Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 14 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #181 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    last 2 pages of this thread .


    Ontopic : intre Odyssey si Origins care l-ati recomanda ? Preferabil sa raspunda doar cei care le-au jucat pe amandoua
    Attached Images Attached Images untitled.png

  2. #182 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ymy, apreciez postul f.bine articulat dar nu sunt de acord in ceea ce priveste continutul sau.
    Am sa ma abtin in a mai critica jocuri pe topicurile dedicate lor pt ca intr-adevar observ ca asta nu e pe placul multora care vor sa vada doar ce le convine lor.
    Absurd, avand in vedere ca rolul unui forum, prin definitie, este sa dezbatem si sa ne exprimam opiniile, dar whatever.
    Referitor la ultimul paragraf, multi inainte si respect. Eu ma joc de prin 90'. Am inceput cu Commodore/ZX Spectrum si am trecut prin toate platformele existente, de la Atari 2600 la NES, SNES, GC, PS, DOS, PS2, etc. Poate pt faptul ca am crescut cu jocuri care erau niste pixeli si aveau gameplay absolut arhaic, de pot sa apreciez jocuri pe care altii pe-aici le catalogheaza ca fiind "de acum 25 de ani cu grafica de ps2".
    Dar atunci cand jocurile contravin anumitor principii pe care le am, prefer sa nu dau banii pe ele.
    Poate am exagerat cand am afirmat cand nush care AC e o mizerie. Origins a fost bun dar f.f.f.repetitiv. Mi-a placut perioada de timp si tematica abordata si s-a simtit ca s-a lucrat un pic mai mult la el dar cu Odyssey, oricat de mult as iubi Grecia antica, pur si simplu nu ma pot apropia de el. Inca am burnout de la Origins. End rant.

    Sper sa va bucurati de joc si poate intr-o buna zi, or sa iasa si Ubi din template-ul asta pe care eu personal nu-l halesc.

  3. #183 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    last 2 pages of this thread .


    Ontopic : intre Odyssey si Origins care l-ati recomanda ? Preferabil sa raspunda doar cei care le-au jucat pe amandoua
    Eu am jucat Origins-ul complet, cu tot cu DLC-uri, iar acum joc Odyssey. Dat fiind ca amandoua sunt foarte asemanatoare, e greu de facut o recomandare. Daca iti place genul, cred ca de oricare dintre ele te vei apuca, va fi OK!

  4. #184 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    last 2 pages of this thread .


    Ontopic : intre Odyssey si Origins care l-ati recomanda ? Preferabil sa raspunda doar cei care le-au jucat pe amandoua
    Cumva m-am oprit din Origins dupa o ora si nu am mai pus mana pe el.
    Cumva m-am oprit din Odyssey la 4 dimineata si am vrut sa-mi iau liber ca sa stau sa-l mai joc.

    Odyssey mi se pare un improvement clar fata de Origins, din toate punctele de vedere.

  5. #185 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cumva m-am oprit din Origins dupa o ora si nu am mai pus mana pe el.
    Cumva m-am oprit din Odyssey la 4 dimineata si am vrut sa-mi iau liber ca sa stau sa-l mai joc.

    Odyssey mi se pare un improvement clar fata de Origins, din toate punctele de vedere.
    Am inteles eu gresit sau tu lucrezi la Ubi ca tester?

  6. #186 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    ntre Odyssey si Origins care l-ati recomanda ? Preferabil sa raspunda doar cei care le-au jucat pe amandoua
    sunt complet diferite , tine fix de preferinte , daca vrei o abordare a la witcher iti anulezi hinturile stai sa vorbesti mai mult cu npc-urile si sa asasinezi intr-un nou model de combat , baga Odyssey , Origins e fain din cauza Egiptului si a piramidelor dar din punctul meu de vedere Odyssey este peste

    p.s. Origins l-am platinat , in Odyssey am deja aproape 50 de ore si cred ca mai duce un 30 , singura chestie este sa nu te tot pierzi intr-un loc de harta si sa faci mereu misiuni din grupa contracts , doar World si Main misions sa urmaresti, altfel o sa ti se para grind.

  7. #187 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    "Singurul review care conteaza"

  8. #188 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Am inteles eu gresit sau tu lucrezi la Ubi ca tester?
    Ai inteles gresit pe jumatate

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  9. #189 SP
    Member Smara's Avatar
    Sa imi las si eu o parere aici.
    Avand in vedere Origins (care mi-a placut), l-am cumparat din prima zi. Recunosc ca nu am avut timp sa il joc prea mult la aparitie, insa ieri m-am apucat putin mai serios....Am ,,reusit,, sa stau de la ora 19.00 pana azi la ora 4.30. In concluzie m-a prins.
    Am ajuns la nivelul 14, astfel incat mi-am facut o mica parere despre cum va decurge jocul.
    Imersiunea in Grecia antica este foarte frumoasa, iar grafic jocul sta bine.
    Nu mi se pare deloc plictisitor daca alternezi misiunile principale cu cele secundare (pe care le fac atunci cand imi ies in cale) si nu mi-a dat senzatia ca ar trebui sa cumpar ceva ca sa avansez in joc.
    Evident are si minusuri, insa imi par insignifiante in comparatie cu plusurile. Am intalnit doar 2 bug-uri pana acum, deloc deranjante, peste care am trecut extrem de usor. Nu stiu sa existe un joc de amploarea asta perfect...evident daca dorim sa ii gasim nod in papura, vom gasi.
    Eu v-as sfatui sa-l jucati, insa evident nu poate fi pentru toate gusturile si toate asteptarile. E ca la masini, femei, etc...ce iti poate placea tie, nu imi place mie si invers.
    Iar asta nu este neaparat un lucru rau.
    Spor la jucat.

  10. #190 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    In jocul asta apar mai toate numele mari ce practic au pus bazele civilizatiei actuale : Pericles ( tatal democratiei ) , Hipocrate ( al medicinei ) ,Pitagora , Herodot , Sofocles etc.. sa nu mai zic de locatii pe care nu vreau sa le dau spoiler , jocul este mult peste WItcher atat la story / locatii / personaje cat si la combat

  11. #191 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Wow. Chiar atat de grozav sa fie? Intreb deoarece Witcher 3 e probabil jocul meu preferat din toate timpurile.

  12. #192 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Daca mergi pe linia de a nu-ti da mura in gura jocul trebuie sa stai sa vorbesti cu npc-urile pt hinturi , bine oricum vulturul iti selecteaza tintele dar este foarte apropiat de genul ala de joc Witcher , pe care insasi echipa Ubi l-a laudat si d-aia au si abordat cred linia asta de gameplay

    In fine , mie imi place foarte mult , e drept ca nu mai are treaba cu seria Ezio , dar cred ca d-asta este si bun

  13. #193 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    jocul este mult peste WItcher atat la story / locatii / personaje cat si la combat
    nu pot sa cred asa ceva. Povestea din Witcher 3 este extraordinar de bine scrisa incat nici fratii Houser nu cred ca or sa se ridice la nivelul ei. Fiecare sidequest din W3 pe cat de fetchy sau witcher sense heavy este ca gameplay, este atat de bine scris incat depaseste pe alocuri chiar si Morrowind-ul. Din ce am vazut in AC Od si am jucat in Origins, questurile sunt f. slabe ca si poveste.

    Combat-ul e discutabil dar mie mi se pare mai visceral cel din W3 fata de Origins, plus ca in Origins (si din ce am vazut in review-uri, Odyssey) nu ai feedback mai deloc. Chiar se simte ca lovesti hitbox-uri. Personajele sunt net superioare in W3, come on: Ciri, Lambert, Emhyr, Johnny, The Crones, pfft.

    In ce priveste locatiile iar tine de gust dar varietatea din W3 mi se pare ca depaseste clar orice AC ever made. Oricat de mare au facut lumea acum, e tot Grecia la urma urmei cu mici variatii in ecosistem. In W3 ai toate tipurile de relief ca sa nu mai vb de Blood and Wine care e de-a dreptul superb.

    Dupa ce o sa moara hype-ul, AC Odyssey va fi doar un alt AC, pe cand W3 va ramane un joc de referinta in genul sau.

  14. #194 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Odyssey nu are meritul necesar doar din cauza numelui AC din fata

    Am jucat Witcher 2/ witcher 3 + DLC ( ultimul fiind superb ) insa , pe bune , este mediocru daca ma uit in urma , mai ales in ceea ce priveste combatul ( gameplay - se vrea un joc totusi )

    in fine , fiecare are farmecul lui , la W3 chiar ma lua somnul de la atatea discutii , cel mai bun lucru din W3 este ultimul DLC Blood and Wine ( mult mai bun decat main game and story )

  15. #195 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Amandoua au combat submediocru, nu are rost discutia.
    Also, daca te lua somnul la witcher si iti plac questurile din AC, iti recomand un JRPG. 100 de ore de mindless grinding e ceea ce cauti.

  16. #196 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ok , sa incheiem aici , e clar unde duce discutia , multumesc pt recomandare
    p.s. e clar ca Witcher n-are grind ( lol ) , cred ca mai mult am stat in meniu si am studiat armura decat in joc.

  17. #197 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    ok , sa incheiem aici , e clar unde duce discutia , multumesc pt recomandare
    p.s. e clar ca Witcher n-are grind ( lol ) , cred ca mai mult am stat in meniu si am studiat armura decat in joc.
    Whaaat?
    a) ce treaba are studiatul armurii cu grind-ul?
    b) Witcher 3 e unul din putinele rpg-uri in care poti sa faci critical path-ul (adica povestea) fara sa faci side-quest-uri. Toate quest-urile principale nu te blocheaza si nu necesita grind ci totul decurge organic. Ba chiar mi se pare ca main quest-urile sunt prea usoare indiferent de dificultate

  18. #198 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    In jocul asta apar mai toate numele mari ce practic au pus bazele civilizatiei actuale : Pericles ( tatal democratiei ) , Hipocrate ( al medicinei ) ,Pitagora , Herodot , Sofocles etc.. sa nu mai zic de locatii pe care nu vreau sa le dau spoiler , jocul este mult peste WItcher atat la story / locatii / personaje cat si la combat
    Nu uita de TESTIKLES

  19. #199 SP
    Member Hansel31's Avatar
    pai are treaba studiatul armurii daca faci side-uri in unele questuri chiar ai nevoie de ceva armura buna pe tine.. si conteaza bonusurile si etc.. si eu stat o gramada si am alergat dupa piese de armura sa fac seturile lucru care mi sa parut super misto la witcher. Mie personal mi-au placut mai mult side quests decat main story!

    ---------- Post added 18-10-2018 at 14:16 ----------

    l-au mancat rechini de TESTIKLES la primul acostament

  20. #200 SP
    Member Mishy's Avatar
    Am jucat si eu in jur de 8 ore, tocmai ce am terminat primul conquest battle. Luati-l ca e bun, daca v-a placut Origins cu siguranta o sa va placa si asta. Acum nu pot zice daca e mai bun ca Witcher 3, joc din care developerii s-au inspirat foarte mult, dar combat-ul dupa parerea mea e mult mai bun in Odyssey, iar restul cum ar fi povestea, personaje, etc depinde de gusturi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 14 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts