Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #21 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Am o presimtire ca DLC-ul din Odyssey va fi cu zeii Olimpului .
    Kratos se va cam supara ca e plagiat.

    Multi pe reddit zic ca DLC-ul o sa fie mai degraba axat pe Atlantida din Creta, centrul civilizatiei precursorilor.

  2. #22 SP
    495
    Member 495's Avatar
    odyy.jpg

  3. #23 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Din ce observ, se pare ca nu va fi pe razboaiele greco-persane, ci pe Razboiul Peloponesiac, care a inceput dupa 431 BC.
    Vad un spartan batandu-se cu un alt hoplit, probabil atenian. Tridentul simbolizeaza puterea maritima al Atenei

    ---------- Post added 12-06-2018 at 00:42 ----------



    Siiiiii......iata si trailerul si ceva gameplay.


    Faza aia cum ii baga ala tridentul in burta in trailer ....LOL, e asa de FAKE! Nu stiu cum de au scapat-o la montaj.



  4. #24 SP
    495
    Member 495's Avatar
    The real question here is whether or not this one is being developed by a diverse group of people from a variety of religious, ethnic, and cultural backgrounds.

  5. #25 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Macar vedem un AC in care nu sunt personaje insuportabile care sa-mi provoace plictiseala, cum s-a intamplat de la AC Unity incoace.
    Si sistemul de dialoguri suna interesant.

    Desi e clar ca si in asta luptele vor fi la fel de retardate.
    Se observa ca voice acting-ul e la pamant.
    Si ca seria in sine nu mai are nicio tangenta cu conceptul de asasin si ca e mai degraba un serial de "Historical Simulator".
    Si serios, arata mai degraba a Gladiator Game!
    Pe bune, luptele din AC m-au sictirisit rau de tot.

  6. #26 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Numai mie mi se pare un AC Origins re-skinned? Daca anul trecut m-am bucurat cu Origins, acum am acelasi feeling de la penultimul. Acelasi meniu, acelasi HUD, cam aceleasi arme. Poate sunt si suprasaturat de Origins unde am terminat recent DLC-urile. Sper sa mai renunte la cele 15.000 de semne de intrebare. Mai bine fac un joc de o dimensiune mai mica si cu o poveste mai buna.
    E bine ca avem destule jocuri bune si neregurgitate pt toamna, RDR2, Spiderman, Tomb Raider (desi parca nici asta nu prea mi se pare mare progres fata de ultimul).

  7. #27 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Numai mie mi se pare un AC Origins re-skinned? Daca anul trecut m-am bucurat cu Origins, acum am acelasi feeling de la penultimul. Acelasi meniu, acelasi HUD, cam aceleasi arme. Poate sunt si suprasaturat de Origins unde am terminat recent DLC-urile. Sper sa mai renunte la cele 15.000 de semne de intrebare. Mai bine fac un joc de o dimensiune mai mica si cu o poveste mai buna.
    E bine ca avem destule jocuri bune si neregurgitate pt toamna, RDR2, Spiderman, Tomb Raider (desi parca nici asta nu prea mi se pare mare progres fata de ultimul).
    Pai cam toata seria e reskin de la AC 1 incoace

  8. #28 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu prea mi-a placut. Au bagat sutul acela care te arunca 10 metri in spate. E Origins copy pasted in Grecia...

  9. #29 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai la Origins chiar s-a vazut un progres destul de mare fata de restul seriei, inclusiv la combat. Dar presimt ca progresul facut pentru Origins va ramane plafonat in urmatoarele jocuri.
    Poate ma si enervez ca nu mai am timpul pe care il aveam alta data, dar multe jocuri care apar necesita zeci de ore cu multe qusturi inutile. In Origins am bagat 113 ore ca sa fac tot ce se putea, inclusiv cele 2 DLC-uri. La cate jocuri faine apar, parca n-am chef sa imi rezerv peste 100 de ore in fiecare an pentru o ciorba reincalzita. Am fost printre putinii de pe aici care n-au aruncat cu pietre in Syndicate si nici in Unity, dar acum mi s-a luat si mie.
    Da, lumea din noul AC arata super dpdv grafic, la fel ca in Origins, dar par cam aceleasi arhitecturi, multe assets refolosite etc.

  10. #30 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Haios e ca in trailer sunt multe secvente fara sange si doar una sangeroasa in care apare hoplitul ala gigantic.
    Si mai amuzant e cum o femeie de 50 kile ridica un buzdugan de 100...., dar hei, are gena de asasin, ca doar asta mai tine legatura cu conceptul seriei.
    Ce sa mai, tematica e interesanta, dar in practica, Ubi isi trage sulita-n in "Testikules" (ca sa fiu in tema) ca de fiecare data.



    E clar ca se agata de titlul AC doar ca sa vanda ca jocul in sine nu mai are nicio legatura cu povestea autentica, au ruinat si plot-ul modern de la moartea lui Desmond incoace....

    Luptele ca luptele, dar macar daca nu ar mai avea secvente plictisitoare ca asta din Origins unde stau ca boul sa ma uit la niste herioglife fosforecente si sa ascult nimicuri pe fundal care cica-s "mari revelatii".
    https://www.youtube.com/watch?v=r2h7R6wDG-o

  11. #31 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Opriti-va din a cumpara de la Ubisoft, oameni. Daca nu s-ar gasi fraierii fanii infocati care sa dea bani pe mizeriile lor de reskin-uri numite "AAA games", fie ar face treaba buna, fie ar falimenta. O varianta mai buna decat alta, daca ma intrebati pe mine.


    AC e o serie care inca de la inceput ne-a jignit tuturor timpul liber, scurt si el, de muritor, cu content irelevant in peste 75% din joc. Mai suie-te pe turn dupa un viewpoint, mai da intrecere cu un porumbel, mai colecteaza 100 de pene... cine pana mea considera asta gameplay de calitate?


    Totul e mindless, de la povestea cu personaje sterse de care nu mi-a pasat vreodata, pana la combat si side quests. Mindless. Cand ma joc Assassin's Creed ma simt ca batranii care se uita la Antena3 cu creierul gol, fara scop, fara pasiune, dar cu mult timp pe care nu au unde sa il investeasca.

  12. #32 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Realistic vorbind, nu am mai jucat un AC de la Brotherhood si AC III putin cat sa imi dau seama ca nu imi place. Daca la inceput era oarecum ok cu astfel de mecanici, alearga dupa pene si "fa zeci de lucruri inutile pe langa doar ca sa para acest joc mai lung decat este", acum clar e inadimisibil sa ai o asa crasa lipsa de idei si o incapatanare vecina cu nebunia.

    Faceti, ma , un joc de oameni normali! Daca are doar 10 ore de gameplay, aia e, dar macar sa fie ceva de calitate, nu balarii.



    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Pai la Origins chiar s-a vazut un progres destul de mare fata de restul seriei, inclusiv la combat. Dar presimt ca progresul facut pentru Origins va ramane plafonat in urmatoarele jocuri.
    Poate ma si enervez ca nu mai am timpul pe care il aveam alta data, dar multe jocuri care apar necesita zeci de ore cu multe qusturi inutile. In Origins am bagat 113 ore ca sa fac tot ce se putea, inclusiv cele 2 DLC-uri. La cate jocuri faine apar, parca n-am chef sa imi rezerv peste 100 de ore in fiecare an pentru o ciorba reincalzita. Am fost printre putinii de pe aici care n-au aruncat cu pietre in Syndicate si nici in Unity, dar acum mi s-a luat si mie.
    Da, lumea din noul AC arata super dpdv grafic, la fel ca in Origins, dar par cam aceleasi arhitecturi, multe assets refolosite etc.


    Te inteleg pe deplin. Si eu am backlog mare, si eu ma mai envervez uneori cand vad ce lipsa de timp am sa...orice. Dar aia e, printre picaturi, usor usor, le luam la rand. Problema e ca se tot aduna, ce mai iese acum, ce se mai anunta. Trebuie sa imi fac un obicei sa ma opresc din a mai cumpara ceva pana nu termin tot. Dar uite ca e Shadow of the Colossus la oferta...

  13. #33 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Seria asta e moarta de ani buni, dar atata timp cat oamenii inca le cumpara rahatul polishat in fiecare an (si nu inteleg de ce, stiu ca e vorba de gusturi, dar las o dracului...), nu se va schimba nimic. Nici macar sh nu merita cumparate. Sau poate sunt prea multi oameni care au mult timp liber si joaca tot ce iese pe piata, dar nici asa nu inteleg...

  14. #34 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Din ce am vazut numai cu asasini nu mai este. Arata foarte bine si o sa-l joc cu mare placere dar sa ii schimbe numele, mai bine ar fi Prince of Greece, Spartan's Creed etc. Dar nu Assassin's.

  15. #35 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    AC e o serie care inca de la inceput ne-a jignit tuturor timpul liber
    Mie nu mi-a jignit nimic.
    Nu este nimic mindless, Assasins Creed este un joc foarte ok care mie si multor altor oameni ne ofera momente de relaxare unice cu un level design foarte frumos si care ne place foarte mult, motiv pentru care inca exista si are success la fiecare iteratie.
    M-am urcat pe Notre Dame, am sarit in cap de pe Big Ben, m-am plimbat cu calul prin Alexandria, iar acum ma voi destinde prin Grecia antica. Indiferent de minusurile lui, nici un joc nu imi mai poate oferi toate astea, cu un level design foarte frumos.

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Opriti-va din a cumpara de la Ubisoft, oameni
    Cel mai bine ar fi sa ne oprim din a mai spune altora ce e bine si ce nu pentru ca adevarul absolut nu il detine nimeni.
    Tie nu-ti place Assasins Creed, iti respect parerea... nu il mai cumpara. Desi vad ca totusi il joci. De ce?

    Pentru mine si multi altii Assasins creed este un joc foarte ok pe care il asteptam cu drag an de an.

  16. #36 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Mie nu mi-a jignit nimic.

    M-am urcat pe Notre Dame, am sarit in cap de pe Big Ben, m-am plimbat cu calul prin Alexandria, iar acum ma voi destinde prin Grecia antica. Indiferent de minusurile lui, nici un joc nu imi mai poate oferi toate astea, cu un level design foarte frumos.
    Pai uite ca doar pentru asta mai joaca lumea Assassin's Creed, pentru turism virtual si simulator istoric, dar in rest, are acelasi gameplay reciclat si combat abominabil, plus povesti plictisitoare cu personaje sterse, plus ca nu mai are nimic de-a face cu conceptul de asasin (cel putin de la Origins incoace unde vad ca e mai degraba un Gladiator Game in God of War sau Ryse Son of Rome style incat razboinicul indian Connor si piratul Edward chiar par asasini pe langa astia noi)

    Cum se face ca nu mai sunt apoi in stare sa creeze un personaj ca Ezio sau Altair carora sa le dedice cate 2-3 jocuri ?

    Oare si pentru ca dezvoltatorii se axeaza mai mult pe crearea mediului cat sa para mai realistic cu o grafica care te cam distrage si fiindca sunt mai putin preocupati de poveste si personaje, chestii care au facut din jocurile cu Ezio niste jocuri legendare?

  17. #37 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Captain Price View Post
    Pai uite ca doar pentru asta mai joaca lumea Assassin's Creed, pentru turism virtual si simulator istoric
    Nu doar pentru asta dar si pentru asta, it should be enough.
    Extrem de multe jocuri nu fac nici asta.

    Quote Originally Posted by Captain Price View Post
    Cum se face ca nu mai sunt apoi in stare sa creeze un personaj ca Ezio sau Altair carora sa le dedice cate 2-3 jocuri ?
    Pentru ca vreti mereu "ceva nou" si daca fac 2 jocuri cu acelasi caracter nu e bine. Daca fac ceva nou tot nu e bine ca nu e Altair. Daca fac X nu e bine. Daca fac Y nu e bine.
    Anthem nu va place ca e o combinatie de Mario cu Titanfall, dar si cu Destiny, dar de fapt nu e Destiny, care de fapt e Titanfall dar oricum e o mizerie pentru ca EA.

    Nu erau cu nimic mai presus Altair sau Ezio, singura diferenta este ca ei au fost fresh, atata tot. Ultimele personaje din ultimele titluri AC nu au fost cu nimic mai prejos, dar v-ati plictisit voi de Assasins Creed.
    Combat-ul era nasol inainte, dar in Witcher 3 este superb, doar fiindca e Witcher 3. Au incercat astia sa faca ceva similar, nu le-a iesit la fel de bine dpdv tehnic si asta a insemnat ca sunt niste nenorociti, au distrus combat-ul.

    Pai Dumnezeu ne mai intelege ce vrem si cum vrem si cand anume vrem.
    Vrem jocuri multe, noi, mereu ceva nou nou nou nou de parca undeva acolo sus sta Dumnezeul jocurilor noi si foarte noi si mai imparte asa cate un IP nou semestrial per companie.

  18. #38 SP
    Banned Captain Price's Avatar
    Dupa faza aia din trailer cu "hoplitul care ii baga tridentul in burta altui hoplit si ii iese prin cealalta parte" , eu deja ma gandesc sa aplic un CV pentru postul de editor video de trailere la Ubisoft.

    Nu de alta, dar daca chiar platesc la greu niste amatori sa scoata asa ceva, de ce sa nu?

    ---------- Post added 12-06-2018 at 14:38 ----------

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Nu erau cu nimic mai presus Altair sau Ezio, singura diferenta este ca ei au fost fresh, atata tot. Ultimele personaje din ultimele titluri AC nu au fost cu nimic mai prejos, dar v-ati plictisit voi de Assasins Creed.
    Pai si atunci de ce Edward, Connor, Arno, fratii Freye nu au primit si ei cate trei jocuri fiecare?
    De ce lui Bayek nu i s-a dedicat o intreaga trilogie de "cool" ce era?

  19. #39 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Captain Price View Post
    Nu de alta, dar daca chiar platesc la greu niste amatori sa scoata asa ceva, de ce sa nu?
    Te rog frumos sa ai decenta sa nu jignesti meseria unor oameni despre care nu ai habar, dupa cate observ.

    Quote Originally Posted by Captain Price View Post
    Pai si atunci de ce Edward, Connor, Arno, fratii Freye nu au primit si ei cate trei jocuri fiecare?
    Ti-am raspuns mai sus, pentru ca vreti mereu ceva nou si pentru ca niciodata nu e bine, indiferent ce s-ar intampla.

  20. #40 SP
    Member bdevil's Avatar
    Daca AC Origins s-a vandut bine si a avut review-uri pozitive pe majoritatea site-urilor credibile unde-si mai dau cu parerea pertinent gamerii, ar trebui sa mearga pe aceeasi reteta dar sa evite plafonarea (dupa un anumit numar de misiuni care iti cer acelasi lucru) sau alterarea ideii pe care s-a mers. Pare foarte asemanator cu Origins, combat, misiuni, etc ... chiar daca am vazut o mica parte din joc! Sincer ... decat sa ma hazardez precum Bungie cu epic fail-ul Destiny 2 dupa un D1 care-l dusesera la un joc cu o baza de playeri solida si o comunitate care se implica de placere in artwork dar si cu sugestii de imbuntatiri, prefer sa mearga pe reteta pentru care gamerii i-au apreciat. E usor sa distrugi un joc schimbandu-i mecanica, directia ... dar si greu sa vii cu inovatii fara sa alterezi chimia jocului! Sper sa gaseasca un echilibru ... nu ca Bungie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts