Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Ubisoft - ce joc v-a placut cel mai mult?

  1. #1 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

    Ubisoft - ce joc v-a placut cel mai mult?

    Ubisoft e compania aia franceza fondata de Guillemot. Si compania in sine e recunoscuta pentru DRM-uri si StarForce , jocuri nefinisate si pline de buguri la lansare in ultima vreme, pentru plangerea privind drepturile de autor asupra seriei Assassins Creed (pana la urma procesul n-a mai avut loc), pentru problemele de securitate a 53 de milioane de conturi, pentru ca a ruinat o gramada de francize care nu le-au apartinut initial (The Settlers, Prince of Persia, Anno, Heroes Might and Magic, Silent Hunter).
    In ultima vreme Ubisoft a scos foarte multe jocuri nefinisate (Assassin's Creed Unity, Far Cry 2, Ghost Recon Future Soldier, Watch Dogs, The Crew 1 si The Crew 2, The Division, Ghost Recon Wildlands), dar si jocuri mediocre si incomplete (Far Cry 4, Far Cry 5, Far Cry Primal, Watch Dogs 2, Assassin's Creed Syndicate) si jocuri extrem de oribile (ca ultimele jocuri din seria Just Dance).


    Dar Ubisoft a lansat si jocuri foarte bune ce au impresionat pozitiv mapamondul:
    • Anno 1404 si Anno 2070
    • Assassin's Creed 1, Assasin's Creed 2-Brotherhood-Revelation, Assassin's Creed Black Flag si Assassin's Creed Origins
    • Far Cry 1, Far Cry 3, Far Cry Blood Dragon
    • Rayman Origins
    • Ghost Recon Advanced Warfighter 2
    • Rainbow Six: Vegas 1-2 si Rainbow Six Siege
    • Splinter Cell: Chaos Theory si Splinter Cell: Blacklist
    • Beyond Good & Evil
    • Prince of Persia: The Sands of Time

    Astea sunt jocurile Ubisoft care chiar merita cumparate si colectionate!
    Personal, nu ma pot decide care ar putea fi cel mai bun joc facut de Ubisoft vreodata, din pacate nefiind un joc de calitate care sa aiba un mod multiplayer longeviv.
    Dar majoritatea topurilor il nominalizeaza pe Assassin's Creed 2 ca fiind cel mai bun joc facut de Ubisoft.

    Dar de curand s-ar parea ca Rainbow Six Siege este cel mai jucat si adorat.





    ---------- Post added 02-08-2018 at 16:29 ----------

    Daca Ubisoft ar fi o persoana, l-as descrie ca pe un francez bogat, tafnos, ursuz, arogant, mereu cu nasul pe sus, imbracat la costum mereu, pasionat cateodata de raliurile de masini ca si amicul sau din America - Electronic Arts. Insa el citeste multe romane de razboi si thriller marca Tom Clancy, urmareste filmele Mission Impossible, Bourne si James Bond si adora serialul The Lost. Hobby-urile sale - calatorit in tari exotice din Asia si Africa , alpinismul, vanatoarea, plimbarile prin paduri, savane, jungle tropicale, pescuitul si plaja pe insule exotice.

    Nevasta lui ar fi o IT-ista din Canada, tipul ala de tocilara frumusica care poarta ochelari si care se imbraca mereu modest , cel mai des cu un hanorac, , blugi rupti si cu adidasi. E genul de femeie mereu visatoare, cu capul in alta parte, inteligenta, vesela. Adora istoria , fotografia, dansul, muzica arhitectura si turismul ca si sotul ei, dar turism din ala urban.Adora sa viziteze muzee si sa fotografieze monumente,sa se plimbe prin orase. Pana acum a calatorit in Paris, Londra, New York, Istanbul, Roma, Venetia, Florenta, Cairo, Atena, Ierusalim, Damasc si Havana. Ii place sa danseze si sa urmareasca filmele istorice-romantice, Pirates of Caribbean si Indiana Jones. Fiind IT-ista, e pasionata de hacking si bresele sistemului cibernetic de securitate.

  2. #2 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Siege is love, siege is life

  3. #3 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Da, e foarte jucat si dupa 3 ani de la aparitie.

  4. #4 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ieri EA, azi UBI, mâine cine? Square Enix? Sau Bandai-Namco? Capcpm? Rockstar? )

    RS: Siege are un multiplayer solid și încă se joacă.
    De asemenea For Honor, care a fost plin de buguri la început dar l-au pus pe picioare și adaugă free content lună de lună. Pentru fanii medieval, e păcat să nu-l joci.
    AC Unity a fost zob la lansare dar l-au reglat cu patch-urile ulterioare.

    Seria AC de asemenea. My favorite Syndicate (nu știu de ce zici că e incomplete).

    Ce-mi place la ei e că au Collectors Editions mișto și abordează și alte genuri. (Steep e mișto pt fanii zăpezii)

    Cheers,
    L.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt curios ce fumezi Intreb pentru un prieten, desigur.

  6. #6 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    AC Unity a fost zob la lansare dar l-au reglat cu patch-urile ulterioare.

    Seria AC de asemenea. My favorite Syndicate (nu știu de ce zici că e incomplete).

    AC Unity are si acum ceva probleme ce tin de controlul personajului. Ce mi-a placut la el a fost Parisul (poate cel mai bine realizat oras din toata seria) si miscarile faciale ale personajelor.

    AC Syndicate mi s-a parut insa cel mai prost AC ever....grafica nasoala, destul de downgradat, poveste si personaje ultra-generice de plictisitoare, o Londra pustie, gameplay nesatisfacator, nu stiam cum sa-l termin mai repede ca atat de plictisitor era. Fiind pe Londra, ma asteptam la ceva frumos. Se vedea de la o posta ca a fost facut in graba, parca cu picioarele.....de dragul de a scoate un AC cu Londra si sa mai faca niste profit.


    Seria si-a revenit cat de cat de la AC Origins incoace cu toate ca nici acum nu au bagat un personaj care sa se ridice la inaltimea lui Ezio.


    Au mai fost jocuri ca AC Black Flag care n-a avut nicio treaba cu sistemul si conceptul de asasin, dar ca joc cu pirati a fost cel mai bun.
    Nici AC Origins nu prea are treaba cu asasinatul, fiind mai mult axat pe un gameplay de tip God of War.

  7. #7 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu stiu voi dar eu unul am ramas cel mai impresionat (in seria AC) de Black Flag (pe cele din 2014-15 incoace nu am mai jucat insa)... A fost senzatie cand a aparut (cel putin pentru mine).. Din Splinter Cell am jucat mult Blacklist pe PS3 dar sa nu uitam de dementul de Vaas din Far Cry 3. M-am jucat si Rainbow Six - este un joc bun, insa m-am plictisit repejor de el. Ghost Recon Wildlands si el un joc ok spre mediocru.
    Nu este usor sa aleg un singur joc insa daca s-ar putea as pune pe podium la #1 pe AC Black Flag si Far Cry 3

  8. #8 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Unul din ele ca sunt toate la fel, lol.

    Serios acum, eu am fost impresionat de primul AC atunci cand s-a lansat, iar AC 2 cred ca este jocul lor pe care l-am jucat cel mai mult.
    De mentionat sunt si Rayman-urile si Beyond Good and evil.
    Acum toate devin destul de omogene si ca e AC Origins, sau WatchDogs2 sau Crew2, difera doar tematica si e pacat ca au devenit "fabrica de jocuri" in loc sa scoata chestii mai indraznete.

  9. #9 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Intr-adevar, din perioada 2010-2013, cele mai bune jocuri Ubisoft de dupa AC 2 au fost Blacklist,Black Flag si Far Cry 3.

    Desi pe Far Cry 3 l-am urat pentru multe chestii care m-au enervat (repetivitatea, turnuletele alea, misiunile scriptate, bugurile pe care le mai are si acum si pentru faptul ca Vaas n-a avut decat 7-10 minute de aparitie in joc).

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Prince of Persia: Warrior Within si Rayman Origins (Legends) sunt singurele jocuri de la Ubi$oft pe care le-am jucat cu placere. Celelalte pe care le-am incercat au fost un grindfest ce nu mi-a transmis nimic.

  11. #11 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Prince of persia warrior within. Nu o sa mai existe niciunu ca el


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12 SP
    Member westy9009's Avatar
    ... pot sa spun ca UBISoftul este cateva clase peste EA ... Da au avut DRM , dar au omorat niste francize ...insa numai pentru a face loc altora . Hai sa ne imaginam ... cum putea coexista PoP cu AC ?

    Oricum ... constant au livrat si calitate nu doar cantitate ... si intodeauna au incercat sa vina cu ceva diferit .. Remember grafica din Blazing Angels ( vorbim de 2006 ) sau POP Sands of Time ( 2003 ) ... si cum lucrau in armonie acele particule de apa cu nisip . Pana si the CREW a vrut sa fie ceva diferit .. insa nu le iese mereu dar au reparat cu AC Origins .

    Pe scurt ... daca in cazul EA ..pestele s-a imputin demuuuuult de la CAP aici fratii "guillemot " insa respira .

  13. #13 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Rayman

  14. #14 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Prince of persia the sands of time, farcry 4

  15. #15 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Prince of Persia: The Sands of Time

  16. #16 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Observ ca multi regreta decizia ubisoft de a opri seria Pop


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17 SP
    Member omega's Avatar
    Trilogia Prince of Persia mi s-a parut excelenta. Apoi au urmat 2 esecuri totale din punctul meu de vedere.

  18. #18 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Trilogia Prince of Persia mi s-a parut excelenta. Apoi au urmat 2 esecuri totale din punctul meu de vedere.
    Eu incerc sa le uit. consider ca Pop e doar o trilogie


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19 SP
    Member Mishy's Avatar
    Unul a fost un reboot tare prost si celalalt l-au facut sa promoveze filmul care la fel a fost un esec.

  20. #20 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Din pacate nu doar PoP e o franciza pe care au bagat-o in pamant. Unde pune Ubi mana se cunoaste. Dupa ce au achizitionat drepturile pt franciza Heroes of Might and Magic si-au batut efectiv joc de ea. Au contractat numai developeri mici care nu au dat randament si nici macar nu i-au sustinut cum se cuvine, dovada fiind ultimele doua jocuri din serie, VI si VII.

    Cu PoP e alta poveste, fiind un joc de nisa : platformer 3D. Au incercat sa-l rebranduiasca cu jocul din 2008 (adica sa-l faca un joc pe care sa-l joace toata lumea cum e AC acum), dar a fost un fail dramatic din pct meu de vedere. Pe langa faptul ca jocul nu avea consecinte daca mureai/greseai, majoritatea elementelor de gameplay au fost copiate (a se citi furate) din Ico, Okami si povestea din SOTC. Urmatorul a fost un pic mai bun pt ca au incercat sa revina la gameplay-ul din trilogie, dar dupa cum a spus si Mishy, a fost mai mult un marketing push pt film.

    Nici trilogia n-a fost o mare smecherie din pct meu de vedere. Sands of time a fost cel mai reusit pe departe, iar restul sunt doar ok si multi le privesc cu nostalgie pt ca sunt jocurile copilariei (jocuri care au imbatranit destul de urat). Am jucat eu recent Two Thrones si nu face fata standardelor...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 43 Last Post: 17-06-2014, 23:19
  2. Ce apreciezi cel mai mult la un joc? By MonkY in forum Polls
    Replies: 22 Last Post: 19-03-2014, 12:31
  3. Replies: 20 Last Post: 28-01-2014, 02:13
  4. Care v-a placut mai mult? By IuLy in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 17-12-2010, 10:45
  5. Ce joc asteptati cel mai mult in 2010? By Razvan in forum Console Club
    Replies: 133 Last Post: 27-07-2010, 23:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts