Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast
Results 141 to 160 of 165

Thread: Black Friday 2018

  1. #141 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Și tu începi? Nicio problema, data viitoare o sa tac din gura. Pur și simplu a fost o întâmplare. Nu mai stau să dezvolt.

    PS: Uite inca un motiv pentru care veteranii stau liniștiți pe grupul lor de Whatsapp

    PPS: Daca vrea cineva Xbox One S la 599 poate să-l ridice din Vâlcea de la Oficiul poștal Nr 1. Sunt doua bucăți pe nume diferite. Eu și cu un amic ne-am răzgândit.

  2. #142 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Si voua va apare data de 28noiembrie la comenzile de la E-Mag cu ridicare personala din showroom?

  3. #143 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si mie-mi aparea asa, da, dar deja mi-a ajuns iPhone-ul comandat ieri la prima ora (de fapt a ajuns de aseara dar nu am reusit sa ajung).

  4. #144 SP
    Junior Member M4NU's Avatar
    Alti bisnitari...

    https://www.olx.ro/oferte/q-televizor-lg-led-65/
    Iar asta e smecher... A cumparata si oledul ca sa il vanda ulterior

    https://www.olx.ro/oferte/user/9iIO/


    Chiar nu pot sa imi imaginez cum au prins unii mai multe produse (diferite)...

  5. #145 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cică eMag a trimis console Xbox One S resigilate.

  6. #146 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Serios, resigilate? Poate o fi fost doar vreun caz nefericit, dar daca sunt mai multe e o pb (poate s-or fi incurcat in logistica lor). Ai poze, ceva?
    Emag azi are pt mai multe produse aflate ieri in promotie pret mai mare cu 10-20%, totusi mai mic decat era inainte, in timp ce de ieri altex/ mg au la o gramada de produse stoc epuizat (o fi sau nu asa, cine stie), dar in magazine posibil sa mai fie; la Flanco este similar, in magazine inca mai gasindu-se produse disparute din online.
    eMag din nou are strategii mai bine gandinte si cred ca va iesi mai mult in castig cu 1 zi de bf si inca 2 de preturi rezonabile (pe produse similare ori identice celor din bf - stocurile sunt diferite per oferta) decat bf de o luna la altex/ mg.

    Altfel, a prins cineva un Huawei P20 Lite si vrea sa renunte la el?

  7. #147 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Stiu ca e prea devreme sa intreb dar...aveti cumva un termen de livrare pt emag ? Showroom sau curier? Sper sa nu dureze o saptamana !

  8. #148 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu scrie in contul tau? DIn ce stiu, au pus ca data de livrare 28 noiembrie. Dar le vor livra cu siguranta in maxim 4-5 zile pe toate, as zice.

  9. #149 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by M4NU View Post
    Alti bisnitari...

    https://www.olx.ro/oferte/q-televizor-lg-led-65/
    Iar asta e smecher... A cumparata si oledul ca sa il vanda ulterior

    https://www.olx.ro/oferte/user/9iIO/


    Chiar nu pot sa imi imaginez cum au prins unii mai multe produse (diferite)...
    S-au trezit la timp )

    ---------- Post added 17-11-2018 at 16:47 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Se pare ca nu a fost "test", ci a fost deschis temporar pentru anumite persoane... Ai fost norocos sau te numeri prin cercul restrans?
    Nu a fost niciun cerc restrans, a fost o mica greseala de-a lor, se pare. Si da, multi care erau in app atunci, inclusiv eu, au putut cumpara linistiti, pret de 1 min sau cat naibi a tinut

  10. #150 SP
    Junior Member sillyrobo's Avatar
    Gata, mi-am ridicat azi de la showroom consola PS4 slim comandata ieri dimineata de la emag

  11. #151 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Good Hunting
    Attached Images Attached Images 46356570_2807117719305781_5816219075583410176_n.jpg

  12. #152 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Și tu începi? Nicio problema, data viitoare o sa tac din gura. Pur și simplu a fost o întâmplare. Nu mai stau să dezvolt.
    Si eu? Deci te-au mai intrebat si altii? Man, ideea e ca mie mi-a soptit o sursa despre mizeria care au facut-o pentru anumite persoane. Era o intrebare legitima daca la tine a fost o intamplare sau faci parte din grupul select. That's all. Oricum nu se intampla nimic nici intr-un caz, nici in altul. So, don't worry, be happy!
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    PS: Uite inca un motiv pentru care veteranii stau liniștiți pe grupul lor de Whatsapp
    Daca te referi la grupul care-mi umplea telefonul cu pasarici si unde orice discutie serioasa era luata in bășcălie... sa stea linistiti acolo. Viata e suficient de complicata si fara unele personaje de-acolo.

    ---------- Post added 17-11-2018 at 21:29 ----------

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Nu a fost niciun cerc restrans, a fost o mica greseala de-a lor, se pare. Si da, multi care erau in app atunci, inclusiv eu, au putut cumpara linistiti, pret de 1 min sau cat naibi a tinut
    Si daca-ti spun ca unii stiau exact cand va fi acea "mica greseala", ma crezi?

    ---------- Post added 17-11-2018 at 21:30 ----------

    Quote Originally Posted by sillyrobo View Post
    Gata, mi-am ridicat azi de la showroom consola PS4 slim comandata ieri dimineata de la emag
    De curiozitate... cum era? Aglomerat ca de obicei sau... liniste si pace?

    ---------- Post added 17-11-2018 at 21:31 ----------

    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Stiu ca e prea devreme sa intreb dar...aveti cumva un termen de livrare pt emag ? Showroom sau curier? Sper sa nu dureze o saptamana !
    Eu am vazut la cativa tipi de pe Facebook chiar termen de livrare "Decembrie 2018".... Nu am idee cat de real sau fake era screenshotul.

  13. #153 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    MonkY, te cred, numai că eu, iry, tudy și Răzvan am văzut din greșeala. Eu mai verificam înainte să mă culc, lista pentru a doua zi și am văzut telefonul de-l voiam la preț de BF. Apoi am zis sa caut și consola, era și aia. Am dat comanda, am anunțat, apoi a venit Răzvan și a scris pe chat.

  14. #154 SP
    Junior Member sillyrobo's Avatar
    @MonkY: Vreo 2 sau 3 clienti, insa intru-un minut am si plecat, s-au miscat foarte repede. Bine ca am ales ridicare din showroom, cine stie cat asteptam dupa curier.



    eu sunt din Timisoara btw, nu stiu cum a fost in alte locuri.

  15. #155 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Foarte tare. Daca era vorba de curier mai intelegeam, dar daca le ia 2 saptamani sa aduca un monitor in showroom, e foarte posibil sa gasesc in alta parte.
    Attached Images Attached Images screenshot_20181118-082805.png

  16. #156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai linistit ca-l vor livra mai repede. Si-au luat marja de eroare, dupa ce anii trecuti au trecut o data mai rapida si nu au reusit sa respecte tot.

    Am zis si mai sus. La mine scria la fel dar a ajuns produsul in showroom chiar de vineri seara si l-am ridicat sambata dimineata.

  17. #157 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Marja de eroare o inteleg (desi ar fi fost frumos sa scrie acolo ca livrarea se va incerca mai rapid, pana in data de)... dar faptul ca multi (printre care si eMag) au vandut de BF produse pe care nu le aveau de fapt, e un pic jenant. De exp. eu am primit de la PCG: "Aprovizionarea produselor de la furnizori se va realiza in 8 zile lucratoare, ulterior comanda se va livra catre dvs.". Pai pe sistemul asta, imi fac un site cu un API de la Alibaba, pun un adaos si vand produse pe care nici nu le-am vazut/atins vreodata. Din punctul meu de vedere macar de Black Friday vinzi doar produse din stoc... Macar atat.

    P.S. E adevarat ca produsele vandute de BF nu beneficiaza de dreptul acela de retur de 30 de zile?!? Daca da... wow... it really sucks!

  18. #158 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Știți cumva și de ceva oferte la biciclete? Caut un model fără bara de sus a cadrului, pentru tata care este în vârstă.

  19. #159 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Marja de eroare o inteleg (desi ar fi fost frumos sa scrie acolo ca livrarea se va incerca mai rapid, pana in data de)... dar faptul ca multi (printre care si eMag) au vandut de BF produse pe care nu le aveau de fapt, e un pic jenant. De exp. eu am primit de la PCG: "Aprovizionarea produselor de la furnizori se va realiza in 8 zile lucratoare, ulterior comanda se va livra catre dvs.". Pai pe sistemul asta, imi fac un site cu un API de la Alibaba, pun un adaos si vand produse pe care nici nu le-am vazut/atins vreodata. Din punctul meu de vedere macar de Black Friday vinzi doar produse din stoc... Macar atat.

    P.S. E adevarat ca produsele vandute de BF nu beneficiaza de dreptul acela de retur de 30 de zile?!? Daca da... wow... it really sucks!
    Eu am doua comenzi le emag, una cu ridicare showroom si alta curier . Am vrut sa modific pe a doua sa o pot ridica tot de la sediu dar mi-au zis ca se va reseta perioada si voi trece la coada. Au mai zis ca e posibil ca livrarea prin curier sa fie mai rapida . M-au imbarligat ! ce sa le mai zic !

  20. #160 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    .
    P.S. E adevarat ca produsele vandute de BF nu beneficiaza de dreptul acela de retur de 30 de zile?!? Daca da... wow... it really sucks!
    Las aici imaginea din contul personal
    screenshot_2018-11-18-18-58-37-036.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2017 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 08-12-2017, 12:00
  2. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36
  3. Black Friday 2015 By Prototype93D in forum Console Club
    Replies: 632 Last Post: 06-02-2016, 18:20
  4. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  5. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts