Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 53 of 53

Thread: Devil May Cry 5 / Special Edition

  1. #41 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ca sa iei platina (sau ce are xbox pentru 100%) va trebui sa exersezi jeci de ore pana sa poti termina Hell and Hell cu S rank. Si eu prefer ca trofeele pentru dificultate sa fie stackable, dar timpul pe care il consumi jucand fiecare dificultate e nesemnificativ in comparatie cu asta. Poti considera fiecare extra playthrough ca fiind extra antrenament.

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Foarte rar fac aim pentru platina/1000G si asta doar in jocuri care imi plac extrem de mult.
    Insa, platina e una iar sa am 15%/150G dupa ce termin jocul este alta . Lasa si tu omul sa vada un 40-50% acolo macar dupa ce a terminat jocul si daca decide sa revina in joc pentru platina bravo lui...

    Si ca sa dau exemple ca ma uitam prin lista, practic 3 dintre jocurile care mi-au placut cel mai mult in 2019 s-au p**** pe mine de aceeasi maniera trasa la xerox ->
    Red Dead Redemption 2 -> 230G/23% dupa 80 de ore
    Gears 5 -> 240G/24% dupa N/multe ore
    Devil May Cry 5 -> 150G/15%...

    Parca zici ca dau de la ei din buzunar, parca la pune taxa/salariu pentru fiecare 10G...

  3. #43 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pe bune? Va deranjează că nu vedeți procentaj mai mare după ce terminați un joc? Asa le fac unii developeri ca is sadici dar cui îi pasă, mie unul nu dar fiecare cu durerea lui.

  4. #44 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pe bune? Va deranjează că nu vedeți procentaj mai mare după ce terminați un joc? Asa le fac unii developeri ca is sadici dar cui îi pasă, mie unul nu dar fiecare cu durerea lui.
    Da, pe mine da. Nu am ambitii de high completion rate dar cand vad jocuri cu <20% just because sunt ei animale nu-mi place.

  5. #45 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    RDR 2 este un joc masiv, nu te poti astepta sa primeste trofee/achievement-uri doar pentru poveste si NPC-uri ucise. La fel, seria Gears este recunoscuta pentru accentul pus pe achievement-uri care necesita multa dedicare, mai ales in multiplayer.

    Insa, din cate vad eu, tendinta care predomina acum se afla fix la polul opus: developerii lanseaza jocuri cu liste de trofee foarte usor de completat pentru a atrage clientii pasionati de colectarea acestora.

  6. #46 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Probabil developerii is curiosi și ei să vadă de ce is in stare unii si fac challenge-uri de astea nemiloase. Nu mai stiu la ce joc hack and slash, poate chiar la DMC, am vazut pe YouTube un gameplay unde omu asa combo-uri facea de nu iti venea a crede, nu se atingea nimic de el! Probabil si developerii se miră uneori unde ajunge un gamer.

    De mine poata bagă si trofee imposibile, eu deja joc sa ma mai deconectez nu să ma enervez. Tin minte cât de mult m-am chinuit sa termin Ninja Gaiden Sigma si de jocuri gen Demon Souls sau Bloodborne nu ma pot atinge! Tin minte ca la Demon Souls dupa cateva ore de gameplay eram tot la inceputu jocuoui, Bloodborne mi-a plăcut de la inceput atmosfera aia dar din păcate tot nu l-am putut juca, too hard for my little brain dar asta e, le-am dat deoparte si am mers mai departe, haha.

  7. #47 SP
    Manager paul's Avatar
    Special Edition announcement trailer:

    PS5, XS, PC.
    - 4K/30FPS with ray-tracing
    - 1080p/60FPS with ray-tracing
    - 120FPS - High Framerate Mode
    - Turbo Mode - 1.2x gameplay speed
    - Legendary Dark Knight difficulty
    - Vergil
    Devil May Cry 5 Special Edition slices its way onto PlayStation 5 – PlayStation.Blog

  8. #48 SP
    Manager paul's Avatar
    Ray-tracing overview:

  9. #49 SP
    Manager paul's Avatar
    Box art:
    Attached Images Attached Images eikig45xgaev7pu.png eikjdlswsaqfwxy.png

  10. #50 SP
    Manager paul's Avatar
    No PC:

  11. #51 SP
    Manager paul's Avatar
    Fara ray-tracing pe Series S:
    Attached Images Attached Images els8zalx0aawml-.jpg

  12. #52 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  13. #53 SP
    Manager paul's Avatar
    Ray-tracing & 120Hz mode analyzed:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Vand Joc Devil May Cry Definitive Edition Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 07-10-2017, 14:59
  2. Devil May Cry 4 Special Edition By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 4 Last Post: 26-03-2015, 11:09
  3. Replies: 3 Last Post: 26-03-2015, 04:51
  4. Replies: 0 Last Post: 11-03-2015, 01:43
  5. Replies: 3 Last Post: 17-06-2011, 21:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts