Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 20 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #201 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Salut. Imi poti spune te rog unde sa fac backup pentru cele 4 finaluri? Ca sa nu il joc de 4 ori. Vreau sa il fac din 2 incercari. Ms mult.

  2. #202 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  3. #203 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Mulumesc. Mare ajutor.

  4. #204 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mai are rost sa il joc la ng+?
    E ceva diferit in afara de dificultate ?
    Se aude ceva de dlc?

  5. #205 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu e nimic diferit, doar daca vrei sa obti alte endin-uri. Inca nicio veste despre DLC, sa speram ca vine cat mai repede.

  6. #206 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    Any tips pentru guardian ape? De 2 zile ma chinui la el. Genichiro a fost rezonabil la deflects, dar pe ăsta nu îl pot dovedi. Nici run and bait, nici burn, nicicum.

  7. #207 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    E chiar simplu. Mai ales in faza a 2a. Singurul lucru e sa ii inveti miscarile si sa sti cand sa il ataci. Eu cred ca l-am facut din 7-8 incercari. Daca vrei te mai bati cu el il mai ai si optional. Acolo e si mai usor. Trebuie rabdare.

  8. #208 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu il asculta pe aleksandrel, minte de ingheata apele. Guardian Ape e foarte greu de batut daca incerci sa il abordezi ca pe alt boss. Din fericire la phase 1 ai cheese si la phase 2 te descurci daca stii de trucul cu sulita.


    Vezi aici:

  9. #209 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Fiecare joaca in stilul lui. Pentru mine personal a fost usor. In pasul unu cred ca cel mai usor e sa alergi sa fi in spatele lui tot timpul si sa ai grija la Aoe. In pasul 2 dai deflect cand ataca de sus si apoi cand se arunca cu sabia ii dai deflect si ii dai cu sulita. Si cand se arunca pe burta sari in sus si intra in el,iar ii iei din viata bine. Iti trebuie rabdare. In pestera l-am batut din 2 sau 3 incercari. Cel mai greu a fost Owl. Fara ichimoji nu stiu ce ma faceam. In rest a fost ok cu toti bossi. E mult mai usor jocul decat BB.

  10. #210 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Foloseste focul( de obicei stăteam la distanță si asteptam lovitura cand sta drept si cade cu sabia apoi ii dădeam foc plus 4-5 lovituri si ma retragem )
    Father owl mi sa parut cel mai greu ma omorât de vreo 20 de ori până i-am invatat toate mișcările apoi l-am batut doar cu sabia fara items fara prostethic

  11. #211 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    Nope, nicicum nu il dovedesc, deja mi-a mâncat toți nervii. Am bătut tot pana la el și acuma m-am blocat. Dacă se indura cineva să îl bata prin share play pentru mine i-aș rămâne recunoscător.

  12. #212 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Dude, fa ce face guru in clip si nu are ce sa nu mearga. La phase 1 fugi de el si ignori orice atac in afara de cel in care arunca rahat, pe care il pedepsesti cu firecrackers. Ar trebui sa ajungi la phase 2 fara sa consumi nicio potiune. La phase 2 fugi si ignori orice atac in afara de ala in care ataca cu sabia, dai parry de 3 ori si cade pe burta -> spear pull. Chiar nu e greu daca nu stai langa el.

  13. #213 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Plus ca daca nu resesti acum mai tarziu o sa ti fie si mai greu.keep tryin .o sa reusesti.

  14. #214 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ceva ajutator

  15. #215 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Dacă îi înveți mișcările, n-ai cum să nu-l dovedești. L-am bătut și eu fără cheese sau suliță. Trebuie să fii foarte agresiv, dar mereu în spatele lui, mai pe lateral. Dacă îl lovești suficient de mult, își ia stagger -> o să încaseze și mai mult. Când dă cu sweep-ul ăla nenorocit trebuie să sari - dodge nu ajută așa mult. Flame vent m-a ajutat mult în prima fază. În a doua fază lucrurile se simplifică, că e mai bleagă gorila. Singura chestie nasoală e urletul ăla - dacă fugi în spatele lui când face asta o să fii ok, are range-ul mai mic acolo.

  16. #216 SP
    Member Mishy's Avatar
    In prima faza stai cat mai aproapte de el, foloseste Fire Crackers si incearca sa fi agresiv , iar in a doua faza faci opusul, pastreaza distanta si obisnuieste sa dai deflect la atacuri. E destul de usor nu are mule atacuri pe care trebuie sa le memorezi.

  17. #217 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    L-am dovedit azi relaxat după job :-P
    burn in phase one si deflects la greu + spear in phase 2. Merci de suport și încurajări.

  18. #218 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Hop si eu cu Platinum
    Attached Images Attached Images img_20190616_225015.jpg

  19. #219 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Masochist. Cum ai rezistat la grindul pentru a evolua toate abilitatile? Eu l-am facut in 2 schimburi cu un prieten la o bere, altfel o luam razna.

  20. #220 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai am baut niste alcool si am dat farm la Fountainhead Palace la Flower Bridge. Acolo pe un run bun iei undeva la 10k xp si dureaza cam 5 minute cand te prinzi cum sa iei mobii in ordine la stealth kill.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 20 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts