Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 141

Thread: FIFA 19

  1. #61 SP
    Member Giogio's Avatar
    De unde atâta supărare că Steaua roșie a fost inclusă și alte echipe românești nu? Logic, pentru caterincă ne-ar fi plăcut tuturor mult mai multe echipe sau poate chiar o divizie dedicată întreagă dar dacă fotbal nu mai e atunci cine-i de vină !?!
    Să zică toată lumea ms că au inclus-o în cele din urmă pe CFR...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #62 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    De unde atâta supărare că Steaua roșie a fost inclusă și alte echipe românești nu?
    Te rog frumos mai citeste inca o data postul meu, atent.
    De Steaua Rosie am spus ca ar fi, deoarece momentan nu s-a confirmat prezenta lor in Fifa.
    Daca este confirmata si mi-a scapat mie, my fault.

  3. #63 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ce nu e frate, Dudelange?

  4. #64 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    De ce nu e frate, Dudelange?
    Sa ne fereasca cel de sus sa fi inclus echipe strict pe criteriul calificarii in real life, fix anul asta fatidic... pentru ca in mod normal an de an avem si noi cel putin o echipa in Europa.
    Lasa sa se tot bucure lumea ca ies campioane echipe din astea smechere care se duc si irosesc din primul tur cu nonsalanta locul in europa si coeficientul.
    Deja am ajuns sa jucam 3 tururi preliminare cot la cot cu virgula campioana Georgiei, din cauza acestor 'campioane' smechere care au facut zero puncte la coeficient in ultimii ani.
    Hai daca e sa nu mai luati voi niciodata nimic, incluzand aici si vecinii mei din Constanta cu stadionul in camp care au luat titlul si apoi au venit cu tolba plina de la Nicosia, apoi eu irosit iar coeficientul si locul in Europa cu marele club Vitesse Arnhem.

    CFR merita sa fie in Fifa macar pentru bucuria pe care ne-au adus-o in anii de glorie 2008-2012, au facut o imagine frumoasa tarii in Europa si au carat multi saci de coeficient.
    FCSB nu are cum sa fie pentru ca nu mai stie nimeni cine este, abia daca mai stim noi. Au avut grija sa distruga un simbol national, au reusit.

  5. #65 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fotbalul românesc e la pământ de ani buni. Poate fac ceva copilașii aia de la U21

  6. #66 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Fara investitii serioase nu se poate.
    Ludogorets are 3 bulgari in primii 16, este o echipa a americii de sud, cu Moti proprietar de peluza. Prezenta lor constanta in Europa nu arata adevarata valoare a campionatului din Bulgaria, pentru ca in afara de ei sunt pamant cu sange restul.
    Dudelange la fel, singura lor legatura cu Luxemburg este federatia la care sunt afiliati, in rest acolo sunt mercenari platiti sa faca performanta.

    Am avut si noi, au fost ani buni 2006-2013/4, pana cand a cazut totul ca n-a vrut Parvulescu sa o dea in out in minutul 89, a vrut el neaparat sa-l faca erou pe Moti. Asta a fost.

    Usor usor, am vrut curatenie in fotbal. Toate problemele tarii erau rezolvate, aveam spitale, aveam scoli, aveam infrastructura, spatii verzi, curatenia in fotbal ramasese prioritate.
    I-au luat tare pe toti pentru te miri ce, s-au speriat investitorii si s-a dus totul la vale. N-a mai bagat nimeni bani. N-a mai vrut nimeni sa riste.
    Unde este echipa profesionista de management de la CFR din anii 2008-2010? Unde sunt banii, unde e seriozitatea?
    Se bagau bani... ajunsesem sa dam campioana direct in Champions League, sa eliminam un Basel, un Ajax...
    Poftim curatenie in fotbal na... nu mai baga nimeni bani, toti se bucura sa vanda cate un copil pe te miri unde pentru 500.000 euro, ia de joaca tururi preliminare cu Dudelange si cu Karkalaskent aia din Armenia ca nici nu stiu sa le scriu numele.

    PS: Scuze de offtopic, m-am racorit gata.

  7. #67 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Eu ii vreau in FIFA 19 pe cei de la Knattspyrnufelag.

    ---------- Post added 14-09-2018 at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Fara investitii serioase nu se poate.
    Ludogorets are 3 bulgari in primii 16, este o echipa a americii de sud, cu Moti proprietar de peluza. Prezenta lor constanta in Europa nu arata adevarata valoare a campionatului din Bulgaria, pentru ca in afara de ei sunt pamant cu sange restul.
    Dudelange la fel, singura lor legatura cu Luxemburg este federatia la care sunt afiliati, in rest acolo sunt mercenari platiti sa faca performanta.

    Am avut si noi, au fost ani buni 2006-2013/4, pana cand a cazut totul ca n-a vrut Parvulescu sa o dea in out in minutul 89, a vrut el neaparat sa-l faca erou pe Moti. Asta a fost.

    Usor usor, am vrut curatenie in fotbal. Toate problemele tarii erau rezolvate, aveam spitale, aveam scoli, aveam infrastructura, spatii verzi, curatenia in fotbal ramasese prioritate.
    I-au luat tare pe toti pentru te miri ce, s-au speriat investitorii si s-a dus totul la vale. N-a mai bagat nimeni bani. N-a mai vrut nimeni sa riste.
    Unde este echipa profesionista de management de la CFR din anii 2008-2010? Unde sunt banii, unde e seriozitatea?
    Se bagau bani... ajunsesem sa dam campioana direct in Champions League, sa eliminam un Basel, un Ajax...
    Poftim curatenie in fotbal na... nu mai baga nimeni bani, toti se bucura sa vanda cate un copil pe te miri unde pentru 500.000 euro, ia de joaca tururi preliminare cu Dudelange si cu Karkalaskent aia din Armenia ca nici nu stiu sa le scriu numele.

    PS: Scuze de offtopic, m-am racorit gata.



    Tie iti scapa anumite chestiuni din vedere:


    1) Din 2010 de cand cu criza au scazut banii in fotbal. Salarii mici, jucatori pe masura. La FCSB, pe care tu spui ca nu-i mai cunoaste nimeni, sa ai 10 mii de euro pe luna e salariu foarte mare, in 2008-2009 era salariu de seminte. Aveau 10 mii euro pe luna cei de la Ciorogrla. La Steaua erau salarii de peste 500 mii de euro pe an.


    2) Nu mai avem materie prima, adica jucatori. Nu se mai apuca lumea de fotbal sau nu se mai tine lumea de fotbal, deoarece multi parinti vor facultati, nu sa ajunga copii in carje sau paralizati. Mai apare un Tucudean, care e bogat de mic, joaca fotbal din placere, are banu asigurat toata viata. Mai apare un Banel, sarac lipit care nu are nici 4 clase, nu are ce sa faca in viata si se apuca de fotbal. Mai apare un Max Nicu, nascut in Germania cu mentalitate de neamt, vine la Nationala si nu face mare branza.

  8. #68 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Tie iti scapa anumite chestiuni din vedere:
    1) Din 2010 de cand cu criza au scazut banii in fotbal. Salarii mici, jucatori pe masura. La FCSB, pe care tu spui ca nu-i mai cunoaste nimeni, sa ai 10 mii de euro pe luna e salariu foarte mare, in 2008-2009 era salariu de seminte. Aveau 10 mii euro pe luna cei de la Ciorogrla. La Steaua erau salarii de peste 500 mii de euro pe an.

    2) Nu mai avem materie prima, adica jucatori. Nu se mai apuca lumea de fotbal sau nu se mai tine lumea de fotbal, deoarece multi parinti vor facultati, nu sa ajunga copii in carje sau paralizati. Mai apare un Tucudean, care e bogat de mic, joaca fotbal din placere, are banu asigurat toata viata. Mai apare un Banel, sarac lipit care nu are nici 4 clase, nu are ce sa faca in viata si se apuca de fotbal. Mai apare un Max Nicu, nascut in Germania cu mentalitate de neamt, vine la Nationala si nu face mare branza.
    Pai au scazut investitiile (salariile tot) in fotbal asta am zis si eu, dar sincer nu cred ca de la criza. In 2013 Romania inca dadea echipa in Champions League si ma repet, in 2014 doar cornerul ala nenorocit din minutul 91 a facut sa nu fim din nou in Liga pentru ca a trosnit-o prostul ala fara pendulare, sa i-o fi pus cu mana si nu ii venea asa bine, daca se mai jucau inca 3 reprize si nu facea Ludogorets 1-0. Asta a fost...
    Nu cred ca de la criza, un patron care are niste sute de milioane si este pasionat face cumva si amortizeaza pierderile daca vrea performanta si bineinteles, daca este lasat. Astia la noi s-au speriat toti ca ii baga la bulau si normal nu le-a convenit sa piarda bani.

    Ca nu avem jucatori de valoare ai dreptate.
    Copii buni sunt, depinde cum vor creste. Imi amintesc ca nici Polonia nu mai vazuse un turneu final de niste 25+ ani pana a aparut copilul ala intr-un cartier din Poznan si ii tot califica de unul singur (nu inteleg totusi de ce a avut asa forma slaba la Mondial... sa nu dai tu 1 gol intr-o grupa cu Senegal si Japonia...).
    Cum ii spuneam si tatalui, am prins noi, generatia noastra un moment prost in istoria echipei nationale. Nici ai nostrii n-au vazut turnee finale pana prin 70, apoi iar pauza maricica cu mici exceptii (78 si 84).
    Exceptii din astea am prins si noi, Euro 2008 si 2016 si gandindu-ma ca s-ar putea sa fie singurele pe care le prind pe durata vietii mele la maturitate (in 94 eram copil aveam 10 ani), am mancat covrigi o vreme si m-am dus la ambele .
    Vor fi... roata se intoarce mereu, si Ungaria a fost vicecampioana mondiala dupa care au disparut din fotbal o jumatate de deceniu. Eu tot astept, imi pastrez optimismul .

  9. #69 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Nu stiu voi ce parere aveti, dar asta , pare a fi cel mai bun Fifa . Am jucat si eu demo , imi place ce vad si cum se simte

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

  10. #70 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Stai ca nu știm cum va fi pe online, oricum la primul update îl strică asa au făcut mereu.

  11. #71 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Suturile la firul ierbii au ramas la fel de op, daca le mai adaugi si real time finishing devin broken. Feeling-ul imi place si mie, pare cel mai natural de pana acum.

  12. #72 SP
    Junior Member Armando's Avatar
    Din pacate nu mai sunt suturile pe jos adica driven shot , sa apesi de doua ori pe sut , adica la mine tragea normal daca apasam asa , am inteles ca ar fi o alta combinatie de butoane si ar merge dar au stricat-o si pe asta ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #73 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Armando View Post
    Din pacate nu mai sunt suturile pe jos adica driven shot , sa apesi de doua ori pe sut , adica la mine tragea normal daca apasam asa , am inteles ca ar fi o alta combinatie de butoane si ar merge dar au stricat-o si pe asta ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Apesi L1+R1+butonul de sut pentru driven shot. Acum, daca apesi de doua ori pe butonul de shot, jucatorul tau va trimite timed shot; asta e noua mecanica de la EA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #74 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi-am scos deja 10$ cu microsoft rewards prin vpn mergand si dand click pe store-urile care au acest rewards

    de 5$ mi-am luat ea access pentru discount fifa19 standard,in 2 zile cred mai fac rost 4650 puncte si mai scot 5$
    apoi am facut acelasi lucru pe alt cont de xbox si mi-am scos aceste puncte pentru microsoft gift card 5$ care voi activa iar ea access
    va trebuie nr de tel pe o tara ce are rewards

    cred ca asa voi face si la al 3 lea cont si voi avea 30 de ore de trial fifa19,imi ajung 30 de ore pe o saptamana cred,daca nu mai fac un cont si mai activez prin rewards ea acces
    asta daca nu va exista acel glitch ce a fost anul trecut la ea access

  15. #75 SP
    Member Giogio's Avatar
    Cât de mult e schimbată mecanica jocului în special la șuturi și finalizare?? Este neapărat necesară acea bară cu time ca să poți face o execuție de la distanță sau să fii oarecum sigur că marchezi??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #76 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu cred, după un timp te înveți și o să tragi mai bine, mi-e îmi atrage atenția de la joc dacă o țin on.

  17. #77 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Nu, mecanica respectiva nu-ti garanteaza ca inscrii, doar iti creste sansele la un sut mai puternic si mai precis. Din ce am vazut pana acum, conteaza destul de mult la executiile cu capul, dar poti marca si fara timed finishing.

  18. #78 SP
    Member Giogio's Avatar
    Asta am observat , nu e neapărat nevoie să folosim acel timed, dar tot auzeam inclusiv jucători pro pe diverse canale că nu mai poți executa șuturi puternice de la distanță sau un Finesse Shot care înainte era oarecum banal...
    Personal m-aș bucura dacă execuțiile în special cele de la distanță ar intra mai greu.
    La 18 cu toți știm că dacă urmăreau anumite tutoriale și stăteai într-un unghi bun cu jucătorul potrivit marcai fără probleme sau în cel mai rău caz ți se acrea de atâtea rateuri în bară...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #79 SP
    Senior Member nina's Avatar
    eu tin totul on mai putin show ca mi se pare tampit atatea indicatii si desene,practic joc cu time shooting dar fara sa vad aceea bara si nu apasa de 2 ori si inscriam 1 din 3 suturi impotriva legendary ai pe 5 meciuri ca iti arata shooting si goals statistics
    in schimb ai legendary mai dat 1 gol la vinclu,t.muller mi-a dat in vinclu cu exteriorul.era in dreapta la marginea careului,a sutat cu dreptul catre vinclu stanga si a prins effect si a intrat in vinclu ca altfel fara efect era sutul pe langa poarta,mi s-a parut superb sutul




    cum a dat aici henry dar la vinclu,min 1:00-1:02

  20. #80 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Voi ce ziceti , o sa cumpar Fifa19 , dar nu stiu care varianta sa iau: digital sau copie fizica?!

    Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts