Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 14 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #61 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    E acelasi dude
    Se referea la userul Alex Khan si Captain Price, nu la joc.

  2. #62 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Ne sunt prezentate informatii noi legate de AC Odyssey. Asa aflam ca actiunea se petrece inainte de Origins cu aproximativ 400 de ani. Ordinul Asasinilor nu exista.
    Asta permite noi abordari asupra povestii dar si asupra gameplay-ului. Au fost introduse 30 de abilitati speciale, permitand ca fiecare player sa aibe stilul lui. Cu un combat mai bun si arme mai diversificate . Iar alegerile ce le ia playerul va afecta ulterior povestea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 25-07-2018 at 22:32 ----------

    Pe langa faptul ca aflam ca jocul este “ live service game” aduca va fi constant updatat cu misiuni aditionale si content extra aflam si editiile jocului:
    1. Editia normala
    Contine jocul - 59.99 $
    Preorder -
    Additional missions: Light without light

    2. Editia Deluxe - 79.99$
    Preorder -
    Additional missions: Light without light
    Kuronosupakku (epic armor × 5, epic weapon × 1, epic horse animal × 1)
    Dusk of the twilight package (rare armor × 5, rare weapon × 1)
    Capri Cornus naval battle pack (ship design drawing × 1, Seafarer Theme × 1)
    Temporary XP Boost × 1
    Temporary Drachma Boost × 1

    3. Editia Gold - 99.99$
    Preorder -
    Acces din 2 Octombrie
    Additional missions: Light without light
    Acces la extra content programat dupa release
    Detalii despre season pass vor urma..

    4. Editia Ultimate - 119.99$
    Acces din 2 Octombrie
    Kuronosupakku (epic armor × 5, epic weapon × 1, epic horse animal × 1)
    Dusk of the twilight package (rare armor × 5, rare weapon × 1)
    Capri Cornus naval battle pack (ship design drawing × 1, Seafarer Theme × 1)
    Temporary XP Boost × 1
    Temporary Drachma Boost × 1
    Acces la extra content programat dupa release
    Detalii despre season pass vor urma..
    Asteptam jocul pe 5 Octombrie


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #63 SP
    Banned Alex Khan's Avatar



  4. #64 SP
    Member danielconst90's Avatar
    La scurt timp dupa dezvaluirea lui AC Odyssey s-a anuntat ca jocul va avea elemente mai profunde in stilul RPG. De la decizii ce afecteaza povestea principala , pana la decizii ce afecteaza noile optiuni de romance disponibile. Si nu doar atat. Cel mai mult vom simti aceasta schimbare in noul combat system si ce abilitati vom decide sa ne ajute in lupta.
    Dupa cum spune si Scott Phillips ,directorul jocului, Odyssey este bazat pe combatul lui Origins, dar cu o mecanica refacuta, focusata pe mai multa actiune, asa ca asteptati-va sa va feriti mai mult sa blocati mai mult, mult mai multa agresivitate. Cam cata? Ei bine cam cata vreti, pentru ca aici intra in scena elementul RPG mai sus mentionat , si player-ul decide cum vrea sa lupte. Asa ca avem 3 mari categorii de skill tree...una bazata pe close-combat, una pe stealth si a treia pe ranged. Vrei sa fii tank, cu lupta corp la corp? Nu e problema ..stii ce la ce trebuie upgrade, vrei sa adopti stilul assassin, stealth e pentru tine. And so on...
    Nu doar atat ,dar aceste abilitati le poti mixa, adauga cum doresti pe al tau dualshock si gata de utilizare la o apasare de buton.
    Toate astea sa ai diferite abordari asupra situatiei, sa alegi cel mai bun echipament si abilitati pentru un castig in lupta. Aveti jos un video pentru a va face o idee despre fiecare stil de lupta

    http://www.ign.com/videos/2018/08/01...per-commentary


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #65 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu stiu de ce, dar nu imi place deloc directia pe care o ia seria asta din punct de vedere al combatului si al animatiilor. Imi pare ca se iese mult din schema initiala si nimic nu mai pare verosimil. Jocul lasa impresia ca e mai mult un experiment.
    Wall? Abilitati de tras prin pereti? Godlike melee combat? multi-arrows shooting? Ce e asta? Deja e plictisitor sa vezi aceleasi abilitati in majoritatea jocurilor de la UBI(gen acel wall nesimtit). Si e si mai rau cand asa ceva nu isi are rostul in contextul erei. Nici voice actingul nu pare prea reusit. In afara de grafica care iti fura ochii, mie chiar mi-a lasat un gust amar tot ce am vazut prin prezentarile astea video. Deja se departeaza mult de jocurile initiale din seria AC.

  6. #66 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Nu stiu de ce, dar nu imi place deloc directia pe care o ia seria asta din punct de vedere al combatului si al animatiilor. Imi pare ca se iese mult din schema initiala si nimic nu mai pare verosimil. Jocul lasa impresia ca e mai mult un experiment.
    Wall? Abilitati de tras prin pereti? Godlike melee combat? multi-arrows shooting? Ce e asta? Deja e plictisitor sa vezi aceleasi abilitati in majoritatea jocurilor de la UBI(gen acel wall nesimtit). Si e si mai rau cand asa ceva nu isi are rostul in contextul erei. Nici voice actingul nu pare prea reusit. In afara de grafica care iti fura ochii, mi-e chiar mi-a lasat un gust amar tot ce am vazut in prezentarile de pe ING. Deja nu mai pare a fi un joc din seria AC.
    Majoritatea spun ca noua schimbare e buna. Uneri cam exagerata daaar...buna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #67 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Posibil, poate unora le place, depinde de gusturi. Pentru mine personal, seria s-a terminat undeva la AC Black Flag. As fi vrut sa mai joc si altceva dupa, dar parca nu am mai avut asa tragere ca la jocurile initiale. Le-am urmarit totusi si pe celelalte asa mai de pe margine. Odyssey insa, imi pare primul joc din serie peste care as vrea sa sar, desi imi place locatia/era in care se desfasoara actiunea. Sa vedem daca imi voi schimba parerea in timp despre el
    Mi-ar fi placut sa pastreze seria asta mai cu "picioarele pe pamant" si sa nu se arunce la combat fantasy.
    PS: Scuzati greselile de mai sus. Oboseala, neatentia, vraistea din cap...
    Obisnuiesc sa abuzez de butonul de edit la orele astea

  8. #68 SP
    Junior Member samkhan's Avatar
    AC Black Flag a fost de fapt sfârșitul seriei AC pentru mine, de asemenea! Doar nu am nevoie sa mai incerc un nou joc AC

  9. #69 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ultimul AC care a fost fidel ideologiei primului joc a fost Unity. Chiar te simteai ca un asasin, fara abilitati exagerate si cu tinte foarte clare pe care puteai sa le abordezi in diverse moduri.
    In afara de Unity, primul AC, AC2 si AC Brotherhood mai pastreaza aparenta de a juca cu un asasin si se bazeaza pe stealth mai mult.
    Restul s-au indepartat mai mult sau mai putin de conceptul care a stat la baza francizei.
    Asta nu inseamna ca nu mi-au placut AC3, BF sau Origins dar s-a simtit ca au incercat sa le duca in alta directie.
    Referitor la Odyssey, avand in vedere ca se apropie f.mult de Origins ca gameplay, joc pe care tocmai l-am terminat in primavara, o sa astept sa aiba reducere masiva si cunoscand cat de repede scade pretul mai ales la jocurile Ubi, nu tre' sa astept f.mult.

  10. #70 SP
    Member danielconst90's Avatar
    V-ati intrebat cam cat de versatil este noul combat din Odyssey? Ei bine, Ubisoft doreste sa ne demonstreze ca nu este deloc identic cu Origins, si prezinta azi un nou video legat de combat customization. Vedem 3 mari categorii de skil, si peste 30 de noi abilitati ce pot fi combinate pentru atacuri devastatoare. Fiecare player va fi o versiune unica de Assassin in acest mod. Da, combatul este bazat pe Origins, si era normal sa fie asa, dar avem peste multe abilitati, ce il face mai complex , mai mai mobil. Nu doar atacul a fost mai imbunatatit. S-a pus foarte mare accent pe defense. Lipsa scutului nu scade defensiva, poti bloca si raspunde cu lovituri devastatoare. Stealth este in continuare o optiune viabila, nu s-a renuntat la aceasta ,dar e bine sa stii ca daca esti descoperit, poti tine piept aproape oricui
    La final vedem si o sectiune cu echipament...ce poate fi upgradat la blacksmit..sau fierar cum doriti sa ii spuneti
    Video⬇️⬇️




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #71 SP
    Banned skyrim's Avatar
    La cum arata combatul si interfata, in ritmul asta urmatorul AC va fi un MMO prin Roma Antica.

  12. #72 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Nu va place sa jucati ,atunci cititi,



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #73 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by danielconst90 View Post
    Nu va place sa jucati ,atunci cititi,


    Sent from my iPhone using Tapatalk



    Se intrec cu gluma. Daca jocurile ar fi scrise calumea, sa zicem dar povestea ultimelor AC-uri e de o mediocritate covarsitoare. Raman la Homer.

  14. #74 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post



    Se intrec cu gluma. Daca jocurile ar fi scrise calumea, sa zicem dar povestea ultimelor AC-uri e de o mediocritate covarsitoare. Raman la Homer.
    pai sa nu scoata ei un ban in plus?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #75 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Fiecare joc din serie are si o varianta scrisa. Eu unul nu vad o problema in asta, ba chiar un stimulent pentru gamerii adolescenti (si nu numai) sa mai puna mana si pe carti. Cum unii sunt pasionati de figurine si vor sa le colectioneze, altii poate vor sa aiba colectia Assassin's Creed si in biblioteca.

  16. #76 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu am citit cartile dar s-ar putea sa fie mai ok povestea spusa acolo
    Fac o paralela cu Destiny aici. Lore-ul e superb, povestile sunt grozave, dar NUMAI in grimoire cards. In joc e totul o porcarie spusa prost. O sa incerc sa citesc una sa vad cum e...

  17. #77 SP
    Banned skyrim's Avatar
    Quote Originally Posted by danielconst90 View Post
    Nu va place sa jucati ,atunci cititi,


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nah, prefer oricand cartea "Istoria Razboiului Peloponesiac" de Tucidide sau " Iliada si Odiseea" de Homer.
    Si chiar sunt mai captivante cu toate ca au fost scrise de niste scriitori greci antici acum 2500 de ani!

  18. #78 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Gamescom 2018 - Kassandra





    Gamescom 2018 - Alexios


  19. #79 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Noroc ca am dat play si la trailerul lui Alexios altfel ratam minotaurul

  20. #80 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu inteleg care-i faza cu backlash-ul asta catre personajul Alexios. Sunt unele pareri care afirma ca el ar fi trebuit exclus din joc si doar Kassandra ar fi trebuit sa existe, lucru care mi se pare usor ciudat.
    Probabil o alta miscare a sjw-ilor furiosi. Carry on.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 14 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts