Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Salut si sfat achizitie

  1. #1 SP
    Junior Member systemshock's Avatar

    Post Salut si sfat achizitie

    Salut,sunt Razvan si astazi m-am alaturat acestei frumoase comunitati. Acum cateva zile mi-am vandut Pc-ul,deoarece la facultate stau la camin si nu am unde sa il pun.Asa ca m-am decis sa trec pe cosola,lucru pe care il aveam in cap de mai mult timp.Sunt nehotarat intre ce sa aleg Playstation sa aleg PS4 Slim sau PS4 PRO,mai explicit daca este justificata diferenta de bani dintre Slim si PRO,tinand cont ca am un monitor Benq 1920x1080 si nu o sa investesc pe viitor intr-un monitor/tv 4K.Am urmarit multe pareri pe net pro/contra si sunt in ceata total. As vrea sa ma ajutati sa ma hotarasc si sa-mi confirmati daca sunt adevarate urmatoarele lucruri:
    -PS4 PRO este foarte galagios si se incalzeste repede.
    -Nu merita sa iti cumperi un PS4 PRO daca nu ai un tv 4k.
    -Ruleaza jocurile mai bine pe un PRO fata de un Slim 1080p.

    De jucat o sa joc in principal Skyrim SE si Fallout 4 Goty,Witcher 3 si exclusivitati de PS(ex:Last of Us,Uncharted).
    Bugetul meu este ~1600 ron,adaugand ceva(200-300 lei)doar daca se marita cu adevarat.Am gasit un pack interesant la Altex: PS4 Slim 1TB +3 jocuri Ratchet & Clank, Uncharted 4 la 1650 ron sau sa iau PS4 PRO simplu la 1800. Mai era o varianta pt XBOX ONE X pe care primele trei titluri mentionate ar rula mai bine dar nu mai am exclusivitatile de PS si ar trebui sa cresc semnificativ bugetul.

  2. #2 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Găsești pe forum un post in care găsești pt 2 zile reduceri de 20% la console în Carrefour ParkLake valabil în zilele de 2 și 3 oct.

  3. #3 SP
    Member omega's Avatar
    - PS4 Pro este mai zgomots
    - Daca nu ai tv 4k, un ps4 pro iti poate oferi mai multe fps-uri sau acelasi nr de fps dar cu mai multe detalii grafice (pe care nu cred ca le vei observa fara o comparatie directa).

    Daca merita sau nu diferenta de bani este o chestie subiectiva. Pentru mine (am tv 1080) nu merita. Numai bine!

  4. #4 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Ai grija cu versiunea slim, nu are optical audio si te limiteaza putin in alegerea unui eventual headset wireless.

  5. #5 SP
    Member clovnusor's Avatar
    E simplu. Daca esti graphic whore si vrei sa vezi orice detaliu, daca ai tv 4k si toate briz-brizurile, ia-ti pro. Daca vrei sa te simti bine si te intereseaza mai mult pretul mic si o consola mai practica, ia-ti slim.

  6. #6 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Salut Razvan. In situatia ta ma aflam si eu acu cateva luni. Doar ca eu nu mi-am vandut pc-ul . Am stat si eu mult sa analizez sa ma decid. Pana la urma am luat o decizie de care sunt foarte multumit. Am luat PS4 normal...second hand . L-am luat cu 2 controllere + 8 jpcuri pe disc (pot fi revandute dupa ce te plictisesti de ele). Jocurile au fost cam toate pe gustul meu, asa am cautat oferta. Pretul: 900 lei. La banii astia daca faci un calcul am luat consola cam pe degeaba . Eu te sfatuiesc da faci la fel. Cauta oferte pe olx si sa mai aiba garantie si sa o probezi si nu ai de ce sa te temi daca sigiliile sunt intacte. Cat depre pro vs normal...uita-te pe videorule DigitalFoundry de pe youtube. Majoritatea jocurilor pe care vroiam sa le joc merg in 30fps pe ambele console doar rezolutia difera, iar eu sunt mega multumit de tv-ul meu FHD. Daca zici ca ai bugeul ala o sa te alegi si cu bani ramasi, mai iti iei si tu niste beri sau alte jocuri gen ultimele aparute de ex Spiderman (care merge in 30fps si pe pro ). Alegerea e a ta...

  7. #7 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    incearca sa gasesti un PS4 Slim second hand dar care sa aibe inca garantie .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie sistem 2.0 / 2.1 / 3.0 By fpalexb in forum HiFi
    Replies: 25 Last Post: 02-06-2020, 15:20
  2. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  3. Sfat achizitie telefon By Gabriel4 in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-01-2011, 19:31
  4. Sfat achizitie laptop By poolonik in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 20-07-2010, 05:10
  5. Sfat achizitie telefon By zappoo in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2010, 16:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts