Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 387

Thread: Sekiro: Shadows Die Twice

  1. #21 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Tot foloesesti acest termen de sjw, ai auzit de el dar nu stii unde sa-l folosesti, asa ca-l tot arunci asa sa para ca stii despre ce vorbesti, si cu asta am incheiat aceasta, nu mai stau sa explic eu la niste randomi dc nu cumpar eu un joc, daca el vrea sa fie consumator sau whale in anumite jocuri e treaba lui.

    ---------- Post added 10-07-2018 at 11:12 ----------

    L.E. *am incheiat aceasta tema
    Oare? SJW - social justice warrior. In cazut de fata are relevanta termenul pentru ca refuzi ca cumperi un produs datorita unui distribuitor din "principiu" ca sa-i "arati tu" cat de malefic este acesta.
    Sjw-istii asta au ca scop, sa scada vanzarile anumitor produse, sa demita pe x sau y si in principiu sa creeze valuri dintr-o picatura de apa.
    Stiu ca nu e definitia pe care ai citit-o tu pe net dar ce faci tu cam asta e.

    Si nu ma intelege gresit. Nu vreau sa te conving sa cumperi tu Sekiro, pt ca sansele sunt probabil nule. Eu doar am comentat pt ca ma deranjeaza argumentul folosit de tine. Mi se pare absurd atata timp cat, repet, Miyazaki pana mai ieri era considerat zeul jocurilor de actiune al ultimilor cativa ani (dupa care s-au inspirat si Team Ninja, si Sony Santa Monica) dar brusc de cand a anuntat un joc care nu se muleaza pe asteptarile fanilor sau ca e distribuit de cancerul corporatist Activision, e un no go. Penibil.

    ps: Ca vorbeai mai sus de trend... eu vad pe ResetEra, Neogaf, Reddit, etc. ca trendul e sa dai cu hatereala din asta de-a ta in joc, nu sa lauzi schimbarea de perspectiva pe care au adoptat-o From soft.

  2. #22 SP
    Member Otman's Avatar
    Daca are orice fel de urma de microtranzactii in el, eu nu il cumpar. Nu-mi pasa ca is doar cosmetice....bla bla.....vreau reteta Dark Souls/Bloodborne.

    Altfel nu ma intereseaza cine e publisheru.

  3. #23 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Daca are orice fel de urma de microtranzactii in el, eu nu il cumpar. Nu-mi pasa ca is doar cosmetice....bla bla.....vreau reteta Dark Souls/Bloodborne.

    Altfel nu ma intereseaza cine e publisheru.
    Destul de corect ce zici dar simt ca fac pe avocatul diavolului si n-am intentia asta.
    Daca jocul e o capodopera dar are dlc/microtranzactii pentru cei care gusta asa ceva, de ce sa "pedepsesti" creatorul care a venit cu ceva nou doar pt ca traim in epoca microtranzactiilor.
    Nu ma intelege gresit, n-am dat in viata mea nici un fel de ban pe asa ceva si nici n-am sa o fac dar sa nu cumpar un joc pt ca are asa ceva mi se pare deplasat

  4. #24 SP
    Member Otman's Avatar
    Fiecare hotareste in dreptul lui pe ce da banii si nu are nimeni dreptul sa-ti spuna ce sa cumperi sau nu.
    Faptul de a alege, nu face pe nimeni un sjw.....adica cum, is obligat sa cumpar tot ce se lanseaza.

    Bloodborne/DS is genul meu preferat de jocuri....DAR, daca Activision isi baga coada si incearca sa-l transforme intr-un COD plin de cutiute, banii mei nu-i vad.

    Daca doar publica jocul, e ok.

  5. #25 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Faptul de a alege, nu face pe nimeni un sjw.....adica cum, is obligat sa cumpar tot ce se lanseaza.
    N-a zis nimeni asta si nu te obliga nimeni sa cumperi tot ce-i pe piata.
    Ma refeream strict la jocul asta si la faptul ca multa lume alege sa nu-i dea o sansa ca e publicat de Activision, atata tot.
    Argumentele lui Poison Remedy mi s-au parut deplasate; de-asta am zis ca e o atitudine de sjw, nu-mi rastalmaci vorbele. Normal ca fiecare e liber sa aleaga.

  6. #26 SP
    Member Otman's Avatar
    Prietene, daca urmatorul joc al lui Miyazaki era DS4 VR (virtual reality).....sa zicem.....nu ma interesa.

    Eu ca fan al genului si toti ceilalti, iubim reteta pe care ne-a dat-o pana acuma.

    Acuma daca te uiti cat de tare se strofoaca Activision sa intreaca EA la capitolul "noi suntem cei mai naspa pt consumator" e firesc si normal ca lumea sa zica "hopa".


    Ai scris mai sus
    Daca jocul e o capodopera dar are dlc/microtranzactii pentru cei care gusta asa ceva, de ce sa "pedepsesti" creatorul care a venit cu ceva nou doar pt ca traim in epoca microtranzactiilor.
    Nu stiu de ce s-au dus Fromsoftware la Activision, singurul motiv la care ma pot gandii e $$$

    Ce ai scris tu mai sus e gresit.
    In primul rand, nu exista gameri normali la cap, care sa-si doreasca DLC sau microtranzactii intr-un joc cu pret intreg. NU EXISTA!!!
    Cine vrea un joc taiat in bucati si vandut de 3 ori??? Ridicati mana...
    Cine vrea dupa ce a platit 60$ sa vada numa cutiute si margele??? Careva de aici?
    Daca jocul are 3 DLC-uri, ti-ar placea sa nu poti juca pvp daca nu le ai pe toate 3??? Sau sa nu il poti cumpara pe al treilea daca nu le ai deja pe primele doua??? Vezi ce face Activision cu Destiny.

    In al doilea rand, 99% din cazuri daca nu 100%, nu developeru vine cu mizeriile, ci publisheru.
    Asa ca daca jocul are microtranzactii, astea nu sunt rezultatul inovatiei creatoare a lui Miyazaki, ci e rezultatul lacomiei lui Activision.

    Deci, daca jocul nu are microtranzactii, eu il cumpar, cu preorder.
    Daca are, pentru mine nu exista.
    Joc Nioh 2, mai joc odata sau de 10 ori Bloodborne, chiar daca am platina la el.....si intre timp sper ca vine Sony cu Bloodborne 2.

    BTW faptul ca nu are elemente RPG e un minus imens pt mine, dar la gameplay arata bine.

  7. #27 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Prietene, daca urmatorul joc al lui Miyazaki era DS4 VR (virtual reality).....sa zicem.....nu ma interesa.

    Eu ca fan al genului si toti ceilalti, iubim reteta pe care ne-a dat-o pana acuma.

    Acuma daca te uiti cat de tare se strofoaca Activision sa intreaca EA la capitolul "noi suntem cei mai naspa pt consumator" e firesc si normal ca lumea sa zica "hopa".


    Ai scris mai sus

    Nu stiu de ce s-au dus Fromsoftware la Activision, singurul motiv la care ma pot gandii e $$$

    Ce ai scris tu mai sus e gresit.
    In primul rand, nu exista gameri normali la cap, care sa-si doreasca DLC sau microtranzactii intr-un joc cu pret intreg. NU EXISTA!!!
    Cine vrea un joc taiat in bucati si vandut de 3 ori??? Ridicati mana...
    Cine vrea dupa ce a platit 60$ sa vada numa cutiute si margele??? Careva de aici?
    Daca jocul are 3 DLC-uri, ti-ar placea sa nu poti juca pvp daca nu le ai pe toate 3??? Sau sa nu il poti cumpara pe al treilea daca nu le ai deja pe primele doua??? Vezi ce face Activision cu Destiny.

    In al doilea rand, 99% din cazuri daca nu 100%, nu developeru vine cu mizeriile, ci publisheru.
    Asa ca daca jocul are microtranzactii, astea nu sunt rezultatul inovatiei creatoare a lui Miyazaki, ci e rezultatul lacomiei lui Activision.

    Deci, daca jocul nu are microtranzactii, eu il cumpar, cu preorder.
    Daca are, pentru mine nu exista.
    Joc Nioh 2, mai joc odata sau de 10 ori Bloodborne, chiar daca am platina la el.....si intre timp sper ca vine Sony cu Bloodborne 2.

    BTW faptul ca nu are elemente RPG e un minus imens pt mine, dar la gameplay arata bine.
    Hai sa o luam pas cu pas.

    1. eu ca fan al jocurilor de actiune pre-Souls, ma bucur enorm sa stiu ca From Soft mai incearca altceva si nu s-au plafonat pe o reteta invechita.
    2. daca imi citeai postarile anterioare cu mai multa atentie iti dadeai seama de ce lucreaza From cu Activision. Au facut-o cu mult inainte sa fie Namco Bandai distribuitor. Ce faci tu, neavand informatii concrete, e sa-ti dai cu presupusu ca e pt $$$. Gandi se scrie cu un i.
    3. nu esti numai tu pe planeta asta. Crede-ma ca exista f.multi gameri care vor nu numai dlc, dar si microtranzactii si toate briz-brizurile posibile. Ca sunt normali sau nu la cap, asta e o chestie de perspectiva, dar nu m-as arunca sa zic ca nu sunt doar ca eu am alta parere.
    4. la cele deduse de tine, rezultatul e lacomia Activision daca se presupune ca jocul are microtranzactii, dar acum vin si te intreb.
    Daca are, ce? Nu poti sa joci ca stii tu ca sunt acolo? Nu le cumpara, big deal.
    Sa refuzi un lucru doar ca nu e 100% imaculat din punctul TAU de vedere mi se pare aberant. Adica jocul poate sa fie A+, 10/10 si toti gamerii sa se ude pe forumuri si sa fie cea mai tare chestie din ultimii ani de zile dar daca are microtranzactii nu il iei din "principiu".
    Refuz sa clasific din nou atitudinea asta, dar genul asta de boicot miroase a...

    Faptul ca nu are elemente RPG e un mare plus pt mine pt ca mi s-a acrit ca toate jocurile sa le includa ca un element de a tine jucatorul preocupat si de a "bloca" progresul in joc. Ma rog, e o chestie de gust, iar de gustibus non est disputandum.

  8. #28 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ma bag si eu în offtopic-ul asta. Am înțeles pana acum ura fata de lootboxes. Sunt bazate pe noroc pur, riști sa dai banul si sa nu primești item-ul dorit. Dar nu înțeleg ce aveți cu cosmetice care nu influențează gameplay, vândute direct, fără lootbox. Dai banu exact pe ce vezi si daca nu le vrei n-ai pierdut nimic. Daca Gigel vrea sa aiba un personaj verde cu roz și paru mov cu ce ma afectează pe mine faptul ca Gigel e un bou și da bani pe asta?

  9. #29 SP
    Member Otman's Avatar
    Daca jocul are 3 DLC-uri, ti-ar placea sa nu poti juca pvp daca nu le ai pe toate 3??? Sau sa nu il poti cumpara pe al treilea daca nu le ai deja pe primele doua??? Vezi ce face Activision cu Destiny.
    Da de asta ^ nu ziceti nimic? Asta inseamna Activision in 2018.


    In fine eu mi-am zis parerea, discutii in plus nu isi au rostul pana nu stim mai multe.
    Numa bine.

  10. #30 SP
    Member Mishy's Avatar
    Eu tot nu pricep de unde v-a venit idea ca jocul asta o sa aiba microtranzactii, doar pentru ca Activison e publisher? Se pare ca voua va place mai mult sa va certati degeaba in loc sa discutati despre jocul in sine.

  11. #31 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu s-a referit doar la microtranzactii ci s-a referit ca pe ce pun aia mana se transforma in gunoi si a bagat motiv ca e om cu principii
    chestia e ca nu are principii si nu stii ce s-a va intampla concret in viitor.daca ea sau activision scot niste jocuri bune pun pariu ca le va juca sau in mintea lui le testeaza pana le termina si nu va face public ca sa nu se faca de ras
    camila zburatoare am mai vazut dar om 100% sincer nu

  12. #32 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Ptiu, să nu te deochi, dom' admin, da' ce zelos eşti la şters tabla, trăi-ţi-ar ţie buretele de sbir. O dăm parte-n parte pe PM, cu argumente ?
    Dude. Ce legatura au frustrarile astea cu jocul?

    In alta ordine de idei, noi informatii vom avea pe 18-19 aug aici https://asia.playstation.com/en-th/e...a/game-titles/

  13. #33 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Hai cu tupeu inainte ...

  14. #34 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Avem data lansarii: 22 martie 2019.




    https://twitter.com/fromsoftware_pr/...87175668899840

    ---------- Post added 21-08-2018 at 18:04 ----------

    Nu stiu ce ziceti voi, copii, dar mie mi se pare ca arata super blana si pare succesorul spiritual al lui Tenchu. Day 1!


  15. #35 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  16. #36 SP
    Member clovnusor's Avatar
    ENB playthrough:



    Jocul arata exact a ce vroiam sa fie. Asta si cu DMC5 vor face din 2019 un an incredibil si o luna Martie de tinut minte

  17. #37 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Eu tot nu pricep de unde v-a venit idea ca jocul asta o sa aiba microtranzactii, doar pentru ca Activison e publisher?

    https://store.playstation.com/en-gb/...KIROPRE0000001

    In-game purchases optional

    https://dexonline.ro/definitie/tragicomedie

  18. #38 SP
    Member Mishy's Avatar
    Well **** me, am gresit si eu. Dar nu e posibil sa se refere doar la posibile DLC-uri?

  19. #39 SP
    Member Otman's Avatar
    Nu, In-game purchases optional se traduce microtranzactii.

    Pentru ca vorbim de Activision DLC-ul nu este optional......vezi Destiny

  20. #40 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Nu, In-game purchases optional se traduce microtranzactii.

    Pentru ca vorbim de Activision DLC-ul nu este optional......vezi Destiny
    Sa inteleg ca ai jucat jocul?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  2. 7 Days to Die By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 07-04-2016, 20:12
  3. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  4. Orcs Must Die anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 28-02-2011, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts