Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Recomandare TV PS4 PRO

  1. #41 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    Totuși eu nu vreau sa am experiența neplăcuta cu acele magazine in caz de service pentru 200 lei in plus. Plus ca eu l-am luat in rate cu card BCR și acele magazine nu au afiliere la rate cu BCR. Poate voi ați mai luat de la acele magazine dar pentru mine nu sunt de încredere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #42 SP
    Member PumaS's Avatar
    Pentru mine cand vine vorba de cumparaturile online exista emag si restul

    Am avut ceva experiente neplacute la 1-2 zile dupa ce al primit un produs eu nelocuind in noul apartament si am comandat diverse electrocasnice de la Emag(atentie E mag nu marketplace) si i am sunat si in cca 7 zile am avut produsele inlocuite fara texte de genul “ah nu stiu ce ai facut sau cum s a intamplat, nu tine de garantie” , la livrare au fost parintii mei pentru ei masina de spalat era ok cand am ajuns eu acolo dupa cca 2 zile al constatat ca era “suie” stramba in partea de sus.... i-am sunat le am explicat si mi au spus ca nici nu ii intereseaza o sa vina cineva sa o ridice in cca 2-3 zile si apoi mi se inapoieaza banii eu le am spus ca vreau acelasi produs dar sa nu fie lovit au spus ok dar o sa dureze 5-7 zile. In a 5 a zi a sosit produsul nou

    So pentru mine Emag rulz, chiar daca la ideal acea masina de spalat era mai ieftina cu 150 ron


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #43 SP
    Senior Member nina's Avatar
    tine minte cand cineva posteaza ca in alta parte e mai ieftin vorbeste la general(ce se aplica oricarei persoane adulte) si nu ca tu ai avut 5% voucher la lg tv sau orice produs de la emag,nu se aplica oricaruia
    acum si cred ca atunci cand am postat tot astea erau preturile,pe emag redus de la 5500 e 4840 si la cel de la 5399 redus e 3999,diferenta e de 800 ron si nu 200ron
    e cam mare diferenta tinand cont ca aceasta reducere masiva temporara vine de la producator
    emag si cel sunt intermediari,emag fiindca sunt numarul 1 ca magazin online ar trebui sa isi permita lejer sa reduca la acelasi pret ca nu reduc de la ei ci producatorul
    emag mai au 3 bucati,cel au stoc limitat dar probabil s-a vandut mai rapid pe emag si mai multe bucati
    eu unul as vrea sa vad postat ca in alta parte e mult mai ieftin mai ales daca e vorba de acelasi produs si model,aceiasi calitate si difera doar intermediarul
    ai cumpara un ps4 pro de la emag stiind ca la cel/altex/flanco/domo..... e cu 800 ron mai ieftin?

  4. #44 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am cumparat pana la urma Sony 55XE7005 ( https://www.emag.ro/televizor-smart-.../pd/D36M4KBBM/ ) de e-mag si consider ca am facut alegerea potrivita.

    Mai important pentru mine a fost feelingul intr-un joc decat imaginea propriu zisa. Am avut de ales intre acel Samsung NU7100(13ms) si acest Sony(21ms). Samsungul se vedea foarte intunecat si sters in Game-Mode, Sony-ul se vede excelent, culori foarte bune, luminozitate foarte buna, contrast foarte bun. Singurul minus ar fi calitatea negrului care nu exceleaza.

  5. #45 SP
    Member PumaS's Avatar


    Pana la urma am mers pe

    55XF9005 Sony

    Emag 5999


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #46 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sa il folosesti sanatos. O sa iti placa

  7. #47 SP
    Member PumaS's Avatar
    Sincer ma cam enerveaza imaginea este superba in poze sau unele chestii preinstalate demo mode dar cand am jucat ieri cod wwii sunt niste purici foarte enervanti pe ecran sau pe netflix cand ma uit la punisher si am tot cauta pe net spune un tip ca opresti nu stiu ce in meniu si se rez eh bine la mine nu a facut nimic


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  9. #49 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Pret foarte bun pentru cine doreste un TV de 138cm cu HDR si input lag foarte mic (17ms) .

    Sony BRAVIA 55XF7005

    https://www.emag.ro/televizor-led-sm...M/?ref=fam#139

  10. #50 SP
    Member Devergo's Avatar
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...-x750f/596/671


    E mai slab si decat Samsung-urile din gama joasa.

  11. #51 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Este alt televizor cel din link-ul tau.

    https://www.displayspecifications.com/en/model/37c01533 cel din link tau.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/98ae131d Acesta este cel corect, 17ms input lag.

  12. #52 SP
    Member Devergo's Avatar
    Fac parte din acelasi range, diferentele sunt foarte mici in favoarea celui postat de tine. Tot mai slab ca Samsung-ul e.


    Sony incepe sa ia avant fata de competitie abia prin range-ul 4000-5000. Range mai mic - batut de Samsung, range mai mare - batut de LG.


    De asemenea, sistemul de operare nu-l ajuta deloc.

  13. #53 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Vorbesti in necunostinta de cauza, nu au legatura unul cu altul, puse unul langa altul sunt diferite la imagine, aceleasi setari, (sony seria 7 vs sony 75). O diferenta importanta este 17ms vs 35ms. Suntem pe un forum de gaming iar acest lucru este probabil cel mai important, nu mi se pare ca ''diferentele sunt foarte mici''.

    Inainte sa imi iau actualul TV eram aproape convins ca doresc samsung Nu7100 pt un input lag putin mai bun insa in Game-HDR se vedea execrabil, in modul standard cu procesor de imagine si etc. se vedea mai luminos decat sony, era facut sa iti ia ochii insa cand il treceai in game-mode, erau culorile foarte sterse si luminozitatea mica, indfierent ca le dadeai la maximum sau incercai sa faci altceva.

    La partea de Smart sunt multumit de Sony, am Youtube / Netflix si functioneaza perfect. Nu am de gand sa stau sa caut pe google de pe TV si oricum avem console/telefon pt aceasta chestiune.

    Mi s-ar parea o alegere foarte proasta ca cineva sa aleaga Samsung 7 in locul Sony 7.

    Citind specificatiile pe internet nu vedem altceva decat testele facute in modurile standard unde intervine procesorul de imagine ( + ~100ms input lag ), testele generale nu sunt facute pe Game-Mode. Avand in vedere ca un TV nu il schimbati in fiecare an, merita un research mai amplu. Cand va faceti o lista cu televizoarele dorite, va puteti duce intr-un magazin de genul Media Galaxy la o ora nu foarte aglomerata si sa rugati un consultant sa va aseze cateva TV-uri unul langa altul si le conectati la o consola. Am lucrat in trecut intr-un magazin de genul si inainte de achizitionare am stat cateva ore bune sa testez, consultantii va vor lasa sa faceti testele fara graba.

  14. #54 SP
    Member Devergo's Avatar
    Am 4 tv-uri in apartament, cumparate dupa research foarte amanuntit (1 LG Oled + 3 Samsunguri seria NU/MU).


    Samsungurile seria NU au refresh rate de 14ms in modul gaming, datorita panourilor VA, care sunt mai responsive ca IPS-urile de pe Sony. Evident Sony, avand IPS, reda cu mai multa fidelitate imaginea, mai ales in modul HDR. Cat despre sistemul de operare, cel de la Sony a fost si este in continuare un laggy cluster**** (pe langa faptul ca n-ai HBO GO, spre exemplu). Pana si comutarea canalelor TV dureaza 2 secunde.


    Parerea mea este daca vrei budget gaming, n-ai cum sa bati un Samsung la 2000 RON. Daca te simti mai aventuros, faimosul LG B8 este "best bang for the buck".


    Nu greseste nimeni daca isi cumpara Sony, este vorba de preferinte in primul rand. Cand vine vorba de specs pe foaie totusi, ramane putin in urma.

  15. #55 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Cat despre sistemul de operare, cel de la Sony a fost si este in continuare un laggy cluster**** (pe langa faptul ca n-ai HBO GO, spre exemplu).
    Este laggy, confirm, dar ai HBO Go. Eu pe XF9005 am Hbo Go, Prime, Netflix etc. Si oricum ai Chrome cast built in si daca nu le aveai...

  16. #56 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Este laggy, confirm, dar ai HBO Go. Eu pe XF9005 am Hbo Go, Prime, Netflix etc. Si oricum ai Chrome cast built in si daca nu le aveai...

    My bad atunci, ma bucur ca au bagat si ei. XF9005 este un TV chiar reusit si cam cel mai bun in price-range-ul ala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 12 Last Post: 28-12-2016, 00:08
  2. Recomandare casti compatibile Ps4 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 02-12-2016, 00:16
  3. O recomandare pt un sistem home cinema Ps4 By cimaron in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 06-04-2016, 21:29
  4. Recomandare CASTI GAMING 5.1/7.1 PC / PS4 By PumaS in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 04-01-2015, 16:24
  5. Recomandare ups pentru ps4 By BWKN1984 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 18-11-2013, 12:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts