Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 140

Thread: Metro: Exodus

  1. #81 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Ma deranjeaza tare ca tot trebuie sa tin apasat pe patrat pentru a face diferite lucruri. Si pana acum, aprox 1 ora in joc, Artyom nu vorbeste deloc, nu ii auzi vocea. L-am auzit vorbind numai cand am dat continue game.

    ---------- Post added 16-02-2019 at 11:17 ----------

    Game breaking bug. The Volga, am dat restart at checkpoint (dureaza minute bune loading screenul) si m-a dat fara arme, nu exist pentru inamici si nu pot sa interactionez cu nimic. Am dat, restart din nou, nimic. Am iesit in meniu sa dau continue, la fel. Pana la urma ma dat restart checkpoint.

  2. #82 SP
    Member tudort's Avatar
    Am luat și eu de la eMag . Aceeași experiență . Jocul parcă a fost desfăcut , codul folosit , apoi resigilat . Am citit undeva că trebuie să faci sesizare direct la Deep Silver pe un mail în care să dovedești că ai cumpărat jocul legal și să oferi o poză cu acel cod greșit .

  3. #83 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    [/COLOR]Game breaking bug. The Volga, am dat restart at checkpoint (dureaza minute bune loading screenul) si m-a dat fara arme, nu exist pentru inamici si nu pot sa interactionez cu nimic. Am dat, restart din nou, nimic. Am iesit in meniu sa dau continue, la fel. Pana la urma ma dat restart checkpoint.
    Eu cand am ajuns la Volga am ratat barca si am topait pe bucatile de gheata pana la biserica, chiar injuram ce porcarie.. si ce sa vezi , am ajuns acolo si am crashuit jocu' nimeni nu interactiona cu mine, deoarece trebuia sa ajung cu barca

    Pe mine gunplay + 30fps ma cam deranjeaza la joc in rest e bunut.

  4. #84 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    Ma deranjeaza tare ca tot trebuie sa tin apasat pe patrat pentru a face diferite lucruri. Si pana acum, aprox 1 ora in joc, Artyom nu vorbeste deloc, nu ii auzi vocea. L-am auzit vorbind numai cand am dat continue game.

    ---------- Post added 16-02-2019 at 11:17 ----------

    Game breaking bug. The Volga, am dat restart at checkpoint (dureaza minute bune loading screenul) si m-a dat fara arme, nu exist pentru inamici si nu pot sa interactionez cu nimic. Am dat, restart din nou, nimic. Am iesit in meniu sa dau continue, la fel. Pana la urma ma dat restart checkpoint.
    Artyom nu a vorbit niciodată. E ca un Gordon Freeman.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  5. #85 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    Ma deranjeaza tare ca tot trebuie sa tin apasat pe patrat pentru a face diferite lucruri. Si pana acum, aprox 1 ora in joc, Artyom nu vorbeste deloc, nu ii auzi vocea. L-am auzit vorbind numai cand am dat continue game.

    ---------- Post added 16-02-2019 at 11:17 ----------

    Game breaking bug. The Volga, am dat restart at checkpoint (dureaza minute bune loading screenul) si m-a dat fara arme, nu exist pentru inamici si nu pot sa interactionez cu nimic. Am dat, restart din nou, nimic. Am iesit in meniu sa dau continue, la fel. Pana la urma ma dat restart checkpoint.
    Mie nu mi se pare un neajuns ca Artyom nu vorbeste, ci are un anume farmec sa ii auzi vocea in istorisirile lui din loading screen-uri. Ai putea spune ca e un martor tacut.

  6. #86 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Il auzeai periodic intre capitole. jucai jumatate de ora si cand terminai capitolul iti povestea cate ceva, lucru care mie imi placea. aici l-am auzit povestind ceva, numai cand am dat continue game (cel putin din cat am jucat eu).

  7. #87 SP
    Member Hazer's Avatar
    Si aici e la fel, povesteste intre capitole..

  8. #88 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Uite aici un pret decent pentru el

    https://xbox-store-checker.com/en/ga...s/c48tlvq2rqrs

    Jocul e superb chiar si pe Xbox one desi mi as fi dorit sa il joc pe Pc

    Mersi de link dar eu am PS4.

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, confirm. Pe store de Argentina e 66 lei jocul normal si 80 lei Gold Edition.
    Argentina PS Store cumva sau tot Xbox?

  9. #89 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Xbox. Nu stiu daca se poate face chestia asta si pe PS4.

  10. #90 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doamne, pe cat de bun e visual design-ul la jocul asta pe atat e de prost ala audio
    Pasii sunt cel mai zgomotos lucru din joc, esti intr-un bar cu inca 6 NPC cu muzica si dialog si cantece si auzi pasii metalici de parca trage cineva cu arma langa tine.

  11. #91 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Sper ca nu ma insel pana nu ajung acasa sa vad.
    Din cate imi amintesc la setari audio erau 2,master volume si music. Ai incercat sa faci tweak-ing la ele ?

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  12. #92 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-am incercat, dar nu pare ceva rezolvabil din setari. Ci pur si simplu sunt unele sunete mult prea tari fata de altele si le acopera. La un moment dat era noapte si ma furisam si aud niste pasi grei de ceva animal pe langa mine si mi-era ca cine stie ce dinozaur mutant apare. Era de fapt un f*cking iepure.

  13. #93 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Xbox. Nu stiu daca se poate face chestia asta si pe PS4.
    Da cumde asa ieftin pe X?

    Pana la urma va place jocul? Intreb mai ales pe cine a jucat si primele două.

  14. #94 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Imi place. Nu la fel de mult ca primele doua, simt ca open world-ul asta il dilueaza un pic si este limpede ca, desi au deschis mult environmentul, au uitat sa schimbe si controlul de narrow corridor shooter, drept urmare: te misti mai incet decat ar trebui, te blochezi in tot felul de boscheti si obiecte, se simte clunky, bataile la range mare au un feeling nasol, este un timp mort intre punctul A si punctul B in care simti ca pierzi vremea, monstrii care te ataca pe drum sunt mai mult enervanti decat infricosatori asa ca ajungi sa sprintezi printre ei, lootingul pare ca isi cam pierde din esenta (in primele doua jocuri era mana cereasca sa dai peste niste filtre sau medkits), samd.

    In rest, cand jocul se restrange la "dungeon"-uri care arata ca in primele doua jocuri, este fix ce trebuie. Open world-ul intr-adevar ii da niste aer de Stalker, dar nu e un avantaj foarte mare. In concluzie: jocul e bun, dar mai slab (pentru mine) decat primele doua.

  15. #95 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mersi de parere, pacat sa aud de partile sărace ale jocului? Poate ar fi trebuit sa meargă doar pe rețeta veche si sa nu il fac si open world. Mai nou developerii cauta sa adauge ceva nou la un joc si uneori doar strica decat sa faca bine.

    Deja incep sa si urăsc jocuri open world in care trebuie sa te întorci in acelasi loc din nou, simt de parca gameplay e lungit cu lucrul asta si nu e nici un fun sa te tot învârti prin locuri pe unde ai mai fost. Ultimul God of War a fost bun dar m-a deranjat ca tot in zona Shores of Nine ajungeam.

    Da, tin minte cat de multa nevoie aveam de filtre de aer, au scos din elementul asta de survival?

    Joc acum AC Odyssey si imi e scârbă deja de looting si de facut XP, foarte slab m-i se pare și plictisitor jocul, tras de coada. Am si Spiderman acasa si nu l-am jucat inca dar sincer nici un chef nu am sa ma apuc de el gandindu-ma ca si ala e open world si daca mai trebuie sa fac looting ma si sinucid.


    Seria Batman este una care mi-a placut foarte mult in ciuda open world-ului.

    Deci bine, astept atunci sa iau Metro undeva cand va fi in jur de 100 de lei!

  16. #96 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tocmai l-am terminat si eu, dupa vreo 18 ore de gameplay.
    Per total un joc bun, s-a mai dres la sfarsit. Ultimul nivel a fost fix ce trebuie, exact ce erau alea vechi si cum ar fi trebuit sa fie si asta, s-a vazut clar. Povestea grozava si ea, endingul un pic cam underwhelming dar probabil urmeaza niste DLC-uri. Ii dau un 8.5/10.

  17. #97 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Bine ca povestea macar e ok si ca pe la sfarsit se mai dreg lucrurile. Daca i-ai dat 8.5 inseamna ca e ok, il voi cumpara si eu.

  18. #98 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sunt aproape de final si eu iar ca parere generala sunt foarte multumit de joc.
    Are o poveste super, personajele sunt vii, te atasezi de ele, dpdv grafic arata splendid, chiar si cu micile downgrade-uri fata de E3.

    Am de reprosat directia catre openworld pe care a luat-o intrucat miscarea se simte greoaie cum a spus alt coleg mai sus, te cam agati de fiecare lemn, boschete, balustrada etc iar faptul ca Artyom oboseste alergand nu a adus imersivitate in plus pentru mine, ci doar frustrare.
    Lipsync-ul este de toata jena, de acum 10 ani.

    O singura intrebare am pentru cei care au terminat jocul intrucat acum 2 zile am vrut sa sparg televizorul:

  19. #99 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^nici nu stiam ca se poate intampla chestia aia wtf

  20. #100 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ^nici nu stiam ca se poate intampla chestia aia wtf
    Da... ca si concept e foarte misto facuta treaba cu echipa in toate misiunile dar implementarea este proasta rau de tot... chiar nu stiu sa fi gresit nimic si totusi...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:43
  2. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:43
  3. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:13
  4. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:12
  5. Replies: 0 Last Post: 24-05-2012, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts