Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 14 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 261

Thread: Assassin's Creed Odyssey

  1. #161 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt foarte curios de voi, oamenii care va dati cu parere despre jocurile Ubisoft ca si cum "ar fi acelasi joc, pentru ca ai de deblocat aceleasi turnuri, de cucerit aceleasi forturi, de trecut prin povesti penibile si fumate, si voice acting mizer, cum vi se pare Spider-Man sau Forza Horizon 4 sau tonele de jocuri care fac exact aceleasi lucruri, dar sunt facute de alti devi?

    Voi ce anume apreciati la un joc si daca este altceva decat va ofera jocurile astea, de ce continuati sa le urmariti/jucati/va plangeti de ele?

    Eu nu am luat Odyssey din lipsa de timp, dar sunt unul din oamenii care dupa ce am terminat Origins (poveste + toate misiunile secundare si toate ? de pe harta) imi doream sa mai continui si a fost un moment d-ala dubios de nu stiam ce sa mai joc altceva, desi avea si in continuare am backlog imens. Deci cu siguranta sunt oameni care apreciaza si toate minusurile voastre.

    Si cred ca ar fi o idee foarte buna de thread, sa postam cu totii un top 10-20 de jocuri care ne plac si care nu ne plac, ca atunci cand cineva comenteaza negativ despre un joc, sa i se dea quote la ce postase dincolo si sa-i spuna cineva "baaaaah, vezi ca aici ai postat ca nu-ti place genul asta de jocuri/seria asta, de ce continui sa joci si incerci sa ne faci pe noi, carora ne place jocul, sa ne schimbam parerea?".

  2. #162 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu incearca nimeni sa schimbe pareri. E doar opinia mea (si a multor altora) ca jocurile Ubi n-au suflet si sunt meh. Tie iti plac, more power to you.
    E o vorba care se aplica perfect aici: Different strokes for different folks.
    Am zis de o mie de ori pe forumul asta ca eu sunt adeptul jocurilor in care gameplay-ul ma face sa revin iar si iar. Jocuri precum Ninja Gaiden, Devil may cry sau versus fighting games au replay value infinit pt mine. E atat de bun si cizelat gameplay-ul incat ori de cate ori joci "povestea", mereu gasesti un combo nou sau te imbunatatesti intr-un fel sau altul.
    Totodata imi plac si open-world-urile dar in ziua de azi, developerii se axeaza pe aceleasi idei, collectibles, turnuri, bla bla si in afara de cativa producatori, majoriatea sunt trase la indigo. Tu imi dai exemplu Spider-Man, eu zic ca mai bine te joci Yakuza daca vrei sa vezi un open world ca la carte. Lumea nu e HUGE, dar fiecare metru patrat e plin de povesti, activitati si lucruri interesante de facut.

    Nu sunt de acord nici cu ultimul tau paragraf pt ca eu am fost un mare fan AC dar Ubi au macelarit franciza ca sa ii multumeasca pe toti. S-au plans ca nu pot face protagonist de sex feminin ca e prea greu, iar dupa aia ce sa vezi, Evie... hop top si Kassandra.
    Au renuntat la niste aspecte care pe mine m-au fascinat de la primul joc. Chiar primul joc a fost ceva inovator la vremea sa. Gameplay de Prince of Persia dar open world in Ierusalim, in care social stealth-ul era o mecanica de joc centrala. Aveau vizionari, Patrice Dessilets, Jade Raymond, etc.
    Acum e o tocanita de idei si tot pare-mi-se ca incearca sa faca un soi de Witcher 3 dar tot nu le iese.

  3. #163 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stai putin, parerile si mecanicile se schimba si se invechesc si toate se contopesc astfel incat sa rezulte un joc care atinge mai multi oameni. Asta e important pentru ei, sa vanda cat mai mult, la cat mai multe categorii de oameni, ca sa-si finanteze urmatoarele jocuri. Asta e important pentru toti developerii iar cine nu face asta, ori are in spate o companie mare (cum e Sony de-si trage foarte multe exclusivitati) ori moare incet.

    Faptul ca unii se axeaza doar pe un anumit lucru se reflecta si in vanzari. Cauta un top al celor mai vandute jocuri din lume si o sa ramai putin surprins sa vezi ca doar jocurile cu mecanici simple, in aparenta si care fac cate putin din toate, vand in draci (Minecraft, PUBG, GTA V, Sims) si in niciun caz jocurile enumerate de tine.

    Mie mi s-a parut foarte bun Origins si sunt sigur ca si asta o sa mi se para la fel, iar faptul ca este repetiv in draci, nu e neaparat un minus pentru toata lumea, chiar daca nu pentru noi. Ca fapt divers, Spider-Man e unu din cele mai repetive jocuri de anu asta, dar tot l-am terminat 100%. La fel si cu Witcher 3, daca vrei sa faci toate "?" de pe harta.

    Iar faza cu jocuri fara suflet este o parere personala si ti-o respect. Parerea mea e alta.

    Din exemplele date de tine, Yakuza nici gratis n-as putea sa-l joc (mult prea asiatic pentru gusturile mele), iar Ninja Gaiden si DMC sunt jocuri care-mi placeau in tinerete, dar au ramas tot acolo, parca n-au evoluat deloc.

    Poate tu esti genul de om care rejoaca cu placere jocurile vechi. Eu sunt genul de om care nu mai poate rejuca Skyrim pe switch, din cauza mecanicilor muuult depasite (si asta e doar un exemplu, pentru ca aici pot adauga si trilogia initiala Assassins Creed sau GTA-urile pana in 4). Toate au fost bune la vremea lor, dar daca nu tin pasul cu evolutia, au de pierdut in vanzari.

  4. #164 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu am jucat in viata mea Forza si nu m-am atins de racing de ani buni (e un gen care pe mine nu ma atrage). Insa am jucat Spider-Man, chiar acum doua saptamani l-am terminat si intr-o mare masura, si acolo a fost aceeasi problema. Chiar nu mi s-a parut nimic spectaculos in a face acele "thug missions" de prea multe ori, care spre finalul jocului s-au dovedit a fi vreo 20/zona, in care faceai aceleasi 3-4 chestii (opreste jaful la magazinul de bijuterii, urmareste masina aia si opreste-i, sari in intersectia aia unde stau si bate-i).

    Eu nu am spus niciodata ca Spider-Man e perfect. Dar ceea ce am aratat mai sus, faptul ca si acest joc a avut aceasta problema open-world, e cam singurul sau neajuns. Povestea a fost buna, poate nu excelenta, dar s-a desfasurat intr-un ritm extrem de dinamic, grafica ireprosabila, orasul a fost spectaculos, tot ce tine de web-swinging, upgrade-uri, costume si combat NOTA 10, totul unlockable in-game (fara time savers). Nu mai vorbesc de lipsa iteratiilor precedente, aspect care a creat si a mentinut o senzatie de nou pe toata durata jocului. Mai mult decat atat, iar asta a fost important pentru multa lume, Insomniac ne-a oferit probabil cea mai buna varianta a lui Peter Parker de pana acum in afara comic-urilor. Il iubesc pe Tom Holland, cred ca Marvel a facut o treaba grozava cu el, dar imi place mai mult acest Peter Parker/Spider-Man. Iar voice acting-ul mi se pare incomparabil. Bayek e pentru mine foarte putin believable (sigur, ca acolo e si writing-ul ala "Yes! We will fight for these lands! The Medjay have honor!"), in timp ce in Spider-Man, in afara de imbecilii aia din intersectii, toate personajele beneficiau de un voice acting ca la carte.

    Da, si Spider-Man a avut misiuni repetitive, dar l-am iertat si in continuare cred despre el ca e cel mai bun joc al anului de pana acum (ca saptamana viitoare iese RDR si chiar nu stiu). Parerea mea e ca AC si Spider-Man sunt incomparabile. Au elemente comune, dar au mult mai lucruri care le situeaza pe paliere diferite.

    Si nu incerc sa schimb parerea nimanui, doar ca mi se pare un pic in neregula sa vina un om si sa spuna "Ba, stiti ce, mie jocu' asta mi se pare aiurea. Cred ca e un grindfest, cred ca e pentru whales.", iar altii sa vina cu o atitudine de genul GTFO. Xander dadea report, Razvan are impresia ca incerc sa schimb pareri... Nu e asa, pur si simplu discutam. Ma depaseste un pic chestia asta cu "Nu-ti place, pleaca de aici". Mai ales in conditiile in care mod evident nu troll-uim pe-aicea, jucam seria asta de 10 ani si stim despre ce vorbim. Trebuie neaparat sa fie o chestie de proportiile SW BF II ca sa poata coexista pe forum si cei carora nu le place, si cei carora le place jocul?

  5. #165 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Poate ca tie iti plac "side quest-urile" din AC atat de mult incat le-ai facut pana sa termini cu critical path-ul jocului. Poate de-aia nu a fost nevoie sa faci grind.
    Crede-ma ca am jucat la jrpg-uri de mi s-a acrit dar in nici unul nu am dat de continut atat de monoton si repetitiv ca in Origins, iar Odyssey pe langa dialog choices, combat naval si bataliile alea nu pare ca a introdus mare branza. Rapsunsul e valabil si pt Mishy. Nu tre' sa fii un geniu sa-ti dai seama cum merge treaba cu jocurile Ubi. Ai jucat un AC, le-ai jucat pe toate, crede-ma. In afara de asta ultimul, chiar le-am dat o sansa cu fiecare joc in parte si nici unul nu m-a dat pe spate. Consider ca sunt un consumator inteligent si nu tre' sa cumpar fiecare joc dintr-o serie ca sa-mi pot exprima o opinie. E fumata treaba asta, mai ales in cazul lor. Daca era vorba de oricare alt joc, poate ma abtineam cu prejudecatile dar aici stiu cum merge treaba.

    Toata lumea a laudat Origins pt cat de mult s-a debarasat de cliseele francizei, dar cand am pus mana sa-l butonez, ce sa vezi? Aceleasi forturi din FC, aceleasi turnuri de sincronizat, totul dumbed-down si fara flavour-ul de social stealth pe care l-am indragit de la primul joc.

    Uite si un review cu care sunt de acord
    Pai stai ma asa, ca sa faci side quests nu e grind. Grind e cand faci aceeasi actiune repetitiva ca sa atingi un anumit level/scop. Faptul ca faci side quests care sunt diferite unul de celalalt (si nu ma refer la prostiile alea mici gen du-te si omoara 5 rechini sau asasineaza-l pe cutarescu, gen contracte, ma refer la alea cu linii de dialog, branching story si niste poveste bine scrisa) nu e grind. Sa tot faci clear la camps sau orice "?" de pe harta, ala e grind. Da, nu poti sa treci DOAR prin main story, dar nu inseamna ca grindezi. Nici in Witcher 3 nu puteai sa faci asta fara sa dai niste side quests din cand in cand, la fel si in Andromeda (nu mai stiu in Inquisition cum era). Eu, in Odyssey, ma tin de main story si de side quest-urile pe care le intalnesc pe drum. Nici nu ma duc sa le caut sau sa explorez pe cont propriu, "traiesc" fix din ce imi cade-n cale. Asta nu e grind babaeti, sa fim seriosi...

  6. #166 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In niciun caz nu ne certam, ci discutam, chiar daca in contradictoriu iar faza cu schimbatul de pareri este zisa in ideea ca sunt multi oameni care se iau dupa parerile de pe internet in loc sa-si faca o parere proprie si asa ajungem sa avem o tona de hateri care nu au jucat jocul, da-l blameaza pentru ca toata lumea o face.

    Nu am zis ca Spider-Man e un joc rau. Este excelent si unu din cele mai bune de anu asta (eu am zis deja, pentru mine o sa fie RDR2, Spider-Man si GoW in top 3 pe 2018) in conditiile in care si Forza Horizon 4 joc cu placere si am jucat multe alte jocuri anu asta, doar ziceam ca-i repetitiv in draci.

    Cel putin momentan (si aici astept RDR2 sa revolutioneze genul open world prin mecanici aduse la zi), toate jocurile open world sufera de aceleasi probleme. Sa vedem cum evoluam de aici.

  7. #167 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Razvan, nu prea imi pasa cine vinde mai mult. Hai sa nu le mai plangem de mila corporatiilor care invart banii cu lopata ca nu mi se pare ok.
    Pe de alta parte, evolutia e o chestie de perspectiva. Mie mi se pare ca jocurile astea noi si sclipicioase nu au evoluat deloc ba chiar regreseaza. Cred ca ai auzit si tu de expresia forma fara fond. Cam asa pot caracteriza jocurile noi, sau cel putin marea majoritate.
    Eu nu am jucat joc pe generatia asta actuala care sa se miste ca Ninja Gaiden, sa fie atat de input heavy in care fiecare greseala sa te coste (ca-n Dark Souls) dar sa ai nevoie si de reflexe f.bune.
    Combatul din AC este de exemplu, in opinia mea, cea mai penala chestie pe care am jucat-o in ultima vreme. Inainte era cu muuuult sub jocurile Arkham iar acum este cu muuuuult sub Nioh/DS dupa care s-a inspirat.

    Anyways, referitor la vanzari, ca tot ai deschis subiectul, cred ca omul are niste puncte de vedere de luat in considerare:

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Imi pare rau, nu-l pot urmari pe mascariciul asta.

    Trecand la jocurile enumerate, eu cred ca tie-ti plac alte tipuri de jocuri si nu prea inteleg ce anume astepti de la seria Assassins Creed.

    Trebuie sa intelegi ca oamenii sunt diferiti si ca jocul asta nu este pentru tine, asa cum Nioh sau Dark Souls sau Ninja Gaiden (sau multe altele) nu sunt pentru mine.

    Daca tu zici ca nu a evoluat, joaca 1, joaca 3 si joaca Origins sau Odyssey si zi-mi ca sunt la fel sau ca astea noi sunt mai proaste dpdv mecanici de joc, grafica, control, poveste, lume, samd.

  9. #169 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Sunt de acord cu postarea ta anterioara, Razvan. De-asta astept cu mare interes RDR, mi-a placut extrem de mult GTA V din toate motivele evidente, dar si datorita faptului ca nu prea am gasit content in bataie de joc. Misiunile "Strangers & Freaks" au fost foarte OK, intotdeauna se intampla parca altceva. Iar din trailers, din cate vad, exista in RDR ceva similar. Nu vorbesc de mecanici, alea raman la fel pe toata durata jocului, ci de cum sunt misiunile. Du-te alearga cu o descreierata pe bicicleta, obtine obiecte ale vedetelor pentru doi englezi senili, fa poze pentru un paparazzi de doi lei etc. Asa, parca fiecare misiune diferita de cealalta. Asta ma intereseaza. Pentru mine asta e open world-ul ideal si sunt convins ca RDR va fi tot asa.

    Sper si eu sa existe o evolutie in ceea ce priveste open-world-ul in urmatoarea perioada si sa avem parte de niste jocuri incredibile.

    Am vazut ieri Jimquisition-ul. Foarte pertinent, ca de obicei.

  10. #170 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Mascarici sau nu, are niste pct de vedere foarte bine argumentate.

    De la AC am tot asteptat sa aiba din nou suflet cum primele doua jocuri au avut. Mi-a placut un pic Unity, pe care l-am si "aparat" pe topicul cu pricina daca te uiti dar tot soul-less a fost la final. E absolut logic ca fiecare joc aduce imbunatatiri QoL dar nu numai asta conteaza. Din pct de vedere atmosferic si al "imersiunii" (ca tot e un buzzoword f. uzitat acu') sunt praf. Pai cand esti in Venetia in AC 2 sau in Acra in 1 si explorezi si intra muzica aia Jesper Kyd, s-a terminat. In astea noi, production values, in afara de grafica nu au.
    Pe cat sunt de mari jocurile, sunt extraordinar de plictisitoare. Chiar ma gandeam in timp ce jucam Origins ca "moama, mai am de explorat o gramada, mai ales Black si White dessert, ce-o fi pe-acolo" si raspunsul a fost un rasunator: nimic. Filler.

    Treaba cu evolutia e relativa, dupa cum spuneam. E ca si cum mi-ai spune ca Smiley il invalideaza pe Dvorak doar ca e mai nou, intelegi?

  11. #171 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Jocul este foarte fain , insa este de lunga durata si harta este imensa !
    Insa mereu pe parcursul jocului apare cate ceva nou si te tine in priza , grind probabil este faptul ca ai tot felul de misiuni : omoara x , du o chestie si tot asa , misiuni simple si scurte , dar nu esti obligat sa le faci , daca te ti de misiunile principale este de ajuns si de omorat mebri ai cultului .

    Este un altfel de assasins n-are treaba cu originis sau cu vanatul de balene sau Black Flags, Vasul este mai mult de mers din A in B si ca sa fie mai complex jocul , am deja 40+ ore in el si cred ca sunt la jumatate..

  12. #172 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @clovnusor (desi mi-ar placea sa-ti spun pe nume daca l-as cunoaste), eu sunt genul de om care mai si exagerez si spun vorbe mari cand mi se urca sangele in cap, I'll take that.
    Pot sa stau si sa dezbat zeci de ore in legatura cu ce-mi place la un joc si ce nu, dar tu n-ai inteles un lucru. Eu nu trebuie sa-ti dovedesc tie nimic iar tu nu trebuie sa-mi dovedesti mie nimic, eu v-am rugat doar sa nu mai jigniti si sa nu mai generalizati.
    Una este sa dezbati, sa spui ca X iti place si Y nu, atata timp cat nu ma faci pe mine 'balena', 'popitzarlau' sau etc strict pentru ca ma incadrez intr-o categorie care agreeaza X.
    Nu mi-ai urmarit postarile indeaproape, dau like oamenilor care spun ca 'nu-mi place jocul cutare pentru ca...', dar mi se urca sangele in cap cand vine unu si clasifica el pune stampile ca 'jocul X e pentru idioti, belene' si asa mai departe.

    Ati sters pe jos cu zeci de jocuri bune si ati ridicat in slavi de N ori niste mizerii, n-am sarit niciodata sa postez sau sa fac vreo acuza, decat cand s-au facut generalizari din astea 'toata comunitatea care agreeazi jocul asta sunteti niste cretini', sau cum m-a facut ala 'balena'.
    Sau, in cazul amintit mai sus Spiderman, cand mai aveati putin si-l scoteati mai bun decat Half Life 2, fara minusuri, fara nimic, mai aveati putin si deschideati magazin online de acatiste cu spiderman, un joc foarte bun dar atata tot.
    Acolo m-am aprins ca a venit colegul ala caruia nu-i place nici Soarele nici Luna si nimic pe planeta in general lui toata ii pute mai putin orice legat de PS4 si a scris ca el dupa 500-7&(*&#*$ mii de sute de ore de spiderman nu a gasit nici un minus.
    Hai sa-mi iasa mie bube in urechea interna, chiar asa?

    Eu nu-s balena prieten drag sunt un om care am tras foarte mult sa ajung unde sunt, nu ma faci tu balena intr-o propozitie.
    Ca-mi place o tampenie, asta e reactia chimica in creierul meu, detii tu biblia adevarului absolut, sau a corectitudinii absolute, sau a ceea ce e bun si ce nu?
    Cu ce drept ma jignesti si ma clasifici asa din pix?

    Nu-ti da tie dreptul, daca eu agreez un joc si tu nu, sa ma faci pe mine balena. Nu ma intereseaza ca e un termen generic folosit pe internet.
    Da probabil ca gresesc cand o iau personal, dar asa sunt eu am sange balcanic si ma enervez usor cand vad ironii ieftine si cand ma jignesti pentru ca-mi place un produs.
    Era suficient 'jocul asta este un grindfest', si atat. Nu ma face tu pe mine balena, ca eu nu te fac in nici un fel pentru ca ti iti plac jocuri de acum 25 de ani cu grafica de PS2. 'Tie/tu' este un termen generic, nu atac la persoana.

    Citeste atent posturile mele inainte sa scoti cutitul.
    Ca sa ma intorc la cealalta acuza a ta, daca scoate SONY un joc bun, nu perfect, notele pleaca de la 10 in jos cu muuuulte indulgente pana cand ia minim 8.5-9.
    Daca scoate UBI un joc bun, nu perfect, stergeti cu ei pe jos.
    Nici o problema cu asta, dar nu ma face pe mine balena daca nu-ti impartasesc ideile. Expune-le, dar nu ma jigni, ca mi se urca sangele in cap si scriu prostii, si risc sa fac si infart aici pe forum, lucru de care unii oameni (putini) care ma cunosc si ma apreciaza nu s-ar bucura prea tare.
    Am investit deja 3 decenii in nenorocita asta de pasiune, nu veni 'tu' sa stergi cu mine si cu principiile mele pe jos si sa ma faci 'balena' doar pentru ca avem puncte de vedere diferite.

    Hai sa fie pace, citeste atent ce scriu si nu mai faceti 'ia-o mie na-ti-o tie' cu like-urile intre voi cand sariti in haita pe un singur om ca dronele alea mici din Starcraft ca nu dovediti nimic in afara de slabiciune si nevoia de suport si confirmare in haita, fiti mai prudenti cu jignirile si generalizarile si toata lumea traieste in armonie.

  13. #173 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu ataci la persoana dar ataci la persoana, avand in vedere ca sunt singurul care a mentionat in topicul asta jocuri mai vechi. N-am ce sa-ti cer, atat poti.

  14. #174 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Regret ca am incercat sa te fac sa intelegi anumite lucruri intr-o maniera civilizata si destul de plastica, caracteristica mie.
    Ai dreptate, unele persoane pur si simplu nu pot ajunge la un numitor comun pentru ca pur si simplu au limite diferite, ca la aparatele alea de gonit caini, sunt sunete de frecventa foarte joasa pe care oamenii sau alte animale nu le pot percepe.

    Sa continue threadul on topic, este ultimul meu post aici, cine are capacitatea sa inteleaga bine cine nu ii doresc multa sanatate si sa iesiti la vot, in general, ca in spatele unei tastaturi toti suntem zmei.

  15. #175 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Regret ca am incercat sa te fac sa intelegi anumite lucruri intr-o maniera civilizata si destul de plastica, caracteristica mie.
    Ai dreptate, unele persoane pur si simplu nu pot ajunge la un numitor comun pentru ca pur si simplu au limite diferite, ca la aparatele alea de gonit caini, sunt sunete de frecventa foarte joasa pe care oamenii sau alte animale nu le pot percepe.

    Sa continue threadul on topic, este ultimul meu post aici, cine are capacitatea sa inteleaga bine cine nu ii doresc multa sanatate si sa iesiti la vot, in general, ca in spatele unei tastaturi toti suntem zmei.
    Esti amuzant dar in sensul negativ. Pai tu imi vorbesti mie de generalizari si cat de toxice sunt dar continui in a generaliza ca unii oameni au limite diferite si ca vai ce anunnaki esti tu si percepi frecventele imperceptibile de noi astia mai weak asa.
    Partea cu votul e total aleatoare, nu inteleg ce legatura are cu subiectul dar referitor la ultima parte iti dau 100% dreptate. Unii chiar sunt zmei in spatele unei tastaturi. Daca as avea discutiile astea cu tine, fata in fata, n-ai mai latra atat de tare.

  16. #176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ne mai potolim si noi si ramanem on toppic?

  17. #177 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ia de-aici on topic non-mascarici


  18. #178 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Il am pe Xander pe ignore list de ceva vreme, vad ca l-ati citat mai sus si atunci mi-am dat seama, omu asta sufera foarte mult si e tare frustrat daca s-a simtit balena desii nici nu l-am mentionat. Nu degeaba moare acest forum incet incet, cat timp sunt "fanaticii" astia care pur si simplu nu pot accepta si alte opinii, daca cumva nu esti pe acelasi linie cu ei atunci esti prost, nu stii nimic, etc.

    A ramas o mana de oameni aici care se tot cearta intre ei si tot incearca sa dovedeasca care parere e mai tare in parcare, ah si sa nu uitam de clarvazatorii forumului care stiu daca cineva a jucat un joc sau nu. Chiar daca o sa primesc cel mai probabil report pentru offtopic nu prea imi mai pasa, inca una si ma duc

  19. #179 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    interesant cum au evoluat userii de pe aici , era mai fain ce-i drept prin 2007 cam pana sa iasa ps4 , asta e , imbatranim
    Bucurati-va de viata si de jocuri , lasati prostiile , AC-ul asta e fain , jucati-l poate o sa va placa

  20. #180 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    clovnusor@
    Cu tot respectul, ai desigur tot dreptul la o opinie legata de acest joc, insa insistenta ta de a-l desfiinta devine deranjanta. Ai dreptate in observatiile tale despre joc, insa postarile tale foarte dese, practic cu aceeasi tema, parca cersesc aprobarea celorlalti useri.
    E clar, jocul are minusurile si plusurile sale, insa poate ar fi mai bine ca cei care nu suporta acest joc, sau aceasta serie, sa-l ignore, sau sa se abtina sa-l defiinteze pe thread-ul dedicat.
    Poate ca iti mai amintesti, si eu m-am contrat cu tine acum ceva vreme, nu stiu, cu un an sau doi in urma, cand ai catalogat unul dintre assassin's creed-urile din serie drept o "mizerie", iar mie mi s-a parut exagerata parerea ta de atunci, cu toate ca am acceptat-o.
    Nici mie, nu-mi plac foarte multe jocuri despre care se vorbeste pe acest forum, insa chiar si cu pareri argumentate, ma abtin sa le critic, pentru ca oricum criticile mele nu ar aduce nimic bun sau constructiv, ci animozitati si antipatii.
    Pentru cei care nu ma stiti, cu modestie vreau sa mai mentionez ca sunt un gamer "cu level mare", adica am 57 de ani, joc jocuri video din 1998 si deci am o oarecare experienta de analiza a fenomenului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 14 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts