Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 53

Thread: Devil May Cry 5 / Special Edition

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta ai dreptate, dar am zis sa incerc acest demo, de dragul jocurilor precedente.

    Referitor la Konami, toate

  2. #22 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Se simte ca DMC4 cu grafica de current-gen, asta nu e un lucru rau. Au dat camera ceva mai aproape de personaj dar nu am gasit-o deranjanta.
    Imi era dor in schimb de combat-ul specific, desi demo-ul e scurt (10-15 minute), cred ca am bag vreo 2 ore in el pana am facut SSS la toate secventele de lupta

  3. #23 SP
    Member clovnusor's Avatar
    De-abia astept sa iasa si pe ps4 sa butonez si eu pana fac SSS.

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #25 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Reminder ca pe 7 Feb apare demo-ul "nou" pe PS4/XBox. De-abia astept sa bag SSS

  6. #26 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  7. #27 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  9. #29 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acuma vedeam ca DMC5 e disponibil, nu staim ca sa lansat deja. Cum e, baga cineva?

  10. #30 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Nu sunt vreun fan al seriei insa mi se pare superb. Gameplay care da dependenta, poveste si personaje bune, grafica foarte buna si se misca foarte fluid totul. Ce citesti in recenzii este adevarat, este un joc foarte bun.

  11. #31 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    L-am cumparat duminica si luni seara l-am si terminat ( mi-am luat liber ). Fiind primul joc din serie, ce pot sa spun ca este un joc foarte scurt d.p.m.d.v. dar este foarte distractiv are foarte multe glume si e plin de actiune. Din pacate are acel model de gameplay in care trebuie sa rejoc tot jocul de mai multe ori ca sa pot debloca fiecare skill, ( un fel de NG+), si spun din pacate pentru ca nu imi place sa rejoc un joc pe care l-am tarminat deja, de aceea nici nu stau sa platinez jocuri tocmai de aceea o voi vinde sau o sa fac un schimb.
    Totusi daca va plac jocurile de genul acesta va recomand, eu ii dau un 7.5.

  12. #32 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu cred l-ai abordat corect. Combatul e farmecul, nu campania efectiva, si atunci cand il joci pe dificultate mai mare inamicii isi schimba comportamentul si vin mai puternici de la inceput. Incearca Dante Must Die.

  13. #33 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu l-am abordat cum am vrut, l-am terminat si gata nu ma intereseaza acuma sa imi rup degetele in zeci de feluri de combouri, si sa ma enervez ca imi da 1 shot ceva mai incolo. Cum am spus mai sus, e fain si recomand cine are rabdare sa rejoace acelasi continut de mai multe ori, mie nu imi place sa repet acelasi joc de mai multe ori.

  14. #34 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Eu l-am abordat cum am vrut, l-am terminat si gata nu ma intereseaza acuma sa imi rup degetele in zeci de feluri de combouri, si sa ma enervez ca imi da 1 shot ceva mai incolo. Cum am spus mai sus, e fain si recomand cine are rabdare sa rejoace acelasi continut de mai multe ori, mie nu imi place sa repet acelasi joc de mai multe ori.
    Cat % ai completat din trofee dintr-un singur run/walkthrough, fara sa faci deloc trophy hunting? Ai ajuns macar la un 30-40% sau e ca RDR2 joci 150 de ore si la final ai 17%?

    LE: Nevermind te-am gasit pe PSNProfiles. Ai 27%.

  15. #35 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu stiu cat era ca nu urmaresc trofeele, dar am dat asa o geana peste lista si sunt cateva in care trebuie sa rejoci tot jocul.

  16. #36 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Procentul de oameni care au luat platina e de vreo 10 ori mai mare decat cei care au luat 100% la Xbox. Cam trist ca Sony nu face nimic sa scape de penibilii astia care isi modifica salvarile pentru trofee, mai ales ca in tabara vecina nu se intampla.


    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    sunt cateva in care trebuie sa rejoci tot jocul

    Majoritatea?
    Game breaker e Highway to Hell. Daca nu era destul de rau ca mori dintr-o singura lovitura, mai trebuie sa si iei S rank la toate misiunile.

  17. #37 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Cat % ai completat din trofee dintr-un singur run/walkthrough, fara sa faci deloc trophy hunting? Ai ajuns macar la un 30-40% sau e ca RDR2 joci 150 de ore si la final ai 17%?

    LE: Nevermind te-am gasit pe PSNProfiles. Ai 27%.
    Dupa un playthrough si cateva misiuni rejucate + fiecare chestie optionala din fiecare misiune ( putin trophy hunting ) eu am scos 41%, pentru platinum trebuie sa termini jocul de 6 ori parca...so yeah...

  18. #38 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asa e inclusiv la DMC, reboot-ul din 2013, trebuie sa termini jocul de vreo 5 ori pentru toate trofeele.

  19. #39 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mno nu stiu, e prima data cand joc DMC, oricum nu l-am luat ca sa-l platinez ca aspectul acesta nu ma intereseaza la jocuri.

  20. #40 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    L-am terminat si eu ieri.
    Jocul este foarte bun, character development bun, grafica ok, gameplay&combat love it or hate it (I love it). Dupa mine isi merita lejer locul in top 5 & 2019.

    Un singur lucru am gasit frustrant si anume ca dupa ce termini jocul, dificultatile nu sunt stack si la final iti da 10G. Apoi daca il mai termini o data iti mai da 10G si inca 10G si tot asa.
    As vrea sa fiu in mintea unuia care face achievements/trophies de genul asta sa vad ce are acolo orez expandat sau tarate.
    Da-mi frate si un completion ratio cat de cat rewarding daca tot faci jocul bun, ca este bun, nu te ** pe mine sa am 150G dupa 15 ore de gameplay si cu jocul terminat.

    Tot mai multi fac asta in ultima vreme crezand probabil ca prin asta extind playtime. Nici pe departe, mie personal imi creeaza scarba si cand vad ecranul de Credits la final cu 15% completion scot discul si la revedere.
    Din contra, daca as avea sa zicem un 50-65% cand termin story abia atunci as mai sta sa vad, pot sa ma intorc sa mai fac mop-up sa ma duc la 70-80%? Ia sa rejoc anumite sectiuni ca merita.
    Asa... sa ma pui sa termin iar jocul ca sa am 16% in loc de 15% mi se pare ca ma iei la misto si ma si scuipi...
    Ma rog... nu scade deloc din nota jocului insa lasa un gust amar la final. Nu sunt un achievement hunter insa nici nu-mi place sa am jocuri cu 10-15% in lista doar pentru ca nu vreau sa le rejoc de 20 de ori...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Joc Devil May Cry Definitive Edition Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 07-10-2017, 14:59
  2. Devil May Cry 4 Special Edition By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 4 Last Post: 26-03-2015, 11:09
  3. Replies: 3 Last Post: 26-03-2015, 04:51
  4. Replies: 0 Last Post: 11-03-2015, 01:43
  5. Replies: 3 Last Post: 17-06-2011, 21:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts