Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 20 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #81 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Da! Sper să și livreze.
    eu am vorbit cu ei acum doua saptamani si au zis ca se livreaza, sper sa nu ne faca vreo surpriza

  2. #82 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    eu am vorbit cu ei acum doua saptamani si au zis ca se livreaza, sper sa nu ne faca vreo surpriza
    Am pre-order plătit din 22 Decembrie. Tu de când ai dat?

  3. #83 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Am pre-order plătit din 22 Decembrie. Tu de când ai dat?
    17 Decembrie, dar a mea e plata la ridicare din showroom.

  4. #84 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Eu l-am primit
    Attached Images Attached Images 54391518_2725863217455802_7297602941500784640_o.jpg

  5. #85 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, se pare ca eMag au livrat mai devreme. Sper sa nu si-o ia din cauza asta si sa ne faca astfel de surprize si cu alte jocuri

  6. #86 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Si la mine a ajuns , bravo emag

  7. #87 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    10 ore si jumatate de jucat si nu am batut niciun boss
    E prostesc cat de greu e jocul asta. Mi se pare ca se bazeaza in mod exagerat pe sistemul de parry. Practic, daca nu stapanesti mecanica asta, nu faci nimic in joc.

  8. #88 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    10 ore si jumatate de jucat si nu am batut niciun boss
    E prostesc cat de greu e jocul asta. Mi se pare ca se bazeaza in mod exagerat pe sistemul de parry. Practic, daca nu stapanesti mecanica asta, nu faci nimic in joc.
    E clar am sa vad povestea pe youtube

  9. #89 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Si la mine a ajuns , bravo emag
    Am ridicat și eu CEul din showroom, mai devreme. Aplicația nu m-a informat de livrare și nici sms n-am primit, dar am văzut că au început să livreze și m-am dus peste ei și într-adevăr era venită...

  10. #90 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #91 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    10 ore si jumatate de jucat si nu am batut niciun boss
    E prostesc cat de greu e jocul asta. Mi se pare ca se bazeaza in mod exagerat pe sistemul de parry. Practic, daca nu stapanesti mecanica asta, nu faci nimic in joc.
    Nu stiu ce sa zic, uite ce spun cei de la IGN "Sekiro: Shadows Die Twice is a stylish, focused stealth-action take on the FromSoftware formula that evolves in a different and refreshing direction. It may be a bit easier than a Souls game, but it’s something amazing all its own." Astept sa il incerc si eu.

  12. #92 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Mai degraba am incredere in solecon decat in IGN, sincer. Suna bine, o sa il iau si eu in vreo saptamana si revin cu pareri. Daca se axeaza pe parry la fel de mult ca Furi o sa ma distrez.

  13. #93 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Am ridicat și eu CEul din showroom, mai devreme. Aplicația nu m-a informat de livrare și nici sms n-am primit, dar am văzut că au început să livreze și m-am dus peste ei și într-adevăr era venită...
    Doar ce am ieșit din Showroomul Titan. Fără noroc. Precomanda mea apare cu Comandă la furnizor

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  14. #94 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Doar ce am ieșit din Showroomul Titan. Fără noroc. Precomanda mea apare cu Comandă la furnizor

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    Tot CE? Eu dădusem pre-comanda pe 22 Decembrie și am plătit-o tot atunci (am avut și un voucher cadou de care m-am folosit).

    În aplicație apărea că a venit în showroom (Crângași) dar nu primisem nici o notificare în prealabil în sensul ăsta (nici pe mail și nici sms - chiar părea că a ajuns în showroom pe 19 Mar, around 19:30). Fiind în drum, de dimineață am trecut pe la ei și într-adevăr era acolo și am putut ridica. Cel mai bine sună în call center și roagă-i să-ți confirme că vor onora comanda (adică mâine).

    Dacă ai plătit deja, cred că dacă îi suni și le zici că vrei să ridici din Crângași (unde există stoc) te pot ajuta.

  15. #95 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am comandat si eu acum 2 ore jumate de la emag varianta CE care aparuse azi pe stoc. Mai erau 3 bucati disponibile cand am comandat iar acum e stoc epuizat. Pe 27 martie ar fi livrarea.

  16. #96 SP
    Junior Member Clautec's Avatar
    Nu recomand jocul celor care nu stapanesc sistemul parry dar se poate invata in joc prin antrenament (ai un NPC in joc care te invata cum sa parezi ).Jocul este dur daca nu exersezi. Per total jocul va fi GOTY indiscutabil.

  17. #97 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Clautec View Post
    Nu recomand jocul celor care nu stapanesc sistemul parry dar se poate invata in joc prin antrenament (ai un NPC in joc care te invata cum sa parezi ).Jocul este dur daca nu exersezi. Per total jocul va fi GOTY indiscutabil.
    Depinde foarte mult ce se va intampla si cu alte jocuri de anul asta.

    Nu spun ca Sekiro nu este cel mai bun, poate este, dar e foarte greu sa dai GOTY unui joc care se adreseaza doar la 2% din playeri datorita dificultatii.
    Cat timp nu vor sa inteleaga ca si oamenii average/normali/fara super skilluri si zeci de ore pentru a invata un pattern anume au dreptul sa se bucure de povestea lor, e foarte greu sa merite GOTY.

  18. #98 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce treaba au una cu alta? Nu e ca si cum filmele care iau Oscarul trebuie sa fie intelese si placute de publicul larg, vezi Birdman, film peste capacitatile mele mentale. Un joc GOTY trebuie sa straluceasca in alte domenii, nu in "accesibilitate". Va amintesc cu Demon's Souls a luat GOTY-uri intr-una cand a iesit si era primul de acest gen.

  19. #99 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Are, in sensul ca daca este intradevar atat de greu cum spun colegii de aici, majoritatea review-erilor nici nu vor fi in stare sa il termine.

    Cand dai GOTY unui joc, dai bazat pe un vot al unui public larg, nu iei 3-4 japonezi si ii intrebi "e bun ma?" si daca zic aia da, dai GOTY.

    Un film pe care nu il inteleg, poate fi bun, insa am macar sansa sa il vad, pana la capat. Daca nu inteleg nimic din el, my tip.
    Daca in Sekiro trebuie sa stau 5 saptamani ca sa bat un boss, asta inseamna ca nu am sansa sa il vad pana la capat.

    E doar parerea mea, m-am chinuit foarte tare sa termin Darskouls 3, iar la final eram prea obosit ca sa mai pot judeca jocul in sine intr-un mod corect.
    Daca gresesc, imi cer scuze.

    Enjoy the game!

  20. #100 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu joci seria Souls pentru poveste, ci pentru gameplay. Da, stai 10 ore sa bati un boss, la fel cum stai 10 ore sa termini un arc din Witcher. Asta e farmecul, sa mori si sa devii mai bun, nu sa castigi. E ca si cum te-ai plange ca Witcher nu trebuie sa ia Goty, ca majoritatea nu au 150 de ore sa termine povestea. Ca sa duc comparatia pana la capat, pun pariu pe o naveta de bere ca 99% din playeri pot termina Sekiro in mai putin de 150 de ore, iar cine a incercat mai mult de atat si inca nu a reusit probabil are o problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 20 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts