Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 57 of 57

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2019

  1. #41 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Deci ca să închei cât se poate discuția cu licențele. În PES nu ai licențe pentru numele echipelor și echipamente. Fiind o chestie mai degrabă cosmetică, dacă îți iei patch-ul PES Universe, de exemplu, poți juca orice mod dorești, inclusiv online, exact ca în FIFA, cu totul licențiat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    si se poate si pe xbox?

  2. #42 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    si se poate si pe xbox?
    Nu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cred ca o sa imi cumpar ps5 la noua generatie sau poate se desteapta si microsoft sa vina cu un option file

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread cleaned. Mai usor cu trolling-ul si cu injuriile, va rog!

  5. #45 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    După părerea mea e foarte puțin important vs dintre cele 2 jocuri sau, cel puțin pe PS4 și PC, ce competiții au licențe.

    Cel mai trist mi se pare că se găsesc în continuare adversari greu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #46 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pai da, ca de cand au bagat Clanuri, de la pes 2018, nu prea mai gasesti adversari. La Team Play Lobby, la pes 2018 ps4, nu prea era nimeni. Daca la PES 2017 gaseam mai mereu cu cine sa joc la team play, la pes 2018 pauza.

  7. #47 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Care-i faza cu aceste clanuri?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #48 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Adversari se gasesc in divizii, MyClub, Competitii.

    Cauti amicale, te inscrii intr-un grup si joci cu acei oameni amicale.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #49 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Iti dai seama ca joci la Clan si joci echipa de myclub contra echipa, de exemplu, din liga santander. O ciulama de toata varza.


    Prin introducerea Clanurilor, Team Play Lobby este cam degeaba.

    ---------- Post added 15-09-2018 at 18:19 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Adversari se gasesc in divizii, MyClub, Competitii.

    Cauti amicale, te inscrii intr-un grup si joci cu acei oameni amicale.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Da, 3 vs 3, la pes 2018 nici nu puteai seta sa joci 2 vs 2. Nu mai zic ca jucai 3 vs 2 sau 3 vs 1 de multe ori.

  10. #50 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Iti dai seama ca joci la Clan si joci echipa de myclub contra echipa, de exemplu, din liga santander. O ciulama de toata varza.


    Prin introducerea Clanurilor, Team Play Lobby este cam degeaba.

    ---------- Post added 15-09-2018 at 18:19 ----------




    Da, 3 vs 3, la pes 2018 nici nu puteai seta sa joci 2 vs 2.
    Eu ma refeream la 1vs1.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #51 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Am luat și fifa 19 și cred că de foarte mult timp nu am simțit o diferență atât de semnificativă între 2 simulatoare de fotbal. Totuși, degeaba PES este jocul pe care îl prefer, dacă online fie am lag, fie găsesc adversari foarte greu. Păcat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #52 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Revin și când e cu laude. Adversarii în my club nu se mai găsesc atât de greu, iar conexiunea e super ok de obicei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #53 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am încercat și eu jocul, nu mă deranjează gameplay ul dar în Myclub înca nu au schimbat sistemul ala de rahat, practic nu câștigii atât de mult încât să îți poți plăti jucătorii, de asta am și renunțat la el în 2016, este păcat dar și ăștia de la Konami subt nesimțiții rău se așteaptă să cumpăr currency doar ca să plătesc contracte.

  14. #54 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Aici te contrazic.
    Din punctul meu de vedere, in 2019 castigi mult mai bine decat in 2018.
    La orice victorie sau infrangere castigi o gramada de bani, daca joci un challenge cup unde iti da 1.2 GP. Daca ai echipa de 5 stele, cu atat mai bine. In 2018 jucam mult mai mult sa imi permit sa fac trageri la agentii saptamanali. In 2019 joc un meci-doua pe zi pana fac prima victorie care iti da si ea un bonus, in rest joc coop sau alte jocuri.
    Singura problema este ca in MyClub anul asta, daca vrei jucatori de top, te forteaza sa cumperi Myclub coins in fiecare saptamana. Personal am deja o echipa bunicica si nu ma mai agit foarte mult.

    Sa nu uitam : Konami este o companie care produce aparate de jocuri de noroc („pacanele”) asa ca stiu sa iti scoata banul din buzunar

  15. #55 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sincer nu am jucat decât câteva meciuri, dar m-am uitat la Di Maria și ma costă vreo 3000 de GP, dacă ai avea cam 22 de jucătorii buni în echipă ajungi la 66000 GP, la fiecare meci îți dau cam 1700 GP, eu nu vad cum ai putea să strângi atâția GP încât să acoperi salariile și să mai tragi și packuri s-au să cumperi un scout de pe trade.

  16. #56 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cu o echipa de 5 stele, cand joci intr-un challenge Cup (presupunem ca ai un jucator eligibil in echipa atunci primesti si 1.2 x GP normal) daca pierzi un meci primesti aprox 1700 gp. Daca faci prima victorie din ziua aceea, cu bonusul respectiv, atunci ai in jur de 8300 GP.
    La urmatoarea victorie ai in jur de 4400 gp, la care se mai adauga un bonus de 500 gp ca recastigi cupa (doar la cupele de un meci, sunt si de 3 meciuri).
    Daca faci o socoteala iti ies banii.
    Contractele la jucatori se contorizeaza pe minute jucate - un contract - 90 mins. Tu in 10 meciuri ai 11 contracte care joaca in teren. Daca faci schimbari tot aia cam e. Deci ai cam 30.000 GP de plata in 10 meciuri.

    Plus ca in fiecare saptamana esti plasat intr-o divizie si strangi niste puncte. Daca te situezi pe locurile fruntase, in fiecare saptamana primesti 20.ooo-25000 gp. Daca nu, obtii in jur de 10.000 gp. Daca iti vinzi scout-ii obtinuti la fiecare meci mai scoti 100 gp/scout (Depinde de nivelul lui)
    Anul trecut era mult mai putin GP.

  17. #57 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    O să joc ceva mai intens în week-end, dacă este asa cum spui tu nu ma deranjează ca nu strângi mult să tragi la pachete, dar măcar să joci cu ce jucătorii vrei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. User Review - Pro Evolution Soccer 2019 By Darthstone in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2018, 20:03
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  5. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts