Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 159

Thread: Ultimate Team - Fifa 19

  1. #101 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am găsit o variantă la unul dintre sbc uri cu 50k mai scumpă, cea cu jucătorii extinct costa undeva la 210k ce am găsit eu undeva la 260k, nici nu ma mai agit să îl caut pe Pique și Sergio Busquets.

  2. #102 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Pai daca pui varianta aia pe Futbin, creste si pretul jucatorilor gasiti de tine.

  3. #103 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai cine o pune pe futbin.

  4. #104 SP
    Senior Member nina's Avatar
    aubumeyang in sb elite1 rare mega pack,l-am dat cu 265k,pacat ca a picat pe contul secundar

    mktrian.. mi-a picat pe ambele 9k,alisson pe contul principal 25k
    si uite asa am deja 270k pe contul principal si 340k pe secundar.....mbappe si griezmann
    niciodata nu am avut atatia coins,merita jucat ut mode acum


    merita squad battles pt mine jucat,fac lejer 50.000 de puncte ca asta pare sa fie mereu limita pt elite 1
    deocamdata am scos in jur de 20k din jucatori la orice rare mega pack dar in timp vor fi prea ieftini jucatorii si probabil voi scoate coins doar daca pica vedete

  5. #105 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Super luck. Arata-ne si noua echipele tale

    ---------- Post added 15-10-2018 at 14:53 ----------

    Gasiti-mi si mie fratilor o solutie pentru LM ca nu mai pot cu Vinicius asta.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #106 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Fara sa il cobori pe Telles pe 8 chemistry nu prea vad, in afara de Coutinho, cu toate mi se pare mult mai slab ca extrema decat CM/CAM.
    Eu i-as pune pe partea stanga pe Lucas Hernandez si Martial. Daca il inlocuiesti pe Telles cu Hernandez, creezi mai multe optiuni pe LaLiga: Lemar, Promes, Asensio etc.

  7. #107 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Lucas Hernandez mi se pare mult mai slab ca Alex Telles. Daca l-as fi inlocuit pe Telles as fi mers doar in sus(Alex Sandro, Marcelo, Alba...)
    Martial nu mi se pare un jucator bun anul asta. In plus, mi-ar pune doi jucatori pe 8 chem(Griezmann, Modric).
    I-am incercat pe Lemar si Promes.
    Lemar e slab. Promes e bun in atac ca LW sau chiar ca ST. LM e zero.

    LE: cred ca ii mai dau o sansa lui Promes si fac niste schimbari pe acolo. Multumesc nops66

  8. #108 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am vazut la cineva formatia 451 si era acolo 2 jucatori din acelasi club si aveau chem 9 ambii chiar daca erau rupti de restul si mi-a venit o ideie
    chiar nu stiam cum sa fac sa ii am titulari pe mbappe si sane si sa aibe max chemistry
    desigur ca nu voi juca 451 ca mi se pare chel mijlocul dar noroc ca anul asta custom tactics are optiuni multe
    pe defensive imi fac un 4231(2) cu lam/ram si pe ofensive 4321 lf/rf ca sa ii joc des pe sane si mbappe
    pe 4231(2) ii aduc pe goretzka ca sub va avea 5 chem. si ii pun deadeye ca va arata asemanator cu rabiot 10 chem pe hunter


    din pacate nu am coins ca sa fac pe ambele conturi si contul principal are prioritate

    ---------- Post added 16-10-2018 at 00:02 ----------

    mi-am customizat 4231(2) pentru ultra defending,4231 defending,4321 attacking,433(2) ultra attacking
    dar cred ca renunt la una din 4231 si pun un 41212(2)
    nu joc deloc pe acest 451,e chel mijlocul
    in 5 meciuri online:

    cavani 5 goluri si 2 pase de gol

    sane 4 goluri si 3 pase de gol
    mbappe 0 goluri si 4 pase de gol
    sincer cavani isi merita cat de cat banii,mbappe si sane sunt exagerat de scumpi si de multe ori nu faci nimic cu ei si i-am jucat ca lf/rf in cele 5 meciuri
    diferenta a stat mult in acel finishing +shot power care trebuie sa fie cat mai aproape de 99,cavani are 94 finishing pe hunter cu 97 shot power
    cred ca il fac finisher pe mbappe ca pe marksman degeaba are 96 finishing daca are 84 shot power
    chestia e ca iti trebuie jucatori cu 89+pace la care sa le pui sniper,marksman,finisher sau deadeye,desigur acei jucatori sa aibe si shooting bun ca sa obtii cu chem style 90+ finishing si shot power si nu strica spre 90 sau 90+ longshot
    ratam cam mult ocaziile de 1vs1 ar acum am 5 jucatori cu mult shooting,ratez mult mai putin


    https://www.easports.com/fifa/ultima...mnW05:FFA19XBO


    acum urmatorii jucatori sunt de bruyne,pogba si griezmann,doar 1 bulion de coins

    https://www.futbin.com/19/squad/818048
    cand fac echipa asta nu mai joc pe conturi

  9. #109 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    In caz ca erati curiosi care sunt rewardurile in Div Rivals pentru fiecare divizie in parte:
    https://www.reddit.com/r/FIFA/commen...ivals_rewards/

    ---------- Post added 17-10-2018 at 10:13 ----------

    Ce alta solutie as avea, in afara de Fernandinho, pentru a-l folosi pe Aguero la 10 chem? Chiar si alte formatii (schimb in 4222 la loc in primul minut)



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #110 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Cred ca am sa incerc varianta de mai jos in seara asta. Dar trebuie sa fac niste coins intai. Ma costa in jur de 60k.
    Attached Images Attached Images aguero.jpg

  11. #111 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Azi ies rewardurile. Ce va alegeti? Eu iau pachete tradable.
    PS: mi-a picat asta aseara la un Jumbo Gold pack.
    Attached Images Attached Images pogba.jpg

  12. #112 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am luat coins, mai am de făcut Belgia pentru Hazard SBC și am terminat.

    Ți-a picat bine la pack.

  13. #113 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Va recomand sa asteptati pana maine seara cu pachetele. Maine apar jucatorii Scream si se vor gasi in pachete.

  14. #114 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    A mers ok-ish WL-ul asta. Asta e echipa pe care o folosesc. La pauza il bag pe Mbappe in locul lui Jesus si apoi, daca este necesar, pe Griezmann in locul lui Lucas.
    In game folosesc 4231.
    Voi cum v-ati descurcat? Ce echipe folositi?




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #115 SP
    Senior Member nina's Avatar
    il aduc pe griezmann azi ca aveam 70k pe fiecare cont + premiile de la squad battles elite 1 si am pe un cont 110k si 140k pe celalalt
    curios ca mai aveam ceva jucatori la vanzare
    il voi aduce pe griezmann 280k sau reusesc sa fac coins de de bruyne,daca il vand pe cavani cu siguranta fac

  16. #116 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Sa fiti pe faza in seara asta pentru ca o sa avem Champions League SBC. Sa nu va vindeti jucatorii Gold Rare pentru ca o sa fie necesari. Mai ales cei 81+. Eu tocmai am vandut vreo 30 azi dimineata uitand ca astazi este zi Champions League...

  17. #117 SP
    Junior Member facetheace-'s Avatar
    Salutare! Ma poate lamuri si pe mine cineva cu o chestie ? Cum pot revendica premiile de la squad battles ? Imi arata ca momentan sunt rank gold 2 iar la fiecare rank pe care l-am parcurs trebuia sa primesc o suma de coins + pachete , dar n-am primit niciodata nimic.

  18. #118 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se primesc în fiecare zi de Luni, se dau săptămânal.

  19. #119 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by facetheace- View Post
    Salutare! Ma poate lamuri si pe mine cineva cu o chestie ? Cum pot revendica premiile de la squad battles ? Imi arata ca momentan sunt rank gold 2 iar la fiecare rank pe care l-am parcurs trebuia sa primesc o suma de coins + pachete , dar n-am primit niciodata nimic.
    Nu primesti reward-urile pentru fiecare rank pe care il parcurgi, primesti reward-urile pentru rank-ul in care termini saptamana. Saptamana se reseteaza luni, la 02:00 (cred). Daca intri in SB dupa ce s-a resetat saptamana primesti mesaj cu rank-ul in care ai terminat si ai optiunea de claim reward.

  20. #120 SP
    Junior Member facetheace-'s Avatar
    Ah! multumesc frumos pentru raspunsuri ✌️

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Ultimate Team - Fifa 17 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 1562 Last Post: 21-09-2018, 15:26
  2. Ultimate Team (Fifa 15) By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 7701 Last Post: 30-10-2015, 19:19
  3. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  4. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  5. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts