Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 20 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 387

Thread: Battlefield V

  1. #261 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Prima data am crezut ca e pe bune ce citesc mai sus. Dupa aia m-am uitat mai bine si am vazut 5 (cred) mentiuni legate de femei si user nou cu o postare. Deci..... Khan?
    Din păcate, da

  2. #262 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Jocul nu trebuie sa faca mult decat sa fie mai bun ca bf1 si asta nu e greu. Lipsa sweet spot, clase elite, dreadnought combinat cu TTK si autoaim redus sper sa descurajeze toti noobii care au infestat seria de la bf4 incoace.

  3. #263 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Din păcate, da
    Acum e editat, era mult mai lunga postarea.

  4. #264 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va dati seama cata ura este in omul asta si ce lipsa de ocupatie are, daca tot ce face este sa-si creeze conturi pentru a injura cate un joc, un developer, un user, ceva... ?!?

    P.S. Eu propun nici sa nu-l mai banam, pierdem timpul si noi si el. Mai bine dam ignore, isi face si el damblaua si viata merge inainte...

  5. #265 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Lol, cu doua posturi el inca mai crede ca sunt consoleri intregi la minte pe forum. Cu siguranta nu e clona.
    Eu zic sa-l lasi sa comenteze de pe toate conturile lui. Poate asta si-a dorit toata viata.

  6. #266 SP
    Member Mishy's Avatar
    Voi ce editie va luati? As lua Deluxe, dar mi se pare cam scump pentru ce ofera.

  7. #267 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Voi ce editie va luati? As lua Deluxe, dar mi se pare cam scump pentru ce ofera.
    Gasit editie deluxe digital pe situri gen cdkeys sau mmoga la pret de editie standard.

  8. #268 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu am deluxe dar pt stream am luat , altfel nu ma agitam si asa fac toti stream cu V de pe 9 pe device-urile M$..
    Am vazut ca 3d audio o sa fie valabil pt toate castile ca si optiune audio , ceea ce nu mai face ca Platinum sa conteze ca au tehnologie 3D audio..

  9. #269 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Am vazut ca 3d audio o sa fie valabil pt toate castile ca si optiune audio , ceea ce nu mai face ca Platinum sa conteze ca au tehnologie 3D audio..
    pai si HDR ai pe toate device-urile dar sunt totusi diferente la cum este redat. Cred ca la fel e si 3d audio. Depinde cum e implementat in casca ta si daca suporta tehnologia

  10. #270 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Gut stuff


  11. #271 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    jocul are tot ce-i trebuie unui BF insa lumea este pusa pe HAte

  12. #272 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @poiuyt nornal ca lumea e pusa pe hate, te asteptai la altceva?

    Mereu citesc aceeleasi discutii, indiferent de joc, ori e o problema cu grafica/rezolutia, ori e o problema cu mecanica jocului. Daca dezvoltatorii experimenteaza cu elemente noi de gameplay "de ce au schimbat era mai bine inainte?", daca nu schimba nimic "aceeasi ciorba reincalzita".
    De ce sa ma joc, cand pot sa plang pe net despre un joc pe care oricum nu aveam nici o intentie de al cumpara?
    Zic si eu...

  13. #273 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    @poiuyt nornal ca lumea e pusa pe hate, te asteptai la altceva?

    Mereu citesc aceeleasi discutii, indiferent de joc, ori e o problema cu grafica/rezolutia, ori e o problema cu mecanica jocului. Daca dezvoltatorii experimenteaza cu elemente noi de gameplay "de ce au schimbat era mai bine inainte?", daca nu schimba nimic "aceeasi ciorba reincalzita".
    De ce sa ma joc, cand pot sa plang pe net despre un joc pe care oricum nu aveam nici o intentie de al cumpara?
    Zic si eu...
    Deci tie ti-a placut BF1.

  14. #274 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Da Bizzare cam asa s-au plans si de BF1 si vad ca serverele sunt pline si lumea e multumita de joc, sunt sigur ca asa o sa fie si cu BFV , eu unul sigur o sa-l savurez din ce am experimentat prin Beta.

  15. #275 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu am jucat mult Bf5 beta, dar destul cat sa imi dau seama ca o sa imi ia vreo doua meciuri sa ma acomodez.
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Deci tie ti-a placut BF1.
    Da, inca il mai joc desi gun-play-ul mi se pare un pic sub Bf4, imi place atmosfera jocului.

  16. #276 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    @poiuyt nornal ca lumea e pusa pe hate, te asteptai la altceva?

    Mereu citesc aceeleasi discutii, indiferent de joc, ori e o problema cu grafica/rezolutia, ori e o problema cu mecanica jocului.
    Hai ca incep eu. Nu am inca jocul insa 2 lucruri care nu stiu cum au ajuns in joc:

    Aim assist in vehicles
    Aim assist isn’t working the way it should on vehicle weapons on PlayStation 4. Our engineers are working on recalibrating them.
    Status: Current investigating.


    Wtf, de cand are BF aim assist pe vehicule?

    For those unaware, in the last 50 - 200 tickets, the losing team can capture a flag in 10 seconds or even less with enough players, while the winning team takes 40+ seconds

    Cam lame sa pedepsesti echipa care se descurca bine cu un handicap. De aia mai toate stream-urile urmarite de mine au creat senzatie de lupta stransa cand de fapt e o mecanica a jocului stil dreadnought.

  17. #277 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post

    Wtf, de cand are BF aim assist pe vehicule?

    For those unaware, in the last 50 - 200 tickets, the losing team can capture a flag in 10 seconds or even less with enough players, while the winning team takes 40+ seconds

    Cam lame sa pedepsesti echipa care se descurca bine cu un handicap. De aia mai toate stream-urile urmarite de mine au creat senzatie de lupta stransa cand de fapt e o mecanica a jocului stil dreadnought.
    Si in Bf1 ai un pic de aim asist pe tancuri(impotriva infanteriei), si un pic mai mult pe Light Tank(flanker).

    Nu ma incanta ideea ca echipa castigatoare sa aibe handicap pe ultima suta' de metrii, ramane de vazut cat de mult afecteaza experienta jocului.

    Ps: Nu ma uit la stream-uri, prefer sa ma dau eu singur cu capul de pereti pana aflu care arma e mai buna, si ce tactici merg pe fiecare harta.

  18. #278 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Jocul pe Pro arata incredibil si ruleaza perfect , singura problema este sunetul (doar cu 3D audio ai ceva feedback ).. ca si in cazul BF1( primele luni) inca nu este terminat pe partea de sunet , adica armele suna a pocnitori, in rest este fain, nu stiu cum sta treaba cu aim asist aici pt ca eu am nu am simtit ca ai aim asist valabil in joc sau poate nu l-am activat eu .
    Oricum este bun jocul si total diferit de BF1 , hartile sunt super.

    L-am jucat pana pe la 4 dimineata , destul de multe servere pline .

  19. #279 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    singura problema este sunetul (doar cu 3D audio ai ceva feedback ).. .
    Te rog sa ne dai mai multe detalii, ce sistem de sunet/casti ai? De obicei daca selectezi War Tapes la modul de sunet, in orice Battlefield ai un sunet super.

  20. #280 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Man pustile suna a pocnitori , nu a sunet de pusca cum ne-a obisnuit seria asta pana acum , iar virtual surround exista si nu prea, il sesizezi doar cu 3D audio la casti ( nu trebuie sa aibe castile 3D audio , e doar un format ) , iar asta e cam nasol pt ca eu in toate jocurile BF apreciez mult feedback-ul asta de daca e cineva in spatele tau il auzi te intorci si il dai jos

    Castile mele actuale sunt Astro A50 3 gen pe optical
    https://www.emag.ro/casti-astro-gami.../pd/DW1YZ7BBM/

    nu am testat inca Platinum de la sony care teoretic au oficial 3D audio, le am si p-astea dar nu mai pot sa le folosesc din cauza streamului..

    pe War Tapes ai prea mult "zgomot" , adica prea multa bubuiala si pierzi "fineturile" ca de exemplu cum alearga cineva pe langa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 20 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts