Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 79

Thread: Control

  1. #21 SP
    Member chris diaz's Avatar
    V-ati dat seama ca actrita care o interpreteaza pe Jesse Faden (Courtney Hope), in Control, a jucat si in rolul lui Beth Wilder din Quantum Break?

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incep sa apara si reviews:



  3. #23 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Spoilers, Spoilers, Spoilers...



    Cand am spus despre acest joc ca devine un contra-canditat la jocul lui Kojima, Death Stranding, nu am vorbit aiurea, mister Kojima a vizitat personal studioul Remedy Entertaiment din Finlanda in luna ianuarie 2019, exista material suficient care arata acest fapt. In plus, Kojima a spus despre jocul Control ca are suficiente momente spooky, de care este interesat.


    L.E : Cat de misto arata un print-screen cu tipa din Control...

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    Eu tot sunt de parere ca acest joc nu este contra-candidat pentru DS. Ala e doar un simulator de mers. Iar daca stim cum face Kojima jocurile (care unora le plac iar altora nu), atunci o sa fie si mai clar. O sa fie un simulator de mers cu ffff multe ore de filme. Actiune mai putina spre deloc, cu momente silly si poate 2-3 momente mai tensionate.

    Dar nah. Poate s-a schimbat si o sa iasa un joc cu adevarat bun.

    In schimb aici, in Control, avem un joc facut de Remedy in stilul caracteristic, story driven, cu actiune, poveste, samd. Un joc pe care-l joci cu adevarat.

  5. #25 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Oricare joc din seria Metal Gear Solid are mai mult gameplay si posibilitatea interactionarii cu lumea jocului mai vasta decat orice a creat Remedy Entertainment. Vorbesti in necunostinta de cauza, ca de obicei.

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poibil. E doar o parere personala. N-am avut niciodata rabdare sa joc mai mult de cateva ore vreun joc din seria MGS (inafara de 1 pe care l-am terminat pe PS1 la aparitie). Iar din alea cateva ore, ori erau prea multe cinematics-uri, ori prea multe momente silly care nu-mi plac.

    Remedy face jocuri liniare si story driven. D-aia tot spun ca sunt jocuri complet diferite, care se aseamana doar prin faptul ca sunt 3rd person shooters.

  7. #27 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Kojima nu poate avea contracandidati. Credeam ca toata lumea stie asta.

  8. #28 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Hai sa fim seriosi, Kojima nu e totusi o mare scula, jocurile lui sunt doar pentru anumiti gameri, si aia il idolatrizeaza si se cred superiori, cred ca le stiu pe toate doar pentru ca joaca un joc facut de el, dar pana la urma si aici e vorba de gusturi.

  9. #29 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    My point exactly. Cei care il idolatrizeaza si se cred superiori nu vor renunta la Death Stranding nici pentru Control, nici pentru orice alt joc. De asta Kojima nu poate avea concurenta.

  10. #30 SP
    Member SeCeX's Avatar
    I love Kojima , I love Remedy, imma play them both . In alta ordine de idei, a facut cineva precomanda la Control de la Altex/MG, a ajuns?

  11. #31 SP
    Junior Member Zeper15's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    I love Kojima , I love Remedy, imma play them both . In alta ordine de idei, a facut cineva precomanda la Control de la Altex/MG, a ajuns?
    Am facut eu precomanda din 21.08.19 si inca nici macar nu s-a predat jocul curierulului..

  12. #32 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sigur il gasiti in magazine. Daca toata lumea ar cumpara jocul din magazin si ar refuza comanda care nu ajunge in ziua lansarii magazinele nu ar avea de ales si ar incepe sa livreze la timp.

  13. #33 SP
    Junior Member Zeper15's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Sigur il gasiti in magazine. Daca toata lumea ar cumpara jocul din magazin si ar refuza comanda care nu ajunge in ziua lansarii magazinele nu ar avea de ales si ar incepe sa livreze la timp.
    Oare il gasesc chiar in ziua lansarii in Altex?

  14. #34 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu mereu am gasit jocurile in ziua lansarii, insa nu m-am uitat dupa Control deci nu iti pot spune sigur.

  15. #35 SP
    Junior Member Zeper15's Avatar
    Asa o sa fac si eu de acuma, ca vad ca precomanda nu o onoreaza la timp.
    Mersi pentru sfat.

  16. #36 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Eu vara sunt in provincie,la altex aici au la raionul de jocuri doua nuci si o ghinda,ah si coduri u play.

  17. #37 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Atat jocul asta cat si Ancestors sunt deja sparte si se afla pe torrente, gratis. E un moment trist sa faci o precomanda, Altex/Media Galaxy sa ii doara in p..a, iar altii sa descarce jocul Day One, fara cheltuieli. Trist.

  18. #38 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Eu am problema asta cu servicii gen netflix & spotify. Pe de o parte mi se pare normal sa sustin industria, dar pe de alta parte nu mi se pare normal ca netflix sa imi ofere mai putine filme pe bani decat imi ofera filelist gratis. Inca ma simt contrariat.

  19. #39 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Sa stii ca pentru aia 58 de lei platiti lunar la Netflix, eu sunt foarte multumit de continutul oferit de ei. Sigur, e loc de mai bine, insa eu imi doresc sa am timp, sa vad toate serialele de pe Netflix.

  20. #40 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Twist Control By GreyhounD in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 23-08-2011, 15:42
  2. Flight Control vine si pe PS3 By naz in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-08-2010, 15:53
  3. Baja: Edge of Control Videos By paul in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 25-09-2008, 18:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts