte multe meciuri sunt in top 10. Ideea e ca ai nevoie si de un dram de noroc si sa iti gasesti locuri in care sa sari, sa iti fixezi o strategie. Am avut meciuri castigate unde am sarit, am nimerit intr-o casa plina, am furat un pistol/shotgun, mi-am „facut loc” si am fugit din zona. In altele am omorat 3 playeri la sfarsit si am castigat, retragandu-ma cat mai ascuns din fiecare zona. Meciurile solo sunt cele mai usoare in opinia mea, pentru ca orice inamic pe care il intalnesti joaca singur, nu are o echipa in spate. In duos si mai ales quads, la final, daca ai pierdut 1/2 membri din echipa, este foarte greu sa faci fata.
    Battle Royale e viitorul zic eu. Un fel de Hunger Games, d-asta si atrage. Nu consider ca e destinat elitelor, iar cum ma distrez in modul Blackout cu prietenii mei consolisti, nu m-am mai distrat de la Destiny 1 - cand faceam cate un Raid si incercam de 100 ori pana ne iesea. La fel si aici. Incerci de 10/100 ori pana castigi. Dar sentimentul e super, iar tensiunea cand vezi ca mai sunt 3-4 in viata cu tine e f. mare. Bineinteles ca tine de gusturi si de preferinte in mare parte.

  12. #252 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Din contra, a scris mult si a spus TOTUL. Eu oscilam ce jocuri sa iau dintre cele doua pentru ca nu stau sa arunc zeci de milioane ca sa le iau pe toate si nici nu am timpul necesar sa le incerc sa le joc pe amandoua. Si MAI ALES, cand intru online, in niciun caz nu imi place sa mor instant, fara sa apuc sa fac ceva. Xander are 100% dreptate, pentru maniaci care dorm cu gamepad-ul/mousul in mana, poate e interesant, e un fel de Champions League. Dar acolo joaca doar cateva echipe, cum bine a zis si el. Jocurile online au prins atat de mult la public pentru modurile clasice. Nu degeaba chiar si in ziua de azi, dupa aproape o vesnicie, CS inca e printre cele mai jucate, cu vechile moduri. Nu schimbi o reteta care merge, parerea mea. Orice ma joc, vreau sa fiu tinut "in priza" si nu e distractiv sa trag un foc si apoi sa ma uit pe harta 10 minute la altii. Si sa nu aud replici "vai, nu esti tu bun", ca sunt penibile si tocmai asta incerca si Xander sa spuna, ca oamenii "de rand" nu sunt atat de buni la jocurile astea tocmai pentru ca nu au timp de asa ceva.
    Vei muri instant indiferent de joc, nu e problema COD sau BF.
    Ambele au modurile clasice, battle royal e un bonus, daca nu iti place nu il juca.
    CS este cel mai tehnic si greu shooter, exemplul este in defavoarea ta.

    "si nu e distractiv sa trag un foc si apoi sa ma uit pe harta 10 minute la altii."
    Nu functioneaza asa, ma indoiesc ca ai incercat modul

    Si tu ai scris mult si ai spus la fel de putine

  13. #253 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Ambele au modurile clasice, battle royal e un bonus, daca nu iti place nu il juca.
    Man ce nu intelegi ca nu modul BR in sine este problema, este un mod ok si e foarte bine ca exista, CA ALTERNATIVA.
    Problema este ca au AMPUTAT o parte de joc si odata cu ea o parte din comunitate, iar daca vor fi incurajati sa faca asta o sa ai parte numai de jocul numite Battle Royale cu un prefix in fata
    Is it that hard? N-am nimic cu modul in sine si da ai dreptate, nu imi place nu il joc. Dar azi taie bucati din jocul A, maine din B, poimaine tot asa si nu este ok, nu suntem toti competitivi, iar tendinta este ingrijoratoare.

    Si nu, nu este un bonus in momentul in care tu ca developer, care faci de 15 ani un joc, apari ca nesimtitul si imi spui cu nonsalanta ca asta e frate, am taiat o parte din joc ca n-am avut resurse destule pentru Battle Royale.
    Asta nu e 'un bonus', asta e un mod nesimtit de a te debarasa de o comunitate, imbatranita, retarda spune-i cum vrei, ca sa faci loc la generatia asta bio crescuti cu tableta de mici.

    Daca vor apela usor usor companiile mari la 'bonusuri' de genul asta nu o sa ne fie bine.
    Veti vedea, amintiti-va ca asa a inceput si mizeria cu microtranzactiile si cu Season pass si pass la pass si pass la season la pass si la dracu sa ii ia, de la un costum brodat si 3 nasturi la o vesta pentru '1$ only'.

    In fine, mi-am spus durerea... am ce sa ma joc multumesc cerului sunt multe jocuri bune acum pe piata, insa mi-ar fi placut ca aventura mea de 15 ani cu Call of Duty sa se incheie mai elegant, sa spun EU stop, 'ma opresc pentru ca...', nu sa vina ei si sa-mi taie definitiv si fara drept de apel o parte din joc care l-a definit atatia ani pana la urma...

    Revenind la Battlefield, sper sa nu urmeze acelasi drum, pentru ca altfel in maxim 5 ani jocurile Single Player care ne-au captivat pe toti pe vremea cand un dial-up era un lux vor disparea, si odata cu ele si noi ca gameri, astia care am apucat sa scriem si de mana pe hartie cu pixul.

  14. #254 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Eu cred ca tu nu înțelegi. Companiile nu fac jocurile sa se plieze pe gusturile tale.
    Investesc o tona in softuri de tracking și studii de piața și livrează ce așteaptă majoritatea sa livreze.
    Dacă nu mai e pe gustul tău, mergi mai departe.
    Scuze dacă par agresiv însă m-am saturat de trendul asta de ***** de ne plângem de orice. Ai o tona de opțiuni, găsești suficiente jocuri pe gusturile tale și ar trebui sa fii fericit pentru asta.

  15. #255 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Cine cumpara jocul pe Xbox pe 15? M-am riscat si am luat un cdkey la £47 pentru deluxe edition ca doar are pret de editie standard hard copy.

  16. #256 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mama, rau arata jocul pe One S (am jucat aseară doua harti prin trial-ul din EA Access). Pop-in la greu, jaggies, rezolutie mica. E primul BF pe care il joc pe Xbox One S. Asa e si la BF1? Noroc ca am si PS4 Pro, o sa il joc acolo daca ma hotarasc sa-l cumpar, dar am vrut sa profit de trial.

  17. #257 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    BF1 arata superb pe PRO, din ce am jucat in beta si BFV arata bine.

  18. #258 SP
    Banned heroes3's Avatar
    Jocul este o mizerie!
    Cel mai prost joc Battlefield lansat vreodata.
    Hardline ii da clasa la continut.

    Moduri lipsa, grafica slaba, buguri, factiuni lipsa, harti putine, femei!?! , modele reciclate din BF1, poveste groaznica care dureaza 2-3 ore, microtranzactii care urmeaza sa fie implementate , battle-royale, co-op, The Last Tiger, modurilea Rush, Combined Arms si Firestorm cica sosesc anul viitor.

  19. #259 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Prima data am crezut ca e pe bune ce citesc mai sus. Dupa aia m-am uitat mai bine si am vazut 5 (cred) mentiuni legate de femei si user nou cu o postare. Deci..... Khan?

  20. #260 SP
    Banned heroes3's Avatar
    Convinge-te singur- da un ochi pe You Tube sau pe Twitch. Streamerii nu prea sunt multumiti de joc care au dat si peste o gramada de buguri.
    Jocul asta e patetic.

    BF1 era o capodopera pe langa asta.

    E treaba ta ce crezi, dar inca mai cred ca exista consoleri intregi la minte pe acest forum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 20 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts