Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #81 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    De-aia au si lansat doua trailere 90% la fel, dar cu alt protagonist.
    Eu oricum o sa joc cu Kassandra, mi se pare ca "joaca" mai bine actrita & she's pretty

  2. #82 SP
    Senior Member dark18's Avatar


    Sper sa iasa si standalone fizic, nu doar pentru Season Pass.

  3. #83 SP
    Member Mishy's Avatar
    Assassin's Creed Odyssey: Leonidas at Thermopylae Gameplay


  4. #84 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Sorry Ubi, not feeling it. Il iau la anu cand o sa fie sub 100 ron. Origins m-a epuizat.

  5. #85 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da' niste actori mai buni nu-si permit si astia? Macar pt personajele principale... Macar pt ala cu care jucam noi.

  6. #86 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie-mi place ce vad

  7. #87 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Desi eram hotarat sa nu il iau, cel putin nu in perioada urmatoare, enervat fiind de faptul ca iese anul asta si fiind supra saturat de Origins unde am facut cam tot inclusiv DLC-urile, road trip-ul din Grecia de vara asta, unde am trecut prin mai toate locurile antice importante din Grecia continentala, chiar m-a hype-uit pentru jocul asta. Asa ca aseara nu m-am mai putut abtine si am comandat Spartan Edition. Nu stiu cand voi apuca sa il joc, avand in vedere ca mai am de terminat Spiderman si RDR2 e pe vine...


    Pentru cei interesati, Spartan Edition vine undeva pe la 635 ron cu reducerea de 20% pe Ubi Store.

  8. #88 SP
    Member westy9009's Avatar
    mandru sa aflu ca misiunea cu Medusa a fost integral facuta de studiourile UBi Romania :


  9. #89 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si multe altele.

  10. #90 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Si eu ii apreciez pe cei de la Ubisoft Romania si sunt mandru sa stiu ca jocuri pe care le joc, sunt produse si de romani.
    As fi si mai mandru insa, ca macar din dragoste si respect pentru tara si limba noastra, sa gasesc in jocurile in care romanii au contribuit, macar o subtitrare in limba romana. Imi cer scuze pentru offtopic!

  11. #91 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Si eu ii apreciez pe cei de la Ubisoft Romania si sunt mandru sa stiu ca jocuri pe care le joc, sunt produse si de romani.
    As fi si mai mandru insa, ca macar din dragoste si respect pentru tara si limba noastra, sa gasesc in jocurile in care romanii au contribuit, macar o subtitrare in limba romana. Imi cer scuze pentru offtopic!
    Nu se poate pentru ca noi romanii suntem marfa perisabila in gaming. Ca sa faca o localizare in limba romana, fie si doar text, costa destul si nu investesc 1 Euro in plus cand vine vorba de asta, pentru ca noi nu existam ca si comunitate de gaming la nivel international.

    Ca sa contam si sa incepem macar prin a primi o simpla localizare, trebuie sa inundam mediile online cu interesul nostru, iar momentan pe PSN Profiles suntem 2505 user inregistrati cu conturi de Romania, pe cand vecinii de la sud, desi mai putini de jumatate ca si populatie, sunt 2882, iar vecinii din Ucraina sunt 4423 desi nici macar nu au pagina oficiala Playstation Ucraina (se poate verifica pe www.playstation.com -> te redirectioneaza automat pe Playstation Romania si jos la tara cautati Ucraina -> surpriza).

    La noi orientarea e sa mai facem o combinatie de 5 euro, ca e mai ieftin dincolo cu 3.5 euro, ca avem 25 de trofee deblocate pe contul de UK/US si nu renuntam la ele.
    Da nici eu nu sunt un om bogat si nicidecum nu judec saracu user roman care abia are bani de jocuri, insa rubrica 'ce ne-am cumparat azi' imi mai da dreptate din cand in cand, ca de tot felul de echipamente si console si televizoare 4K sunt bani, dar pastram conturile de US ca e Spiderman mai ieftin cu 5 dolari pe store.

    Nimeni nu o sa te ia in seama ca si roman pana cand nu vom conta cu adevarat. Cu adevarat inseamna sa fim toti 10-15.000 cati suntem in Romania pe PSN Profiles cu conturi de Romania, sa populam in Leaderboards cu conturi de Romania sa apara acolo ca degeaba ai 350 de ore jucate in nu stiu ce joc daca tu adaugi progress la Leaderboard-ul de UK sau US.
    Aia acolo se uita fac niste calcule si trag linie 'ia sa vedem ba cati romani au dat jos day one jocul cutare, cati romani populeaza serverele de Battlefield acum, etc', ca nu cere nimeni extras de IP de la RDS sa vada cati ne jucam in Romania.

    Pana in momentul in care vom conta cu adevarat in mediul online nimic nu se va imbunatati.
    Eram in bransa in 2008-2010 cand au inceput sa apara localizarile si SKU-urile in Poloneza si Ceha, urmate de lansarea Xbox Live si Playstation Network in tarile respective, cu limba lor pe cutii si asa mai departe.
    Pai ma nene, polonezii sunt milioane inregistrati online, nu exista Leaderboard in industria asta in care sa nu fie un polonez in top 10, verificati.
    Verificati cati useri din Polonia, o tara trecuta si ea prin dificultati economice, sunt inregistrati pe PSN Profiles si cati sunt in top 100.

    Se bat cot la cot cu Germania si alte tari.
    Atentie, mare, in momentul asta pe PSN Profiles sunt, atentie, 55733 de user inregistrati cu conturi de Polonia, si 13.000 de conturi de Cehia.
    Say what? Scroleaza putin mai sus la nr. de romani -> 2505.

    55733/2505 = 22.24
    13000/2505 = 5.18 -> Cautati ce populatie are Cehia. Si nu, nu e nici pe departe West Europe ca nivel de trai, am trait acolo. E putin mai bine si putin mai curat, de multe ori insesizabil, insa mentalitatea face diferenta.

    https://psnprofiles.com/leaderboard/all/pl?page=1115
    https://psnprofiles.com/leaderboard/all/cz?page=261

    Nu este evident de ce in orice joc la Audio/Subtitles vedem mereu Polish si Czech? Pam pam.
    Nu incepeti cu 'da frate da aia au bani si PSN din 200X' ca nu e asa, credeti-l pe fratele vostru ca sunt orase mai necunoscute si mai mici in Polonia si in Cehia mai jegoase decat Brasov sau Sibiu, si nu toti gamerii traiesc in Praga si/sau Varsovia care sunt 2 bijuterii.
    Da poate au putini mai multi bani decat noi dar nu este diferenta asta colosala din cifrele de mai sus.
    Diferenta asta colosala s-a facut prin felul in care au inteles ei cum functioneaza treaba asta si prin felul in care s-au implicat. Ei n-au facut combinatii de 15 euro/an ca e subscriptia mai ieftina pe US si ca primesc 3 jocuri moca pe an in plus.

    Abia atunci, cand vom intelege si noi cum functioneaza toate astea, cand nu vor mai fi mall-urile pline de tatici retarzi mai tineri decat mine imbracati impecabil si mai scump decat costa masina mea, care incearca sa isi convinga copii sa joace un c.... de joc noname pe PS3 ca este foarte ieftin in timp ce copilul vrea si el sa se alinieze deceniului in care traim (City park Constanta, acum 2 saptamani), si asta maxim 2 ore pe saptamana ca altfel ramane orb si devine retard cand se face mare (desi tasu' care deja este retard nu avea console cand era mic), atunci cand atunci cand.
    Suntem departe, insa astia putini care mai respiram trebuie sa ne dam interesul sa schimbam treaba asta, pe cat posibil.

  12. #92 SP
    Member westy9009's Avatar
    Scuze de offtopic insa ...
    Jur ca maine as trece pe PS Romania .... dar cum sa fac asta cand toate jocurile achizitionate de pe vremea PS3-ului sunt pe UK + PS Plus cu toate Jocurile gratuite tot acolo si lista poate continua . Iar solutia cu plata a 2 abonamente de PS PLUS ...parca nu este ok . .

    Acum ontopic ... aveti idee daca se face orice lansare oficiala si in Romania a jocului ?

  13. #93 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by westy9009 View Post
    Scuze de offtopic insa ...
    Jur ca maine as trece pe PS Romania .... dar cum sa fac asta cand toate jocurile achizitionate de pe vremea PS3-ului sunt pe UK + PS Plus cu toate Jocurile gratuite tot acolo si lista poate continua . Iar solutia cu plata a 2 abonamente de PS PLUS ...parca nu este ok .
    Pai pe PS3 banuiesc ca le-ai jucat, au fost frumoase la vremea lor, raman acolo, nu-ti inchide nimeni contul de UK... nici emailul atasat contului, chiar ai in momentul asta jocuri de PS3 pe care vrei sa le joci si chiar ai nevoie de PS Plus acolo?
    Nu stiu...Doamne fereste eu nu-ti bag mana in portofel ca nu-mi permit asta, banuiesc ca fiecare gasim solutii daca e nevoie, PS Plus se poate cumpara si pe o luna daca chiar iti e dor de un joc vechi de PS3... nu stiu.

  14. #94 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Cred ca pentru asta este mai important sa cumparam jocul din magazinele din RO, PSN RO sau Ubi Shop cu livrare in RO. In acest caz particular cred ca mai mult pe asta se axeaza statisticile lor legate de localizare, decat cati au PS Plus pe RO sau conturi pe RO. E clar ca atunci cand este cerere mai mare catre furnizori de la magazinele din RO, produsul respectiv se consuma in tara noastra.


    Desi apar achizitii scumpe pe forum, asta nu inseamna ca sute de mii de romani cumpara chestii legate de gaming. Am putea sa ne dam cu parerea daca am stii cate console s-au vandut in RO etc. Daca s-au vandut 10.000 de PS4 si 5.000 de Xbox One, atunci nu cred ca trebuie sa ne facem sperante la localizari. Numai daca te uiti cati useri posteaza pe forum, iti cam dai seama pe unde stam.

  15. #95 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Cred ca pentru asta este mai important sa cumparam jocul din magazinele din RO, PSN RO sau Ubi Shop cu livrare in RO. In acest caz particular cred ca mai mult pe asta se axeaza statisticile lor legate de localizare, decat cati au PS Plus pe RO sau conturi pe RO. E clar ca atunci cand este cerere mai mare catre furnizori de la magazinele din RO, produsul respectiv se consuma in tara noastra.

    Desi apar achizitii scumpe pe forum, asta nu inseamna ca sute de mii de romani cumpara chestii legate de gaming. Am putea sa ne dam cu parerea daca am stii cate console s-au vandut in RO etc. Daca s-au vandut 10.000 de PS4 si 5.000 de Xbox One, atunci nu cred ca trebuie sa ne facem sperante la localizari. Numai daca te uiti cati useri posteaza pe forum, iti cam dai seama pe unde stam.
    Nu neaparat, pentru ca daca ii dai prin sita si ii cerni pe aia care cumpara console hardware din Romania, iti ramane sa umpli 2 sosete, pentru ca multi sunt acei tatici de care vorbeam mai sus care cumpara Minecraft si GTA si Fifa 2010, care na... tot fotbal e si in 2018, si atat. Cinci ani nu mai cumpara nimic.
    Apoi sunt shaormerii asa ii numesc eu care au bani si isi cumpara o consola strict ca sa joace Fifa, 'ca pe Playstation'. Crede-ma sunt multi ii intorci cu lopata.
    Astia amintiti mai sus nu-si fac cont de Romania, astia merg pe 'combinatii', e plin OLX-ul de ei. Nu-l intereseaza pe ala PS Store sau PP Store el joaca 'fifa frate' si ii cade Messi de 5 ori si pe urma face combinatii cu coins.

    E, daca ii cerni pt astia, mai ramai cu o manuta de oameni care au auzit ce este Shadow of the Colossus sau Morrowind si astia iti cumpara constant content digital, periferice, figurine, tricouri, subscriptii si asa mai departe.

    Cum spui tu ar fi ideal dar din pacate numarul de console hardware vandute in Romania nu denota nici pe departe numarul de gameri romani care ar putea, mai devreme sau mai tarziu, sa populeze Leaderboard-urile cu conturi romanesti si sa ne impinga putin mai sus.

    O sa ne certe pentru off topic, imi cer scuze eu am inceput. Se poate muta pe un topic nou.

  16. #96 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Mie mi se rupe in 14 daca jocurile au localizari in Ro sau nu. Avand in vedere cat de repede am invatat engleza uitandu-ma la desene, de ce as vrea ca asta mic sa nu "beneficieze" de aceeasi experienta? Chiar tre' sa avem totu' mura-n gura?
    Mie-mi face placere sa citesc o subtitrare in engleza. Ma face sa fiu mai atent.

    Culmea e ca eu sunt unu din aia pe care-i cerne Xander de stie care-i treaba cu SOTC sau Morrowind (sau cu altele de nici nu s-a auzit pe aici) si cu toate astea mi se rupe de PS Store-ul romanesc. Am mai spus-o si pe alt topic dar ma repet: sunt prea scumpe jocurile si greu de achizitionat avand in vedere ca unele banci au restrictii pe ps store si tre sa suni bla bla, iar in plus nu se gasesc jocuri care sunt disponibile pe alte magazine (US/JP/UK). Asta m-a impins sa nu petrec prea multa vreme pe magazinul Ro pt ca nu-mi ofera ce vreau eu ca gamer.

  17. #97 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si uite asa citesc si mi se confirma si mai mor putin... mai fac un mini atac cerebral, cred ca e clar de ce nu vom beneficia niciodata de servicii si suport in gaming ca in alte parti da?
    I se rupe frate ce nu intelegeti, da-l drequ de store romanesc ce-i trebuie lui sa fie recunoscut de aia carora le umfla dodoasca de bani. Merge si asa incognito cu UK/US, ca hotii aia de parizere ... ca doar are acelasi gust parizeru da-l drequ ce conteaza.
    Sa stam asa ca imigrantii aia ilegali ai gaming-ului, cu conturi in alte tari si cupoane valorice.
    Ce ne trebuie noua recunoasterea drepturilor, sa plece si astia cu PS Store Romania ca si asa suntem putin mai multi decat Cipru... ce ne trebuie noua...
    Stai frate sa-ti dau si like, daca ti se rupe cu atata pasiune de PS Store-ul romanesc si de faptul ca existenta Playstation Network & Store Romania este SINGURA recunoastere oficiala a gaming-ului romanesc din istorie.
    Citind asemenea ... asemenea... ma intreb oare cine i-a pacalit pe astia sa vina in Romania, tara in care toate ni se cuvin din oficiu si ni se rupe de toate pentru 3 euro juma' si nu stim sa apreciem nimic .

  18. #98 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Bro, te-ai activat? Jocul e acelasi indiferent de pe ce cont il joci. "Recunoasterea" de care vorbesti a venit deja cu PS Store romanesc, si desi am cont pe Romania nu mi se pare ca e mult mai comod decat era pe US cu carduri valorice. De localizare majoritatea nu avem nevoie, si sincer sa fiu daca as sta sa citesc subtitrari, fie si in romana, la un film sau la un joc, as pierde 90% din acting. Adica... de ce sa iti petreci tot timpul citind subtitrari, in loc sa te bucuri de joc?

  19. #99 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Si uite asa citesc si mi se confirma si mai mor putin... mai fac un mini atac cerebral, cred ca e clar de ce nu vom beneficia niciodata de servicii si suport in gaming ca in alte parti da?
    I se rupe frate ce nu intelegeti, da-l drequ de store romanesc ce-i trebuie lui sa fie recunoscut de aia carora le umfla dodoasca de bani. Merge si asa incognito cu UK/US, ca hotii aia de parizere ... ca doar are acelasi gust parizeru da-l drequ ce conteaza.
    Sa stam asa ca imigrantii aia ilegali ai gaming-ului, cu conturi in alte tari si cupoane valorice.
    Ce ne trebuie noua recunoasterea drepturilor, sa plece si astia cu PS Store Romania ca si asa suntem putin mai multi decat Cipru... ce ne trebuie noua...
    Stai frate sa-ti dau si like, daca ti se rupe cu atata pasiune de PS Store-ul romanesc si de faptul ca existenta Playstation Network & Store Romania este SINGURA recunoastere oficiala a gaming-ului romanesc din istorie.
    Citind asemenea ... asemenea... ma intreb oare cine i-a pacalit pe astia sa vina in Romania, tara in care toate ni se cuvin din oficiu si ni se rupe de toate pentru 3 euro juma' si nu stim sa apreciem nimic .
    Man, daca tu vrei sa "salvezi" gaming-ul romanesc, nu asa se face; stand pe un forum sa te plangi ca nu fac toti ca tine.
    Ti-am dat motivele pt care nu folosesc Ps store-ul nostru. Ca vrei tu sa ma cataloghezi, asta-i partea a doua.
    Esti un pic imatur daca tu crezi ca-i pasa cuiva ca esti afiliat gaming-ului din Ro sau din Moldova sau mai stiu eu de unde. Puteau sa fie si 10 mii de useri logati in Ro, tot ce vroia majoritatea dicta, asa ca eu tot nu puteam sa-mi cumpar jocurile care ma pasioneaza pe mine nisate.
    Daca v-ati incorda toti asa si cand vine vorba de tara asta, la modul concret, ar fi ceva.

  20. #100 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum naiba nu vi se pare mai comod pe PS Store de RO? Bagi cardul, bam-bam, 10 secunde si ai luat jocul. Nu te mai complici cu adrese straine, carduri valorice care sunt cu $5 mai putin decat ce vrei tu sa-ti iei asa ca tre sa iei doua, stai cu mailuri si cu kk la popou ca poate ti-o da teapa cdkeys.com sau de unde se mai iau (luam de pe amazon, era ok, dar nu toti iau de acolo).

    Si da, numarul de romani figurati pe PSN e super mic, dar si din cauza ca multi inca avem conturile vechi, inscrise pe UK sau US, si nu vrem sa trecem pe cont nou de RO ca tinem la trofeele alea (stupid, stiu, dar ma numar printre ei). Asa ca am alt cont separat de RO de pe care fac purchase, si le joc pe contul main de UK. Daca toti am face asta, probabil ca s-ar echilibra situatia. Iar scuza cu restrictia de la banca e lame, rezolvi si fara telefon daca ai internet banking, iar daca nu ai, iti ia 3 minute convorbirea aia. Mi se pare mai convenabil decat sa stai cu carduri valorice. Si nici cine stie ce restrictii nu am vazut, decat in cazul US vs RO, care de fapt e US vs ORICE.

    Cat despre localizari, mai da-le-n ma-sa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 14 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts