Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 69 of 69

Thread: PlayStation 5 & Xbox Two for 2020

  1. #61 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu de 3 ani

  2. #62 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Daca ne gandim ca PS5 o sa iasa in 2020 (eu estimez late november), atunci ne putem astepta la un GPU cu minim capabilitatile echivalente unui GTX1080ti, care da, nu duce orice in 4K60fps locked, daaar, PS5 fiind mult mai bine optimizat decat un PC, si luand in calcul Variable Refresh Rate, nu vad de ce nu ar putea fi posibil.
    GTX1080ti e cam in jur de 1000 dolari si nu cred ca la scumpirile de acum il va avea implementat.



    PS4 normal e cam echivalentul unui PC cu CPU Intel Core i3-6100 3.7GHz Dual-Core Processor, Motherboard ASRock , 8GB RAM, HDD 500GB- 1TB si GeForce GTX 1050 2GB/Sapphire Radeon HD7850 .



    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Eu consider ca urm. generatie o sa puna accentul pe framerate.
    Eu usor sa-ti dai seama daca te uiti la Xbox One cu Freesync si specificatiile HDMI 2.1 . Framerate-ul impreuna cu native 4K vor fi cap de afis.
    Iar PS4 Pro cu ale sale moduri (Performance/Resolution) in maj. titlurilor, ma face sa cred ca se va continua pe ruta asta si pe viitor. Deci 4K sau 60fps pt doritori.

    4K e MUST have pt diagonale mari. (peste 65").


    Chiar si asa, aspectual tot va fi inferior unui joc rulat pe PC chiar si pe setari grafice medium/high.

  3. #63 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu nu inteleg de ce iti mai bati capul, avand in vedere ca "peste balta" ai scris cam asa:

    Console Games care e plin de taranoi consolari care si ala o sa dispara daca nu doneaza nimeni
    So?

  4. #64 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Eu nu inteleg de ce iti mai bati capul, avand in vedere ca "peste balta" ai scris cam asa:



    So?
    Era bine daca erai discret si trimiteai PM adminului si nu faceai off-topic, ruinand conversatia de pe topic!

    Dar eu cred ca ai chef sa cancanizezi tot.

  5. #65 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nimic nu e on topic pe threadul acesta

  6. #66 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Nimic nu e on topic pe threadul acesta
    Asta vroiam să spun și eu.

    Tot threadul ăsta este o ruină.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  7. #67 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu chiar,unele au fost on topic,sunt presupuneri dar sunt on topic
    am intrebat ce credeti ca o sa fie in 2020 un fel de gtx1080 sau gtx1080ti? cosmin macar a dat un raspuns
    una din astea parca atinge 12 terraflops,nu stiu care e echivalentul pe amd
    asa presupun eu ca acel gpu amd pe urmatorul ps,xbox va atinge 11-13 terraflops,adica dublu fata de xbox one x
    cat despre pret gtx1080ti chiar daca costa 1000$ pe pc nu se vinde in millioane de bucati,pe cand consolele se vand in milioane(sau zeci de milioane fiindca consolele se vand si peste 5 ani de la aparitie,pe cand gtx1080ti peste 5 ani e uitata) de exemplare si cred ca costul de productie al unui gpu de consola e un pic mai ieftin.se poate sa ma insel
    peste 2 ani si un pic la E3 2020 gtx1080ti nu va fi deloc smecher

  8. #68 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu stiu pe ce va bazati voi, dar e evident ca PS5 vine cu mai multi TFLOPS decat un 1080ti.

    O analiza f. buna o fac cei de la DigitalFoundry aici:


    Consolele oricum se vand in pierdere la inceput, profitul se scoate din jocuri, nu din hardware.
    Luati in calcul si ca Pro si One X au marit pretul, asa ca ma astept la un MSRP de 500$ pentru next gen.

  9. #69 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Doar One X a marit pretul. Pro-ul a fost 400, cat era si cel normal la lansare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts